Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Aš irgi laikau šiltai, tik man atrodo kad nuo saulės visgi reiktų pridengti, kaip ir vaistažoles džiovinam ne tiesioginiuose spinduliuose, kad saulė neardytų ko nereikia. Pernai suvyniojau indelius į juodą agroplėvelę, tamsių indelių neturėjau - labai gerai dieną įšildavo, ir žolelių saulė nepasiekdavo. Gal nieko baisaus ir skaidriam stikle, bet man kažkaip analogija su vaistažolėm... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 21, 19:38)
Aš irgi laikau šiltai, tik man atrodo kad nuo saulės visgi reiktų pridengti, kaip ir vaistažoles džiovinam ne tiesioginiuose spinduliuose, kad saulė neardytų ko nereikia. Pernai suvyniojau indelius į juodą agroplėvelę, tamsių indelių neturėjau - labai gerai dieną įšildavo, ir žolelių saulė nepasiekdavo. Gal nieko baisaus ir skaidriam stikle, bet man kažkaip analogija su vaistažolėm... 4u.gif

Ten argumentuojama, kad iš saulės gaunama gyvybinė energija biggrin.gif , gal ir tiesa g.gif
Atsakyti
as didziausias kruvas lapu atsispauzdinus "studijuoju" kol mazoji miega, ir kaip tik siandien apie fitolius skaiciau (info is KN):
". Maceracija gali būti šalta arba karšta. Pirmuoju atveju šviežiai nuskintos arba padžiovintos vaistažolės dedamos į tamsaus stiklo indą ir užpilamos augaliniu aliejumi. Užpilas laikomas keletą savaičių šiltoje tamsioje patalpoje arba saulėkaitoje. Parudavę augalai išimami ir pakeičiami šviežiais. Procedūra kartojama 2—3 kartus. Paruoštas produktas perkošiamas, nufiltruojamas ir supilstomas į mažesnes tamsaus stiklo talpas. Jo galiojimo trukmė – keletas mėn.
Antruoju – karštos maceracijos – atveju naudojami karšti riebalai. Augalinė žaliava, užpilta aliejumi, kaitinama iki 65 laipsnių. Veikiamos šilumos atsipalaiduoja lakiosios aromatų molekulės ir prisotina augalinį aliejų. "
4u.gif
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 21, 20:24)
Ten argumentuojama, kad iš saulės gaunama gyvybinė energija  biggrin.gif , gal ir tiesa  g.gif

Atsakyti
QUOTE(Basttet @ 2012 05 21, 22:08)
as didziausias kruvas lapu atsispauzdinus "studijuoju" kol mazoji miega, ir kaip tik siandien apie fitolius skaiciau (info is KN):
". Maceracija gali būti šalta arba karšta. Pirmuoju atveju šviežiai nuskintos arba padžiovintos vaistažolės dedamos į tamsaus stiklo indą ir užpilamos augaliniu aliejumi. Užpilas laikomas keletą savaičių šiltoje tamsioje patalpoje arba saulėkaitoje. Parudavę augalai išimami ir pakeičiami šviežiais. Procedūra kartojama 2—3 kartus. Paruoštas produktas perkošiamas, nufiltruojamas ir supilstomas į mažesnes tamsaus stiklo talpas.  Jo galiojimo trukmė – keletas mėn.
Antruoju – karštos maceracijos – atveju naudojami karšti riebalai. Augalinė žaliava, užpilta aliejumi, kaitinama iki 65 laipsnių. Veikiamos šilumos atsipalaiduoja lakiosios aromatų molekulės ir prisotina augalinį aliejų. "
4u.gif

Čia mes šnekam, kad skaidriam stikle saulės šviesoje palieka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 21, 14:56)
4u.gif  Geriau nusipirk už tuos pinigėlius kokybiškų EA. Net į puodą su verdančiu vandeniu EA nereikia lašint, žūna, suirsta vertingos medžiagos. Vandens šilto ( ne karšto) vonelė tam tinkamiausia, 40-50 laipsnių. Ir vaikai nenusidegins, ir EA nesuirs. Čia kam reikia veido valymui gal ir yra prasmės, nenaudoju tokių daiktų, negaliu labai ką pasakyt. 4u.gif
Ir aromalempą nusipirkau. pribrendau... Na geri tie mano eteriniai, gaila gadint su žvakute, suprantu kad per karšta, teks su laidu susitaikyt... Galėtų gi būti su elementais...


