Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Aš dėjau vit. D, vaikiško Oiledixin, kažkokio ypatingo poveikio nepastebėjau, odos irgi nedirgino. D turi priešuždegiminį poveikį, kartu kažkiek atstato elastingumą, drėkinimą, imunitetui, bet vasarą - kokia prasmė? Aš D fanė, gerbėja, mylėtoja ir kapstinėtoja, man labai svarbus šitas vitaminas ( ir jums visoms taip pat 4u.gif nes nuo vėžių saugo stiprus imunitetas, gera sveikata, o ne apsauginiai kremai). Pasirodyt saulei kad natūralus pasigamintų, mūsų organizmas taip sukurtas, kad saulės būtinai reikia jo sintezei. Jei tept, įvertinkit kad apie 60proc. ant odos užtepto pateks į kraujotaką, taigi skaičiuokit jei dar vartojate papildus kokius su D gaunamą kiekį parai. Su saule nepersidozuoja, su papildais - retai, bet gali būti.
Labai gaila, neišsisaugojau nuorodos, ir paskui užsimušdama neberadau, apie D ir A. Vitaminas A yra D antagonistas, geriami A papildai (maiste esantis kiek supratau tokio poveikio neturi) slopina D sintezę. Galbūt, tai viena iš priežasčių, kodėl A įtarinėjamas kad gali būt kancerogeniškas. Antioksidantas, bet ne taip jau viskas paprasta...
Kaip dezodorantus galima bandyt naudot tuos EA, kuriuos galima tept neskiestus ant odos, su mažiausia rizika. Sąrašas yra KN, kur apie EA naudojimą duše, tik kur yzopas oficinalis, merginos pamiršo turbūt pridurti variatetas Decumbens, šitas yzopas saugiausias. Atkakliausios tyrinėtojos (kaip aš, eterinius įsimylėjus, kuo daugiau juos pažystu, tuo mažiau bijau) ant savo kailio gal ir daugiau išbandys, bet tada reikia suprast ką darai ir kodėl, grynais čili pipirais viso kūno nesitepti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 10 gegužės 2012 - 14:22
Na ir įdomiai pritaikote eterinius. Būtinai pabandysiu vietoj dezodoranto.
Atsakyti
Studijuoju Astos sampuno receptuka, bet vis neaisku. BTSM deti i aliejus, kaitinti, jungti su vandeniu, i silta imaisyti tuos kietus putokslius kol istirps ar koks kitas gaminimo budas? skysto sampuno dar neteko gamint. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(asssandra @ 2012 05 10, 18:14)
Studijuoju Astos sampuno receptuka, bet vis neaisku. BTSM deti i aliejus, kaitinti, jungti su vandeniu, i silta imaisyti tuos kietus putokslius kol istirps ar koks kitas gaminimo budas? skysto sampuno dar neteko gamint. blush2.gif


Joa, bmts ištirpinu kartu su aliejumi, tada dedu sci bei scs. Tiesa, nelabai tas sci su scs tirpsta, reikia ilgai makaluotis, kol vientisesnė masė gaunasi. Ir tada po truputį pilu dilgėlių nuovirą.
Aš užsiplikius dilgėles, užpilu nuoviru chna, palaikau šiek tiek, kad pabrinktų.
O jau pačioje pabaigoje sudedu visus priedus.
Atsakyti
4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zydrem: 10 gegužės 2012 - 17:51
biggrin.gif Pagal Astos negaminau, bet kietus putoklius gali dėt į vandenį ir kartu šildyt, BTMS su aliejais, tada atsargiai sujungt, kad virtuvė neužputotų tongue.gif Prieš porą dienų skystą bandžiau gamint, nelabai dar geras gavosi ax.gif Mažai putoja, plaukus galėtų geriau drėkint, reikės taisyt receptą, bet lyg ir matau kurion pusėn. Irgi naudojau BTMS, truputį aliejų, bet ir skystus putoklius su vandeniu šildžiau, nes vienas toks kaip su įmestais SCS gabaliukais, tirštas, pašildžius viskas ištirpo. Aktyvūs priedai kaip visada, pravėsus.
Merginos, kas darėt skystus šampūnus, koks panašiai pas jus būna putoklių procentas, ar pakankamai putoja? Man turbūt ir mažai aliejų nuslopino putojimą, reikės dar mažiau arba visai jų nedėti g.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 10 gegužės 2012 - 18:01
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 05 10, 19:50)
Joa, bmts ištirpinu kartu su aliejumi, tada dedu sci bei scs. Tiesa, nelabai tas sci su scs tirpsta, reikia ilgai makaluotis, kol vientisesnė masė gaunasi. Ir tada po truputį pilu dilgėlių nuovirą. 
Aš užsiplikius dilgėles, užpilu nuoviru chna, palaikau šiek tiek, kad pabrinktų.
O jau pačioje pabaigoje sudedu visus priedus.

