Įkraunama...
Įkraunama...

Kas yra Dievas?

QUOTE(Spalvota diena @ 2009 12 24, 00:39)
Visus jūsų paminėtus faktorius galime priskirti pasirinkimui, tik atliktam skirtingais laikotarpiais.
Viską, ką atėję į šį pasaulį randame savo aplinkoje, bei savyje, jau esame pasirinkę gerokai anksčiau. Tai liečia ir mūsų genus, ir tėvus, šeimą ir t.t.
Aplinkos įtaką sau galime modeliuoti taip, kaip mums tai priimtiniausia. Yra maksimalūs, kraštutiniai variantai: 1) kalta aplinka ir 2) už viską atsakau pats, o tarpe jų aibė įvairiausių variacijų. Tiek, kiek leidžiame sau neatsakyti už save, sukrauname aplinkai  mirksiukas.gif . Tai dažnai būna patogi, komformistinė būsena, tačiau anaiptol, nevedanti į gilesnę savianalizę. Žmogaus branda ima ryškėti tuomet, kai jis dažniau prisiima atsakomybę už kiekvieną savo patirtį pats, nieko neversdamas genams, tėvams, reklamai ar kaimynams  biggrin.gif
"25 kadro efekto" galima juk išvengti, papraščiausiai nusprendus nedalyvauti jo poveikio zonoje, ar ne  ax.gif ?
Mes formuojame savo aplinką, o ne atvirkščiai. Juk diskutuojame čia mudu, vietoj to, kad aš pvz. megsčiau, o jūs taisytumėt savo automobilį  smile.gif Tiesiog toks mūsų pasirinkimas.


Jūs teisi, sakydama, kad aplinkos įtaką galime modeliuoti ta prasme, kad galima kryptingai to siekti, t.y. kad neigiama aplinka, kurioje vis tiek daugmaž esame, nedarytų neleistino pveikio asmenybės vystymuisi. Pvz., jeigu vaikas gyvens nusikalstamoje aplinkoje, labai tikėtina, kad ir pats toks bus. Tačiau jeigu jis matys kitokius elgesio pavyzdžius, tikėtina, kad bus diametraliai priešingai. Tikėtina smile.gif
Iš principo, žmogus, nesąmoningai gyvendamas mūsų pasaulyje (t.y. neklausdamas savęs apie gyvenimo prasmę, neieškodamas jos), nėra kaltas dėl nieko, ką jis bepadarytų. skamba paradoksaliai, tačiau taip jau yra - visgi viską lemia genai, auklėjimas ir aplinka - trys svarbiausi faktoriai, kurie ir formuoja žmogų. taigi šioje plotmėje nėra jokios valios laisvės, žmogus tiesiog eina jam skirtą kelią. ir tiek. Todėl ir nėra valios laisvės.
smile.gif mes, diskutuodami čia, forume, vėlgi nepadarėme SAVO pasirinkimo - tai atėjo iš Aukščiau. mes tik pripildom savo norą, kuris materializuojasi pirmiausia kaip mintis, o dar vėliau- kaip išorinis veiksmas mūsų pasaulyje.
Labai rekomenduoju paskaityti straipsnį "Valios laisvė":
rusų k. (jei skaitot) http://www.kabbalah..../.../31386
Lietuviškai: http://www.kabbalah....kab/freedom.htm
Po teisybei, žmogaus laisvė prasideda tada, kai jis jau pasirenka savo kelią - ar gyventi "kaip visi", t.y. galima sakyti, nesąmoningai, arba (čia galioja tik tuo atveju, kai žmoguje jau kyla aiškus noras sužinoti gyvenimo prasmę,ir tas klausimas jį "gręžia") sąmoningai, dvasiškai tobulėjant, kaip teigia kabala.
Bet čia jau kiekvienam rinktis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintaraitis @ 2009 12 24, 07:17)

