Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 06 14, 10:42)
Aš taip pat žiūrėjau šiuos receptus, bet kadangi rožių hidrolato neturėjau, kuo puikiausiai tiko rugiagėlių hidrolatas. Tik man labai netiko paakių odai ksantanas - tempė odą schmoll.gif Dabar gaminu su Olive Douceur ir neatsidžiaugiu.


nenoriu pasirodyti priekabi ax.gif , bet vistiek parasysiu blush2.gif (nors jau karta minejau..) Olive Douceur emulsiklis priklauso anijoninems (!) PAM. Zinau, kremai su juo svelnus, lengvi. Bet anijoninius emulsiklius geriau naudoti tik nuplaunamose priemonese. Tokie emulsikliai priskiriami muilams. Olive Douceur sudaro naturalios kilmes komponentai + sarmas (!). Zinoma visi emulsikliai daugiau/maziau veikia oda, bet geriau rinktis nejoninius. Anijonines PAM/emulsikliai turi sudetyje kalio, natrio. Pvz, Nr3 is AZ, MF is AZ, OD.
Vienu metu buvau uzsidegusi emulsikliu gamyba, ir kai pagaminau viena, kuriame reikejo panaudoti sarma, tik tada dasilo, ka as cia isdarineju doh.gif . Juk tai tas pats muilas, tik kitokios formos, jei taip grubiai issireiksti. Ir negi su juo gaminti krema? t.y. visa diena ant veido "tureti" gabaliuka muilo biggrin.gif .Nuo tada nuodugniau pastudijavau emulsiklius.. Todel: katijojinius tik plaukams, anijoninius tik nuplaunamose priemonese, nejoninius veidui. Zinoma dar reikia ziureti ir pati emulsikli ( kokia sudaro emulsija, is ko pagamintas ir t.t.)
Nezinau, kodel AZ raso prie OD ir Nr3 emulsiklius, kad jie nejoniniai, nes taip tikrai nera ( ir cia ne siaip mano isgalvojimai rolleyes.gif ). Siaip anijoniniai emulsikliai nebrangus, OD brangesnis nes sudaro lameliarine emulsija.
Susideliojau nedideli konspekteli apie emulsiklius, tik su vertimu i lietuviu kalba uztrukau, bet neuzilgo ikelsiu i blog'a, gal bus idomu
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 06 14, 14:42)
Todel: katijojinius tik plaukams, anijoninius tik nuplaunamose priemonese, nejoninius veidui. Zinoma dar reikia ziureti ir pati emulsikli ( kokia sudaro emulsija, is ko pagamintas ir t.t.)
  Nezinau, kodel AZ raso prie OD ir Nr3 emulsiklius, kad jie nejoniniai, nes taip tikrai nera ( ir cia ne siaip mano isgalvojimai rolleyes.gif ). Siaip anijoniniai emulsikliai nebrangus, OD brangesnis nes sudaro lameliarine emulsija.
  Susideliojau nedideli konspekteli apie emulsiklius, tik su vertimu i lietuviu kalba uztrukau, bet neuzilgo ikelsiu i blog'a, gal bus idomu



viskas mums labai įdomu, Alioniuk..čia net klausimų neturėtų kilti:)tik norėjau paklausti, kokie yra nejoniniai emulsikliai? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 06 14, 13:42)
nenoriu pasirodyti priekabi  ax.gif , bet vistiek parasysiu  blush2.gif (nors jau karta minejau..) Olive Douceur emulsiklis  priklauso anijoninems (!) PAM. Zinau, kremai su juo svelnus, lengvi. Bet anijoninius emulsiklius geriau naudoti tik nuplaunamose priemonese. Tokie emulsikliai  priskiriami muilams. Olive Douceur sudaro naturalios kilmes komponentai + sarmas (!). Zinoma visi emulsikliai daugiau/maziau veikia oda, bet geriau rinktis nejoninius. Anijonines PAM/emulsikliai turi sudetyje kalio, natrio. Pvz, Nr3 is AZ, MF is AZ, OD.

