Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 15, 21:10)
Babasu nors AZ duoda net receptų priemonėms kurių nereikia nuplauti, bet man jis labai sausino odą, po mažai dedu, kad nejausčiau.

bigsmile.gif O, man tada turėtų tikti, nes iki šiol netiko nei vienas kreminis prausiklis, kuris turi nemažai riebalų. Vasarą tiesiog kamuoja padidėjęs odos riebalavimasis. Po nakties atrodo galėčiau nugramdyti riebalų sluoksnį nuo veido biggrin.gif Taigi šiuo metu ir kuriu savo užrašuose kažką tokio, kas sunormalizuotų riebalų liaukų darbą ir žinoma spuogelius. Reiks pasiskaityti AZ receptus. Kūnui labai tinka Manukos EA (kūno oda irgi riebi ir dar spuogeliai kankina) rolleyes.gif

Pasigaminau kremą su Bacuri sviestu. Buvo kalbėta apie jo itin nemalonų kvapą. Dėjau ~ 10 proc. Bacuri sviesto (šis sviestas buvo aliejinės fazės pagrindas) ir pradžioje įlašinau 3 lašus ylang ylang EA. Vistiek sviesto kvapas pramušė biggrin.gif Tai dar lašelį EA įlašinau, ir ką - bacuri pokvapis vistiek išlenda pro kanangų kvapiųjų EA kvapą. Padariau sau išvadą, kad šio sviesto kvapą geriausiai užgožia arbatmedžio, šalavijo, pelargonijų EA. Bent jau tokius EA išbandžiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 15 gegužės 2012 - 22:37
Tai va, as irgi pagalvojau, kad kazkaip cia kitaip, nei Jus pripasakojote- prirodete (receptu) blush2.gif BET! Gera ideja su "Geisa" lotuliukas.gif
O cinko oksidas- taip, taip, as jau viska pasikopinus i failus biggrin.gif

QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 15, 23:00)
1 a.š. cinko +1,5 a.š. aliejaus tai turėtų būti košelė, ja teptis galima, bet ( bent aš taip manau) - būsi balta kaip geiša  biggrin.gif , ir dar manau: rožių vanduo bus atskiroj frakcijoj  g.gif
o cinko oksidą tai plačiai aptarėm - vienas iš dviejų mums prieinamų fizinių filtrų  smile.gif

Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2012 05 15, 23:36)

Buvo kalbėta apie jo itin nemalonų kvapą. 

as su nekantrumu laukiau to svieto ,bet man jo kvapas nieko g.gif
Atsakyti
Sveikos, noriu padėkoti už daaaaugybę medžiagos skaitymui, kai atradau šią temą, vis paskaitau, jau beveik visas temas perskaičiau biggrin.gif Ir kasdien vis ką nors naujo sužinau thumbup.gif Aš jau kurį laiką gaminuosi veido kremus, nemažai eksperimentavau, kol radau kas mano odai tinka, bet darau labai paprastos sudėties kremukus, tik iš aliejų, hidroliatų, emulsinio vaško, bei EA, kažkaip niekaip nepasiryžtu daugiau priedų naudoti, nors pas jus kasdien apie visokius paskaitau, bet matyt dar nesubrendau tam, o gal kai kam ir nesubręsiu, kas daugiau link chemijos, nes man labai patinka, kai tik iš gamtos viskas ax.gif Ir dabar odai tinka ir labai patinka tai, ką naudoju, nors nagai vis niežti eksperimentuoti toliau, ką neišvengiamai ir darysiu.

Įdomumo dėlei dabar jau kelintą kartą darausi kremuką - rožių hidroliatas (45ml), lygiom dalim avokado/abrikosų kauliukų/kokosų aliejai (po 10 ml.), cetearyl glucoside, morkų sėklų, rožmedžio EA. Labai lengvas, susigeria į odą, gerai drėkina, nelieka riebumo jausmo. Oda mano mišri, vietom sausesnė, jautroka, vietom riebesnė, kažkaip šitas kremukas gerai subalansuoja man viską, nors toks paprastutis.

