Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

QUOTE(Tina* @ 2012 10 10, 22:37)
Uh  karsta.gif Taigi nuo ko cia pradejus.

Ta trikampi mes ir galvojam pratesti. Kol laiptu nebuvo, nebuvo aisku kaip ir iki kur bus galima plestis. Tu ploksciu ir kitu bardakeliu neliks, nes desime trinkeles. O vat man irgi norejos kadagiu, kad pratesti tai kas yra. Lanksvu cia nera. Auga zemaugiai raugerskiai Admiration ir du maziukai pieriai. Taip pat kukmedis, kadagys ir conica. Ar jus turejot galvoj inesti dar viena papildoma augala - lanksva?  g.gif Tik kaip dabar su tuo takeliu, taip nesinori keisti jo krypties, kur akmenys jau susiguleje. O kazin kaip atrodytu jei jis neitu grieztai tiesiai, o truputi pasisuktu palei laiptus ir uzsibaigtu ties ju pradzia?

Specialiai Smth1 pafotkinau is virsaus (albume viskas). Pas mus planuojami du ivaziavimai, tai nezinau kaip cia su tais iejimo rezisavimais g.gif

aš tik probėkšmais žvilgtelėjau ir pamaniau, kad ten lanksvos, o ne raugeriškiai. augalų daugiau įvesti tikrai nereikėtų, tik papildyti tuos pačius. takelis gali švelniai pabanguoti, bet tik labai švelniai, be jokių didelių vingių, tiesiog išsilenkti pagal laiptus, o po laiptais taip pat turėtų būti keramzitas.
čia tik mano subjektyvi nuomonė, gal merginos pasiųlys ką nors įspūdingesnio ir labiau tau patinkančio. Bet kokiu atvėju gyventi toje aplinkoje reikės tau.
Atsakyti
Taip, po laiptais tikslinga pratest plota su keramzitu, jei jau jis kazkiek persimatys per tarkim kadagiu kolonas. Nes kaip supratau dabar jums jau neatrodo gera ideja su ozeksniu, kuris butu aklina siena.

Atsakyti
Aciu, kad pafotografavai, bet daugiau nedaryk to del manes:)

Kalbant apie formas horizontaliose plokstumose, man vis dar sunku pasakyti ar ten trikampi daryciau, nes vistiek bendro vaizdo as nematau. Bet is to, ka matau aisku, kad sioje zonoje daug geometriniu formu- trikampiu, trapeciju, todel takeli palikciau tiesu, nes islinkimai tiesiog netiks.
Del fakturu - nezinau kokios ten plokstes guli ten, kur bus trinkeles, matau tik, kad skirtingu dydziu. Jos greiciausiai betonines? Mano skoniui, skirtingu dydziu plokstes butu geras kontrastas akmenu takui, todel ten tokias per visa plota salia namo ir sudeciau. Trinkeles ir akmenu takelis man yra visiskai nesisiejantys dalykai. Taciau tokiu atveju daugiau fakturu nebeivedineciau. Ivaziavimo keliui tada irgi naudociau tokias plokstes.
Augalai - nors as vis dar manau, kad namo kampams minkstinti labiau tinka lapuociai, bet jau panasu, kad esamoj situacijoj lieka tik esanciu augalu atkartojimas. Atkartociau galbut kukmedi, apaciai greiciausiai kauleni. Ten kaulenis driekiasi salia kadagio?
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2012 10 11, 10:13)
Kalbant apie formas horizontaliose plokstumose, man vis dar sunku pasakyti ar ten trikampi daryciau, nes vistiek bendro vaizdo as nematau. Bet is to, ka matau aisku, kad sioje zonoje daug geometriniu formu- trikampiu, trapeciju, todel takeli palikciau tiesu, nes islinkimai tiesiog netiks.
Del fakturu - nezinau kokios ten plokstes guli ten, kur bus trinkeles, matau tik, kad skirtingu dydziu. Jos greiciausiai betonines? Mano skoniui, skirtingu dydziu plokstes butu geras kontrastas akmenu takui, todel ten tokias per visa plota salia namo ir sudeciau. Trinkeles ir akmenu takelis man yra visiskai nesisiejantys dalykai. Taciau tokiu atveju daugiau fakturu nebeivedineciau. Ivaziavimo keliui tada irgi naudociau tokias plokstes.
Augalai - nors as vis dar manau, kad namo kampams minkstinti labiau tinka lapuociai, bet jau panasu, kad esamoj situacijoj lieka tik esanciu augalu atkartojimas. Atkartociau galbut kukmedi, apaciai greiciausiai kauleni. Ten kaulenis driekiasi salia kadagio?

