Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

QUOTE(Tina* @ 2012 10 08, 10:38)
smth1, butu labai idomu isgirsti ka tu pasiulytum toj vietoj? Gal tada tikrai geriau tas grazuolis kadagys Gold Cone? Su kuo ji paderinti, kad spalviskai grazu butu? Ir kaip sugudraut su tuo nuzemejimu. Nesinori paslept laiptu uz augalu sienos, tik ta skyle.
Siaip as turiu zemaugius raugerskius Admiration, be galo grazus, nelepus. Bet spygliukus turi  biggrin.gif Tiesa ju genet nereikia.
Papildyta:

Raugerskis, o prieky tai rutuline tuja, neradau ant greicio nete tokio rutulinio raugerskiuko, tai idejau ja.

O kai pripūs vėjas lapų tarp tų raugeriškių, kaip juos išrankiosi. Išmečiau visus raugeriškius jau kokie 5 metai ir tikrai jų nepasigendu, Rankos kruvinos po ravėjimo, rakščių pilnos, kai pamenu, tai purto...

Siūlyčiau užsodinti paprastu žaliu fortųno ožekšniu. Jis žiemoja su lapais, karpomas. Jei užsuksiu pas savo pažystamus nufotografuosiu jų laiptų ertmę paslėptą po ožekšniu.
Atsakyti
Labai lauksiu vaizdines medziagos 4u.gif Siaip aisku durna tiketis, kad rudeni lapu man ten nepripus, bet arti neauga lapuociai. Nu zodziu reik klausyt man protingu zmoniu patarimu. Dar idomu ka Smth1 pasiulytu ax.gif

O is fortuno gautusi vientisa gyvatvore? kiek ju i metra reik sodint? apie kokia tiksliai veisle kalbate? man graziau tie geltoni, bet jie tai zinau issala.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 08, 11:42)
Labai lauksiu vaizdines medziagos  4u.gif Siaip aisku durna tiketis, kad rudeni lapu man ten nepripus, bet arti neauga lapuociai. Nu zodziu reik klausyt man protingu zmoniu patarimu. Dar idomu ka Smth1 pasiulytu  ax.gif

O is fortuno gautusi vientisa gyvatvore? kiek ju i metra reik sodint? apie kokia tiksliai veisle kalbate? man graziau tie geltoni, bet jie tai zinau issala.

Spalvoti ožekšniai būtų per daug rėkiantys, o ir kaip pati rašai jie truputį apšala. Veislės nežinau, bet tas ožekšnis tikrai labai senai auginamas Lietuvoj. Jis neapšala, auga kaip krūmas, jei prisiglaudžia prie sienos įsikabina į ją ir toliau auga kaip vijoklis.
Atsakyti
O kaip manot, jei sodint kadagi Gold Cone? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 08, 12:00)
O kaip manot, jei sodint kadagi Gold Cone?  g.gif

Galima, bet tada jau reikia kompozicijos, kuri derėtų su aplinka. Na, kai nufotografuosiu pati galėsi spręsti, kas tau labiau patinka.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 08, 10:38)
smth1, butu labai idomu isgirsti ka tu pasiulytum toj vietoj? Gal tada tikrai geriau tas grazuolis kadagys Gold Cone? Su kuo ji paderinti, kad spalviskai grazu butu? Ir kaip sugudraut su tuo nuzemejimu. Nesinori paslept laiptu uz augalu sienos, tik ta skyle.
Siaip as turiu zemaugius raugerskius Admiration, be galo grazus, nelepus. Bet spygliukus turi  biggrin.gif Tiesa ju genet nereikia.
Papildyta:

Raugerskis, o prieky tai rutuline tuja, neradau ant greicio nete tokio rutulinio raugerskiuko, tai idejau ja.


Sunku ka nors siulyti be konteksto. Viskas turi ristis tarpusavyje mano supratimu. Bet jei ziureti tai kaip i paveiksla be konteksto, as skyle tusuociau lapuociais krumais puria laja, tam, kad jie minkstintu kietas namo linijas. Tai galetu buti tiesiog veislines baltosios sedulos, kuriu viena karpyciau zemiau, kad ji nesiektu tureklu. Taciau variantu gali buti daug ir ivairiu.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2012 10 08, 12:00)
O kaip manot, jei sodint kadagi Gold Cone?  g.gif


Jei tai butu akcentas kompozicijoj ir tai ristusi su aplinka, tada taip. Bet jei eile Gold Cone'u tai schmoll.gif , kadangi labai grieztom linijom apsistatysi, ji bus ryski, issiskirianti ir vienisa. Tada aiskiai atrodys, kad ji cia pasodinta tam, kad kazka paslepti.
Atsakyti
Auga pas mane viena sedulyte, zinau jos auguma, bet po laiptais noreciau kazko kito g.gif
Del konteksto, tai reiktu man padaryt nuotrauka kas auga salimais. Gal nufotkinsiu perdien.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 07, 21:43)
Na as ta skyle noriu apsodint, kad augalai neisaugtu auksciau tureklu. Idealu butu, kad ju virsunes baigtusi ties aiksteles lygmeniu. Kazkas tokio gal:
user posted image bet kaip tada ta nuzemejancia dali uzbaigt  g.gif zodziu nelengva uzduotis.