Turiu klausimą dėl pienelio gamybos. Noriu pasigaminti kūno pienelį. Išbandžiau varijuodama su tuo ką turėjau čia kažkurioj temoj buvusį receptą su kokoso pienu, labai patiko kvapas, bet tekstūra nelabai. Dabar galvoju gal neišplakiau pakankamai, kol dar šiltas buvo. O gal netinkamą emulsiklį dėjau? Kažkaip visur naudoju cetearyl glucosides iš KN (pieneliui dėjau 5%), vis nepasiryžtu pereit prie kokio kito (KN kaina nepatinka), vilioja išgirtasis Olivem 1000 dėl savybių, ir sudėtis lyg nieko atrodo, o ieškant pigiau nusipirkti cetearyl glucoside nerandu, visur cetearyl alcohol, o man vis atrodo, kad tas iš KN natūralesnis, na gal perdaug paranojiška esu, bet jei pamatau sudėty žodį 'alcohol', tai jau man atrodo 'blogietis', t.y. kad nedarys vien gera odai, gal neteisingai mąstau? ax.gif Pvz. glikozidai kiek pamenu skyla į cukrų ir aglikoną, kurio dalis irgi yra ir alkoholiai. Bet vistiek tai bus natūralus produktas, o kaip pvz. cetearyl alkohol? Jis gali būti natūralios, ar sintetinės kilmės kiek žinau, bet kuom konkrečiai jie skiriasi? Atsiprašau jei labai suvėliau klausimą, chemijoj nelabai pasikausčius esu blush2.gif Ir iš vieno kausimo jau du išėjo, tai konkretizuoju po viso šito "veltinio": 1. kokį emulsiklį rekomenduotumėt kūno pieneliui (kuo natūralesnės sudėties), 2. kuom skiriasi cetearyl alcohol ir cetearyl glucosides?
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 15, 20:58)
  Vakar sumakalavau draugės dukrai ir savo sūnui purškalą nuo spuogų. O kaip su lengvais kremukais, žinau ką į jį dėčiau, žinau kas aknei negalima, bet bijau pakenkt mergaitei, tik vaistais tepasi su antibiotikais ir benzoyl peroxide. Nepablogina situacijos pvz. Olivem1000 su tamanais, lengvais aliejais, nuo spuogų aktyvais ir EA, ar galima nors pamažu vaistų atsisakyt? Gal kuri turit patirties? Sūnui tai mano kremų nereikia, nenaudoja, negaliu išbandyt, kai labiau paberia, aš be baimės grynu EA mišiniu po dušo ištepu kai leidžiasi, ir ramu būna kurį laiką... g.gif


Mano dukrai, įtariu, panaši situacija. Veidas labai išbertas jaunatviniais spuogais. Bandžiau visokius patarimus: avižų nuovirus, švelnius prausiklius, kaukes, ea. Nepadėjo, nors kartais atrodo, kad situacija pagerėja. Gydytoja išrašė geriamus antibiotikus. Pasiskaičiau apie juos ir ... nepirkau. Vėl grįžau prie natūralių priemonių paieškų. Kosmetologė, dirbanti su eko priemonėm, patarė naudoti Argital kremą su našlaitėmis (drėkinimui) ir dažnai daryti veido valymą. Vieną dalį patarimo priėmiau (kremas), kitą atmečiau, nes nemanau, kad dažnas mechaninis valymas gerintų situaciją (tie keli kartai, kuriuos dukra buvo situacijos nepagerino schmoll.gif ). Šiek tiek situaciją pagerina sumeistrautas kremas-kaukė su enzimais, kuri atlieka pylingo vaidmenį. Dar vakarais tepasi aliejuku su ea mišiniu (patchuli, palmarosa, lavande, tea tree, eucaliptus). Tačiau iš esmės situacijos nekeičia niekas. Vėl esam užsiregisravę pas gydytoją, bet jau kitą. Žiūrėsim ką ji pasakys biggrin.gif
Gal Jūs kuri galėtumėt pakomentuoti ar patarti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(krepsyte @ 2012 05 16, 09:48)
galėtumėt pakomentuoti ar patarti? ax.gif

