Įkraunama...
Įkraunama...

Latvija

QUOTE(alyvose @ 2014 06 09, 19:04)
Lankytinos vietos Liepojoje

yra toks maršrutas "Liepoja - kaip iš natų" (čia paspauskit ant "nosu karte" ir atsisiųsit žemėlapį) - prie Turizmo ir informacijos centro yra šaligatvio plytelė- smuiko raktas, o paskui sekat natelėm ir einat iki "do", "mi" plytelių, taip apeisit visas įdomesnes miesto vietas  4u.gif



Aciu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(borjomi @ 2014 06 09, 20:52)
gal kam teko lankytis Rėzeknėje? ką rekomenduotumėte aplankyti? Lyg ir yra pilies griuvėsiai, sentikiu baznycia... Gal Raznos nacionaliniame parke galima ką nors gražaus pamatyti ir nuveikti. Patarkit  blush2.gif


Rezekne teko tik pravaziuoti.
Daugiau pasimalti teko po Ludza apylinkes, kuri uz mazdaug 40 km.
Didziules kazkada gyvavusios pilies griuvesiai, nuo kurios matosi ezeringos apylinkes.
Nedidelis etnografinis muziejukas
Atsakyti
Sveiki, gal kas estat buve verbelnieki.lv ? Kaip patiko?
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2014 06 20, 12:19)
Sveiki, gal kas estat buve verbelnieki.lv ? Kaip patiko?

Esame uzsuke paziureti, tai labai smagi vietele atrodo, ypatingai su mazais vaikais manau smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(aistele @ 2014 06 20, 13:19)
Sveiki, gal kas estat buve verbelnieki.lv ? Kaip patiko?


Buvom pernai, su palapinemis, superine vieta su vaikais ypach, siemet vel vaziuosim, ypach arti jura, didziule zaidimu aikstele, kavine, vienintelis minusas kad gyvenant ne namukuose bet kempinge dushuose savaitgaliais kai buna daug zmoniu ne visiems uztenka karshto vandens, nespeja boileriai prisilt taip greit. O darbo dienom tai viskas puiku. Na ir virtuveles ner, reik veztis savo "iranga" jei su palapinemis, elektra yra.
Atsakyti
Nerandu jų puslapyje kainų g.gif
Atsakyti
Kainas pernai ziurejom pagal sita psl http://viss.lv/, tik cia kiek matau dar latais parasyta tai nzn siemet jau euais turetu but, gal bus kitokios kainos. Mes uz para 1 auto, palapine, 2 suauge mokejom berods 8 latus
Atsakyti
Truputis informacijos is planuojamos keliones:

Pape-Liepoja-Karostas


Liepoja (Liepāja)

– pajūrio miestas vakarų Latvijoje, trečias pagal dydį šalyje. Liepojos kurortas yra populiarus poilsiautojų iš Lietuvos tarpe. Liepoja kartu yra ir svarbus šalies uostas. Čia kadaise buvo įsikūrusi karinė bazė su Karuostos kariniu miesteliu.

Liepojos istorija
Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą Liepoja paminėta 1253 m., o miesto teises įgijo 1625 m.
Liepoja viduramžiais vadinta Lyva, kurios pavadinimas kilęs nuo greta tekėjusios Lyvos upės. Išvertus iš lyvių kalbos, tai reiškia „smėlis“. XIII a. tuometinėje Lyvoje Livonijos ordinas plėtojo prekybą su Ryga bei Marienburgu. Miestas kentė kaimynų lietuvių puldinėjimus (!), buvo siaubiamas karų laikotarpiu, išgyveno ne vieną maro epidemiją ir buvo nusiaubtas gaisro.
Latvijai patekus į Rusijos imperijos sudėtį, Liepoja (tuomet jau vadinta Libava) tapo svarbiu imperijos prekybiniu uostu. Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis – Karuosta. Pirmojo pasaulinio karo metu miesto karininiame uoste švartavosi povandeniniai rusų laivai. O po Sovietų okupacijos Liepoja tapo saugomu uždaru kariniu miestu.
Liepojoje gausu medinės architektūros paminklų – gyvenamųjų namų, kurie gausiai puošti raižiniais. Taip pat miestas garsėja art nouveau stiliaus pastatais.

Liepojos lankytinos vietos

Populiariausios vietos pasivaikščiojimams Liepojoje – tai Liepojos promenada, siūlanti atsiveriančius vaizdus į uosto prieplaukas su laivais, jachtomis ir fontanu, primenančiu jūros bangą, bei Šiaurinis molas, kurio bendras ilgis 1800 m, o plotis – 7,35 m. Jis apsaugo Liepojos uosto akvatoriją nuo audrų ir smėlio sąnašų.

