Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriančios svajonių sodus

Idomia tokia izvalga pasidalinsiu. Katik grizau is Cekijos. Esu buvusi Prahoje, kai man buvo kokia 15m. Radau nuotrauka, daryta prie nacionalinio muziejaus. Tada ir dabar. Tada priesais muzieju buvo betonines gelines su pasodintomis tagetėmis. Dabar toje vietoje modernus zeldynas su soruolemis, patagoninėmis verbenomis, etc. (Ten taip pat dar vienas blokas su rozemis ir vienas su karpytais buksmedziais ir vienmetemis viduje). Lietuvoje vis dar visur betonines gelines su panasiu turiniu, deja. Net tie gelynai Vln, kuriuose puikuojasi patagonines verbenos, vis dar prigrusti ryskiu vienmeciu geliu, kur apie subtiluma ner kalbos.
Uztat su Lenkija - daug panasumu. Ryskios vienmetes, kruvos spygliuociu su akmenuku mulcais, formu ir spalvu marguma. Ir ko mes kopijuojam tuos lenkus?
Atsakyti
Simet vel tyrinejau Palangos botanikos parko apzeldinima. Pakeitimu nedaug nuo pernai, todel man asmeniskai ir vel labai grazu wub.gif Tiesiog pakyla nuotaika pabuvojus tam spalvu zaisme. O ir kurta matyt lengva ranka ir is sirdies, nesivaikant kazkokiu pasaulinio lygio madu. Todel ir grazu wub.gif Taip pat aptikau man nezinoma melynziedi augala, priglobiau kelias jo seklytes. Idomu kas jis?

user posted image

Ir aplamai, nors jau rudeneja, Palanga tiesiog skesta zieduose. Daug investuota i tai. Pasistenge pajuris thumbup.gif
Papildyta:
Knifofija, ar simet ta pati moteris kure, kur pernai? Na tikrai akiai malonus vaizdai.
Atsakyti
Atsimenu Tina, kad ir pernai gvildenai šį klausimuką, o rodos, tik vakar biggrin.gif ...ko taip šykščiai be nupaveikslavai...reikėjo platesniu rakursu nuimt, mat šiemet pro Palangą man teko tik pravažiuojant ant tilto pabuvot...
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 09 04, 00:03)
Simet vel tyrinejau Palangos botanikos parko apzeldinima. Pakeitimu nedaug nuo pernai, todel man asmeniskai ir vel labai grazu  wub.gif Tiesiog pakyla nuotaika pabuvojus tam spalvu zaisme. O ir kurta matyt lengva ranka ir is sirdies, nesivaikant kazkokiu pasaulinio lygio madu. Todel ir grazu  wub.gif Taip pat aptikau man nezinoma melynziedi augala, priglobiau kelias jo seklytes. Idomu kas jis?

user posted image

Ir aplamai, nors jau rudeneja, Palanga tiesiog skesta zieduose. Daug investuota i tai. Pasistenge pajuris  thumbup.gif
Papildyta:
Knifofija, ar simet ta pati moteris kure, kur pernai? Na tikrai akiai malonus vaizdai.

Tai miltuotasis šalavijas, jis vienmetis. Želdina Larisa, kaip visada. Turi moteris dievo dovaną spalvos ir formos pajautimui. Pernai ji gavo labai daug kritikos iš vadovybės, tiesiog suniekino ją, rudeniop į parką atvažiavo architekto Andrė (projektavusio parką) anūkė ir paprašė pakviesti želdinusį žmogų. Prie visos vadovybės jai asmeniškai padėkojo už tobulą darbą. Tai šiemet sakė vadovybė nė burbt, daryk ką nori, bet ir ačiū neišgirdo.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2012 09 04, 07:59)
Tai miltuotasis šalavijas, jis vienmetis. Želdina Larisa, kaip visada. Turi moteris dievo dovaną spalvos ir formos pajautimui. Pernai ji gavo labai daug kritikos iš vadovybės, tiesiog suniekino ją, rudeniop į parką atvažiavo architekto Andrė (projektavusio parką) anūkė ir paprašė pakviesti želdinusį žmogų. Prie visos vadovybės jai asmeniškai padėkojo už tobulą darbą. Tai šiemet sakė vadovybė nė burbt, daryk ką nori, bet ir ačiū neišgirdo.