swoon.gif Jetus, imsiuosi skaityti atidžiau apie emulsiklius. O aš taip džiaugiausi kremo tekstūra, kaip gražiai, nepalikdamas jokio emulsiklio pėdsako tepasi ant veido, kaip tinka mano odai. Be to, nutariau jį įsigyti paskaičiusi naudojusių rekomendacijas. verysad.gif
Labai lauksiu info apie emulsiklius ir susidėliosiu kuriuos kam naudoti . Dėkui už perspėjimą, Aloniuk. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 14 birželio 2012 - 13:54
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 06 14, 11:47)
viskas mums labai įdomu, Alioniuk..čia net klausimų neturėtų kilti:)tik norėjau paklausti, kokie yra nejoniniai emulsikliai? 4u.gif


4u.gif
Pvz. AZ: Nr1, kvieciu glikozidu emulsiklis, olivem1000, Olive Protection, gelisucre, ester de sucre, VE - priklauso nejoninems grupems. O jau kuris naturalesnis, tai kita kalba biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 06 14, 11:53)
swoon.gif Jetus, imsiuosi skaityti atidžiau apie emulsiklius. O aš taip džiaugiausi kremo tekstūra, kaip gražiai, nepalikdamas jokio emulsiklio pėdsako tepasi ant veido, kaip tinka mano odai. Be to, nutariau jį įsigyti paskaičiusi naudojusių rekomendacijas.  verysad.gif
Labai lauksiu info apie emulsiklius ir susidėliosiu kuriuos kam naudoti . Dėkui už perspėjimą, Aloniuk. smile.gif


sunku taip vienareiksmiskai pasakyti "nenaudokite", jei jums labai patiko ir tiko...odos bukle svarbus rodiklis, bet jei ateityje atrasite kita tinkama emulsikli, nebereikes OD smile.gif
Atsakyti
Oi, Alioniuk, apsaugojai nuo papildomų išlaidų 4u.gif , o jau norėjau pirkti OD. Gyveni ir mokaisi.
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 06 14, 14:02)
4u.gif
Pvz. AZ: Nr1, kvieciu glikozidu emulsiklis, olivem1000, Olive Protection, gelisucre, ester de sucre, VE - priklauso nejoninems grupems. O jau kuris naturalesnis, tai kita kalba  biggrin.gif

Kaip suprantu, tinkamas veido odai ir Nr. 2 (AZ) arba analogiškas AN Emulsiklis (INCI: Cetearyl wheat straw glycosides (and) cetearyl alcohol)?

Tiesa, dar kilo klausimas dėl ksantano? g.gif Nes naudodama Nr. 2 emulsinį vašką su didesne vandens dalimi, ją tirštindavau ksantanu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 14 birželio 2012 - 15:08
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 06 14, 12:56)
Kaip suprantu, tinkamas veido odai ir Nr. 2 (AZ) arba analogiškas AN Emulsiklis (INCI: Cetearyl wheat straw glycosides (and) cetearyl alcohol)?

Tiesa, dar kilo klausimas dėl ksantano?  g.gif Nes naudodama Nr. 2 emulsinį vašką su didesne vandens dalimi, ją tirštindavau ksantanu.


taip tinka, tik deja kremas nebus toks lengvas kaip su OD
Ksantanas - polimeras, jei gaminti geli tik su juo, tai gali traukti oda, nes kai vanduo pradeda garuoti, plevele kuria sudaro ksantanas traukiasi. Bet jei naudoti nedaug, kokius 0,1%-0,3% kartu su kokiu emulsikliu, tada visai nieko. Cia jau nuo odos priklauso smile.gif , vasara tai man aplamai nepatinka ksantanas kremuose, nebent naktiniuose geliuose su gelisucre.
Atsakyti
Man ksantanas taip pat nelabai ir oliviem 1000 nelabai, o gal aš netinkamas proporcijas naudojau ?
O taip norisi vasara lengvo kremuko jautriai odai.
Emulsiklis Nr. 2 šaltam ir vėsiam sezonui tiesiog idealus, o karštoms dienom idealaus receptuko vis dar ieškau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 06 14, 14:42)
Juk tai tas pats muilas, tik kitokios formos, jei taip grubiai issireiksti.

