Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 18 tema

Apklausa: Kiek Lt vidutiniškai išleidžiate kosmetikos gamybai per mėnesį? (80 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 11, 15:29)

  Alioniuk, matau kad esi, kaip tu į susibėgimą žiūri? Tiesiog jei pačios nesusiorganizuosim, nieks to už mus nepadarys... Aš apie saulę ir D informacijos parinkčiau ir keliolikos minučių a lia paskaitėlę paskaityčiau, tu apie kosmetiką lobius savo galvoj turi, kitos dar po kokią temelę galėtų pasiruošt, a? 4u.gif

jei ka ir as galiu pasiulyti vieta tarp vilniaus ir kauno biggrin.gif laukine gamta ,ezeras su delemis biggrin.gif jei kuri noresit jas pamatinti biggrin.gif taureikos ezeras uz ziezmariu gal apie 30km g.gif na is kiemo iki sodybos man 70km biggrin.gif
Atsakyti
oho, savaite nebuvau uzsukusi i foruma, o tiek puslapiu parasete thumbup.gif

QUOTE(krepsyte @ 2012 05 10, 21:16)
Iškilo klaisimas ir man. Antrą kartą darau balzamą su BTMS, bet ir vėl normaliai nesusijungia fazės doh.gif Kaip kokiais dribsniukais pasidaro.
Prporcijas bandžiau išlaikyti kaip Alioniuko mėtiniame balzame (tiesa ta, kad praktiškai ir "beždioniavau" nuo jos ax.gif )
                                proc.
mango sviestas 2,2
avokado al. 2,2
vanduo                32,6
obuolių actas            26,1
btms                2,2
cetyl alcohol 2,2
Po sujungimo, aktyvai:
medaus milteliai 8,7
carragenino želė 23,9
Prašau, pakomentuokit ką pridirbau ne taip? Ar vis dėlto BTMS turi kažkokių savo paslapčių, kurių aš neperprantu, nes kai dariau pirmą kartą, tai aktyvų nebuvo toks didelis procentas, bet fazės vis tiek nesusijungė  schmoll.gif


Pas jus nesusijungia fazes del BTMS, naudodama tiek acto (beveik 30%) gaminau ne su BTMS, o su kondicionuojanciu emulsikliu. Yra skirtumas. BTMS dazniausiai nepriema "daug rugsties". Kondic.emulsiklis siuo atveju toleruoja tiek acto. Nebent detumete zyyymiai daugiau BTMS. O as kaip tik i balzamus dedu cetyl alcohol, kad perpus sumazinti emulsiklio kieki rolleyes.gif

su BTMS butu taip:
(be aktyvu )
alieju 4,2%
avizu pienelio 79,2%
citrinu sulciu 10,3%
BTMS 2,1%
cetyl alcohol 4,2%

su kondicionuojanciu emulsikliu:
(be aktyvu)
alieju 4,8%
vandens 59,5%
acto 28,5%
kondic.emulsiklio 2,4%
cetyl alcohol 4,8%
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 11, 14:20)
  Pagavau mintį, o kaip su dušo želėm, prausikliais kūnui?  Pati muilu prausiuosi, bet sūnus streikuoja, reikia jam kaip pas draugus iš Maksimos ir nors tu ką lotuliukas.gif Tokiu principu kaip šampūnas sausins odą, BTMS ar kondicionuojantį emulsiklį dar cetyl alkohol pildyti?  g.gif


Naudoju tokį receptą: bazinė dalis ta pati ( 40%), dedu medaus kai pravėsta ( maždaug 5%), tada 50% vandens; tada GS ištraukas agurkų, asiūklių, CO2 arnikos, šalavijų (ne viską kartu, bet ką turiu), D-pant 3%, bisabololo, EA arba kvapų. Odos nesausina.
Nededu kitų emulsiklių tik CE, bet manau, kad galima naudoti BTMS, o cetyl alkohol tikriausiai padarytų neskaidrią želę ax.gif
Tikriausiai galima dėti ir kokių aliejukų, bet kol kas maniškiams tinka 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 11 gegužės 2012 - 15:12
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 05 11, 12:29)
Alioniuk, matau kad esi, kaip tu į susibėgimą žiūri? Tiesiog jei pačios nesusiorganizuosim, nieks to už mus nepadarys... Aš apie saulę ir D informacijos parinkčiau ir keliolikos minučių a lia paskaitėlę paskaityčiau, tu apie kosmetiką lobius savo galvoj turi, kitos dar po kokią temelę galėtų pasiruošt, a? 4u.gif