Kaip suagitavot nuvaziuot paziuret! Arba gal is tiesu,Tina, turi daugiau nuotrauku? Platesniu rakursu ar pan?
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2012 09 04, 06:59)

och, kad jau vel susirinkom, pasipliurpsiu ir as tuo paciu kavos gerimo saskaita karsta.gif .
Kol anasyk susiruosiau pasipasakot o gal net ir pasirodyt blush2.gif , mirtinai uzluzo internetas, MB komandiruotej, o as taip sakant ant ledo...

Knifofija, i LT ruosemes birzelio pradzioj, tik is to didelio ruosimosi geguze vos sonkauliu nesusilauziau. MB sustate visur betoninius bordiurus aplink terasa ir terasos laiptus, tik is sonu grioviai, zemem neuzpilta, o as su tokiu didoku vazonu per kiema lekdama nepataikiau kojos per ta borta perkelti, tai taip teskiaus, kad vazonas 5 m nuskrido, o as galvojau, kad bordiurai man jau i sonkaulius sulindo. Visa menesi negalejau nei juoktis, nei verkti doh.gif ... Vaziavima atidejom i birzelio pabaiga, tik tada jau MB pasieme kelias iseigines, tai LT viso labo 3 d. prabuvom - irgi visur tekinom.
Sia vasara man pilna grycia sveciu, ir istisai, ir pamainom... Man, pripratusiai buti vienai, kai vienu metu buvom net septyniese, MB jau sakiau:" toks jausmas, kad mes visa menesi vestuves svenciam" lotuliukas.gif .
Lauke ilga laika alino siaubingi karsciai, jau buvau praradus vilti, kad is viso apart kaktusu kas nors pas mus augs.
Stai kaip buna, kai susiduri su realybe - vasaros karstos, laistyt vos ne 2xdienoj reikia, ziemos saltos, o dirvozemis - vien kalkakmeniai ir toks keistas geltonas molis.

Siuo metu jau po truputi sodinuosi ir vel kaip tam nesveikam pilvui - tai per arti, tai per toli, tai per daug, tai per mazai... Stoviu ir buriu - patraukti ar palikti biggrin.gif ?
Supratau, kad nuo prigimties niekur nepabegsi. Vis tiesiasi ranka tiesia taisyklinga linija braukti, o su augalais man kaip ir su daiktais. Prisidestau daugiau, pavaikstau pavaikstau aplinkui ir pradedu po truputi nurinkineti. Man kitur grazu pasiziureti ta gausa (ne chaosas) ir jaukumo, ir malonumo suteikia, bet pas save as ir vel nusisterilinu doh.gif .

Vakar sventem anuko jubilieju - visi 5 metai sukako birthday.gif , kol tevai miega, leksiu i lauka vaiko daboti, kad galvos su nauju dviraciu nenusisuktu.

Pasifotkinsiu gal pavakary po savo kiema ir pasirodysiu ka veikiu ir kuo siuo metu kvepuoju pioneer.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 04 rugsėjo 2012 - 09:14
QUOTE(vida777 @ 2012 09 04, 10:08)
och, kad jau vel susirinkom, pasipliurpsiu ir as tuo paciu kavos gerimo saskaita  karsta.gif .
Kol anasyk susiruosiau pasipasakot o gal net ir pasirodyt  blush2.gif , mirtinai uzluzo internetas,  MB komandiruotej, o as taip sakant ant ledo...

Knifofija, i LT ruosemes birzelio pradzioj, tik is to didelio ruosimosi geguze vos sonkauliu nesusilauziau. MB sustate visur betoninius bordiurus aplink terasa ir terasos laiptus, tik is sonu grioviai, zemem neuzpilta, o as su tokiu didoku vazonu per kiema lekdama nepataikiau kojos per ta borta perkelti, tai taip teskiaus, kad vazonas 5 m nuskrido, o as galvojau, kad bordiurai man jau i sonkaulius sulindo. Visa menesi negalejau nei juoktis, nei verkti  doh.gif ... Vaziavima atidejom i birzelio pabaiga, tik tada jau MB pasieme kelias iseigines, tai LT viso labo 3 d. prabuvom - irgi visur tekinom.
Sia vasara man pilna grycia sveciu, ir istisai, ir pamainom... Man, pripratusiai buti vienai, kai vienu metu buvom net septyniese, MB jau sakiau:" toks jausmas, kad mes visa menesi vestuves svenciam"  lotuliukas.gif .
Lauke ilga laika alino siaubingi karsciai, jau buvau praradus vilti, kad is viso apart kaktusu kas nors pas mus augs.
Stai kaip buna, kai susiduri su realybe - vasaros karstos, laistyt vos ne 2xdienoj reikia, ziemos saltos, o dirvozemis - vien kalkakmeniai ir toks keistas geltonas molis.

