Įkraunama...
Įkraunama...

Dar kartą Kreta...:)

Ką gi, pradėsiu nuo pačios pradžios.. smile.gif
Šiandien vakare turėjau būt Kretoje: Iraklio, o po to Agios Nikolaos.. Deja, mano kelionė iki ten truks daugiau nei parą, būsiu ten jei dar ko nors nenumatyto neatsitiks ryt ryte.. verysad.gif verysad.gif Iš Vilniaus turėjau išskrist 7 ryto, išskridau 10, Baltic Air skrydis į Kopenhagą vėlavo 3 valandas, taigi mano visi persėdimai, bilietai susijaukė, sėdžiu užstrigus dabar Kopenhagos oro uoste, laukiu skrydžio į Miuncheną (iš jo į Atėnus ir tik ryt ryte į Iraklio), keikiu visas avialinijas... Mano įspūdžiai atitinkamai irgi vėluos (jei Dievas vis tik manęs pagailės, ir galų gale aš ten nusigausiu...) unsure.gif

Taigi, pradedu savo pasakojimą gan liūdna gaida, bet labai tikiuosi, kad ryt ar poryt jau galėsiu tęsti linksmiau... unsure.gif 4u.gif Ir nuotraukų irgi jau tikriausiai bus.. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 18 balandžio 2006 - 13:31
Ka gi, mergaites, sveikos vel smile.gif

si kart esu ne prie savo kompiuterio, taigi pasakojimas bus be lietuvisko srifto, bet nieko, tikiuosi suprasit.. ir siaip galvoju apie viska rasyt beveik kaip dienorascio stilium... taip lengviau bus... jei kils kam kokiu klausimu, klauskit, bandysiu atsakyt 4u.gif
cia tiek visko vyksta, tiek ispudziu, kad pradejau rasyti ale dienorasti, nes nesinori ka nors svarbaus pamirsti.. smile.gif taip ir pagalvoju karts nuo karto, kad va, reikia tai prisiminti, reiks supermamom papasakot biggrin.gif
ka gi, atskridau as cia po visu savo nuotykiu ir veluojanciu lektuvu treciadienio ryta, pries tai nakti praleidau ant suolelio Atenu oro uoste... doh.gif gerai, kad ta naktis nebuvo ilga, nes atsiradau ten tik apie puse pirmos nakties, o kitas lektuvas i Iraklio buvo 7 ryto, taigi geros 5 valandos laukimo... na bet nieko, viskas jau praeity, pailsejau, issimiegojau, dabar jau megaujuosi siluma, saule, neapsakomo grozio vaizdais, skaniu maistu ir demesiu... rolleyes.gif

Taigi, kad nepamirsciau, siulau visiems atvaziavusiems butinai uzsukt i kokia vietine kepykla ir isragaut ten kepamus skanumynus, nu neapsakomi delikatesai... thumbup.gif Vienus is ju, "kalitsounia", valgiau vakar pusryciams su kava... tai tokie kaip ir pyragaiciai, truputi saldus, su svieziu ozkos suriu "mizithra"... tardiciskai jie turetu but kepami tik siuo Velyku periodu, bet manau, kad bus imanoma rasti ju ir veliau... yra ir dar keletas skanumynu, kuriu tikrai verta paragaut, pvz. "baklavas" (tariasi su kirciu ant paskutinio skiemens smile.gif ) arba sluoksniuotos teslos pyragas su suriu ar keturiais suriais, spinatu pyragas... essen.gif dabar daugiau neprisimenu, bet veliau parasysiu ir daugiau, nes tikrai verti demesio dalykai... bigsmile.gif

cia pora is tu skanumynu, kuriu pavadinimu neprisimenu.. ax.gif

user posted image

ir vakar, ir siandien ryte apie 10 valanda jau buvo apie 25 silumos... zodziu, vaikstineju su maikute trumpom rankovem, saulute degina ir sildo... pavesy dar buna kartais vesoka, ypac jei vejas uzpucia, taipogi vakarais dar vesu, reikia ar megztinio, ar kokios striukytes...

