Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
biggrin.gif Ačiū, Saule/Guoda, supratau. Man gavosi putoklių 27proc., mažoka, ir iš aliejų kitą kartą dėsiu babasus ir aš. O pieno rūgšties ne per daug? Dėjau AHA iš AZ apie 1 proc. ir pieno rūgšties tik kelis lašus, PH juostelė normaliai rodė, apie 5-6, aišku tikslumo su jom mažai... Nu, gal antras blynas geresnis bus 4u.gif
Atsakyti
Man patiko galva plauti su zeliniu sampunu-kauke (nusiziurejau is rusaiciu) bigsmile.gif Dilgeliu nuovire brinkinama zelatina, dedami aliejai pagal plauku tipa, EA, medus, alijosiaus sultys, dalis ekologisko sampuno. Va, kad nereiktu deti pirktinio sampuno ir atejo mintis pagaminti skysta , pagal Astos recepta. blush2.gif
O tas zelinis labai plaukams patinka - nereikia po jo kondicionieriaus, plaukai kaip laminuoti gaunasi, ir riebaluojasi ne tuoj pat smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 20:42)
biggrin.gif  Ačiū, Saule/Guoda, supratau. Man gavosi putoklių 27proc., mažoka, ir iš aliejų kitą kartą dėsiu babasus ir aš. O pieno rūgšties ne per daug? Dėjau AHA iš AZ apie 1 proc. ir pieno rūgšties tik kelis lašus, PH juostelė normaliai rodė, apie 5-6, aišku tikslumo su jom mažai... Nu, gal antras blynas geresnis bus 4u.gif

Kadangi daugiau bazių su dideliu PH dedu, tai man išeina irgi 5-6 smile.gif , o gal AHA stipresnis rūgštingumas negu pieno rūgšties
Čia iš tiesų atidirbtas santykis per kelis metus ( ne mano blush2.gif ), net vaikams tinka, tik priedų tada mažiau dėti ir EA kokių apelsinų ir tiek 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 10 gegužės 2012 - 20:20
biggrin.gif Susirašysiu santykius skystam šampūnui, dar kartą ačiū drinks_cheers.gif
Assandra, įdėk gėrio receptuką, mums visoms turbūt įdomu blush2.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 21:23)
biggrin.gif  Susirašysiu santykius skystam šampūnui, dar kartą ačiū drinks_cheers.gif
Assandra, įdėk gėrio receptuką, mums visoms turbūt įdomu blush2.gif  ax.gif


Imu 250 ml dilgeliu nuoviro, jame isbrinkinu 2 valg. saukstus zelatinos ( tos parduotuvines). Kai zelatinas pilnai istirpsta imaisau 50 ml pirktinio sampuno ( geriausiai eko). Kai truputi atvesta dedu valg. sauksta medaus. Toliau 12 ml alieju ( cia dedu lygiom dalim ricinos, lazdyno riesuto, avokado ir moliugu, nors galima kokie tik tinka jusu plaukams smile.gif ), juose istirpinu 20 lasu EA ( rozmarinu, salaviju, ylango, pelargoniju, visu po 5 lasus). imaisius aliejus, dar ipilu arbat. sauksteli alijosiaus sulciu ir neskubedama permaisau saukstu ( ne mikseriu biggrin.gif ).
Supilu i platu inda, dedu i saldytuva, po kokiu 15-2o min istraukiu, atsargiai permaisau, nes aliejus nori isplaukti virsun, vel dedu saldytuvan.
Sustingus konsistensija buna zeles. Imu keleta gabalu ( kabinu su saukstu smile.gif ) ir pasildziusi rankose itrinu i slapius plaukus. Nors pataria , kad truputi pasildzius ta mase efektyviau EA veikia. Tuomet palaikau apie 15 min. Sampunas nuo galvos nelasa, standziai ant plauku laikosi. Isskalauju. ir viskas bigsmile.gif
Slapius plaukus sukuojant atrodo, kad sunkiau sukos lenda, bet isdziuvus plaukai atrodo puikiai, blizga rolleyes.gif Zelatinas kiekviena plaukeli padengia tokia kaip ir plevele, prisotina proteinais ir atstato plauko struktura. taip pat zelatinas yra pagrindines plauku statybines medziagos - keratino - saltinis smile.gif
Atsakyti
4u.gif oj, kiek daug prirasete- reiks skaityti ax.gif
Turiu klausima- gal zinote efektyvia priemone strijoms ant krutines mazint (salint) (zindanciai)?. Per nestuma tepliojau tik pilva makadamijom, nepagalvojau, kad gali kita vieta "ispusti", tai dabar labai bjaurios strijos susidariusios verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Basttet: 10 gegužės 2012 - 21:04
Assandra, įdomus receptas, ačiū, bandysiu rytoj pat. Kiek jį galima laikyti?Ar konservanto nededi? Kiekis tai nemažas..Per kieklaiko sunaudoji?
Atsakyti
Iškilo klaisimas ir man. Antrą kartą darau balzamą su BTMS, bet ir vėl normaliai nesusijungia fazės doh.gif Kaip kokiais dribsniukais pasidaro.
Prporcijas bandžiau išlaikyti kaip Alioniuko mėtiniame balzame (tiesa ta, kad praktiškai ir "beždioniavau" nuo jos ax.gif )
proc.
mango sviestas 2,2
avokado al. 2,2
vanduo 32,6
obuolių actas 26,1
btms 2,2
cetyl alcohol 2,2
Po sujungimo, aktyvai:
medaus milteliai 8,7
carragenino želė 23,9
Prašau, pakomentuokit ką pridirbau ne taip? Ar vis dėlto BTMS turi kažkokių savo paslapčių, kurių aš neperprantu, nes kai dariau pirmą kartą, tai aktyvų nebuvo toks didelis procentas, bet fazės vis tiek nesusijungė schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Sidabražolė @ 2012 05 10, 22:53)
Assandra, įdomus receptas, ačiū, bandysiu rytoj pat. Kiek jį galima laikyti?Ar konservanto nededi? Kiekis tai nemažas..Per kieklaiko sunaudoji?


