QUOTE(Tinka @ 2013 01 24, 04:22)
kuo toliau i miska, tuo daugiau medziu. bet bent jau kazkokios konkrecios info gavau. man pvz naujiena buvo, kad adatas skirtingas reik turet. nu nemoke musu sito mokykloj, nemoke. mama turejo sena kojine Singer, viena adata visada. as gi irgi sekmingai su ta pacia viena bandau siut viska. aisku, kodel suduva gaunas. su siulu kokybe jau pasimokiau, kai pirkti pigus is Norfos plyso akyse tik pradejus pedala mint, teko vaikui palas rankos prasukinet, kad neplystu. kol dasilo, ka dar pabandyt. nes masina vokiska, simto metu senumo be instrukcijos.
dabar, kada nors, kai rasiu laiko isbandyt, eisiu su dzinsais ir trikotazo gabalu i parde. issibandysiu ir tada jau bus aisku, su kuo tas valgoma.
Taures ir Oldo komentarai man aukso vertes, jauciu tuoj i atskira failiuka konspektuosiu.
Dėl trikotažo, turiu omenyje minkšto, tampraus, storo, tai žinokit naudojant "tampirią" siūlę reta kuri mašina sius gerai be specialios pėdos
Va tokios pėdos reikia dažniausiai butinėms siuvimo mašinoms, norint siūti betkokias tamprias medžiagas, arba labai storų sluoksnių "sumuštinius"
Vakar kaip tik testavau savo naujausią pirkinį. Tai mažytė Bernina 350, ji turi mažai funkcijų. Su ja tikrai negalėsiu siūti minkšto trikotažo be specialios pėdos, nes joje nesireguliuoja pėdos spaudimas. Ji kaip nustatyta, taip nustatyta, o kaikurioms medžiagoms, norint sėkmingai siūti, reikia reguliuoti pėdos spaudimą. Mašinos pėda perstipriai trina minkštą, tamprų trikotažą siuvant be specialios pėdos, o nėr kaip parėguliuoti pėdos spaudimo, reiškias be specialios pėdos tampraus trikotažo siuvimas neįmanomas ant tos mašinos. Tiesią siūlę mašiniukas siuva nesutrinant ant to paties minkšto, tampraus trikotažo, bet kas gi sius tamprią medžiagą su netampria siūle. Bet ir specialią pėda turiu, tai jei ir prireiks, galėsiu siūti ir trikotažą.
Taip pat dariau džinsų testą. Paėmiau senus, storus, kietus džinsus. Imitavau palenkimą, kai paliekamas originalus džinsų kraštas, bet patrumpinamas ilgis. Tokiu atveju gaunasi prasiūti du storus siūlių susidūrimus. Daugeliui mašinų tai labai sudėtingas reikalas, o šitai mašinytei vieni juokai.
Paskui išsikarpiau plonas, austas medžiagas. Imitavau banguotą rūbo detalę, žiūrėjau ar pavyks susiūti taip, kad neištemptų viršutinio sluoksnio siuvant. Jei ištempia, detalės susisiuva nevienodai, viršutinė lieka pailgėjus kai prieinama prie galo siuvinio. Bet normaliai šį testą praėjo. Tikrinau ar "nevalgo" plonesnių medžiagų pradedant siūti labai arti nuo krašto, testą praėjo puikiai.
Paskui įkišau tarp dviejų medžiagų pašiltinimo sluoksnį, imitavau skiautinį. Nors siuva ir lengvai, gražiai, bet jau sunkiau suderinti detales siuvant, kad gale nepasidarytų viena perilga. Šiam reikalui irgi naudosiu specialią pėda kur įdėjau paveiksliuką, ji išspręs problemą. Dauguma mašinų turės tokias problemas, kuriose nesireguliuoja pėdos spaudimas. Arba kurios neturi sensorių pareguliuoti spaudimą pačios. Bernina 350 neturi nei sensoriu nei jokio mygtuko paregulaivimui.
Darydama testus naudojau tinkamas adatas, atitikamai pagal testuojamas meždiagas
Nusprendžiau, kad pirkinys labai pavyko