cia viskas zalia, gaivu, grazu... saule dar nespejo padaryti savo negero darbo ir dar neisdegino viso kas zalia... daugybe ziedu visur aplinkui... zydi citrinmedziai, pakeles pilnos roziu, ramuniu, laukiniu aguonu ir visokiausiu kitu geliu, kurios pas mus zydi tik liepa ar rugpjuti... rolleyes.gif bigsmile.gif

zodziu, gyvenimas yra GRAZUS! wub.gif

dar keletas nuotrauku:

vakarykstis sauletekis

user posted image

user posted image

vaizdas, kuri matau kiekviena karta isejusi i balkona rolleyes.gif
user posted image

tai tiek siandienai, pratesiu matyt jau tik po savaitgalio, tada papasakosiu apie visus Velyku paprocius ir tradicijas, nes butent ateinanti sekmadieni yra graiku ortodoksu Velykos.. didziausia metu svente thumbup.gif essen.gif alc.gif sokiai.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 21 balandžio 2006 - 16:33
QUOTE(ziulyte @ 2006 04 23, 23:07)
Sėkmės tau, Šaltmėte, ir laukiam daug tavo nuotraukų. Šitos puikios ir kaip gera žinoti, kad jau dabar ten šilta... Tiesa, ir pas mus orai neprasti, bet trumpos rankovės - tik mintyse. Ech, atostogos vacation1.gif



QUOTE(Siandra @ 2006 04 24, 10:20)
Labai grazios nuotraukytes, Šaltmėte rolleyes.gif Gera zinoti, kad ten, kur vaziuosime jau dabar silta, gera ir grazu  yahoo.gif  Tikiuosi, kad birzelio pabaigoje nebus viskas isdege... unsure.gif Noriu zalumos  wub.gif

silta, tai silta, bet va jau trecia diena tokie vejai svilpauja, kad baisu... blink.gif plaukus siausia... ir nors termometras rodo 22-25 laipsnius, toks jausmas, kad tik kokie 15... unsure.gif isskyrus, aisku, kai atsisedi kur saulekaitoje ir uzuovejoje kavytes atsigert.. va tada is tikro pasijaucia, kad pietuose esu... bigsmile.gif
Papildyta:
ok, bandau testi.. smile.gif 4u.gif

taigis, kuo as ten baigiau...

penktadienis, Didysis Penktadienis... Visa diena, kaip ir katalikai, graikai ortodoksai laikosi pasninko, valgo tik alyovuoges, gal dar kazkike kokiu pupu...Vakare visi renkasi i savo parapijos baznytele klausytis ir giedoti giesmiu..
Atsakyti
ok, bandau testi.. smile.gif 4u.gif

taigis, kuo as ten baigiau...

penktadienis, Didysis Penktadienis... Visa diena, kaip ir katalikai, graikai ortodoksai laikosi pasninko, valgo tik alyovuoges, gal dar kazkiek kokiu pupu...Vakare visi renkasi i savo parapijos baznytele klausytis ir giedoti giesmiu..

penktadienio vakaras ir visi kas gyvas renkasi i baznycias...
[attachmentid=56444]

Renkasi seimomis, ir jauni, ir seni, ir su visai mazais vaikais. Giesmiu giedojimas trunka keleta valandu, isgiedama visa Kristaus kanciu "istorija" iki pat jo nukryziavimo. Vyresnioji karta sedi baznycioje, jaunesni ir galbut ne tokie super religingi renkasi aplinkui lauke ir klausosi stovedami.. vaikai ir paaugliai duksta, zaidzia, laksto aplinkui, kol vyresni klausosi giesmiu ir aptarineja "savaites aktualijas".

