[quote=Leksa,2013 03 15, 15:30]
1.taip, pritariu. Ir pvz. kompromisai turetu buti tarp abieju pusiu. Bet sioj vietoj, is jusu gerokai ankstesnio vienos istorijos aprasymo, supratau, kad jums kompormisas,tai tik kai savininkas visiskai sutinka ir patenkina visus nuomininko norus. Va del sito tai nesutinku. Mano manymu, kompromisas, tai kai ABI PUSES PRIIMA JOMS PALANKU SPRENDIMA. O ne, kai viena reikalauja vieno, ta sutinka, paskui reikalauja kito, jau nesutinka, tada tie blogieciai, negalima sitaip, gi "kompormiso" reikia ir t.t.
Visiškai sutinku.....bet tą istoriją Jūs neteisingai supratote. Ten savininkė nėjo į jokius kompromisus ir net neieškojo jokių variantų. Pasakė ne ir viskas ir tik man įsikišus pavyko pasiekti abiems pusėms priimtiną sprendimą. Priminsiu, kad ten savininkė nesutiko iš nuomos mokesčio kompensuoti balkono durų ir lango keitimo išlaidų. Pasiūliau kompromisą......kompensuojama ne visa suma iš karto o tik po 150 lt į mėnesį. Nuoma ten 550 išlaidos keitimui 1500, po 150 lt į mėnesi. Dešimt mėnesiu nuomos įmokos po 400 lt. Abi pusės nusileido ir kompromisas nugalėjo. Nuomininkai toliau gyvena.
Kai kurie žmonės kompromisą suprantą kaip pralaimėjimą ir jų ego užgavimą. Su tokiais jokios derybos neįmanomos.
Papildyta:
QUOTE(Leksa @ 2013 03 15, 15:30)
2.Manyciau, kad dauguma sutartis gavo is kazkur (pvz. is CK). Tai ten ir turetu jos buti ganetinai protingos
O be to...kas vienam atrodo protinga, kitam gal bus maziau protinga. Vienas reks, kad buto savininkas turi teise turet buto rakta, kitas, kad ne. Vienam tai protinga, kitam ne. Abi puses renkasi, tai, jei sutartis netenkina...................................
Mūsų sutartis, ištrauka:
4.1. Nuomotojas privalo:
4.1.1. Užtikrinti tinkamą teritorijos ir pastato, kuriame yra butas, priežiūrą , tinkamą ir nepertraukiamą elektros energijos ir vandens tiekimą į Patalpas;
4.1.2. Patalpų nuosavybės teisei perėjus kitam asmeniui, informuoti jį apie Sutarties buvimą, perduoti jam visas teises ir pareigas pagal šią sutartį.
4.1.3. Nuo Nuomos termino pradžios Nuomotojas bet kuriuo metu turi teisę dalyvaujant Nuomininkui, tikrinti/apžiūrėti Patalpas ar atlikti kitus patikrinimus Patalpų viduje ar išorėje, išskyrus atvejus, kai tokie veiksmai vykdomi, siekiant išsaugoti Patalpas nuo pažeidimų/sugadinimo ir avarijos, t.y. šiais atvejais Nuomotojas turi teisę be Nuomininko patekti į Patalpas. Visais šiais atvejais Nuomotojas apie tai turi nedelsiant įspėti/informuoti Nuomininką.
4.1.4. Nuomotojas užtikrina, kad Nuomininkas ir su juo susiję asmenys be jokių trukdžių galės patekti į Patalpas, kol Nuomininkas naudoja Patalpas pagal šioje Sutartyje nustatytą paskirtį.
4.1.5. Vykdyti kitus su šia sutartimi prisiimtus įsipareigojimus.
4.2. Nuomininkas privalo:
4.2.1. naudoti patalpas pagal paskirtį, išlaikyti jį geroje būklėje, laikytis patalpose priešgaisrinės apsaugos, sanitarijos reikalavimų;
4.2.2.laiku mokėti Sutartyje numatytus mokesčius,kitus pagal sutartį priklausančius mokėjimus.