2-3 sav šaldytuve išstovi, gal kažkiek konservanto nuo pramoninio šampūno kliūva g.gif . Jei norėsis laikyti daugiau - žinoma, kažkuo labiau pakonservuoti reikėtų. O tas didelis kiekis, tai čia taip tik atrodo. Mano plaukai neilgi, iki pečių, tai vienam kartui susinaudoja koks trečdalis ar daugiau stiklinės tos žele smile.gif
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2012 05 11, 00:16)
Iškilo klaisimas ir man. Antrą kartą darau balzamą su BTMS, bet ir vėl normaliai nesusijungia fazės doh.gif Kaip kokiais dribsniukais pasidaro.
Prporcijas bandžiau išlaikyti kaip Alioniuko mėtiniame balzame (tiesa ta, kad praktiškai ir "beždioniavau" nuo jos ax.gif )
                                proc.
mango sviestas 2,2
avokado al. 2,2
vanduo                32,6
obuolių actas             26,1
btms                 2,2
cetyl alcohol 2,2
Po sujungimo, aktyvai:
medaus milteliai 8,7
carragenino želė 23,9
Prašau, pakomentuokit ką pridirbau ne taip? Ar vis dėlto BTMS turi kažkokių savo paslapčių, kurių aš neperprantu, nes kai dariau pirmą kartą, tai aktyvų nebuvo toks didelis procentas, bet fazės vis tiek nesusijungė  schmoll.gif

Neturiu laiko skaičiuoti %, bet emulgatoriaus turi būti 4.
Dar vienas svarbus niuansas gaminant šampūnus ar kondicionierius su pieno rūgštimi (tikriausiai tai galioja ir kitoms rūgštims, t.y. ir actui) - vandenį , emulgatorių ir rūgštį būtina kaitinti kartu viename inde, kitaip blogai susijungs blink.gif

Dar radau savo užrašuose dėl pieno rūgšties kiekio - 4% emulgatoriaus +2% pieno r. duoda PH 5-6 ir tai daro įtaką šampūno tirštumui (išeina panašiai kaip pramoninis)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 11 gegužės 2012 - 08:06
Ačiū už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 05 10, 19:50)
Aš užsiplikius dilgėles, užpilu nuoviru chna, palaikau šiek tiek, kad pabrinktų.
O jau pačioje pabaigoje sudedu visus priedus.



Asta, noriu paklausti ar chna dedi tik del plauku stiprinimo ( ta neutralia) , ar ir del atspalvio?
Atsakyti