Mazieji "klapciukai"
[attachmentid=56445]

Taip pat vyksta ir "linksmybes": vaikai tiesiog be perstojo sprogdina "bambioskes" (vietiniai i jas beveik nereaguoja, gal kad tai kartojasi kiekvienais metais, ir jie tam pasiruose, bet mane kiekvienas bumbtelejimas priversdavo susiimti uz galvos, o jei pastebedavau is anksto, tai iskart ausis uzsikimsdavau)... penktadieni tu bambioskiu buvo dar palygint nedaug, nes kuo arciau Velyku diena, tuo ju daugiau....Si tradicija yra uzsilikusi nuo turku okupacijos laiku, kai slaptai buvo saugomi sprogmenys ir ginklai, ruosiamasi revoliucijai... darugas pasakojo, kad kaime miestelyje, kur jis gime ir augo (Kritsa), tai ypac gili tradicija, sprogmenys per Velykas buvo sprogdinami su oficialiu turku valdininku leidimu, bet tai buvo pretekstas ir kaupti tuos sprogmenis, nes per Velykas nebuvo issproginama viskas...

Po giesmiu giedojimo prasideda procesija. Epitafija, arba kitaip vadinamas "Kristaus karstas" nesamas is pradziu aplink baznycia tris kartus, skambant varpams, o po to visa procesija iskeliauja i miesteli, kur centrinese gatvese ir aikstese susitinka su kitu baznyciu procesijomis...

[attachmentid=56446]
po to procesijos grizta kiekviena i savo parapijos baznycia.




Atsakyti
Sestadienis.
Siaip normali diena, vis dar pasninkas, zmones tvarkosi, svarinasi pries Velykas.
Net keliose vietose miestelyje ir aplinkui, pastebejau kabancius "pakaruoklius", na zinot, panasius i tokius, kai piesiame zaisdami kartuves biggrin.gif Pasirodo, kad tai vieno is Kristaus mokiniu - Judo, isdavusio ji, iskamsos, kurioms vakare bus atlikta egzekucija... unsure.gif

Cia pora iskamsu variaciju... biggrin.gif

[attachmentid=56447]
[attachmentid=56448]

Vakare, apie 11 valanda, vel visi renkasi i Baznycia... Su zvakemis, papuostomis gelemis ar siaip ivairiai zaismingai, rankose...
Velgi giesmes, kunigo kalbos... 12 valanda kunigas paskelbia, kad Kristus prisikele (Christos Anesti) ir tada snibzdesys nuaidi aplinkui... visi sveikina vieni kitus su prisikelimu, linki vieni kitiems ilgu metu (Chronia pola) ir buciuojasi... nuo vienos zvakes baznycioje ir vieni nuo kitu uzsidega visos minios zvakes... sventa ugnele saugoma, nes ja reikia parnesti neuzgesusia namo, ir taip pasventinti namus dar vieniems metams i prieki... bet pries griztant namo zmones jau pradeda svesti .. velgi sprogineja bambioskes ir fejerverkai (panasiai kaip per Nauju sutikima), Judui atliekama egzekucija - jis sudeginamas..
[attachmentid=56449]

Taigi, visi su zvakemis rankose pasuka link namu, kas pesciomis, kas vaziuoti... maciau ne viena zmogu, kuris grizo i baznycia vel uzsidegti zvakes jai uzgesus ar padare tai nuo pakeliui sutikto zmogaus zvakes... bet grizti i namus be sventos ugnies ta vakara nevalia... schmoll.gif smile.gif
Paskelbus, kad Kristus prisikele, baigiasi pasninkas, taigi jau ta pati vakara seimos renkasi kartu, dauzo kiausinius ir megaujasi kitais Velykiniais delikatesais...

Apie pacia Velyku diena rytoj, nes nuotrauku kelti tiesiogiai jau negaliu, o Photobucket'as man durniuoja kazkodel siandien... (o be to ir velu jau, i lova laikas... ax.gif )taigi bus pratesimas... 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 25 balandžio 2006 - 22:49
laba dienele 4u.gif

kiek supratau, apie rimtus dalykus man cia nelabai apsimoka pasakot, nes susidomejimas nekoks.. doh.gif ax.gif

ok, tik labai trumpai apie ta pagrindine Velyku diena, o po to apie kitus, maziau rimtus dalykus... bigsmile.gif

taigi, Velykoms ten visi renkasi ne pusryciams, kaip pas mus, o pietums... pagrindinis patiekalas - ant iesmo keptas cielas avinukas... rolleyes.gif

user posted image

siaip dar visokiu skanumynu pilnas stalas, kaip ir pas mus per visas sventes... man labiausiai uzstrigo pyrageliai, vadinami "kalitsounia", berods apie juos jau minejau anksciau, dabar turiu ir ju nuotrauka...

