Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(asssandra @ 2012 05 10, 19:55)
Man patiko galva plauti su zeliniu sampunu-kauke (nusiziurejau is rusaiciu) bigsmile.gif  Dilgeliu nuovire brinkinama zelatina, dedami aliejai pagal plauku tipa, EA, medus, alijosiaus sultys, dalis ekologisko sampuno. Va, kad nereiktu deti pirktinio sampuno ir atejo mintis pagaminti skysta , pagal Astos recepta.  blush2.gif
O tas zelinis labai plaukams patinka - nereikia po jo kondicionieriaus, plaukai kaip laminuoti gaunasi, ir riebaluojasi ne tuoj pat smile.gif

gal galite receptuka tikslesni imesti ? smile.gif labai sudomino
Atsakyti
QUOTE(asssandra @ 2012 05 10, 21:51)
Imu 250 ml dilgeliu nuoviro, jame isbrinkinu 2 valg. saukstus zelatinos ( tos parduotuvines). Kai zelatinas pilnai istirpsta imaisau 50 ml pirktinio sampuno ( geriausiai eko). Kai truputi atvesta dedu valg. sauksta medaus. Toliau 12 ml alieju ( cia dedu lygiom dalim ricinos, lazdyno riesuto, avokado ir moliugu, nors galima kokie tik tinka jusu plaukams smile.gif ), juose istirpinu 20 lasu EA ( rozmarinu, salaviju, ylango, pelargoniju, visu po 5 lasus). imaisius aliejus, dar ipilu arbat. sauksteli alijosiaus sulciu ir neskubedama permaisau saukstu ( ne mikseriu biggrin.gif ).
Supilu i platu inda, dedu i saldytuva, po kokiu 15-2o min istraukiu, atsargiai permaisau, nes aliejus nori isplaukti virsun, vel dedu saldytuvan.
Sustingus konsistensija buna zeles. Imu keleta gabalu ( kabinu su saukstu smile.gif ) ir pasildziusi rankose itrinu i slapius plaukus. Nors pataria , kad truputi pasildzius ta mase efektyviau EA veikia. Tuomet palaikau apie 15 min. Sampunas nuo galvos nelasa,  standziai ant plauku laikosi. Isskalauju. ir viskas bigsmile.gif
Slapius plaukus sukuojant atrodo, kad sunkiau sukos lenda, bet isdziuvus plaukai atrodo puikiai, blizga rolleyes.gif Zelatinas kiekviena plaukeli padengia tokia kaip ir plevele, prisotina proteinais ir atstato plauko struktura. taip pat zelatinas yra pagrindines plauku statybines medziagos  - keratino - saltinis smile.gif


Papildyta:
QUOTE(Gutka @ 2012 05 18, 18:51)
gal galite receptuka tikslesni imesti ?  smile.gif labai sudomino

pora postu zemiau buvo g.gif
Atsakyti
QUOTE(minihoplia @ 2012 05 18, 13:47)
sveikos, turiu klausimeli: kur jus laikot ir kur reikia laikyti grynus sviestus, aliejus, hidrolatus, eterinius aliejus ir kitus kosmetikos ingridientus? saldytuve ar siaip kur spinteleje?

Aš laikau spintelėje, ir niekada nieko nebuvo jiems nutikę, bet girdėjau, kad hidroliatus kai kas laiko šaldytuve 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(asta_pasta_prakasta @ 2012 05 07, 18:49)
Na čia vienas iš paskutinių receptukų..paskutiniu metu plaukai pasausėję nuo dažymo su chna, tai reikės jaučiu daugiau priedų dėti:)
Na gal kam pravers jis:)

48 g Coco sulfate
48 g sci
16 ml migdolo al.
8 ml avokado al.
6,5 ml lazdyno r. al.
3,0 g chna
165 ml dilgėlių nuoviras
15 ml rozmarinų hidro
15 ml glycerin vegetal
6 l citrinos ea
25 l augaliniai keramidai
40 l B5
39 l ryžių proteinai
18 l vit. E
30 l bacti pur
12 l rozmarinų ea
30 l pelargonijos ea
15 l cosgard

O kiek BTMS reikia deti? Noriu isbandyti si recepta 4u.gif
Ir ar 15 lasu Kosgard nepermazai tokiam dideliam kiekiui sampuno? g.gif

Man nuo kietu sampunu plaukai pasausejo... Gaminau skysta is AZ receptu, bet labai nieztejo galva doh.gif ir putojimas atsirasdavo tik kai skalauti galva pradedavau. Sunkiai kazkaip sekesi su skystu susidraugauti, reiks tas bazes kunoprausikliams sunaudoti.

Uzsimerkiau dziovintu dilgeliu obuoliu acte, einu Alioniuko plauku balzamo gamintis, reikia plaukus reabilituoti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(minihoplia @ 2012 05 18, 13:47)
sveikos, turiu klausimeli: kur jus laikot ir kur reikia laikyti grynus sviestus, aliejus, hidrolatus, eterinius aliejus ir kitus kosmetikos ingridientus? saldytuve ar siaip kur spinteleje?