tiesa sakant mintis apie meetus labai smagi bigsmile.gif , bet ta kriptimi, kad visos dalintumemes ziniomis blush2.gif , kazkas zino daugiau apie EA, kazkas apie emulsijas, kazkas apie oda ir t.t.
Bet pati gyvai susitikti kazin ar galeciau verysad.gif (auginu autistuka- suneli, tad praktiskai negaliu sau leisti isvyku be vaiko, o ypac kazka labai planuoti, taip jau yra)
Taciau yra toks geris, kaip telekonferencijos, pati neseniai tokiose dalyvavau. Atsidaro tam tikra svetaine sutartu laiku. Vedantysis + klausytojai. Vedantysis pasakoja (tik vienas zmogus tuo metu gali kalbeti, kiti tik rasyti), gali remtis paveiksleliais, kiti gali klausytis ir uzduoti klausimus. Visos konferencijos metu veikia chatas. Kameru nereikia, atskyrai mikrofonu taip pat (tik tiek kad kompiuteryje butu). Tokias konferencijas galima daryti ne karta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 05 11, 14:41)
Pieno rūgšties reikia dėti būtent 2 %, o ne daugiau; merginoms atrodė, kad ir tiek per daug
Papildyta:

O jūsų kastilijos muilas su NaOH ar su KOH gamintas ir koks jo viršriebis?
jei su NaOH tai skystas nebus, bus tokie "snargliukai",  be to kastilijos muilas būna riebokas ( kokie 5-7% viršriebio), šampūniniam tinka tik su 0% arba 1%. Tie riebalai ir nusėda ant plaukų, o priedo - ir muilo druskos, nes vanduo kietokas Lietuvoj
Po plaukų plovimo muilu būtina juos skalauti rūgščiu vandeniu , man  geriausiai į ltr vandens pusės laimo sultys, ir dar kokį kondicionierių panaudoti.
O dėl plataus naudojimo užsienyje - pas juos labai minkštas vanduo, todėl geriau su muilu išsiplauna, ir ne viską parašo  biggrin.gif

Aš pati naudoju savo virtą šampūninį muilą ( skystą su KOH, be viršriebio) + rūgštus vanduo + nenuplaunamas kondicionierius, plačiau rašiau muilo virimo temoje.
Manau, kad iš pirktinių muilų šampūno nepasidarysi  4u.gif



Net neisivaizduoju koks jo virsriebis, pirkau ta, kuri visi giria..
http://www.amazon.co...U...4158&sr=8-1
Kazkaip galvojau , kad tas Castile soap vienodas

as pati gyvenu ne LT, vanduo pas mane kietas...Na idomumo delei pabansysiu persiplauti su actuotu vandeniu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JurgiukasR: 11 gegužės 2012 - 15:52
QUOTE(Aidar @ 2012 05 11, 11:16)
Gal kas pagelbesit: darausi kremuka su cukraus esteriu, bet gaunasi vandenukas sad.gif Kur beda? alieju ir vandens temperaturas atitaikau vienodas, viskas puikiai susijungia, o kai tik ilasinu Hydracomplex pradeda skysteti, idejus eterinius - dar labiau...


parasykite pilna recepta, tada bus lengviau pasakyti, kas nepatiko ester de sucre. Siaip jis yra so-emulsiklis, ir kaip mono nelabai (tik nuo 20%), geriau derinti su kitais emulsikliais
Atsakyti
Deja, konferencijos ne man. Labai jau prastas interneto ryšys pasienyje. verysad.gif
Nebent tas konferencijas galima įrašyti ir vėliau peržiūrėti.
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 05 11, 13:53)
parasykite pilna recepta, tada bus lengviau pasakyti, kas nepatiko ester de sucre. Siaip jis yra so-emulsiklis, ir kaip mono nelabai (tik nuo 20%), geriau derinti su kitais emulsikliais


dejau 10 ml hidrolato
1 ml morku istraukos saulegrazu aliejuje
oranzini sauksteli cukraus esterio (is AN)
15 lasu hydracomplex
5 lasus pelargoniju ea

Jau sulasinus hydracomplex jis kaip vandeniukas pasidare.




