Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Tokių grūdelių daugiau, negu miltelių pavidalo. Atrodo taip, kaip pas rusaites. Ant odos irgi kiek kitaip jaučiasi, ne toks "riebus" atrodo, mažiau jaučiasi plėvelė. Tirpus vandenyje (AZ riebaluose), kai ištirpsta gaunasi tokia lyg želė nesustingus iki galo. Nors, žinoma, galima ir su AZ gamint kažką panašaus 4u.gif Kaip maisto papildas, mažina cholesterolio lygį ir kraujospūdį, odai-nagams-ragams naudingas, kepenukus valo. Tik kieno spaudimas mažas, atsargiai, gali numušt ir per daug 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 16 birželio 2012 - 17:20
QUOTE(Taskuotas_vabalas @ 2012 06 15, 08:12)
Merginos, turiu draugę su labai labai jautria oda. Pora kartų bandė mano kremus - netiko. Oda dėmėm parausta peršti, ištiesų net aliejus dirgina odą. Aš pasidaviau ka bedaryt, o ji bandyt. Pasiguodė kosmetologei, tai ta sako maždaug taip (ne aš pati girdėjau bijau, kad nesigautu sugedes telefonas, bet) "nu baikit jūs su tom natūraliom, jau ne viena pas mane taip prisižaidus atėjo. Dvi bet kokios natūralios priemonės ant odos sukelia sarmine reakcija ir jei oda nėra jautri tai nieko nesijaučia, bet nėra gerai, o jautriai odai tai peilis"
Nors dėl tos "šarminės" draugė abejoja ar gerai išgirdo ir ar gerai atsiminė, bet kad rekcija tai tikrai.. Na šiaip ar taip man labai keistai tas nuskambėjo ir bandau tikrinti šitą teoriją (nes visgi pasakė kosmetologė). Tik vėlgi nežinau ar galvoje turėta namų darbo kosmetika ar ir pirkta sertifikuota (nes namu darbo, jau vien iš principo daug kam atrodo nepatikima, esu susidūrus su ne viena tokia nuomone).  Per du metus domėjimosi nieko panašaus neteko išgirsti ar perskaityti. Išpradžių taip pat pagalvojau apie emulsiklių poveiki, bet buvo bandyta su Nr2 ir olivem 1000.
Ir vėl gailiuosi, kad ne chemija mokiausi  doh.gif
Papildyta:

