Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 14, 17:46)
Čia man OD patiko...  Bet ir dabar vasarai veidui dienai naudoju, geriau neradau. Nakčiai kitas emulsiklis. Na, nebent dar iš rusijos pabandyt parsisiųst Nikomulso.
  Bet (jau šimtą kartų nagrinėjom šitą temą, ir vis kitu kampu pasvyra) visi emulsikliai, jei teisingai suprantu, savo esme - PAM, daugiau ar mažiau agresyvios paviršiaus įtempimą keičiančios medžiagos. Užsirašiau receptą, bet taip ir nepasigaminau emulsiklio su šarmu, kažkaip noras savaime nekilo... Įmanoma, tik paskui pagalvojau - o kam man to reikia, ir taip visko ką noriu pasigamint nespėju, ir panaudot. blush2.gif Pastebėjau kad OD gerai putoja, naudojau plaukų kondicionieriui, kaukei. Bandžiau nuplaunamam veido prausikliui - plovėsi tai gerai, bet labai akis graužė, kaip tikras muilas. Tikrai keista, kodėl AZ jį vadina nejoniniu. Gal yra kokia mums nežinoma technologinė subtilybė, o gal tik akių dūmimas kad geriau pirktų...  biggrin.gif


Taip, visi PAM, bet visgi yra maziau ar daugiau agresyviu, tai priklauso nuo paties emulsiklio sudeties, kruvio, ir kokia emulsija sudaro.
Istikruju ne taip senai buvo rasta iseitis - lameliarines emulsijos fosfolipidu (!) pagrindu. Tai yra klasikiniai, atitinkantys visus reikalavimus, emulsikliai. Lameliarines emulsijos savo struktura panasios i odos sandara, kremas "gulasi" sluoksniais. Bet su tokiu atradimu i rinka atejo ir "imitacijos" lameliariniu emulsiju. Pvz. olivem1000 - jis pagal aprasyma turi sudaryti lamel. emulsija, jei prisilaikyti tam tikros technologijos, bet jo sudetyje nera lecitino (fosfolipido), o yra tiesiog junginiai kurie padeda strukturiskai gauti tokia emulsija. Todel tiketis visu lamel.emulsiju savybiu tikriausiai neverta (?). OD irgi "zada" lameliarine emulsija, ir tikiu kad tokia sudaro, bet pats emulsiklis su sarmu.... O va jau Nikomuls - koks tik gali buti tikriausias fosfolipidu pagrindu emulsiklis wub.gif . Taip pat ir Prolipid. MontanovL gliukolipidu pagrindu. Tad labai noreciau ji isbandyti smile.gif Tokie emulsikliai ne tik nedaro zalos odai, bet dar gerai drekina, plombuoja odos problemeles, mazina odos dehidratacija, palaipsniui islaisvina aktyvias medziagas.
Atsakyti
Jėz, aš kai paskaitau jūsų postus mergaitės, kartais galvoju iš kur tiek laiko viskam? Pati esu įklimpus į tai ir daug skaitau, bet ką perskaitau nieko neišsisaugau, ot durna mada. O kartais reikia 10, net 20 kartų perskaityt kad suprast.
Emmm, a apie laiko stoką kalbėjau. Nu pas mane du vaikai, ale sunkiai spėju suderint kosmetika su motinyste. Ale vistiek ištaikau kokią valandą, ypač kai miega mažylis.

Žodžiu, esu begalo dėkinga visoms kurios dalijasi informacija.

Dar norėjau paklausti. Draugė prašo manęs kremuko veidui, vieną kartą jau gaminau tokį visai neįspūdingos sudėties, jai tiko. Bet vat atėjo vasara ir išryškėjo pigmentinės dėmelės, gal galėtumėt patart ko nedėt, arba kaip tik ko įdėt galima? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 04 13, 13:30)
Eteriniai: petražolės, morkos, salierai, bazilikai, citrina ( fototoksiškas), petitgreinas;
baziniai - erškėtrožių, abisijos, andiroba, spanguolių kauliukų
Dar rašo, kad labai gerai vandenis benzoino tirpalas, bet nebandžiau.
Standartinis aliejukas nuo pigmentinių dėmių: 20ml erškėtrožių, 10ml nakvišų, 50ml simondsijų; EA - 1 ml bazilikų, 2 ml salierų, 1 ml morkų, dar galima dėti citrusų ( atkreipti dėmesį dėl fototoksiškumo)


Refresh, atkėliau info apie pigmentines dėmes.