kaukes su rozmarinu ea mirksiukas.gif i kremus rozmarino ea ir t.t. 4u.gif

ir dar nauja krema atradau - tik ten jau nebevisai natur 4u.gif tai nelabai korektiska cia rasyt gal biggrin.gif jis special aknes gydymui skaitos -bet kaip koks stebuklas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2012 05 16, 10:55)
kaukes su rozmarinu ea  mirksiukas.gif  i kremus rozmarino ea  ir t.t. 4u.gif

ir dar nauja krema atradau - tik ten jau nebevisai natur 4u.gif tai nelabai korektiska cia rasyt gal biggrin.gif jis special aknes gydymui skaitos -bet kaip koks stebuklas biggrin.gif


Parašykite į až. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2012 05 16, 10:55)
kaukes su rozmarinu ea  mirksiukas.gif  i kremus rozmarino ea  ir t.t. 4u.gif

ir dar nauja krema atradau - tik ten jau nebevisai natur 4u.gif tai nelabai korektiska cia rasyt gal biggrin.gif jis special aknes gydymui skaitos -bet kaip koks stebuklas biggrin.gif

parasykit cia bet uzgeltoninkit mirksiukas.gif o tai nuo klausimo az uzsikims biggrin.gif
Atsakyti
Ir as labai norėčiau sužinoti, koks tai stebuklingas kremukas... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Refresh @ 2012 05 16, 10:03)
Parašykite į až. smile.gif

QUOTE(zydrem @ 2012 05 16, 10:06)
parasykit cia bet uzgeltoninkit   mirksiukas.gif o tai nuo klausimo az uzsikims  biggrin.gif

ok, Aknicare apie ji vadinas 4u.gif mano mama dermatologe -tai visokiu naujienu vis gauna pabandyt ax.gif ir esu daug isbandzius sitai bedai..labai daug... vis zadu ji normalu kieki nupirkt, nes nepigus daiktas doh.gif -kol kas tik is meginuku ax.gif bet tikrai man veiksmingas 4u.gif gal kam pades irgi 4u.gif
nes kol kas vien natur priemones, deja, neveiksmingos sad.gif o taip noreciau... bet kai problema realiai yra gi ne odoj, o kur kas gyliau -tai daug sudetingiau viskas 4u.gif
ten ir sudedamosios dalys yra -gal imanoma pasigamint kazka pan g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bonda: 16 gegužės 2012 - 10:18
QUOTE(bonda @ 2012 05 16, 12:16)
ok, Aknicare apie ji vadinas 4u.gif mano mama dermatologe -tai visokiu naujienu vis gauna pabandyt ax.gif ir esu daug isbandzius sitai bedai..labai daug... vis zadu ji normalu kieki nupirkt, nes nepigus daiktas doh.gif  -kol kas tik is meginuku ax.gif bet tikrai man veiksmingas 4u.gif gal kam pades irgi 4u.gif
nes kol kas vien natur priemones, deja, neveiksmingos sad.gif o taip noreciau... bet kai problema realiai yra gi ne odoj, o kur kas gyliau -tai daug sudetingiau viskas 4u.gif
ten ir sudedamosios dalys yra -gal imanoma pasigamint kazka pan g.gif

Labai ačiū 4u.gif Bandysiu pažiūrėti.
Atsakyti
QUOTE(Liurda @ 2012 02 08, 12:50)
Turiu medetku dziovintu, noreciau istrauka  pasigaminti ir tas caprylis sudomino  rolleyes.gif Ar imanoma kazka koncentruoto pasigaminti, kad po keleta lasu kremuose uztektu...

Atsinešu į čia šį klausimuką. Noriu petražolių ištrauką pasigaminti. Man tik vienas neaiškumas iškilo - petražoles reikia išdžiovintas užpilti capryl'iu? blush2.gif
Atsakyti