Čia man OD patiko... Bet ir dabar vasarai veidui dienai naudoju, geriau neradau. Nakčiai kitas emulsiklis. Na, nebent dar iš rusijos pabandyt parsisiųst Nikomulso.
Bet (jau šimtą kartų nagrinėjom šitą temą, ir vis kitu kampu pasvyra) visi emulsikliai, jei teisingai suprantu, savo esme - PAM, daugiau ar mažiau agresyvios paviršiaus įtempimą keičiančios medžiagos. Užsirašiau receptą, bet taip ir nepasigaminau emulsiklio su šarmu, kažkaip noras savaime nekilo... Įmanoma, tik paskui pagalvojau - o kam man to reikia, ir taip visko ką noriu pasigamint nespėju, ir panaudot. blush2.gif Pastebėjau kad OD gerai putoja, naudojau plaukų kondicionieriui, kaukei. Bandžiau nuplaunamam veido prausikliui - plovėsi tai gerai, bet labai akis graužė, kaip tikras muilas. Tikrai keista, kodėl AZ jį vadina nejoniniu. Gal yra kokia mums nežinoma technologinė subtilybė, o gal tik akių dūmimas kad geriau pirktų... biggrin.gif
Atsakyti
Pakomentuokit, kas čia per žvėris, tas Nikomulsas?
Kur ji pirksit ?

Merginos, prisipažinkit, kuri čia intensyviai kvepalus gaminot ir žadėjot naudot Izopropil miristatą, ar pasiteisino ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo redazuka: 14 birželio 2012 - 20:17
4u.gif zuvyte26, as roziu HD skaiciau aprasyma, ir nieko neradau, kad tinkamasiausias paakiu odai smile.gif (aisku, info ne is KN) blush2.gif
Beje, ar cetyl alcohol ir alcool cétylique(AZ) yra tas pats? blush2.gif

QUOTE(zuvyte26 @ 2012 06 14, 13:42)
Aš taip pat žiūrėjau šiuos receptus, bet kadangi rožių hidrolato neturėjau, kuo puikiausiai tiko rugiagėlių hidrolatas. Tik man labai netiko paakių odai ksantanas - tempė odą schmoll.gif Dabar gaminu su Olive Douceur ir neatsidžiaugiu.  Kiek skaičiau receptų - tai paakių odai labiausiai tinka rugiagėlių arba rožių hidrolatai. Rožių vanduo klasika -  jaunina, atstato odos elastingumą, tinka brandžiai odai. Rugiagėlių hidrolatas labai švelnus odai, ją ramina, bet kartu pagerina odos tonusą, taip pat jaunina odą. Nepatingėkit, paskaitykit AN ar KN hidrolatų aprašymus. Tikrai daug ko sužinosite wink.gif
Jeigu gamiamas kremas su turtingais priedais - hialiurono r., Q10, skvalanu, augaliniais keramidais ir pan., tai galima naudoti ir distiliuotą vandenį vietoj hidrolato.

Nemanau, kad yra kažkoks ryšys tarp konkretaus hidrolato ir kofeino  g.gif

Pati kofeiną dedu ir į drėkinamąjį dieninį kremą. wink.gif


Papildyta:
Labai lauksim 4u.gif
QUOTE(alioniukas @ 2012 06 14, 14:42)
  Susideliojau nedideli konspekteli apie emulsiklius, tik su vertimu i lietuviu kalba uztrukau, bet neuzilgo ikelsiu i blog'a, gal bus idomu

Atsakyti
Negaliu apie Nikomulsą komentuoti, nebandžiau, bet rusaitės labai giria. aromarti parduotuvėje ir forume, turi jie kelis "kietus" emulsiklius. Alioniukas gal bandė jau? g.gif
Kol kas turiu visko krūvas, reikia sunaudot. Apie Nikomulsą LC čia (yra dar kitas, NS):
http://aromarti.ru/n...uls_LC_30g.html

Izopropilo miristato turiu. Nepabandžiau dar, mažiau reikia pliurpt, daugiau burt 4u.gif
Gaminau su spiritu, aliejum, kietus, iki miristato nenuropoju niekaip. Namams mišinuką kvapo pasidariau, bet nelabai jis man prie dūšios gavosi, tai su miristatu taip ir nesumaišiau. Jau kai padarysiu, tai pasakosiu išsijuosus 4u.gif Reiks gal tą nevykėlį dar kuo pagardinti ir išpilstyt, kaip kvepės, taip, vis tiek ne raugintais kopūstais biggrin.gif
Atsakyti