Pas mane tai vasarą strazdanų atsiranda, nors esu šatenė biggrin.gif Netrukdo man jos, bet sugalvojau jas pašviesinti. Paskutinį savo kremuką gaminausi vakar - dėjau savos gamybos petražolių ištrauką (caprylyje). Nežinau, kiek veiksminga bus, galėsiu tik po kurio laiko pasipasakoti.
Atsakyti
Nikomulsa gamina čia, anglijos firma, bet jie tik įmonėms parduoda. Reikia mums visoms rėkt kuriam nors lietuvos kosmetikos prekių pardavėjui kad norim- pirksim-labai reikia, bus pigiau ir patogiau negu iš rusijos, kaip manot? biggrin.gif
http://www.barnetproducts.com
Atsakyti
Merginos, turiu draugę su labai labai jautria oda. Pora kartų bandė mano kremus - netiko. Oda dėmėm parausta peršti, ištiesų net aliejus dirgina odą. Aš pasidaviau ka bedaryt, o ji bandyt. Pasiguodė kosmetologei, tai ta sako maždaug taip (ne aš pati girdėjau bijau, kad nesigautu sugedes telefonas, bet) "nu baikit jūs su tom natūraliom, jau ne viena pas mane taip prisižaidus atėjo. Dvi bet kokios natūralios priemonės ant odos sukelia sarmine reakcija ir jei oda nėra jautri tai nieko nesijaučia, bet nėra gerai, o jautriai odai tai peilis"
Nors dėl tos "šarminės" draugė abejoja ar gerai išgirdo ir ar gerai atsiminė, bet kad rekcija tai tikrai.. Na šiaip ar taip man labai keistai tas nuskambėjo ir bandau tikrinti šitą teoriją (nes visgi pasakė kosmetologė). Tik vėlgi nežinau ar galvoje turėta namų darbo kosmetika ar ir pirkta sertifikuota (nes namu darbo, jau vien iš principo daug kam atrodo nepatikima, esu susidūrus su ne viena tokia nuomone). Per du metus domėjimosi nieko panašaus neteko išgirsti ar perskaityti. Išpradžių taip pat pagalvojau apie emulsiklių poveiki, bet buvo bandyta su Nr2 ir olivem 1000.
Ir vėl gailiuosi, kad ne chemija mokiausi doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 15, 10:52)
Nikomulsa gamina čia, anglijos firma, bet jie tik įmonėms parduoda. Reikia mums visoms rėkt kuriam nors lietuvos kosmetikos prekių pardavėjui kad norim- pirksim-labai reikia, bus pigiau ir patogiau negu iš rusijos, kaip manot? biggrin.gif
http://www.barnetproducts.com