labai rekiu biggrin.gif


Greiciausiai drauge viska gerai suprato del "sarmines" odos. O tai, kad kai kurie kosmetologai nusistate pries naturalias (namines, ranku darbo) priemones tai irgi normalu, juk dazniausiai guodziasi moterys su kazkokia neigiama patirtimi. Bet gi yra zymiai daugiau tu, kurie begalo laimingi atrade namine kosmetika rolleyes.gif . O netikti gali viskas.. Na bet ne tame esme, svarbiau kaip padeti draugei.
Jei jos tokia jautri oda, kosmetologe ne siaip sau uzakcentavo PH. Kiekvieno zmogaus odos PH yra skirtingas, bet yra apytiksliai nustatyta, kad normalios odos PH 5,2-5,7, riebios 3,5-5,2, sausos - 5,7-7 ( internete sie rodikliai labai skyriasi, bet riebi oda yra visada rugstesne uz sausa). Iki 7 PH skaitosi rugstus, nuo 7PH sarminis rodiklis. Dar kartais raso, kad 6,5-7 neutralus ir t.t. Bet esme tame, kad kiekvieno zmogaus pavirsiu dengia rugstine odos mantija, ji sudaryta is prakaito ir odos riebalu, dar ieina organines pieno, citrinu rugstys. Si mantija kaip skydas, pirmiausiai ji saugo nuo mikroorganizmu, nes jie negali egzistuoti rugscioje terpeje. Yra ir tokiu kurie gali, bet jie odos "draugai", pagalbininkai. Kai mantijos PH pasidaro labai sarminis, oda netenka savo naturalios apsaugos. Tada labai pasidarop dirgli, serpetoja, raudonuoja praktiskai nuo visko, netgi nuo vandens. Ir dazniausiai kaltas yra neteisingas prausimas. Sveika oda po prasimosi tik su vandeniu atstato savo PH per 4 valandas, o po muilo (nesvarbu ar tai ekologiskas) ar kito kokio sarmingesnio prausiklio dar ilgiau. Ka jau kalbeti tada apie jautria oda. O aliejai galejo tik pasunkinti situacija, jei drauge naudojo juos mono variante, galejo duoti sausuma. Nes oda, kurios rugstine mantija isbalansuota yra kaip atvira zaizda. Visos bakterijos, purvas, saules spinduliai tiesiog limpa. Tad jei ji dar pasiryzusi kazkaip gelbetis naturaliomis priemonemis, 1. jei reiktu su vandeniu praustis tik viena karta i diena, 2. veida valyti tik pieneliu (kuo paprasciausios sudeties). 3. Butinai (!) po valymo nuvalyti visa oda su hidrolatu, kurio ph butu 4-6. Arba tirpalu: 1 l vandens + citrinos rugstis ant peilio galiuko. Bet geriau hidrolatu. Persteti vistiek siek tiek gali. Bet mazindami sarmine reakcija, oda greiciau atsistatys. 4. na ir zinoma kremas. Vel gi kuo paprastesnis, bet kad butu polinesociuju rugsciu ir sociuju. Na as tik pavyzdi: juoduju serbentu ( jie kiek lengvesni uz agurkliu) apie 3%, butu gerai lazdyno riesutu alieju apie 3% kad atsatyti lipidini sluoksni, ir siek tiek sviestmedzio apie 3% lb reikia. Visa tai nakciai. Siuo atveju gaminciau su esteriu ir Nr2 is AZ. Laseliu lecitino, butinai keramidu. Ir naudoti hidrolata vietoje vandens vel gi su rugstesniu ph pvz. levandu. Is aktyvu tik d-pantenoli, bisabolola, keramidus (paskui dar galima NMF kompleksa), EA nedeciau kol kas, taip pat jokiu augalu ekstraktu, jokiu nuoviru, jokiu istrauku, fitokeratinu (na bet cia tik mano nuomone). Draugei reikia parugstinti odos ph, bet ne drastiskai. Drekinti oda, bet ne vandeniu purkstis, vanduo linkes i sarminga ph. Ir atsatyti lipidini sluoksni - cia kremas pades. O diena saugotis nuo saules, gal netgi geriau su pirktine ekologiska priemone.
Papildyta:
QUOTE(Refresh @ 2012 06 14, 20:19)
Dar norėjau paklausti. Draugė prašo manęs kremuko veidui, vieną kartą jau gaminau tokį visai neįspūdingos sudėties, jai tiko. Bet vat atėjo vasara ir išryškėjo pigmentinės dėmelės, gal galėtumėt patart ko nedėt, arba kaip tik ko įdėt galima? smile.gif


labai svarbu, kad drauge naudotu apsauginius kremus iseinant i saule. O totaliai pasviesinti demeles vasara neiseis, beto nepatartina. Nebent su vitaminu C. Dar molio kaukes padeda, bet svarbiausia SPF
Papildyta:
QUOTE(redazuka @ 2012 06 15, 13:26)
Operatyviai AN sureagavo dėl mus dominančių emulsikliu.
Ir sakė perduoti,gera žinią, kad jau nusiuntė užklausą gamintojams dėl Nikomuls.
Panašu, kad turėsim  thumbup.gif  Lietuvoje


thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alioniukas: 17 birželio 2012 - 23:45
Labas rytas,

mergaitės, reikia patarimo - kokiu santykiu naudoti vandeninę ir aliejinę dalis vasariniam lengvam drėkinančiam kremukui? Ačiū už atsakymą aciuks.gif
Atsakyti
Tai suprantu, kad odos ph išbalansavimui įtakos turi muilas, o kokias klaidos daromos su natūralia kosmetika pvz. kremais? Kaip natūralūs kremai gali pakenkti odos ph g.gif ?

Kas tas NMF kompleksas?
Atsakyti
QUOTE(redazuka @ 2012 06 18, 09:56)


Kas tas NMF kompleksas?

http://www.aroma-zon...ion-Intense.asp mirksiukas.gif
Atsakyti
Norėjau paklausti apie obuolių acto toniką. Skaičiau internete, kad tai vos ne stebuklus daranti priemonė ax.gif Gal kas nors darėtės? Kokių santykiu su vandeniu reiktų gaminti toniką mišriai-riebiai odai? Kaip vartoti? Ar nekenkia tokį toniką naudojant buvimas saulėje?