na, is vieno puzzle gabaliuko sunku suprasti, kas ir kaip ten su tais laiptais, ir kas uz laiptu.
Kaip smth1 ir sake, reikia konteksto. Bet konteksta zinai tu (daznai to konteksto net nuotraukomis neimanoma atskleisti), o mes pasaudysim dievui i langus, gal kas ir tinkamo papuls.
Prie tokiu moderniu statisku laiptu man kazkaip paisosi auksciausioje vietoje vertikali+link tureklu zemejanti horizontali kompozicija. Gal ir is kadagiu, jei tu manai, kad jie ten tinka, gal viena kita kilimine roze. Tada patys laiptai liktu antrame plane, o didesni demesi pasiimtu augalai. Ta tamsi skyle po laiptais priduos kompozicijai truputi erdves. Koks nors sliauziantis kadagys gales ir po laiptais nuklysti, jei nebeissiteks priekyje.
I laiptu karkasa grieztai ireminti augaliukai laiptus tik dar labiau uzakcentuos ir isryskins.
Lapus metanciu didesniu augalu as asmeniskai vengciau. Man jie labai grazu, bet tik ne ten, kur nuolat reikia tvarka palaikyti (laiptai, iejimas, gatve). O raugerskiu tai tikrai nereikia. Be visu prieziuros trukumu, ziema, kai jie bus be lapu, turesi dar didesne juoda skyle ties laiptais nei dabar.

QUOTE(Knifofija @ 2012 10 08, 10:56)
Veislės nežinau, bet tas ožekšnis tikrai labai senai auginamas Lietuvoj. Jis neapšala, auga kaip krūmas, jei prisiglaudžia prie sienos įsikabina į ją ir toliau auga kaip vijoklis.

Sitokia brangia informacija slepi bigsmile.gif biggrin.gif .

Knifofija, be pavadinimo negryzk lotuliukas.gif .
Atsakyti
Ikeliau i musu albuma "konteksto", kad daugiau padiskutuot apie ta nelemta "skyle".
Atsakyti
Pasuoju:) Nes man viskas komplikuociau matosi:) Jei daryciau it for real, eiciau paziureti i viska reikala is ivaziavimo puses. Tada rezisuociau atejima i namus ir tuo kampu i viska ziureciau. Ant galo ziureciau is paukscio skrydzio - ant popieriaus.

Cia jau kompozicija kazkokia yra. Ja reikia pratesti. Todel svarbu suvokti ziurejimo kampus - ar tai trikampe forma (ta, kurioje jau auga augalai), ar ne. Ar reikia ta linija (ta linija yra bortelis plastikinis) pratesti, idant formuoti ilgesni trikampi, ar ne. Ar sklype yra pasikartojancu trikampiu? O gal kaip tik reikia prie jo prideti kitokia forma, kuri atsikartoja sklype, tam, kad suristi viska. Ir man velgi kyla klausimu - salimais zalia zole, tada ties takelio baigimusi nutruksta, plokstes ejimui, o kas aplink ? Ir kodel? Kas ten planuojama? Kadangi ten, kur jau yra kompozicija, zeme mulciuota, ji sukuria fona; takelis ir atramine sienele iremina forma, jei tame plote po laiptais tiesiog kazka isodinsi, nesukurus nei fono, nei formos horizantalioje plokstumoje, augalai bus iskrite is konteksto.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 10 10, 14:45)
Ikeliau i musu albuma "konteksto", kad daugiau padiskutuot apie ta nelemta "skyle".

Sujungčiau trikampį su polaiptine dalimi, užpilčiau tuo pačiu mulču (kiek suprantu ten keramzitas) netoli laiptų pasodinčiau dar vieną striktą ir pratęsčiau lanksvas arba tokį pat kadagį pasodinčiau. taip pat pašalinčiau plyteles, vietoj jų išdėčiaqu akmenėliais, taip, kaip šalia esantis takelis. Dabar pas tave per daug faktūrų. Akmenys, plytelės, keramzitas, laiptų plokštės.
Atsakyti
Uh karsta.gif Taigi nuo ko cia pradejus.

Ta trikampi mes ir galvojam pratesti. Kol laiptu nebuvo, nebuvo aisku kaip ir iki kur bus galima plestis. Tu ploksciu ir kitu bardakeliu neliks, nes desime trinkeles. O vat man irgi norejos kadagiu, kad pratesti tai kas yra. Lanksvu cia nera. Auga zemaugiai raugerskiai Admiration ir du maziukai pieriai. Taip pat kukmedis, kadagys ir conica. Ar jus turejot galvoj inesti dar viena papildoma augala - lanksva? g.gif Tik kaip dabar su tuo takeliu, taip nesinori keisti jo krypties, kur akmenys jau susiguleje. O kazin kaip atrodytu jei jis neitu grieztai tiesiai, o truputi pasisuktu palei laiptus ir uzsibaigtu ties ju pradzia?

Specialiai Smth1 nufotkinau is virsaus (albume viskas). Pas mus planuojami du ivaziavimai, tai nezinau kaip cia su tais iejimo rezisavimais g.gif
Kur tie du sunkeliukai dabar - bus trinkeles. Kairysis ivaziavimas i garaza, desinys - i kiema.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 10 spalio 2012 - 21:42