4.2.3. be raštiško Nuomotojo sutikimo nesubnuomoti Buto.
4.2.4. pasibaigus Sutarčiai ar ją nutraukus, perduoti patalpas Nuomotojui ne blogesnės būklės, nei jis buvo nuomos termino pradžioje, atsižvelgiant į natūralų nusidėvėjimą.
4.2.5. vykdyti kitus su šia sutartimi prisiimtus įsipareigojimus.
4.2.6. Bet kokius Patalpų vidaus ar išorės pertvarkymo, perplanavimo, rekonstrukcijos ar remonto darbus Nuomininkas gali atlikti tik gavęs išankstinį Nuomotojo sutikimą raštu, nepadarant žalos Patalpoms.
Papildyta:
QUOTE(Leksa @ 2013 03 15, 15:30)
3.Faktas. Bet pries kokius pora metu sitam forume viena nuomininke aiskino, kad siena BUTINAI susiraizys ten, kur stovi stalas. Tai jai naturalus susidevejimas. O man ne. Man tai tycinis sienos gadinimas. Pas mane butas pries kokius 9 metus dazytas ir jei isnesciau baldus, tikrai niekas nepasakytu kur stalas, o kur foteliai stovejo, nes pas mane sienos nesubraizytos. Tai kaip apspresti nusidevejimas ar sugadinimas? Kieno pusej Jus siuo atveju?
Gyvenimiška istorija ir paprastas gyvenimiškas atsakymas:
jei remontas darytas prieš įsikeliant nuomininkui kaltas nuomininkas, jei prieš 9 metus nuomininkas nekaltas, tai natūralus nusidėvėjimas. Situacija aplinkybės gimdo sprendimus. Dar kartą grįžtu prie to, kad visko suadministruoti sutarčių punktais nepavyks.....tam reikia supratingumo, geranoriškumo, pakantumo, gerumo, pozytyvaus požiūro į aplink mus supančius žmones. Atleiskite.....Jums šiek tiek jo trūksta.
Papildyta:
QUOTE(Leksa @ 2013 03 15, 15:30)
4.negalima, negalima. Svetimo turto gadint irgi negalima, bet gadina. Ir mokesciu neusimokeje, ir skolas palike pabega, nors irgi negalima. Palaukt, kol ras kur gyvent? Mano mieste tai ir metus ir kelis gali trukti. Arba jei tinges, kad ir kokiam Kaune ieskotis, vis sakys, kad nieko neranda. Reikia laukt, kol ras kita buta??? Kiek metu?
5 straipsnis.Sutarties pasibaigimas:
5.1. Sutartis pasibaigia, pasibaigus Nuomos terminui. Jei nei viena Šalis nepareiškia noro nutraukti sutartį, ji pratęsiama automatiškai.
5.2. Nuomininkas laiku nesumoka nuomos mokeščio. Arba mokėjimai vėluoja keleta mėnesių iš eilės.
5.3. Šalis turi teisę nutraukti šią Sutartį, raštu pranešusi apie tai kitai Šaliai prieš 1 (vieną) mėnesį iki nutraukimo. Atsižvelgiant į šioje Sutartyje nurodytas sąlygas, ši Sutartis yra laikoma galiojančia ir privaloma vykdyti 12 (Dvylika) mėnesių ir be rimtos priežasties negali būti anuliuojama nepasibaigus šiam terminui. Nutraukianti Sutartį Šalis privalo sumokėti kitai Šaliai 1 (vieno) mėnesio Nuomos mokesčio dydžio baudą. Bauda turi būti sumokama per 10 (dešimt) dienų nuo tos dienos, kai Sutartį nutraukianti Šalis išsiunčia kitai Šaliai pranešimą apie Sutarties nutraukimą.