labai rekiu biggrin.gif
Atsakyti
Manom, kad gera mintis thumbup.gif ir netgi jau parašėm prašymą Monikai į AN.
Atsakyti
Taskuotas vabale, kad su naminėm natūraliom galima prisižaist - nė kiek neabejoju. Ne viskas kas natūralu, ir net ne viskas kas ekologiška, mums tikrai sveika ir gerai, tuo labiau ne visoms viskas tinka, kiekvienas esam labai individualus.
Kad šarminė - gal ir taip sakė kosmetologė, tik nežinia ką turėjo minty. Taip, yra šarminių emulsiklių, naminis muilas šarminis taip pat. Darau muilus, domiuosi, ir kai atradau, kad chemikas, profesorius Kevinas Dunn pats gamina muilus (t.p. ir parduoda) ir tik jais prausiasi, kad nenaudotų sintetinių PAMų, nustojau dėl to šarmingumo sukti sau galvą. Nemuilinu viso kūno kasdien, nesveika, taip, bet pažiūrėkit ir į tai, kas labiausiai dėl to šarmingumo rėkia - ogi tie, kas spausiklius su PAm parduoda, gamina. Vienas faktas pamąstymui - žmogus gimsta su 7,5 PH, su amžium šis skaičius mažėja, ir organizmo rūgštėjimas - viena iš sveikatos problemų.
Ir dermatologai kartais taip pat sako, kad gydo nusausintas natūraliais aliejais odas. Visur reikia saiko ir proto... Bet kad du natūralūs produktai - tai iškart šarminė reakcija, drįstu abejoti. Daug nesąmonių esu girdėjus iš kosmetologų, ir net medikai, dermatologai, kartais gana stipriai nusišneka kai kuriais klausimais, taip kad kosmetologės žodžių neimčiau į galvą. Abejoju, ar daug yra kosmetologių, pasikausčiusių tiek kiek Alioniukas... Beje, yra juk ir kosmetikos kabinetų, dirbančių su natūraliom priemonėm. Kaip tada su tuom šarmingumu, jų ką, neliečia, pas juos kitaip reakcijos vyksta? biggrin.gif O domėtis reikia...
Tavo draugei reiktų kiekvieną planuojamą naudoti ingredientą testuoti ant jos odos atskirai. Mano oda irgi jautri, ne pati jautriausia, bet tikrai gana jautri, ir tikrai ne viskas tinka 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 15 birželio 2012 - 11:44
Operatyviai AN sureagavo dėl mus dominančių emulsikliu.
Ir sakė perduoti,gera žinią, kad jau nusiuntė užklausą gamintojams dėl Nikomuls.
Panašu, kad turėsim thumbup.gif Lietuvoje
Atsakyti
QUOTE(redazuka @ 2012 06 15, 16:26)
Operatyviai AN sureagavo dėl mus dominančių emulsikliu.

Va užtat galvoju, tegul lietuviai iš mūsų užsidirba, o mes irgi sutaupyt turėtumėm... Užklausiau dar pati kitoj vietoj Nikomulso, pažiūrėsim ką man atsakys. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 15, 12:42)
Taskuotas vabale, kad su naminėm natūraliom galima prisižaist - nė kiek neabejoju. Ne viskas kas natūralu, ir net ne viskas kas ekologiška, mums tikrai sveika ir gerai, tuo labiau ne visoms viskas tinka, kiekvienas esam labai individualus.
  Kad šarminė - gal ir taip sakė kosmetologė, tik nežinia ką turėjo minty. Taip, yra šarminių emulsiklių, naminis muilas šarminis taip pat. Darau muilus, domiuosi, ir kai atradau, kad chemikas, profesorius Kevinas Dunn pats gamina muilus (t.p. ir parduoda) ir tik jais prausiasi, kad nenaudotų sintetinių PAMų, nustojau dėl to šarmingumo sukti sau galvą. Nemuilinu viso kūno kasdien, nesveika, taip, bet pažiūrėkit ir į tai, kas labiausiai dėl to šarmingumo rėkia - ogi tie, kas spausiklius su PAm parduoda, gamina. Vienas faktas pamąstymui - žmogus gimsta su 7,5 PH, su amžium šis skaičius mažėja, ir organizmo rūgštėjimas - viena iš sveikatos problemų.
  Ir dermatologai kartais taip pat sako, kad gydo  nusausintas natūraliais aliejais odas. Visur reikia saiko ir proto... Bet kad du natūralūs produktai - tai iškart šarminė reakcija, drįstu abejoti. Daug nesąmonių esu girdėjus iš kosmetologų, ir net medikai, dermatologai, kartais gana stipriai nusišneka kai kuriais klausimais, taip kad kosmetologės žodžių neimčiau į galvą. Abejoju, ar daug yra kosmetologių, pasikausčiusių tiek kiek Alioniukas...  Beje, yra juk ir kosmetikos kabinetų, dirbančių su natūraliom priemonėm. Kaip tada su tuom šarmingumu, jų ką, neliečia, pas juos kitaip reakcijos vyksta?  biggrin.gif O domėtis reikia...
  Tavo draugei reiktų kiekvieną planuojamą naudoti ingredientą testuoti ant jos odos atskirai. Mano oda irgi jautri, ne pati jautriausia, bet tikrai gana jautri, ir tikrai ne viskas tinka 4u.gif