SCI ir SCS turėtų tirpti vandenyje, kiek aš atsimenu. ax.gif Reiktų pabandyti tirpinti vandens fazėje arba bent dalyje jos.
Papildyta:
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 20:00)
biggrin.gif  Pagal Astos negaminau, bet kietus putoklius gali dėt į vandenį ir kartu šildyt, BTMS su aliejais, tada atsargiai sujungt, kad virtuvė neužputotų tongue.gif ...

Oi, neapskaičiau iki galo, jau be manęs atsakė.
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 13:20)
Mano naujas (bent man) atradimas - tept vietoj dezodoranto ant nupraustos pažastų odos po lašą ar pusę lašo, kelis išbandžiau. Nebereikia jokių dezodorantų gamintis, gal mikrobus išnaikinau ir nebesigamina smarvė g.gif Nes vakar šlamučiais pasitepiau, tai iki šiandien veikia (juos užuodžiu), vakar man jų kvapas per stiprus buvo, reikės nebent atskiestus naudot. Neutraliausias ir efektyvus ant mano odos rozmarinų CO2, jų pačių kvapo mažai, o nuo prakaito gerai veikia.  4u.gif

Aš irgi įsitikinau, kad EA labai gerai veikia mano pažastų odą. Nebandžiau tepti grynu EA ant drėgnos odos, bet pasigaminau gelį su ksantanu, glicerinu, alūno milteliais (visgi dėjau ir jų) bei arbatmedžio ir šalavijo EA. Kvapas gal nėra iš man patinkančių, bet net intensyviai sportuojant nejaučiu prakaito kvapo. Labai patinka ir kartu stebina, o svarbiausiai, kad neniežti pažasčių. Turėjau tokią problemą, kai naudojau parduotuvinius deo, kurie matyt alergizuodavo odą. Sunaudojusi šį bandysiu kažką su manukos ir vetiverijų burboniškų EA pasidaryti, bet jau be alūno miltelių. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 19:00)
Merginos, kas darėt skystus šampūnus, koks panašiai pas jus būna putoklių procentas, ar pakankamai putoja? Man turbūt ir mažai aliejų nuslopino putojimą, reikės dar  mažiau arba visai jų nedėti g.gif  4u.gif



Mousse de Sucre (putojimui) dedu apie 15 proc., o aliejaus tik ksantanui pabrinkinti, t.y. apie 2 proc., nes mano galvos oda linkusi i riebuma ax.gif
O putoja puikiai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievulyte @ 2012 05 10, 14:53)
Parasykit nors pageltonintai, is kur nepirkt, kur negerus parduoda, kad netektu susimaut  4u.gif

pirkau Cleopatra bella
bet negaliu spręsti, kad jų visa produkcija bloga, tiesiog - "kvailą ir bažnyčioj muša" blush2.gif , nereikėjo imti, jei nebuvo nurodytas galiojimas. Pripratau, kad sviestmedis galioja ne mažiau metus nuo pirkimo, o pakeitė kvapą (tikrai susioksidavusio riebalo kvapas) po 3-4 mėn, spėjau tik vieną indelį sunaudoti (ten jie rašo - perkant du - kaina kaip vieno, o išėjo, kad vieną sunaudojau ir pilną kainą sumokėjau biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 19:00)
  Merginos, kas darėt skystus šampūnus, koks panašiai pas jus būna putoklių procentas, ar pakankamai putoja? Man turbūt ir mažai aliejų nuslopino putojimą, reikės dar  mažiau arba visai jų nedėti g.gif  4u.gif