user posted image

ir dar jau nuo praeitos mano keliones cia mano vienas didziausiu delikatesu yra "mizithra" suris is ozkos pieno... nu neapsakomo skanumo.. jis toks minkstas ir salsteli...siulau butinai paragaut, jei turesit sansa...


user posted image

Velyku kiausiniai atrodo va taip...

user posted image


ka gi, po tu bendru pietu issiskirsto kas sau, o po to renkasi visi stebeti, kaip is kalnu saudomi "dinamitai", tai vyksta per kiekvienas Velykas, 6 valanda vakaro, nuskambejus visu baznyciu varpams.. visi zino, kas tie vyrukai, kurie tai daro, bet paklausus, visi sakytu, kad nezino.. taigi, tai yra kaip ir viesa paslaptis... si tradicija, kaip ir minejau anksciau, uzsilikusi nuo turku okupacijos laiku, kai slaptai buvo kaupiami sprogmenys ir ginklai, ruosiamasi revoliucijai...

sekantis Velyku sventimo etapas jau velai vakare.. apie 10-11 vakaro renkasi zmones vienos baznycios kiemelyje, ten jau linksma, muzika, laisvai liejasi vynas ir raki, grilinama aviena ir vistiena, sokiai pokiai ir visokios kitokios linksmybes... visi zinom, kad graiku sokiai, tai pagrinde ivairus zingsneliai kojomis... kas mane suzavejo ir nustebino, kad tuos zingsnelius zino beveik visi, nuo vaiku iki senu zmoniu, ir jie nera tokie lengvi kaip atrodo... mane bande ismokinti poros kombinaciju, tai iki siol atsimenu viena pati paprasciausia soki, musuose sirtakiu vadinma, nors is tikro graikai ji kitaip vadina... visi kiti sokiai pasirode, be galo sudetingi... toks ispudis, kad graikams tie sokiu zingsneliai perduodami su krauju, kaip ir neaprepiamas patriotizmas, meile savo saliai ir pasididziavimas ja, kultura, senove...

soka vyrai...

user posted image





Atsakyti
ka gi, Velykos baigesi, baigesi ir sventes, baliai - laikinai... biggrin.gif nes geguzes 1-oji, tai didele svente cia, taigi svenciu dar bus.. bigsmile.gif

o siaip vat nuo antradienio as cia gyvenu tikru atostogu ritmu, niekur neskubant, megaujantis gyvenimu ir grazia gamta, jura, sauletu ir graziu oru... bet yra keletas dalyku, kurie niekaip nenustoja manes stebint cia, ir jie nebutinai teigiami...
vienas is tokiu, tai kaip zmones cia vairuoja ir stato savo masinas... unsure.gif doh.gif tiesiog sakes... pastato masina beveik vidury gatves, taip kad kita masina vos ne vos gali prasilenkt, ijungia avarini, kas turetu reikst "as tuoj grisiu", ir dingsta... gun_rifle.gif nors mano draugas ir vietinis, bet jis toks teisybes ieskotojas, tai mes abu tiesiog siuntam pamate tokius "parkavimo" atvejus...

user posted image

user posted image

dar vienas dalykas, prie ko negaliu priprast, tai zmoniu letumas... ax.gif suprantu, tai zmoniu prisitaikymas prie karsto klimato, kad tiesiog neiseina skubet, viskas daroma super letai, nu bet man, "siaurietei", tai tiesiog vezi varo kartais... tai, ka as padaryciau per pusvalandi ar valanda, jiems uztrunka kelias... ir jei, sakykim, iki tam tikro laiko yra like kokia valanda ar pusantros, tai reiskia, kad jau nieko nebeapsimoka daryt, nes viena bata apsimaut trunka pusvalandi... doh.gif lotuliukas.gif
bandau prisitaikyti, ir tol kol esu cia, gyventi ju ritmu, nasunku tai nerealiai, kai esu pripratus pastoviai skubet ir kiekviena minute yra suskaiciuota... blush2.gif
Atsakyti
dabar apie siaip fainus ir grazius dalykus, nes tie neigiami siaip jau nublanksta pries visa tai, kas cia yra teigiama... bigsmile.gif