dekui 4u.gif
geru kokybisku ea, tikrai turiu. perkuosi tik KN, AN ar AZ smile.gif
ir aroma lempa turiu.
o del karsto vandens nezinojau. labai dekui uz si patarima, nes prie karsto vandens ir vaikai bijo tu karstu garu. o as galvojau, kad reikia, kad kuo karstesni butu doh.gif
vadinasi pasitaupysiu smile.gif
Atsakyti
bet ir apie pati laikyma- ant saules, ar tamsyje, kalbejo (gal tik ne ta "pacitavau") blush2.gif
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 21, 22:53)
Čia mes šnekam, kad skaidriam stikle saulės šviesoje palieka  4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Basttet @ 2012 05 22, 08:37)
bet ir apie pati laikyma- ant saules, ar tamsyje, kalbejo (gal tik ne ta "pacitavau")  blush2.gif

Taip, dėkui labai už info. Tiesiog buvau radusi internete info, kad ne visus aliejus, kuriuos naudojame fitolių gamybai, galima laikyti saulėje.

Nagrinėju plaukių kaukių receptukus, bet vis užkliūna man receptuose mililitrų vertimas gramais.
Pavyzdžiui kviečių proteinai 2g (10ml), BTMS emulsiklis 2ml, ksantanas 1,5ml, jonažolės fitolis jojobos aliejuje 10g arba citrinų sultys 5g, avižų pienelis 38g. Kaip suprantu citrinų sultys ir avižų pienelis bus lygu atitinkamai 5 ml ir 38 ml. O kaip su aliejais, vaškais? Buvau radusi aliejams naudojamą formulę 1 g aliejaus = 1/0.8 arba 1/0.9 ml. Bet ar ji tiksli? g.gif
Nekokia iš manęs matematikė, bandžiau skaičiuoti, bet....nieko nesigavo blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 22 gegužės 2012 - 13:11
AZ prie produkto aprašymo būna nurodytas tankis (dens), juo vadovautis tiksliausia. Migdolų pienelis tai pas mane milteliais, nežinau kaip bus mililitrais, pasižiūrėk pati. Visada geriausia pas pardavėją pasitikslinti, jei yra nurodyta. Aliejų AZ daugumos tankis 0.9 ir truputį daugiau, tai reiškia kad 1 ml sveria 09g ( ar kitaip kaip nurodyta). Taigi jei reikia 5ml paverst į gramus, 5 daugini iš 09 ir gauni 4,5... Jei reikia 5 g paverst į ml, 5 dalini iš 09 ir gauni 5,555.... Bet čia tik apie aliejus, galima skaičiuot tiksliau, pvz. AZ juodų serbentų tankis 0.925, su juo ir žaist. Kitų priedų dar kitokie tankiai ( silikono, lanolino, skystų aktyvų ir t.t.), nėra vieno teisingo skaičiuko. Kai kurių priedų tankis pvz. 1,2 ir t.t. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 22 gegužės 2012 - 14:09
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 22, 14:07)
AZ prie produkto aprašymo būna nurodytas tankis (dens), juo vadovautis tiksliausia.

Dėkui. Dabar viskas aišku. bigsmile.gif
Atsakyti
O kuri nors darete fitoli is morku? Kuri morkos dalis i alieju dedama? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Basttet @ 2012 05 22, 23:23)
O kuri nors darete fitoli is morku? Kuri morkos dalis i alieju dedama?  blink.gif

Jei kur rasi laukinių morkų sėklų - tai iš jų geriausia (pernai merginos lakstė ir rinko, paskaityk), o dar galima stambiai sutarkuotų ir šiek tiek apdžiovintų šviežių morkų 4u.gif
Atsakyti
Aciu- ieskosiu info ir gal tu laukiniu seklu thumbup.gif 4u.gif

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 23, 00:00)
Jei kur rasi laukinių morkų sėklų - tai iš jų geriausia (pernai merginos lakstė ir rinko, paskaityk), o dar galima stambiai sutarkuotų ir šiek tiek apdžiovintų šviežių morkų  4u.gif

Atsakyti