QUOTE(zuvyte26 @ 2012 06 14, 10:42)
Aš taip pat žiūrėjau šiuos receptus, bet kadangi rožių hidrolato neturėjau, kuo puikiausiai tiko rugiagėlių hidrolatas. Tik man labai netiko paakių odai ksantanas - tempė odą Dabar gaminu su Olive Douceur ir neatsidžiaugiu.
nenoriu pasirodyti priekabi , bet vistiek parasysiu (nors jau karta minejau..) Olive Douceur emulsiklis priklauso anijoninems (!) PAM. Zinau, kremai su juo svelnus, lengvi. Bet anijoninius emulsiklius geriau naudoti tik nuplaunamose priemonese. Tokie emulsikliai priskiriami muilams. Olive Douceur sudaro naturalios kilmes komponentai + sarmas (!). Zinoma visi emulsikliai daugiau/maziau veikia oda, bet geriau rinktis nejoninius. Anijonines PAM/emulsikliai turi sudetyje kalio, natrio. Pvz, Nr3 is AZ, MF is AZ, OD.
Vienu metu buvau uzsidegusi emulsikliu gamyba, ir kai pagaminau viena, kuriame reikejo panaudoti sarma, tik tada dasilo, ka as cia isdarineju . Juk tai tas pats muilas, tik kitokios formos, jei taip grubiai issireiksti. Ir negi su juo gaminti krema? t.y. visa diena ant veido "tureti" gabaliuka muilo .Nuo tada nuodugniau pastudijavau emulsiklius.. Todel: katijojinius tik plaukams, anijoninius tik nuplaunamose priemonese, nejoninius veidui. Zinoma dar reikia ziureti ir pati emulsikli ( kokia sudaro emulsija, is ko pagamintas ir t.t.)
Nezinau, kodel AZ raso prie OD ir Nr3 emulsiklius, kad jie nejoniniai, nes taip tikrai nera ( ir cia ne siaip mano isgalvojimai ). Siaip anijoniniai emulsikliai nebrangus, OD brangesnis nes sudaro lameliarine emulsija.
Susideliojau nedideli konspekteli apie emulsiklius, tik su vertimu i lietuviu kalba uztrukau, bet neuzilgo ikelsiu i blog'a, gal bus idomu