vaziuoju as cia beveik kiekviena diena pasivazinet su dviraciu visais tais kalnu serpentinais, pagal jura ar siaip tiesiog kalnu keliukais... fainas jausmas, kai vaziuoji, svilpi pakalnen su vejeliu, aplink nerealus vaizdai, zydra jura, berniukai is masinu tik pypsina... lotuliukas.gif rolleyes.gif

tai vat, cia keletas graziu vaizdeliu is vieno tokio mano pasivazinejimo... vaziavau, sustojau pakeleje, nusileidau beveik ant uzpakalio per uolas link juros zemyn, sedejau ant tu uolu, ziurejau i jura, grozejausi, stebejau bangas ir laikas beveik sustojo... tiksliau labai norejosi, kad jis sustotu... ax.gif rolleyes.gif

user posted image

user posted image

user posted image

tiesa, siandien is pat ryto lijo ir buvo apsiniauke, tai vaizdai ir spalvos visai kitos...

user posted image

va, kas man nepatinka su nuotraukom, tai kas jas dedu cia per photobucket'a, tai jos gaunasi salyginai mazos, ir visas tas grozis neatsispindi.. noretusi siek tiek didesniu...
ok, siam kartui tiek, pratesiu vel kuria diena...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 28 balandžio 2006 - 14:47
Tik šiandiena pamačiau, kad yra tęsinys blush2.gif
Super. Maistas jau nuotraukose atrodo skanus, tai įsivaizduoju jo skonį essen.gif O tie graikai nieko sau - gal jie geriau tegu su dviračiais važinėjasi, nes pastarieji mažiau vietos užimtų gatvėje g.gif Ir avarinio jungti nereikėtų...
Laukiu nesulaukiu tos gegužės 13 ir vacation4.gif į Kretą! clap.gif clap.gif clap.gif
Kada grįžti, Šaltmėte? Sėkmės tau.
Atsakyti
QUOTE(Siandra @ 2006 05 02, 14:18)
Na labai grazus pasakojimas, ypac man patiko ta vieta apie graiku sokius  wub.gif  wub.gif Noreciau gyvai pamatyti  rolleyes.gif

Aciu smile.gif
O del sokiu, tai manau, kad galetum juos kazkaip pamatyt... jei tik noras yra... juk kelioniu agenturos siulo kazkoki ten ale tradiciju vakara, ar kazka panasaus... g.gif aisku, mano nuomone, tai tik parodija to, kas vyksta naturaliai, be rezisavimo ir scenarijaus, bet vistiek, nuomone galima susidaryt ir pamatyt tuos ju sokius... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Princese @ 2006 05 03, 19:54)
Netyčia užtikau tavo pasakojima  bigsmile.gif pavydžiu juodai  unsure.gif
Ar sužinojai kas ten šaudo per vėlykas  g.gif? Vaizdeliai čiki, siaubas kaip norečiau ir aš kur ištrukti...
Kiek laiko ten busi?

ner ko pavydeti... ax.gif o del tu saudymu, tai taip, draugas man parode pora vyruku, kurie prie to prisideje, siaip jie berods 7 yra... ir visi zino, is tikro kas jie, tiesiog apie tai nekalbama... zodziu, viesa paslaptis.. rolleyes.gif
as cia nuo balandzio 18, ryt jau skrendu namo...deja...

QUOTE(ziulyte @ 2006 05 04, 10:31)
Tik šiandiena pamačiau, kad yra tęsinys blush2.gif
Super. Maistas jau nuotraukose atrodo skanus, tai įsivaizduoju jo skonį essen.gif O tie graikai nieko sau - gal jie geriau tegu su dviračiais važinėjasi, nes pastarieji mažiau vietos užimtų gatvėje g.gif Ir avarinio jungti nereikėtų...
Laukiu nesulaukiu tos gegužės 13 ir  vacation4.gif  į Kretą! 
Kada grįžti, Šaltmėte? Sėkmės tau.