Visa tai žinau ir puikiai suvokiu. Pati sau kol atsitaikiau priemones.. doh.gif Tiesiog įdomu ar yra koks nors stipresnis/moksliškesnis pagrindas taip sakyti, tikriausiai ne. Ačiū smile.gif
Atsakyti
Tavo draugė, Taškuotas vabale, man sapnavosi biggrin.gif Nubudau ir pagalvojau, kad jai reiktų pabandyt gamint su lecitinu (jeigu ji, aišku, nėra alergiška sojai ir jos produktams). Čia pernai pasakojau, kad su juo gaminau, bet man kvapas netiko... Dabar ar uoslė, ar receptūra kita, ar lecitinas prasigaravo, bet taip nebeerzina. Gal aliejų ir priedų tada naudotas derinys kažkokią bjaurastį skleidė... Prisiminiau, išsitraukiau, pagaminau pienelį, dar plaukams skalavimui prasitirpinau. Pirkau ir turiu tokį. Jo daug, galima kelioms dalintis, arba sunaudot kaip maisto papildą. Bet galiojimas ilgas, spintelėj neužmetus, susinaudos 4u.gif
http://www.vaistai.l...-pharmacon.html
Čia apie Lecinolą kaip emulsiklį ir priedą rusaitės šneka. Tik pas jas brangus labai... Gal ne visai tas pats, bet man kažkodėl šviečiasi kad identiškas produktas. Nebent jų išbalintas, o maistinis natūralesnis
http://forum.aromart...read.php?p=8143
Tai va, padariau super paprastą pienelį iš valgomų, maisto parduotuvėj pirktų, bet ekologiškų alyvuogių ir saulėgrąžų aliejų. Myliu ir gerbiu alyvuoges, o saulėgrąžas labai vertina aromaterapeutas R. Tisserand, kaip vieną iš geriausių, labiausiai drėkinančių ir raminančių aliejų visokioms odoms ( ir nuo saulės, po saulės labai tinka, pamaišytas su alyvuogėm, nors man kiek bandžiau geriausias braškių kauliukų). 30 proc. aliejai, 70 vanduo. 6 proc. lecitinas, 20gramų. Įdėjus cetilo alkoholio, būtų galima normalų tirštesnį kremą gaut, taip pat sviestai tirštintų. O dabar - nusivalysiu vakare makiažą pieneliu:
14g vanduo
1,2 g lecitinas
3g alyvuogių aliejus
1,8 g saulėgrąžų.
Va kažką tokio siūlyčiau išbandyt. Aišku, jeigu gali vartot maistui alyvuoges ir saulėgrąžas, juk aš nežinau kam gali būt alergiška... Priedų nedėčiau arba dėčiau lašą bisbololio.
Jeigu toks variantas tiktų, tada bandyčiau jau tirštint, jei gerai, eit toliau - dėt po vieną priedus, keist ar papildyt (bet vis tik po vieną) aliejus. Galima atsipilt kelis ml ir tik į tą kiekį įlašint, įplakt, jei reikia ir vėl pašildyt - nieko labai brangaus ar trapaus, ką reiktų saugot... Alergiškoms odoms pramoniniuose dažniausiai abrikosų kauliukų naudoja. Bet aš visada galvoju apie tai, kas arčiau ir įprasčiau, paprasčiau, po ranka virtuvėje... Iš EA - ramunėlės. Bet pirma testas ant jos odos... biggrin.gif

Dabar apie tai, kad galima maišyt EA (nes yra ir tuom abejojančių), gal čia iš dalies bus atsakyta į klausimą apie natūralių priemonių maišymą. Mus supa sudėtingas pasaulis iš daugybės cheminių elementų, bet salotas juk valgome biggrin.gif
http://www.aromamedi...ending-oils.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 16 birželio 2012 - 14:54
Agne/Ramute, o jūsų minimas lecitinas yra miltelių ar aliejuko pavidalu? Kuo jis skiriasi nuo AZ lecitino?
Atsakyti