QUOTE(Vesper @ 2013 07 21, 22:15)
Sios temos pirmuose psl. Aukstaite parase apie savo triju dienu kelione automobiliu. Siulau imti jos antra ir trecia dienas. O pafosa pamatysite kuri vakara nuvaziave autobusu.
Beje, mes po pirmos keliavimo dienos nebenorejome nieko, nes keliai siaubingi, neasfaltuoti, duobeti, plius vingiu vingiai kalnuose, baisu susidurti su priespriesa masina, ir pats vaziavimas lb ilgai uztrunka.
Kur tikrai siūlyčiau negaišti laiko ir nevažiuoti tai Laros paplūdimys (Akamas pusiasalis) ir Adonio krioklys - keliai tikrai baisūs, neasfaltuoti ir įspūdžio jokio. Pats Akamas pusiasalis ir jo keliai ypač po vasaros kaitros manau turėtų atrodyti dar skurdžiau ir neįdomiau nei balandį kai mes buvome.
Jei norit pamatyti Afroditės gimimo vietą - uolą ir paplūdimį o vėliau aplankyti Troodes kalnus (juose pvz Kikos vienuolyną;Omodos vyndarių miestelį, Pano Panagija miestelį bei vienuolyną bei kt) tą galima įtemptai, bet per vieną dieną aplankyti. Mes į Troodes kalnus važiavome pajūriu, tada kilome F616 keliu - asfaltuotas nors vietomis ir siauras tačiau buvo kur akis paganyti. Aplankėme Omodos - laikoma elitine vyndarių sostinę, vienuolyną jame ir toliau grožėdamiesi vynuogynais ir kalnų slėniais kilome iki Olimpo kalno (neverta ties juo koncentruotis jei nesiruošiat pėstute pasivaikščioti takais) tuomet iki Kikos vienuolyno ir šalia esančio arkivyskupo ir pirmojo Kipros prezidento Makarijus III kapavietę. Tada per Kedrų giraitę galima nusileisti iki Pano Panagia kaimuko (Šią dalį jei laiko pritrūks galima galbūt ir atidėti kitam kartui ar kitai dienai). Kitas variantas - vieną dieną galima aplankyti Troodes iki Kikkos vienuolyno - tada viską galima bus neskubant apžiūrėti, o kitą dieną skirti išvykai iki Afroditės paplūdimio ir olos (ten mums pavz patiko tada kai buvo labai banguota jūra, mėgavomis puikiomis maudynėmis ir vaizdais, nes kai jūra buvo rami ši vieta kažkokio išskirtinio įspudžio nepaliko) ir nuvykti iki Pano Panagia, gal dar kedų giraitės (ten ypatingai tyras oras ir laabai vyngiuotas kalnų kelias:-)) arba pajūriu nuvažiuoti iki Larnakoje esančios Hala Sultan mečetės ant druskų ežero kranto (čia kas kam įdomu) pakeliui aplankant kitus objektus (druskų ežerą šalia Limasolio), pravažiuojan Limasolio pajūrio gatve su prabangiais automobiliais, krūva viešbučių ir kt. Atkarpoje nuo Limasolio iki Larnakos galima išsimaudyti, skaniai papietauti kokioje vietinėje pajūrio tavernoje ir dar šį bei tą pamatyti. Atgal nuo Larnakos iki Pafoso galima grįžti puikia autostrada. Jei pasirinktumėt kelionę iki Pana Pangia nuo šio kaimelio galima važiuoti per kedrų giraitę tada nusleisti iki Polis miestelio ir apžiūrėti jo bei Pafos apylinkes.
Dėliokit viską priklausomai nuo pomėgių - gamta, relaksas ir šiek tiek lankytinų objektų ar istorijos ar atvirkščiai:-) Graikiškoji dalis mums pvz nepaliko didelio įspužio apart kelių objektų. Per daug komerciijos ir mažai tvarkos:-) Tai puiki vieta gauti salės ir šilumos gūsį kai LT dar šalta ir pilka ir skristi reikia ne taip ir ilgai:-)
Papildyta:
QUOTE(Temidė @ 2013 07 21, 22:19)
Šiaip labai nemėgstu komentuoti, bet šį kartą nesusilaikiau. Nežinau, kokias Jūs keliais važinėjote, nes tokius, kokius aprašėte, ir norint būtų sudėtinga Kipre rasti. Man tai grįžus į Lietuvą būna šokas nuo kelių, nes Kipre net kaimuose jie geresni.
Keliai tikrai super išskyrus mano minėtus Akamas pusiasalyje pajūriu einantis (bent jau žemėlapyje F706) ir iki Adonio krioklių:-) :-)