Nera jau tiek daug cia tu trikampiu, tiesiog takelis padalina staciakampi i dvi dalis. Daugiau panasiu kampu nera, vyrauja tiesios linijos.
Oi neziurekit i tas plokstes, tai tik statybines siukles doh.gif numestos laikinai, kad i namus purvas nesinestu, zvyras. Is ju tikrai meno nekursim blush2.gif
Del trinkeliu, tai tikrai bus trinkeles, greiciau tada nyks akmenu takelis, jei labai pjaus aki. Ji tarkim galima pakeisti trinkelemis is kuriu auga zole. Ar tai taip pat labai pjausis tarpusavyje?
Labai patiko ideja palei zemejancia dali pasodinti dar viena kauleni, tik gal ju buna kazkiek atkilusiu nuo zemes, o ne sliauzianciu g.gif Tuo paciu noriu paklaust ar labai nuodingos kaulenio uogos? Nes mazge viena karta ju uzragavo, tai maniau numirsiu is baimes. Bet nieko nenutiko aciu Dievui takart.
O palei kadagi auga kaulenis.

Aciu labai uz patarimus 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 10, 21:37)
Uh  karsta.gif Taigi nuo ko cia pradejus.

Ta trikampi mes ir galvojam pratesti. Kol laiptu nebuvo, nebuvo aisku kaip ir iki kur bus galima plestis. Tu ploksciu ir kitu bardakeliu neliks, nes desime trinkeles. O vat man irgi norejos kadagiu, kad pratesti tai kas yra. Lanksvu cia nera. Auga zemaugiai raugerskiai Admiration ir du maziukai pieriai. Taip pat kukmedis, kadagys ir conica. Ar jus turejot galvoj inesti dar viena papildoma augala - lanksva?  g.gif Tik kaip dabar su tuo takeliu, taip nesinori keisti jo krypties, kur akmenys jau susiguleje. O kazin kaip atrodytu jei jis neitu grieztai tiesiai, o truputi pasisuktu palei laiptus ir uzsibaigtu ties ju pradzia?

Specialiai Smth1 nufotkinau is virsaus (albume viskas). Pas mus planuojami du ivaziavimai, tai nezinau kaip cia su tais iejimo rezisavimais g.gif
Kur tie du sunkeliukai dabar - bus trinkeles. Kairysis ivaziavimas i garaza, desinys - i kiema.

as kaip anksciau, taip ir dabar, galvoju, kad ten geriausiai tiktu vientisas zeldynas, kurio pagrinda sudarytu vertikalus ir horizontalus spygliuociai. Tik kukmedzio gal nebesirinkciau, nes kukmedis ir keramzitas man kazkoks ekstravagantiskas derinys.
Ar prie to akmenu takelio dar reikia plastmases juostos, jei jis, kaip sakai, jau susigulejes? Jeigu vistik klosit trinkeles, tai ir akmenu takeli is sonu galite trinkeliu juostele paplatinti, kad jis neatrodytu toks nei prie ko. Tik reiketu tam takeliui pabaiga sugalvoti, kur ji nuvesti, kad butu ne tik grazu, bet ir patogu.
Is horizontalaus kadagio panasu, kad greitu laiku reikes tau bonsai daryti biggrin.gif .
Atsakyti
O taip, augalai labai suvesejo per eile metu. Kaip tik sia savaite ziurinejau senas nuotraukas, tai vaje vaje kokie mazuciai buvo. O sis kadagys dabar paciam grazume, visas net zvilga. Labai jau patinka spygliuciams toj vietoj, nes zeme smelinga po statybu (visur kitur pas mus baisi molyne ir slynas pakankamai negiliai).

Takelis tai darytas del patogaus atejimo iki laiptu islipus is masinos prie garazo. Tai ji manau reikia ir davesti iki pat ju pradzios. Kaip jau minejau takelis atsirado anksciau uz dabartinius laiptus, tai ir gavosi jo vedimas ne iki galo. Jeigu ji vesti tiesiai, kaip pataria Smth1, tai jis nueitu i niekur, po laiptais. Zodziu - nebutu takelio, neliktu problemos doh.gif lotuliukas.gif

Bet vistik kaip smagu padiskutuoti, galvoj tikrai uzgimsta nauju minciu. Dabar pati sau ismasciau, kad prie zemejancios dalies puikiai tiktu atkartoti Conica, kaip kad anam kraste, jei jau daryt atsikartojimus. Aplamai ar yra kokios dizaino taisykles kiek kartu turetu buti atkartoti augalai, kad neatrodytu dirbtinai ar nuobodziai? Jauciu reiks sest prie Photoshop'o ir pafantazuot. Jau geriau sudirbsit popierine ideja, nei mano isartus dirvonus biggrin.gif


Papildyta:
Tiesa del plastikines juostos sutinku, kad nera estetiskai grazu, bet ji sulaiko smulku keramzita, kad per liutis neisplauktu upeliais is to ploto.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 10, 22:48)
Taip, po laiptais tikslinga pratest plota su keramzitu, jei jau jis kazkiek persimatys per tarkim kadagiu kolonas. Nes kaip supratau dabar jums jau neatrodo gera ideja su ozeksniu, kuris butu aklina siena.