Siuo metu jau po truputi sodinuosi ir vel kaip tam nesveikam pilvui - tai per arti, tai per toli, tai per daug, tai per mazai... Stoviu ir buriu - patraukti ar palikti  biggrin.gif ?
Supratau, kad nuo prigimties niekur nepabegsi. Vis tiesiasi ranka tiesia taisyklinga linija braukti, o su augalais man kaip ir su daiktais. Prisidestau daugiau, pavaikstau pavaikstau aplinkui ir pradedu po truputi nurinkineti. Man kitur grazu pasiziureti ta gausa (ne chaosas) ir jaukumo, ir malonumo suteikia, bet pas save as ir vel nusisterilinu  doh.gif .

Vakar sventem anuko jubilieju - visi 5 metai sukako  birthday.gif , kol tevai miega, leksiu i lauka vaiko daboti, kad galvos su nauju dviraciu nenusisuktu.

Pasifotkinsiu gal pavakary po savo kiema ir pasirodysiu ka veikiu ir kuo siuo metu kvepuoju  pioneer.gif  .

Smagūs rūpestėliai pas tave. Aš dabar tik retinu, karpau ir tik vieną kitą augaliuką pasodinu. Žinoma norėčiau pertvarkų, bet kai jau medžiai suaugę nesinori jų nužudyt perkeliant, o kai kurių tai praktiškai nebeįmanoma persodint. Taigi tenka susitaikyt, o ir laiko amžina stoka.

Lauksim foto.
Atsakyti
Turiu daugiau nuotrauku, vakarop paiuresiu ka is ju galima parodyt.
Atsakyti
Paziurejau, kad vistik ne per daugiausia tu nuotrauku turiu. Pagrinde vazinejom su dviraciais po parka, tai nebuvo kada fotkint.

user posted image

user posted image
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2012 09 04, 07:59)
Turi moteris dievo dovaną spalvos ir formos pajautimui.

Vat taip ir buna. Pas mus visi labai greiti kita kritikuoti, o kad ka tobuliau vietoj to padarytu maziau liezuviu male doh.gif Tikrai dziaugiuos, kad ta moteri pagyre ir ivertino. Mane asmeniskai antrus metus jos darbas dziugina ir zavi wub.gif Gal yra daugiau viesu jos projektu, kuriuos galima prie progos pamatyt?
Vienintelis minusas, kad su vienmetemis zeldinti daug darbo ir pakankamai brangu didelius plotus. Bet juk jos tiktais nepailstanciai zydi. O kad taip is daugiameciu susikurus tobula grozi.
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2012 09 04, 07:59)
Tai miltuotasis šalavijas, jis vienmetis.

Bandysiu daigint tas kelias seklytes pavasariop. Dar bandziau calamintha seklu ieskot ant paciu augalu, bet nelabai pavyko ju rast, gal joms dar anksti. Zydi sau patenkintos ir tiek ziniu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 04 rugsėjo 2012 - 22:24
QUOTE(Knifofija @ 2012 09 04, 10:27)
Žinoma norėčiau pertvarkų, bet kai jau medžiai suaugę nesinori jų nužudyt perkeliant, o kai kurių tai praktiškai nebeįmanoma persodint. Taigi tenka susitaikyt, o ir laiko amžina stoka.

kokio dydzio pas tave sklypas?
Butent su tais stambiausiais augalais ir yra baisiausia neapsirikti, ypac kai vietos ne hektarai.

Praeita savaite uzsejom busimus vejos plotus garstyciomis, vakar ziuriu, jau zaliuoja. Palauksiu dar pora dieneliu, kad ant foto daugiau zalumos matytusi del bendro vaizdo suvokimo.