Latvijos muzikantų garbės alėjoje galima pamatyti 35 bronzines plokštes su muzikantų delnų atspaudų liejiniais, 10 plokščių, skirtų dabartinėms ir buvusioms muzikos grupėms bei 5 plokštes, skirtas šį pasaulį jau palikusiems muzikantams. Liepojos Zivjų gatvėje driekiasi Latvijos muzikantų garbės alėja,. 2006 m. atidarytą Muzikantų garbės alėją puošia didžiausia Latvijoje gitaros skulptūra.


Mėgstantiems adrenaliną verta apsilankyti Karuostos kalėjime, kuris buvo pastatytas XX a. pr. ir naudotas iki 1997 m., o dabar vienintelis atviras turistams kalėjimas Europoje.
Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis – Karosta, kurio pavadinimas lietuviškai skambėtų „Karo uostas“. Šiandien čia vaizdas ne mažiau niūrus nei prieš keletą dešimtmečių, kuomet Karosta buvo uždaras ir kruopščiai saugomas karinis objektas. Bene didžiausia Karostos įžymybė – tai karo nusikaltėlių kalėjimas, kuris yra atviras turistams. Buvusiame kalėjime rengiamos teatralizuotos ekskursijos ir realybės šou primenantys vaidinimai, kurių metu galima pačiam pabūti Sovietų belaisviu, aplankyti autentiškas kalinių kameras.

Liepojos širdis – Rožių aikštė – kurioje ilgą laiką veikė turgus, vėliau įkurtas rožių sodelis. Didžiausias dabartinis Liepojos turgus vadinamas Petro turgumi ir įsikūręs Kuršių aikštėje.

Žymiajame Petro I namelyje viešėjo pats Rusijos caras. Tuo metu čia buvo įsikūręs viešbutis, kuris vienintelis visoje Liepojoje turėjo vidaus tualetą. Petro I namelis stovi Kungu gatvėje.

Tipinis XVII-XVIII a. miesto gyvenamasis statinys, vienas iš seniausių miesto pastatų yra Amatininkų namai, kuriuose eksponuojami ilgiausi pasaulyje gintaro karoliai (123 m) bei galima įsigyti amatininkų dirbinių.
Liepojos muziejuje (Adresas - Kurmajas pr. 16/18, Liepoja. Muziejaus darbo valandos - trečiadieniais-sekmadieniais nuo 10 iki 18 val. ) rasite daugiau nei 100 000 eksponatų, supažindinančių su Kuržemės istorija, etnografija ir kultūra, o muziejuje „Liepoja okupacijos režime“ galima susipažinti su Latvijos okupacijos istorija.
Liepojos himno personažų alėja. Liepojos himne šis miestas vadinamas „vėjų miestu“, o himno personažai apsigyveno Kūrmajas prospekte. Tai –bronzinės skulptūros, įprasminančios Liepojos himno žodžius.


Pusėno kalnas - Jūrmalcieme esantis 37 m aukščio Pusėno kalnas laikomas aukščiausia kopa visoje šalyje.

Liepojos Olimpinis centras - spa zona.
Paplūdimys (švarus gražus, smėliukas, nė vienos nuorūkos, šiukšlių)
Parduotuvių centras SALA už 300m. (kavinė Čili, parduotuvė, visai netoli IKI prekybos centras).
Netoli jūros yra puikus parkas pasivaikščiojimui + vaikų žaidimų parkas, kuriame nemokamai vaikučiai gali palaipioti, pažaisti, pasisupti ir pan.


Liepojos bažnyčios

Žymiausios šventovės mieste – Šv. Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė, statyta XX a. pradžioje, ir Šventosios Trejybės bažnyčia, kurioje yra didžiausi pasaulyje nerekonstruoti mechaniniai vargonai, kuriuos sudaro apie 7000 vargonų vamzdžių.
Dar viena bažnyčia - tai Šv. Onos (liuteronų) bažnyčia, kuri kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1508 m. ir garsi savo puikiu raižytu medžio altoriumi, kuris yra vienas iš svarbiausių tokio pobūdžio dirbinių Rytų Europoje. Užlipus į bažnyčios bokštą galima pasigėrėti miesto panorama.