Beveik viska perku is AZ, tai visad pasiskaitau ju rekomendacijas del laikymo salygu (ne tik alieju, hidrolatu, bet ir visu kitu ingridientu), vieni keliauja i saldytuva, kiti - i spintele smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2012 05 18, 10:52)
Aš ir turėjau galvoje salicilo rūgštį  blush2.gif ... juk aspirinas gautas būtent iš gluosnio.
Aš niekur neradau kad salicilo rūgštis didintų UV jautrumą, tik kad didesnė jos koncentracija, na kaip ir visų rūgščių, gali tapti priežastimi hiperpigmentacijai. Man labai patinka salicilo poveikis odai... vienintelis dalykas kuris padeda spuoguotai nugaros odai.

Radau, kad salicilo rūgštis tirpsta aliejuje... kažin jai gluosnio žievę užpylus kokiu aliejumi, kurį paskui naudot... tarkim vakare veidui valyti... nusluoksniuotų tuo pačiu švelniai odą, pylingo nebereiktų... o dar ir poras sutrauktų... ar nesamones čia svaigstu? blush2.gif ...kremų negaminu, kažkaip brangu atrodo net pradėt, tik šiaip ką iš gamtos panaudoju

Agnė/Ramutė gal galėtumėte pasidalint kuo vyrą tepliojat  ax.gif , mano dukra turi tokią pačią bėdą.

Rūgštys didina UV jautrumą, ar tai būtų aha, ar acto, ar kitos. Jos, paprastai tariant, pylinguoja odą, todėl ir jautrėja odos reakcija į UV, nuo saulės atsiranda pigmentinių dėmių verysad.gif
Jei klystu, ir salicilo rūgštis nedidina jautrumo saulei, pataisykite, bet pati vengiu bet kokių rūgščių saulėtu metu, ir be to jau daug metų turiu pigmentinių dėmelių, kurias išblukinti pavyksta tik žiemą.
Fitoliuose, man atrodo, nebūtų tos rūgšties tiek, kad didintų jautrumą kaip išgryninta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo neringa.jn: 18 gegužės 2012 - 21:47
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 18, 18:20)
Manau, kad galima daryti fitolius iš beržo ir gluosnio žievės, tik reikia pažiūrėti, iš kokio gluosnio gaunamas salicilatas, nes gluosnių daug rūšių  ax.gif
Reikia daryti ajurvediškai - žievę aliejuje šildyti karšto vandens vonioje ( iki 50 C) 3-4 val.

tiek gluosniai, tiek karklai, bei blindės... visi panašiai turi apie 4% salicilo rūgšties... na ir dar salicilinių flavonoidų nežinau kiek... kurių ypač daug purpurinio karklo žievėje. Tik reikia kad jaunos šakelės būtų. Lengva žaliavos rast ax.gif .
beja nežinau kodėl, tačiau gluosnio žievės nuoviru skalaujama galva slenkant plaukams...

Aš abejoju kad tokia silpna rūgštis pakenktų odos apsauginiui sluoksniui g.gif . Kaip tik manau, kad gal tai būtų saugus būdas nuvalyti suragėjusį odos sluoksnį nepažeidžiant pačios odos. Vistiek jį reikia kažkaip valyt, mechaniškai gramdyt irgi ne kas. Aš taip pat turiu pigmentinių dėmių... Tai vengiu visokių medžiagų kurios didina odos jautrumą UV , bei kaip nors pažeistų odos viršutinį sluoksnį 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2012 05 18, 23:58)
Aš abejoju kad tokia silpna rūgštis pakenktų odos apsauginiui sluoksniui  g.gif . Kaip tik manau, kad gal tai būtų saugus būdas nuvalyti suragėjusį odos sluoksnį nepažeidžiant pačios odos. Vistiek jį reikia kažkaip valyt, mechaniškai gramdyt irgi ne kas. Aš taip pat turiu pigmentinių dėmių... Tai vengiu visokių medžiagų kurios didina odos jautrumą UV , bei kaip nors pažeistų odos viršutinį sluoksnį 4u.gif .

Mano nuomone suragėjusio odos sluoksnio nuvalymui naudingiau būtų hidrolatas su rūgštele arba paprasčiausias nuoviras (rašėt, kad kremų negaminat), dar distiliuotas vanduo, kuriame pamirkyta žievė ar žolės;
O dėl fototoksiškumo - vakarais naudojant priemones su rūgštimis, dieną naudoti priemones su fitrais 4u.gif