Galbūt klausiu primityvokų klausimų blush2.gif Bet esu gana žalia šioje srityje, todėl labai norėčiau, kad kas nors papasakotų 4u.gif
Atsakyti
Norėjau paklausti gal kuri esate bandžiusi manukos EA (Leptospermum scoparium) ? Ketinu jį pabandyti vietoj arbatmedžio spuogeliams gydyti... Gal esat bandžiusios ir galit jį palyginti su arbatmedžiu? Ar dar kam nors naudojate apart spuogeliu gydymo?
Atsakyti
mano patirtis su spuogeliai, kad manuka efektyvesnė už arbatmedį.
Manuka + cinkas + nimbamržio al. thumbup.gif
Atsakyti
Gal galit patarti is ko geriausia gamintis vasariska krema labai riebiai odai?
Atsakyti
QUOTE(redazuka @ 2012 06 18, 12:39)
mano patirtis su spuogeliai,  kad manuka efektyvesnė už arbatmedį.
Manuka + cinkas + nimbamržio al.  thumbup.gif

Visiškai pritariu drinks_cheers.gif Manuka, jei atmintis neapgauna, veikia 20-30 kartų aktyviau nei arbatmedžio EA. Tik mane "žudo" manuka EA kvapas mega_shok.gif
Aš manuka su pelargonijų EA naudojau kremuose. Prie arbatmedžio kvapo jau esu įpratusi, be to jis greičiau nugaruoja nei manuka. Ar čia tik man taip susivaideno biggrin.gif

redazuka, kokį kiekį nimbamedžio naudojate kremuose? Aš truputį jo prisibijau. blush2.gif

Kiek pamenu, riebiai odai labai tinka puiklapių /tamanu aliejus. Nors puiklapių aliejų aš naudojau daugiau šaltuoju sezonu. Vasarą stengiuosi naudoti lengvesnius aliejus - lazdyno riešutų, medetkų fitolį, Bacuri sviestą (jis kremui priduoda dar ir gražią spalvą), gryno šaltalankio aliejaus keletą lašų.

Atsiminiau apie šaltalankio aliejų man pasakojo mama. Gal ne į temą, bet...Maža (3 sav.) sirgau kraujo užkrėtimu. Dėl kažkokių priežasčių mano veido odelė luposi, eižėjo iki kraujo pasirodymo nuo sausumo (matyt buvo atopinis dermatitas gavęsis). Tai tepdavo šaltalankio aliejumi ir taip išgydė, kad veidas buvo skaistus ir gražus lyg nieko nebuvę. Todėl aš ir dabar šaltalankio aliejų labai gerbiu ir dažnai bent keletą lašų lašinu į kremus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 18 birželio 2012 - 15:24
QUOTE(sandrabb @ 2012 06 18, 14:12)
Gal galit patarti is ko geriausia gamintis vasariska krema labai riebiai odai?

Mane irgi domina panašus klausimas. Kaip sakiau, lengvą vasarišką kremą išgaudavau su Olive Douceur. Klausimas būtų toks - ar pagal žemiau pateiktą receptuką įmanoma su Olivem 1000 sujungti fazes ir gauti ne pienelio, o lengvos tekstūros veido kremą? Taip pat domina, koks turėtų būti ester de sucre + No. 2 (AZ - INCI: Cetearyl wheat straw glycosides (and) cetearyl alcohol) santykis gaminant tokį kremą?

12 ml pipirmėčių hidrolato

1 ml lazdyno riešutų aliejaus
0,5 ml medetkų fitolio saulėgrąžų aliejuje
0,5 ml nimbamedžio aliejaus
0,5 ml Bacuri sviesto

Emulsiklis - Olivem 1000_______?

arba

Ester de sucre_______? + No. 2_________?

0,1 g sausų šilko peptidų
0,1 g alantoino
0,4 g arrow root pudros
1 l. vit. E
3 l. šaltalankio al.
2 l. Pelargonijų (Pelargonium Asperum) EA
1 l. Manuka EA
4 l. Naticido

Ar su Ester de sucre - 0,6 g + No. 2 - 0,4 g nesigaus per skystas kremas?

Buvau pasirengusi eksperimentuoti, bet persigalvojau ir nutariau geriau pasiklausti, juk žaliava iš dangaus nekrenta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 16, 15:51)
Tavo draugė, Taškuotas vabale, man sapnavosi biggrin.gif


Aciu sapnininke biggrin.gif

QUOTE(alioniukas @ 2012 06 18, 00:53)
Greiciausiai drauge viska gerai suprato del "sarmines" odos. O tai, kad kai kurie kosmetologai nusistate pries naturalias (namines, ranku darbo) priemones tai irgi normalu, juk dazniausiai guodziasi moterys su kazkokia neigiama patirtimi. Bet gi yra zymiai daugiau tu, kurie begalo laimingi atrade namine kosmetika  rolleyes.gif . O netikti gali viskas.. Na bet ne tame esme, svarbiau kaip padeti draugei.

Taikrai daug daugiau laimingų, bet va išimtis tvirtinanti taisyklę.. Bent priemonėmis plaukams labai patenkinta smile.gif
abejoju ar dar ką bebandysim, nes reakcija labai arši.. Rankų nuleist nesinori, bet..
Ačių už išsamų paaiškinimą 4u.gif
Atsakyti