Kainos, muziejai, maistas

Dėl kainų, tai jos panašios kaip LT: tiek kavinėse, tiek ir parduotuvėse. Yra kažkas brangiau, yra pigiau
Muziejuose KAINOS nesiskyria nuo lietuviškų (LT irgi populiaresniuose muziejuose kainos jau priverčia aiktelti, ypač kai šeimyna nemaža).
Rūkyta žuvis -Liepojoje galima nusipirkti turgaus haleje –rusyje ( nepigi)




















Liepojos karuostas

Tai karo uostas, įsikūręs Liepojos šiaurėje, anksčiau buvęs vienas didžiausių karinių kompleksų Latvijoje.
Ši karinio jūros laivyno bazė buvo pastatyta Aleksandro III-iojo įsakymu Liepojoje nuo 1890 m. iki 1906 m. ir tais laikais buvo naujausia ir moderniausia.

Rusijos laivynui patyrus didelių nuostolių, imperatorius davė įsakymą sunaikinti karinio uosto tvirtovę. Tačiau ši buvo pastatyta taip tvirtai, kad sprogdinimas galutinai nesunaikino statinių, o išlikę įdomūs fortų griuvėsiai traukia ir turistus, ir profesionalius fotografus.

TSRS laikais Liepojos Karuosta buvo naudojamas kaip slaptas karinis objektas. Po sovietų okupacijos čia buvo įsikūrusi TSRS karinė bazė su įprastais ir povandeniais laivais, taip pat ir Šaltojo karo metais Karuostoje buvo įsikūręs pagrindinis TSRS Baltijos karo laivynas.



Karosto kalėjimas
Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis – Karosta, kurio pavadinimas lietuviškai skambėtų „Karo uostas“. Šiandien čia vaizdas ne mažiau niūrus nei prieš keletą dešimtmečių, kuomet Karosta buvo saugomas uždaras karinis objektas.
Rusijos caro Aleksandro III įsakymu XIX-XX a. sandūroje Karostoje buvo įrengti įtvirtinimai, kuriuose planuota įkurti karinę jūrų bazę. Tačiau tuo metu kariniams tikslams fortai taip ir nebuvo pritaikyti. O Pirmojo pasalinio karo metu dauguma pastatų buvo susprogdinti siekiant, kad įtvirtinimais nepasinaudotų vokiečių kariai.
Antrojo pasaulinio karo metu Karostoje buvo įkurta Sovietų armijos karinė bazė, pritaikyta povandeniniams laivams švartuotis. Šiame Liepojos miesto rajone išlikę apleistų blokinių pastatų, kuriuose kažkada gyveno per 20 tūkstančių Sovietų armijos kareivių.
Tačiau bene didžiausia Karostos įžymybė – tai karo nusikaltėlių kalėjimas, kuris yra atviras turistams. Sako, jog vienintelis toks Europoje. Šiandien čia rengiamos teatralizuotos ekskursijos ir realybės šou primenantys vaidinimai, kurių metu galima pačiam pabūti Sovietų belaisviu, pajusti kalinio dalią, aplankyti autentiškas kalinių kameras, kurias paskutiniai kaliniai paliko tik 1997 m. Teigiama, jog nė vienam kaliniui nepavyko pabėgti iš šio kalėjimo.
Kalėjimo muziejuje galima susipažinti su sovietinio režimo palikimu – kareivių uniformomis, radijo imtuvais ir kt. Adrenalino mėgėjai Karostos kalėjime gali užsisakyti nakvynę vienoje iš kamerų. Žinoma, nesitikint per daug patogumų...
Karostos kariniame miestelyje stovi Šv. Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė, iškilusi XX a. pradžioje pagal Rusijos stačiatikių XVII a. cerkvių stilių. Cerkvę puošia vienas didelis ir keturi šoniniai mažesni auksu tviskantys kupolai. Pirmojo pasaulinio karo metu dalis cerkvės turto buvo išvežta į Rusiją, dalis – išgrobstyta okupantų. Sovietmečiu Karostoje įsikūrus kariniam miesteliui, cerkvėje buvo įrengtas kareivių kino teatras ir sporto salė.
Karostoje taip pat galima aplankyti raudonų plytų Vandentiekio bokštą, iškilusį XX a. pradžioje, Balandžių pašto stotį, Šiaurinius fortus. Kadaise Karostos Balandžių pašto stotis buvo pritaikyta laikyti 450 pašto balandžių. Balandžiai korespondenciją nešdavo net ir Antrojo Pasaulinio karo metu.
Į karinį miestelį patenkama pervažiavus Kalpakos tiltą. XX a. pradžioje iš metalinių konstrukcijų statytas tiltas įžymus tuo, jog jo metalinės detalės buvo pagamintos toje pačioje gamykloje Rusijoje, kurioje buvo pagamintos ir Paryžiaus Eifelio bokšto konstrukcijos. Iš Liepojos centro į Karostą galima nuvykti miesto autobusais Nr. 3, 4, 7 ir 8, arba maršrutiniais taksi.

