Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(neringa.jn @ 2012 05 17, 19:56)
Nežinau, kas yra gluosnio aspirinas. Kalbu apie salicilo rūgštį. Kosmetikos priemonėse nenurodama salicilo rūgšties kilmė, gal ji būna ir sintetinė, o gal iš gluosnio, čia labiau chemijoje pasikausčiusios pasakytų. Kosmetikos gamybai skirtose parduotuvėse būna salicilo rūgšties, nurodant, kad ji gauta iš gluosnio žievės. Bet tai yra rūgštis ir todėl visur perspėjama apie odos jautrumą saulei naudojant tokias priemones, nors riebiai, užterštai odai tai puiki kremų sudėtinė dalis 4u.gif

Aš ir turėjau galvoje salicilo rūgštį blush2.gif ... juk aspirinas gautas būtent iš gluosnio.
Aš niekur neradau kad salicilo rūgštis didintų UV jautrumą, tik kad didesnė jos koncentracija, na kaip ir visų rūgščių, gali tapti priežastimi hiperpigmentacijai. Man labai patinka salicilo poveikis odai... vienintelis dalykas kuris padeda spuoguotai nugaros odai.

Radau, kad salicilo rūgštis tirpsta aliejuje... kažin jai gluosnio žievę užpylus kokiu aliejumi, kurį paskui naudot... tarkim vakare veidui valyti... nusluoksniuotų tuo pačiu švelniai odą, pylingo nebereiktų... o dar ir poras sutrauktų... ar nesamones čia svaigstu? blush2.gif ...kremų negaminu, kažkaip brangu atrodo net pradėt, tik šiaip ką iš gamtos panaudoju

Agnė/Ramutė gal galėtumėte pasidalint kuo vyrą tepliojat ax.gif , mano dukra turi tokią pačią bėdą.
Atsakyti
Apie žvynelinę labai ilga šneka, čia gal neprasidėsiu, ir laiko dabar neturiu. Viskuom teplioju ir stebiu, kas rezultatą duoda, kas ne, individualu kiekvienam žmogui, dviem žodžiais neatsakysiu. Bacuri sviestas gerai. Parašykit man į AŽ savo el. pašto adresą, atsiūsiu šiek tiek info, papasakosiu ką darau ir kodėl.
Salicilo rūgštis padeda suminkštinti ir žvynelinės pažeistą odą( tik žinoma jokiu būdu ne gryna), gluosnio žievės nebandžiau dar, bet nemažai salicilo r. yra vingiorykštėje, dariausi fitolį, hidrolatą. Labai daug salicilo r.( ne visai salicilo, tiksliau gal metilo salicilato) kvapiųjų bruknuolių( Gaulteria fragrantissima, Wintergreen) turi, nepamenu labai tiksliai procentų, apie 70-80 kažkur, žodžiu daug. Naudot atsargiai, labai vaistininis kvapas, bet gerai. Žvynelinei labai tiko gryni ea po dušo, labai. Mišinuką dariau iš keliolikos EA ir CO2, niaoulis būtinai, levandos, šlamučiai, rožės gerai, mira, frankinčensės, bruknuolės, nardai(Schnaubeltas, senosios medicinos labai vertina), palmarozos drėkinimui, nebepamenu visų, supilsčiau į butelką ir neužsirašinėjau. Tokiu dinamitu ir tepiau, bet aišku dariau tokį, kad odos nenudegintų, stiprūs EA atsiskiestų švelnesniais. Jau į pabaigą, buvo 30ml, naują kai darysiu pasistengsiu susirašyti... g.gif
Bruknuolių EA nebrangus, nusipirkit, naudokit, geras daiktas, kai vaistininis kvapas nugaruoja(gana greit), lieka visai malonus vaisinis. Aknei jis tiks labai taip pat.
Tas apkalbėtas kremas aknei, neblogas, turiu ką apie jį pasakyt, bet irgi labai ilga šneka. Labai slepia gamintojai jo inci, man tai šiek tiek keista, radau platesnį išvardinimą, vienas toks su klaustumu emulsiklis, alkoholis. Bet nieko nesakau blogo, palyginus su antibiotikais, tai šventas tepaliukas, kam tinka, be tik padeda. Jei kuri netingėsit, surašykit inci į temą, išnarstysim detaliai. Galima pasigamint panašiai, reiktų kas geriau išmano emulsiklius, kad patartų kurie panašiausi. Su akne reikia labai atsargiai naudot visus riebalus. Kuo mažiau. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 18 gegužės 2012 - 11:01
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 18, 10:32)
Jei kuri netingėsit, surašykit inci į temą, išnarstysim detaliai.