ax.gif Jūs neigiate praeitų gyvenimų patirties įtaką mums šiuo metu. Ir neigiate žmogaus pasirinkimo laisvę iš to išeinant. Nuo tada, kai priimame tezę, kad žmogus neturi valios laisvės, iš karto atkranta Dievo meilės jam teiginys, nes Jo besąlyginė meilė pasireiškia būtent mums duota laisve kurti. Kurti viską, t.y. kurti savo Gyvenimo variantą.
Eilėje inkarnacijų renkamės savo požiūrius, iš to išplaukiančius veiksmus ir iš to sekančius rezultatus. Paprasčiausiai, kaip pasiklojame, taip miegame. Viskas priklauso nuo mūsų pasirinkimo. Kokias mintis generuojame, atitinkamai jos per mus realizuojasi. Tur būt sutiksite, kad mintis vis gi patys renkamės ir savo požiūrį į savo realybę išsidirbame patys. Tokie pasirinkimai rikiuoja mums genus (mūsų kūno sveikata), auklėjimą (šeimos pasirinkimas), aplinką (savęs realizacijos vieta).
Beje, jūsų pvz. apie vaiką asocialioje šeimoje taip pat rodo pasirinkimų galimybės įvairovę: toje pačioje šeimoje auga diametraliai priešingų charakterių-požiūrių-elgsenos-mąstysenos-sveikatos būklės vaikų. Sutikite, šeimų su skirtingais vaikais, milijonai smile.gif ...dabar pagalvojau, kad, ko gero, visos biggrin.gif .
Nevartočiau žodžio "kaltas". Žmogus dėl nieko pasaulyje nėra kaltas. Jis tik už viską atsakingas.
Ir kelio žmonėms nieks neskirsto, tai jų pačių pasirinkimo šventa teisė.
Niekas neateina iš niekur be mūsų sutikimo. Tai mums Dievo pažadėta ir duota per amžius. smile.gif
...kitas klausimas, ar žmogus tai daro sąmoningai, bet tai nesumažina pasirinkimo reikšmės smile.gif

Esate įdomus pašnekovas. Ačiū 4u.gif

Sveikinu jus Švenčių proga newyear.gif .
Linkiu įdomių atradimų, skaidrių pajautimų, šviesių minčių, nešančių gerovę visose plotmėse.
000059.gif


P.S. straipsnis (rusų k.) labai diskutuotinas cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spalvota diena: 24 gruodžio 2009 - 08:55
galima susieti praeitus gyvenimus ir si - tai, i ka mes isikunyjame siame gyvenime (ji reinkarnacija egzsituoja) priklauso nuo to, kaip gyvenome pereitame - laitmanas panasiai raso. yra tik vienas bet - galima judeti 3 kryptimis - tobuleti, regresuoti ir stoveti vietoje. pagal tai manau galima reinkarnuoti i zmones, kuriems lemta tobuleti toliau/stoveti vietoje/regresuoti. o jei laikas linijinis tik mums, o anapus jis nelinijinis - tai viskas dar idomiau. smile.gif
Atsakyti
xxl, aš, kažkodėl, įsitikinus, kad nelinijinis mirksiukas.gif Būtų naivu tikėtis kituose matavimuose to pačio vaizdo smile.gif
Atsakyti
as nedrisciau sakyti, kad esu isitikinusi, nes nezinau kas ir kaip yra anapus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Spalvota diena @ 2009 12 24, 10:51)
ax.gif Jūs neigiate praeitų gyvenimų patirties įtaką mums šiuo metu. Ir neigiate žmogaus pasirinkimo laisvę iš to išeinant. Nuo tada, kai priimame tezę, kad žmogus neturi valios laisvės, iš karto atkranta Dievo meilės jam teiginys, nes Jo besąlyginė meilė pasireiškia būtent mums duota laisve kurti. Kurti viską, t.y. kurti savo Gyvenimo variantą.
Eilėje inkarnacijų renkamės savo požiūrius, iš to išplaukiančius veiksmus ir iš to sekančius rezultatus. Paprasčiausiai, kaip pasiklojame, taip miegame. Viskas priklauso nuo mūsų pasirinkimo. Kokias mintis generuojame, atitinkamai jos per mus realizuojasi. Tur būt sutiksite, kad mintis vis gi patys renkamės ir savo požiūrį į savo realybę išsidirbame patys. Tokie pasirinkimai rikiuoja mums genus (mūsų kūno sveikata), auklėjimą (šeimos pasirinkimas), aplinką (savęs realizacijos vieta).
Beje, jūsų pvz. apie vaiką asocialioje šeimoje taip pat rodo pasirinkimų galimybės įvairovę: toje pačioje šeimoje auga diametraliai priešingų charakterių-požiūrių-elgsenos-mąstysenos-sveikatos būklės vaikų. Sutikite, šeimų su skirtingais vaikais, milijonai  smile.gif ...dabar pagalvojau, kad, ko gero, visos biggrin.gif .
Nevartočiau žodžio "kaltas". Žmogus dėl nieko pasaulyje nėra kaltas. Jis tik už viską atsakingas.
Ir kelio žmonėms nieks neskirsto, tai jų pačių pasirinkimo šventa teisė.
Niekas neateina iš niekur be mūsų sutikimo. Tai mums Dievo pažadėta ir duota per amžius. smile.gif
...kitas klausimas, ar žmogus tai daro sąmoningai, bet tai nesumažina pasirinkimo reikšmės  smile.gif