tiek gluosniai, tiek karklai, bei blindės... - Lietuvoje auga virš 20 rūšių biggrin.gif , nežinau, ar tikrai visose yra salicilo g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 19 gegužės 2012 - 00:10
Vakar pasigaminau kaukę plaukams. Receptukas buvo rastas internete, Paloma's LAB blog'e. Aš jį truputį pakeičiau pagal turimus ingridientus. Esu šviesinusi plaukus, nors ir augaliniais dažais, bet kadangi plaukas gan ilgas - ypač uodega laaabai išsausėjusi buvo.
Buvau labai nustebusi, kai išploviau galvą - plaukai tiesiog nepakartojami: nepaprastai žvilga, purūs, pamaitinti (labai gerai išsišukavo), švelnūs, plaikstosi, juda - pilni gyvybės. bigsmile.gif Dabar naudosiu tik natūralias kaukes. thumbup.gif Ačiū tau, Palomina, už tokį gerą receptuką wink.gif
Receptą pakeičiau štai taip:
7 ml makadamijų aliejaus;
6 ml linų sėmenų aliejaus;
3,2 ml kokosų aliejaus;
4 g tucuma sviesto;
4 g mango sviesto;
5 g BTMS emulsiklio;
80 ml distiliuoto vandens;
0,1 g kofeino;
10 l. augalinių keramidų;
11 l. skystų šilko proteinų;
8 l. vitamino E;
10 l. pelargonijų (Pelargonium Asperum) EA
10 l. ylang - ylang complete EA
3 l. šalavijo (Salvia sclarea) EA
20 l. ekokonservanto.

Būčiau dėjusi daugiau kokosų aliejaus, bet neturėjau daug. Net išplovus plaukus EA aromatas kurį laiką jautėsi.
Nežinau, kaip jūs darote, bet aš kaukę dėjau ant sausų plaukų, tepiau iki pat šaknų. Laikiau gal kažkur apie 40 min. Tada, deja ploviau neekologišku, bet mano galvos odai labai tinkančiu šampūnu. Plaunant jautėsi, kad aliejai neleidžia šampūnui išdžiovinti nei plaukų nei galvos odos. O rezultatą labai gyrė namiškiai.

Taip pat dar gaminau ir porą kremukų. Mane labai erzindavo manuka EA kvapas, o be šio EA aš niekaip negaliu išsiversti. Taigi, šįkart į gydomajį nuo spuogelių pienelį lašinau 11 l. manuka EA ir 6 l. vetiverijų burboniškų. Gavosi gan malonus kvapas, matyt, vetiverijos kvapas labai tinka prigesinti manukos kvapui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 19 gegužės 2012 - 17:47
QUOTE(bytte @ 2012 05 18, 23:58)
tiek gluosniai, tiek karklai, bei blindės... visi panašiai turi apie 4% salicilo rūgšties... na ir dar salicilinių flavonoidų nežinau kiek... kurių ypač daug purpurinio karklo žievėje. Tik reikia kad jaunos šakelės būtų. Lengva žaliavos rast  ax.gif .
beja nežinau kodėl, tačiau gluosnio žievės nuoviru skalaujama galva slenkant plaukams...

Aš abejoju kad tokia silpna rūgštis pakenktų odos apsauginiui sluoksniui  g.gif . Kaip tik manau, kad gal tai būtų saugus būdas nuvalyti suragėjusį odos sluoksnį nepažeidžiant pačios odos. Vistiek jį reikia kažkaip valyt, mechaniškai gramdyt irgi ne kas. Aš taip pat turiu pigmentinių dėmių... Tai vengiu visokių medžiagų kurios didina odos jautrumą UV , bei kaip nors pažeistų odos viršutinį sluoksnį 4u.gif .

Aš kalbu apie gryną, pirktinių miltelių formos rūgštį mirksiukas.gif Jau minėjau, kad fitoliai iš augalų turėtų veikti švelniau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 05 19, 18:42)

Buvau labai nustebusi, kai išploviau galvą - plaukai tiesiog nepakartojami:

thumbup.gif
as jau ne nepamenu kada naudojau pirktini sampuna g.gif kaip tik dovilijana su flos uzrode tuos kietus sampunus nuo tada ir as jais susidomejau biggrin.gif
ka pasidarau is kietu tai is karto po plovimo dar neisdziuvus plaukam -kad ir trumpam bet vis paniezti galva g.gif bet dabar su astos pagalba jau galima sakyti atradau sau tinkama bigsmile.gif o draugei tinka mano daryti kieti sampunai g.gif

taip plaukai kaip is reklamos lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
kieti sampunai? blink.gif (galima placiau?) blush2.gif

QUOTE(zydrem @ 2012 05 19, 23:08)
thumbup.gif
as jau ne nepamenu kada naudojau pirktini sampuna g.gif kaip tik dovilijana su flos uzrode tuos kietus sampunus nuo tada ir as jais susidomejau biggrin.gif
ka pasidarau is kietu tai is karto po plovimo dar neisdziuvus plaukam -kad ir trumpam bet vis paniezti galva  g.gif bet dabar su astos pagalba jau galima sakyti atradau sau tinkama bigsmile.gif o draugei tinka mano daryti kieti sampunai g.gif 

taip plaukai kaip is reklamos lotuliukas.gif  thumbup.gif

Atsakyti
Senose temose buvo placiai aptarinejami (as ten ir radau)ir i bloga yra ideta kazkas. 4u.gif Man irgi kieti visai nieko, galva neniezti smile.gif
Atsakyti