Jo, kas jau kas, bet maistas man cia nerealiai patinka... ir kas svarbu, kad tai didzioj daly sveikas maistas... visur naudojamas alyvu aliejus ... ir juk net yra tokia Kretos dieta, paremta butent vietiniu gyventoju mitybos principais... ir tai na ne kaip kad dieta, kaip mes ta zodi suprantam, o tiesiog mitybos sistema visam gyvenimui..
tik va tie saldumynai ju... blush2.gif nerealus... ir apie sveika mityba as jau tada pamirstu... blush2.gif rolleyes.gif
Gristu jau rytoj, geguzes 5....
QUOTE(Hella @ 2006 05 04, 14:26)
Laukiam tęsinio Šaltmėte  mirksiukas.gif Man ypač patiko graikų papročiai švenčiant velykas  smile.gif O ir vaizdai  thumbup.gif


Aciu 4u.gif
QUOTE(r@siukas @ 2006 05 04, 15:35)
Pasakojimas ir vaizdai thumbup.gif
Šaltmetėle, koks ten dabar oras, kiek laipsniu?

na siaip ir silta cia dabar, kokie 25 tikriausiai, ant saules tai kaip reikiant kepina, bet vel gi vejuota, ypac vakarais...
o siandien nuo pat ryto vejas stiprus... taip kad kas skrendat artimiausiom dienom, tai butinai koki silta megztini ar striukyte pasiimkit, jei noresit vakare kur prie juros pasivaiksciot ar tiesiog lauke kokioj tavernoj pasedet... tikrai pravers.. 4u.gif
Atsakyti
ka gi, bandysiu dabar dar kelias nuotraukas imest, bet photobucketas mane is kantrybes veda, nes baisiai sumazina nuotraukas... mad.gif

zodziu, praeita savaitgali buvom kalnuose... laipiojom kartu su kalnu ozkom, baidem aviu bandas... biggrin.gif ax.gif siaip ieskojom vienos tokios olos, kurioje siaip man archeologija pakvipo... bigsmile.gif tai uzsidegimas ja surasti buvo didelis, o ir sportas neblogas buvo, nes ji gana aukstai ir prie jos prieiti lengva nebuvo.. o be to, tam kad i ta ola patekti, prireike beveik Laros Croft sugebejimu... lotuliukas.gif nu nuotraukoj matosi koks iejimas i ja... ir siaip as saves rodyt nelabai megstu, bet ai, pasirodysiu si kart... rolleyes.gif blush2.gif

user posted image

sitoj nuotraukoj as stoviu aukstai ant skardzio krasto, uz nugaros praraja, nors ir nesimato... tikrai nesijauciau taip tvirtai, kaip kad gali pasirodyt is nuotraukos... unsure.gif

user posted image

user posted image

o cia "pagavau" kaip ozkos kaip pauksciai po medzius karstosi... lotuliukas.gif maciau toki vaizda daug kartu, bet jos labai baigscios, tai kol as fotika nusireguliuodavau, jos ir pabegdavo... si karta pavyko... thumbup.gif

user posted image

o cia dar siaip keletas vaizdeliu is mano dar vieno pasivazinejimo dviraciu... smile.gif 4u.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

ryt jau skrendu namo... verysad.gif aisku, visi geri dalykai kazkada baigiasi, taigi ir atostogos... labai tikiuosi, kad ne paskutini karta as cia...
jau susipirkau lauktuves, kruva visokiu saldumynu, draugas ikrove keleta litru tikru tikriausio naminio alyvu aliejaus... isspausto is nuosavu alyvu... biggrin.gif rolleyes.gif nusipirkau keletos rusiu suriu... namie bandysiu pratest cionykstes nuotaikas, bent jau maisto atzvilgiu... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 04 gegužės 2006 - 17:04