Esate įdomus pašnekovas. Ačiū 4u.gif

Sveikinu jus Švenčių proga  newyear.gif .
Linkiu įdomių atradimų, skaidrių pajautimų, šviesių minčių, nešančių gerovę visose plotmėse.
000059.gif
P.S. straipsnis (rusų k.) labai diskutuotinas  cool.gif


smile.gif ir jus irgi su šventėmis 000054.gif
kaip aš visada sakau, tikėti niekuo nereikia - reikia kruopščiai tikrinti visus teiginius, postulatus ir pan. Žmogus mokosi ten, kur yra jo širdis.
manau, bus įdomu pasižiūrėti turiningas laidas, jos daug geriau paaiškins, nei aš smile.gif
http://www.kabbalah..../.../54560
šiose laidose prof. M.Laitmanas atskleidžia įvairių gyvenimo sričių, pasaulėdaros aspektų ypatumus.
o čia kabalistinio kongreso pamoka apie tai, kad mintis yra noro pasekmė:
http://www.kabbalah..../.../21552

4u.gif
Atsakyti
Man asmeniskai Dievas yra butybe, pildanti mano norus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lellija1013 @ 2014 02 05, 10:08)
Man asmeniskai Dievas yra butybe, pildanti mano norus.  4u.gif

Toks kaip džinas? smile.gif

Ar kaip Tėvas? O tėvai ne visus mūsų norus pildo. Ne bet kokio noro išpildymas iš tiesų mums naudingas. Arba kartais tenka ūgtelėti, kad tam tikras noras būtų išpildytas. Juk neduosi nešiotis vienerių metų vaikui, pvz., gyvsidabrinio termometro.
Atsakyti
Dievas, ne seip zodis, is didziosios raides, ne seip zodis-vardas, lyg- valstybe, sostine.... Jis mus sukure, dave mums laisve, kuria,-dvasiniai issigimeliai stengiasi apriboti. (Nerasau taisyklinga lietuviu kalba del tam tikru priezasciu!!!!!!!)jus, zmones, blyn(nes jei kitaip nusikeiksiu turbur busiu uzbaninta)ne neisivaizduojate, kokie mes galime buti super coooooool, ne "dvasiniai issigimeliai" , o tikrai GERA JEGA thumbup.gif jmj lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulėtekė @ 2014 02 05, 10:32)
Toks kaip džinas?  smile.gif

Ar kaip Tėvas? O tėvai ne visus mūsų norus pildo. Ne bet kokio noro išpildymas iš tiesų mums naudingas. Arba kartais tenka ūgtelėti, kad tam tikras noras būtų išpildytas. Juk neduosi nešiotis vienerių metų vaikui, pvz., gyvsidabrinio termometro.

Toks,kaip dzinas. smile.gif tevai ir neprivalo musu noru pildyt. smile.gif (mano nuomone)
Atsakyti
QUOTE(Lellija1013 @ 2014 02 06, 09:33)
Toks,kaip dzinas. smile.gif tevai ir neprivalo musu noru pildyt. smile.gif (mano nuomone)

Tai kodėl Dievas turėtų būti mažiau protingas už tėvus? Ir kodėl tada meldžiamės „Teesie TAVO valia“. Juk čia kalbama apie Dievo valią.
Atsakyti
QUOTE(Lellija1013 @ 2014 02 05, 11:08)
Man asmeniskai Dievas yra butybe, pildanti mano norus.  4u.gif

Va cia tai geras poziuris doh.gif
Atsakyti