QUOTE(Tina* @ 2012 09 04, 22:27)
Paziurejau, kad vistik ne per daugiausia tu nuotrauku turiu. Pagrinde vazinejom su dviraciais po parka, tai nebuvo kada fotkint.

Tina, koks nuostabus parkas wub.gif .

As jau visai atbukus blush2.gif , tik dabar pamaciau tavo albuma su lauko augalu kolekcija. Taip viskas issamiai. Jau galvojau, kad pas mane daug augalu ....
Tas keramzitas labai tvarkingai atrodo (cia gi man labai aktuali tema tongue.gif ).
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2012 09 04, 23:27)

Vat taip ir buna. Pas mus visi labai greiti kita kritikuoti, o kad ka tobuliau vietoj to padarytu maziau liezuviu male  doh.gif Tikrai dziaugiuos, kad ta moteri pagyre ir ivertino. Mane asmeniskai antrus metus jos darbas dziugina ir zavi  wub.gif Gal yra daugiau viesu jos projektu, kuriuos galima prie progos pamatyt?
Vienintelis minusas, kad su vienmetemis zeldinti daug darbo ir pakankamai brangu didelius plotus. Bet juk jos tiktais nepailstanciai zydi. O kad taip is daugiameciu susikurus tobula grozi.


Ji parko darbuotoja, tai jos tiesioginis darbas. Dar želdina privačias sodybas.

QUOTE(vida777 @ 2012 09 05, 08:54)
kokio dydzio pas tave sklypas?
Butent su tais stambiausiais augalais ir yra baisiausia neapsirikti, ypac kai vietos ne hektarai.

Praeita savaite uzsejom busimus vejos plotus garstyciomis, vakar ziuriu, jau zaliuoja. Palauksiu dar pora dieneliu, kad ant foto daugiau zalumos matytusi del bendro vaizdo suvokimo.
Tina, koks nuostabus parkas  wub.gif .

As jau visai atbukus  blush2.gif , tik dabar pamaciau tavo albuma su lauko augalu kolekcija. Taip viskas issamiai. Jau galvojau, kad pas mane daug augalu ....
Tas keramzitas labai tvarkingai atrodo (cia gi man labai aktuali tema  tongue.gif ).

Vat ir man vaizdas turi būti sterilus, ne prie širdies man tie šiuolaikiniai miksai. Matyt per daug manyje vokiško kraujo.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2012 09 05, 08:54)
As jau visai atbukus  blush2.gif , tik dabar pamaciau tavo albuma su lauko augalu kolekcija. Taip viskas issamiai. Jau galvojau, kad pas mane daug augalu ....
Tas keramzitas labai tvarkingai atrodo (cia gi man labai aktuali tema  tongue.gif ).

Jau senokai atnaujintas tas mano albumas. Pradzioj buvo kazkoks azartas viska uzfiksuot smile.gif Dabar jau subujoje augalai, kai kuriu atsisakiau (kardeliai, jurginai). Kai ka ir naujo grazaus turiu. Vat simet is Knifofijos isigijau labai grazu flioksa 'Pure feelings' ir perovskija, kuri ziemoja pas mus. Ilgai ziurejau i si augala ir laukiau patvirtinimu apie jos isgyvenima musuose. Is Vokietijos nusipirkau keleta labai dailiu viksvu, kaip graziai jos dabar plevena vasaros pabaigoj. Tikiuos neisals ziema. taip pat neatsidziaugiu eziuolemis, pirktomis is kolekcionieriu.
O keramzito fone augalai is tiesu atskleidzia savo visa grozi. Jis toks neutralus. Nesukelia akims jokiu papildomu "triuksmu", neblasko demesio. Panaudot gelyne ji sugalvojau, kadangi juo beriu savu kaktusu kolekcijos vazoneliu virsu ir pastarieji is tiesu graziai ir tvarkingai atrodo.

QUOTE(Knifofija @ 2012 09 05, 10:12)
Vat ir man vaizdas turi būti sterilus, ne prie širdies man tie šiuolaikiniai miksai. Matyt per daug manyje vokiško kraujo.

As taip pat nemegstu 'piktzolynu', kurie dabar labai persami. Zavi tvarkingi, spalvingi gelynai, pakankamai grieztos formos.


Atsakyti