Ar iš PAM bazių ar iš SCS ir SCI? maišau abiejų rūšių
Šiaip tai atkreipiau dėmesį, kad man labai mažai reikia dėti BTMS ar kitų emulsiklių ir aliejų, nes labai apsunkina plaukus
Papildyta:
QUOTE(Gutka @ 2012 05 10, 09:38)
norejau paklausti kur perkat cetyl alcohol, ne viename recepte ji maciau... smile.gif
Papildyta:
gal galima cetyl alcohol pakeisti kitkuo plauku balzame? busiu dekinga  smile.gif

Jis tik tirštiklis ir koemulsiklis, yra pirkti AZ, aš daugiausia naudoju kremuose, į plaukų balzamus bandžiau - nepatiko, o pramoniniuose tikrai kiekvieno sudėtyje nurodytas, bet tik kaip priedas prie BTMS ar CE analogų 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 10 gegužės 2012 - 18:57
Skystą bandžiau daryt iš AZ PAMų, be SCS ir SCI, bet gal kažkiek įdėt SCS... Gal išbandysiu per kiek laiko kelis variantus, nes kitaip nesuprasiu kas man tinkamiausia. BTMS dėjau nedaug, tik 3 proc., bet matyt aliejų net ir 3-4proc. į tokį šampūną per daug, AZ baziniuose receptuose juk visai be aliejų. Ksantano nedėjau, sutirštėjo nuo migdolų pieno miltelių(ir jo teks mažint kitą kartą, nes šleptelėjau negailėdama 5 proc., irgi riebalas, irgi putojimui peilis). Bet plaukai nėr tragiški, esu turėjus pirktinių prastesnių, o ekologišką net išmečiau, neįmanomas buvo naudoti.
Sviestmedžio turiu likutį daugiau nei metus, ir viskas gerai... Susigadina lietuvoj kai fasuoja, gal indeliai nepakankamai sterilūs, gal patalpoj kokioj ne super švarioj - juos gi čia į mažiukus išpilsto, gal šildo kad patogiau būtų - kas ten žino, kaip kas dirba, kiek sąžiningai. Gal reikėjo ūkiniam muilui sunaudot, neišmest... Bet kai pikta, noris kad akių nebadytų biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 10, 20:05)
Skystą bandžiau daryt iš AZ PAMų, be SCS ir SCI, bet gal kažkiek įdėt SCS... Gal išbandysiu per kiek laiko kelis variantus, nes kitaip nesuprasiu kas man tinkamiausia. BTMS dėjau nedaug, tik 3 proc., bet matyt aliejų net ir 3-4proc. į tokį šampūną per daug,  AZ baziniuose receptuose juk visai be aliejų. Ksantano nedėjau, sutirštėjo nuo migdolų pieno miltelių(ir jo teks mažint kitą kartą, nes šleptelėjau negailėdama 5 proc., irgi riebalas, irgi putojimui peilis).

Kažkur "nusišperinau" standartinį šampūnų iš bazių pagrindą:
Consistance 25 %
Babasu 6%
Coco 3%
CE 4%
Pieno rūgšis 2%
Viso: 40 %;
Aš dar pridedu kelis % foam sugar, tai išeina kokie 45%;
tada vandeninės dalies - kokie 45%, likę procentai - kitokios gėrybės ( pagal norus), dabar naudoju tik CE, patinka labiau nei BTMS, ir dedu tik 3%; aliejus dedu tik atalių (babasu), brokolių, kartas kanapių ar garstyčių, irgi nedaugiau kaip 3%;
visas bazes šildau, maišau vandeninę dalį irgi šiltą, tada būna skaidrūs šampūnai;
o iš SCS ( atrodo 15%, nerandu recepto šiuo metu) dariau su vien tik foam sugar, hidrolatais ir kitais priedais, visai be aliejų, irgi labai patiko
Atsakyti