kol kas tik tiek galiu parasyt 4u.gif ka raso kaip sudedamasias dalis:
AQUA (WATER); ALCOHOL DENAT; CETEARYL ETHYLHEXANOATE; TRIETHYL CITRATE; CETEARYL ALCOHOL; ETHYL LINOLEATE; POLYACRYLAMIDE; ZINC LACTATE; C13-14 ISOPARAFFIN; CETEARYL GLUCOSIDE; PHENOXYETHANOL; LAURETH-7; PROPYLENE GLYCOL; METHYLPARABEN; SALICYLIC ACID; ETHYLPARABEN; PROPYLPARABEN; PARFUM (FRAGRANCE); SODIUM HYDROXYDE; SODIUM HYALURONATE; CITRIC ACID.
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2012 05 18, 14:39)
kol kas tik tiek galiu parasyt 4u.gif ka raso kaip sudedamasias dalis:
AQUA (WATER); ALCOHOL DENAT; CETEARYL ETHYLHEXANOATE; TRIETHYL CITRATE; CETEARYL ALCOHOL; ETHYL LINOLEATE; POLYACRYLAMIDE;  ZINC LACTATE; C13-14 ISOPARAFFIN; CETEARYL GLUCOSIDE; PHENOXYETHANOL; LAURETH-7;  PROPYLENE GLYCOL; METHYLPARABEN; SALICYLIC ACID; ETHYLPARABEN;  PROPYLPARABEN; PARFUM (FRAGRANCE); SODIUM HYDROXYDE; SODIUM HYALURONATE; CITRIC ACID.

Jei kuriai padės, štai nuoroda INCIšifravimui, deja prancūziškai. Apgailestauju, jei kam per sunku blush2.gif
Atsakyti
4u.gif Man beveik patogiau "po kaulelį" išnarstyti. Esmė - daug spirito, antroj vietoj po vandens. Gerai subalansuota formulė, kuri net su tiek spirito nesausina - šaunuoliai. Atitiktų AZ emulsiklis Nr.2 (cetearyl alkohol ir cetearyl glukoside), AZ turi Algo Zinc , cinko sulfatą, kremuke panaudotas cinko laktatas, bet manau galima keist, ne pasaulio pabaiga. Triethyl citrate - emulsiklis (Function/use(s): Fragrance Ingredient; Plasticizer; ANTIOXIDANT; DEODORANT; MASKING; PLASTICISER; SOLVENT). Ethyl linoleate =linoleic acid=ethyl ester=mandenol, kremuko aliejukas. Polyacrylamide - akrilinis geliukas (http://en.wikipedia.org/wiki/Polyacrylamide). Parafinų turbūt nenaudosim. Phenoxyethanol -konservantas (Phenoxyethanol is a preservative used in cosmetics and personal care products). Laureth-7 - surfaktantas ( Laureth 7 is a polyethylene glycol-based surfactant; may contain potentially toxic impurities such as 1,4-dioxane).
Parabenų ir parfumų nėr ko aptarinėti, kiekviena konservuoja kaip maistą druska sūdo - pagal skonį, o su EA galima ne tik kvapo, bet ir poveikio priduoti. Hialurono žinom kur gaut, citrinų rūgšties irgi, sodium hydroxide - paprasčiausia soda.
Bet labai labai ačiū, Bonda, žinosiu kuris emulsiklis aknei tinkamiausias. Toliau fantazijos reikalas... Vis aš visko prisiskaitau ir nespėju išpasakot, o taip rūpi. Aromaterapijos knygose peržvelgiau patarimus, aprašysiu, gal rytoj, kada spėsiu. Bet gal viską jau ir taip žinot... biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
sveikos, turiu klausimeli: kur jus laikot ir kur reikia laikyti grynus sviestus, aliejus, hidrolatus, eterinius aliejus ir kitus kosmetikos ingridientus? saldytuve ar siaip kur spinteleje?
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2012 05 18, 13:03)
Jei kuriai padės, štai nuoroda INCIšifravimui, deja prancūziškai. Apgailestauju, jei kam per sunku blush2.gif



QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 18, 13:43)
4u.gif  Man beveik patogiau "po kaulelį" išnarstyti. Esmė - daug spirito, antroj vietoj po vandens. Gerai subalansuota formulė, kuri net su tiek spirito nesausina - šaunuoliai. Atitiktų AZ emulsiklis Nr.2 (cetearyl alkohol ir cetearyl glukoside), AZ turi Algo Zinc , cinko sulfatą, kremuke panaudotas cinko laktatas, bet manau galima keist, ne pasaulio pabaiga. Triethyl citrate - emulsiklis (Function/use(s): Fragrance Ingredient; Plasticizer; ANTIOXIDANT; DEODORANT; MASKING; PLASTICISER; SOLVENT). Ethyl linoleate =linoleic acid=ethyl ester=mandenol, kremuko aliejukas. Polyacrylamide - akrilinis geliukas (http://en.wikipedia.org/wiki/Polyacrylamide). Parafinų turbūt nenaudosim. Phenoxyethanol -konservantas  (Phenoxyethanol is a preservative used in cosmetics and personal care products).  Laureth-7 - surfaktantas  ( Laureth 7 is a polyethylene glycol-based surfactant; may contain potentially toxic impurities such as 1,4-dioxane).
Parabenų ir parfumų nėr ko aptarinėti, kiekviena konservuoja kaip maistą druska sūdo - pagal skonį, o su EA galima ne tik kvapo, bet ir poveikio priduoti. Hialurono žinom kur gaut, citrinų rūgšties irgi, sodium hydroxide - paprasčiausia soda.
  Bet labai labai ačiū, Bonda, žinosiu kuris emulsiklis aknei tinkamiausias. Toliau fantazijos reikalas... Vis aš visko prisiskaitau ir nespėju išpasakot, o taip rūpi. Aromaterapijos knygose peržvelgiau patarimus, aprašysiu, gal rytoj, kada spėsiu. Bet gal viską jau ir taip žinot... biggrin.gif  4u.gif

dekui bigsmile.gif

po truputi man aiskeja biggrin.gif 4u.gif

o to kremo konsistencija tai tokia -nu toks vandeningas (ta prasme skystokas sviesokas biggrin.gif ) pienelis lotuliukas.gif nezinau kaip issireikst -turbut nufotografuot reikia g.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 18, 11:32)
Apie  žvynelinę

oho info kaip žirnių pabėrėt, tik iš trečio kart įsikirtau blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 18, 15:43)
... Vis aš visko prisiskaitau ir nespėju išpasakot, o taip rūpi. Aromaterapijos knygose peržvelgiau patarimus, aprašysiu, gal rytoj, kada spėsiu. Bet gal viską jau ir taip žinot... biggrin.gif  4u.gif

Žinių niekada nebus per daug biggrin.gif Lauksim ką gero parašysit.

O aš, savo ruožtu, ne į temą, bet gal aktualu, dalinuosi (belandžiodama radau, rašo, kad veikia):
synergie à mélanger à son shampooing (2 à 3 gouttes à chaque shampooing)- sinergetinis mišinys plaukams stiprinti, įlašinti į šampūno vienkartinę dozę 2-3 lašus mišinio:

•HE de tea tree : 20 gtt (lašai)

•HE de palmarosa : 20 gtt

•HE de niaouli : 20 gtt

•HE de citron : 20 gtt

•HE de cèdre de l'atlas : 30 gtt

•HE de romarin à verbénone : 10 gtt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krepsyte: 18 gegužės 2012 - 14:00
Paloma`s bloge wink.gif - tik db greitai nerasiu- paieskokit cia smile.gif Tik man nepatiko bergamotes EA ilasintas i ji (cia mano pacios ismislas), bet- viskas atrandama eksperimentuojant biggrin.gif
QUOTE(Gladiola @ 2012 05 18, 10:24)
gal galite pasidalinti receptu? bigsmile.gif

Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2012 05 18, 10:52)
Radau, kad salicilo rūgštis tirpsta aliejuje... kažin jai gluosnio žievę užpylus kokiu aliejumi, kurį paskui naudot... tarkim vakare veidui valyti... nusluoksniuotų tuo pačiu švelniai odą, pylingo nebereiktų... o dar ir poras sutrauktų... ar nesamones čia svaigstu? blush2.gif ...kremų negaminu, kažkaip brangu atrodo net pradėt, tik šiaip ką iš gamtos panaudoju

Dar pridėsiu prie Agnės/Ramutės nuorodų:
Pelkinėje vingiorykštėje salicilo r. yra daug, jos pagrindu buvo sukurtas aspirinas, Metilo salicilato daug turi beržai, tiek pat kiek bruknuolės ir kvapiosios bruknuolės, ir jų kvapas malonus (ne toks kaip bruknuolių, anot mano vaikų - pensininkų kvapas).
Manau, kad galima daryti beržų hidrolatus, pumpurų ir lapų fitolius
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 18, 16:51)
Dar pridėsiu prie Agnės/Ramutės nuorodų:
  Pelkinėje vingiorykštėje salicilo r. yra daug, jos pagrindu buvo sukurtas aspirinas, Metilo salicilato daug turi beržai, tiek pat kiek  bruknuolės ir  kvapiosios bruknuolės, ir jų kvapas  malonus (ne toks kaip bruknuolių, anot mano vaikų - pensininkų kvapas).
  Manau, kad galima daryti beržų hidrolatus, pumpurų ir lapų fitolius

Manau, kad galima daryti fitolius iš beržo ir gluosnio žievės, tik reikia pažiūrėti, iš kokio gluosnio gaunamas salicilatas, nes gluosnių daug rūšių ax.gif
Reikia daryti ajurvediškai - žievę aliejuje šildyti karšto vandens vonioje ( iki 50 C) 3-4 val.
Atsakyti