Pamačius visą vaizdą, ožekšnis tikrai išsišoktų. O tam kampe kur plokštės dabar sudėtos, galima tęst akmenų takelį ir į jį įkomponuot kelis ar keliolika trinkelių elementų, tai gautūsi natūralus perėjimas nuo akmens prie trinkelių.
Atsakyti
Knifofija, kaip vadinasi ta cesnaku veisle, kur Sobieskai pardavet?
Atsakyti
Truputi pafotoshopinau kaip uzbaigsiu ta savo takeli palei laiptus. Forma tikrai bus tokia, sumazes ivairiu geometriniu figuru erdveje. Is abieju namo pusiu eis po tiesu trinkeliu ivaziavima, tuscia plota iki takelio apsesim zole. O augaliukai prie laiptu kazkas tokio is to paties kas jau auga. Ikeliau nuotraukas i albuma. Takeli vyras jau nutiese, dabar reik laukt pavasario zoles sejimui. O trinkeles kazkada uzgyvensim biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 22, 12:15)
Truputi pafotoshopinau kaip uzbaigsiu ta savo takeli palei laiptus. Forma tikrai bus tokia, sumazes ivairiu geometriniu figuru erdveje. Is abieju namo pusiu eis po tiesu trinkeliu ivaziavima, tuscia plota iki takelio apsesim zole. O augaliukai prie laiptu kazkas tokio is to paties kas jau auga. Ikeliau nuotraukas i albuma. Takeli vyras jau nutiese, dabar reik laukt pavasario zoles sejimui. O trinkeles kazkada uzgyvensim  biggrin.gif

Kažkaip pastaruoju metu vis sugebu pamesti šią temą iš akiračio, ir kiekvieną kartą vis iš naujo apsidžiaugiu ją radusi biggrin.gif
Tina*, užmečiau akį į albumą ir:
- o kas bus kai pasirinkti augalai išaugs tą dydį, vaizduojamą dabar? O tas atsitiks greičiau, nei gali atrodyti ax.gif
- pratęsta veja sudaro labai "užspaustos" erdvės vaizdą laiptų prieigose, kažin ar gera mintis atsisakyti ten bent jau nedidelės aikštelės.

Ir dar pamintijimas dėl trinkelių ax.gif ar tikrai verta jas rinktis? Bent jau aš, senokai suku galvą, kaip atsikratyti. Apsitvarkėm namo fasadą, tai jos pradėjo ypač badyti akis savo baisumu. Sensta kažkaip netauriai rolleyes.gif.
Tuo pačiu ir klausimėlį ne į temą turiu: gal kas susidūrėt, kur pas mus galima gauti, ką nors panašaus į stambesnes netaisyklingas betono plokštes? Kažką panašaus kaip čia ar čia, o gal ką girdėjot apie trinkelių perdažymą?
Atsakyti
bitule, mane tas pats klausimas kankina, kur gaut kažką stambesnio. kol kas iki trinkelių dar nepriėjom, ir dar turbūt metus kitus neprieisim, tai per tą laiką norisi apmąstyt gerai. aš manau, kad didelį plotą gal gražiau stambesnėm plokštėm dėt, nei smulkiom trinkelėm(na jos tokios pagal plotą atrodo)? o kas tavo patirty trinkelėm minusus deda? kiek metų joms?
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2012 10 23, 21:55)
Tuo pačiu ir klausimėlį ne į temą turiu: gal kas susidūrėt, kur pas mus galima gauti, ką nors panašaus į stambesnes netaisyklingas betono plokštes? Kažką panašaus kaip čia ar čia, o gal ką girdėjot apie trinkelių perdažymą?

atkeliau is sm temos "Kiemo danga":
http://www.prim.lt/s...pasidaryk_pats/


Bitule, laukiau kada pasirodysi, nes turiu tau klausimeli. Zinau, kas sakei, ale atmintim pasigirti nebegaliu, tai klausiu is naujo blush2.gif .
Perziurejau albumeli ir uzstrigo tavo vienoj foto medelis - sveikalapio gluosnio dubleris. Kas jis?
Nusipirkau as skiepyta Salix be pavadinimo ir vis dar niekaip neissiaiskinu jo kilmes g.gif .
Atsakyti