Atsakyti
QUOTE(Aidar @ 2012 05 11, 14:33)
dejau 10 ml hidrolato
1 ml morku istraukos saulegrazu aliejuje
oranzini sauksteli cukraus esterio (is AN)
15 lasu hydracomplex
5 lasus pelargoniju ea

Jau sulasinus hydracomplex jis kaip vandeniukas pasidare.


net ir be hydracomplex'o nepavyktu kremukas, anksciau/veliau gautusi vandenukas, o paskui vanduo plaukiotu atskyrai ,norint cukraus esteri naudoti kaip mono emulsikli, reikia bent jau ksantano, arba guaro (tik reikia ziureti %, kad nesusidarytu pernelyg nemaloni plevele ant veido). O siaip geriausia esteri derinti su kitu emulsikliu, jau ne karta tuo isitikinau rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alioniukas @ 2012 05 11, 14:48)
net ir be hydracomplex'o nepavyktu kremukas, anksciau/veliau gautusi vandenukas, o paskui vanduo plaukiotu atskyrai ,norint cukraus esteri naudoti kaip mono emulsikli, reikia bent jau ksantano, arba guaro (tik reikia ziureti %, kad nesusidarytu pernelyg nemaloni plevele ant veido). O siaip geriausia esteri derinti su kitu emulsikliu, jau ne karta tuo isitikinau rolleyes.gif


Bandysiu tada su guaru ar ksantanu. Man tiek aliejai (kiek esu bandziusi - visi, o isbandziusi tikrai daug, iskaitant foraha, lazdynu riesutu ir t.t.), tiek emulsikliai kemsa poras. Kai aliejaus mazas procentas, ir emulsiklis lengvas, man tas "vandeniukas" labai patiko/tiko mano odai.
O guaras ar ksantanas nekemsa?
Atsakyti
QUOTE(Aidar @ 2012 05 11, 14:54)
Bandysiu tada su guaru ar ksantanu. Man tiek aliejai (kiek esu bandziusi - visi, o isbandziusi tikrai daug, iskaitant foraha, lazdynu riesutu ir t.t.), tiek emulsikliai kemsa poras. Kai aliejaus mazas procentas, ir emulsiklis lengvas, man tas "vandeniukas" labai patiko/tiko mano odai.
O guaras ar ksantanas nekemsa?


vandenukas nera blogai, jei fazes neatsiskyre, bet jei kas karta reikia suplakti kad susijungtu - nera gerai (jei yra emulsiklis, o ne siaip dvifazis gaminys). Nes tada emulsiklis kaip atsyras komponentas tepasi ant odos.
Del guaro ir ksantano reikia pabandyti, sunku pasakyti ar tiks jusu odai ar ne rolleyes.gif , jei naudoju kremuose, tai dedu labai maza kieki, kad nebutu ryskios pleveles ir i kruopelytes ant veido nesusisuktu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JurgiukasR @ 2012 05 11, 16:51)
Net neisivaizduoju koks jo virsriebis, pirkau ta, kuri visi giria..
http://www.amazon.co...U...4158&sr=8-1
Kazkaip galvojau , kad tas Castile soap vienodas

as pati gyvenu ne LT, vanduo pas mane kietas...Na idomumo delei pabansysiu persiplauti su actuotu vandeniu...

Skystą ar gabalinį pirkot?
Skystas turėtų būti su KOH , o gabalinis su NaOH virtas, savybės skiriasi smile.gif Viršriebis kartais būna parašytas ( superfat )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 11 gegužės 2012 - 17:06