Jei norėtumėte pernakvoti viename baisiausių pasaulio viešbučių, jums tikrai nereiktų belstis į kitą Žemės rutulio pusę. Trečiuoju pagal šiurpumą tituluojamas viešbutis yra kaimyninėje Latvijoje, Liepojos mieste. Ši milžiniškus nusikaltimus žmogiškumui menanti vieta mažai nusileidžia tokiems šiurpumo „lyderiams“ kaip nakvynė saloje, kurią naktį užlieja vanduo.
Buvusiame karo uosto kalėjime buvo kalinami ir „perauklėjami“ kareiviai ir aukšti armijos pareigūnai. Jų kalėjimo sąlygas galima prilyginti koncentracijų stovyklų rėžimui, mat žiemą temperatūrą kalėjimo koridoriuose siekdavo vos keletą laipsnių, o keturių kvadratinių metrų kamerose kalėdavo net keliasdešimt žmonių. Patekę į šią įstaigą patirdavo ne tik baisų fizinį, bet ir psichologinį smurtą – nemigos paros, karceris, alinančios rikiuotės lauke spaudžiant speigui.
Vienas geriausių pavyzdžių, atspindinčių kalėjimo gyvenimą buvo kalinių maitinimas. Kadangi į šią įstaigą patekdavo kareiviai, kurie atlikę bausmę privalėjo grįžti į fronto linijas, administracija negalėjo jų marinti badu, tačiau galiojo viena taisyklė – pavalgyti reikia vos per dešimt minučių, bet niekas nesidomėjo faktu, jog vien maisto išdalijimas kalintiems trunka kur kas ilgiau. „Atsisakiusiems“ pietauti grėsė rimtesni „paskatinimai“ – alinantys darbai, karceris.
Karo uosto kalėjimas Liepojoje yra vienintelis turistams atviras kalėjimas Europoje, pradėjęs veikti daugiau nei prieš šimtmetį ir į savo istoriją galintis įrašyti „pasididžiavimo“ vertą faktą, jog iš jo niekas nėra pabėgęs.
Istorijos mylėtojai čia ras sukauptą įvairaus karinio arsenalo ekspoziciją, išalkusius karo uosto kalėjimo šeimininkai pavaišins tikra tarybine vakariene, o trokštantys ypač ekstremalių pojūčių, gali naktį praleisti vienoje kalėjimo kamerų. Toks „malonumas“ jums kainuotų 5-8 latus.
Šiuo kalėjimu ypač domisi ekstremalių pojūčių mėgėjai, mat čia siūloma išbandyti savo jėgas SSRS sąlygomis ir bandyti pabėgti iš šio kalėjimo, savo kailiu išbandyti parą armijoje ar sudalyvauti tikrose karinėse pratybose.




Renginiai Liepojoje: 2014 liepa :

5 d. – Liepojos maratonas
11–12 d. - Tarptautinės muzikos festivalis „Summer Sound Liepāja 2014“
12 d. - Jūros šventė Liepojoje ir Žvejų šventė Jurmalcieme
18–19 d. - Tarptautinis elektroninės muzikos festivalis „Shine Cafe“
26 d. Smėlio skulptūrų festivalis „Zelta smilšu grauds“ Paviluoste

Papė
http://www.pdf-pape.lv/?object_id=290

- Papės ežeras vienas didžiausių: jo plotas 12,3 km`, ilgis 8,2 km, pelkingas, apaugęs nendrėmis, bet gausus įvairios žuvies.
- apžvalgos bokštelis
- ornitologinė stotis - paukščių žiedavimo stotis.
- švyturys, ten kur į jūrą įteka upė visai gražu
- „Vitolnieki” etnografinė žvejo sodyba
- kopos nuo vėjo pasislėpti, kas kaip nekeista nėra dažnas dalykas latviškam pajūry.
- geros vietos žvejybai
- Papės draustinis ( daug uodų, laukinės karvės, laukiniai arkliai)

Atsakyti
sveiki,
gal kas pasidalintumėte įspūdžiais apie Liepojos paplūdimius? Važiuojame liepos mėnesį į pačią Liepoją, girdėjome, kad yra balto smėlio paplūdimiai, bet yra ir laukinės gamtos, karinio miestelio teritorijoje galima rasti tokio tipo paplūdimius. Gal kas buvote?
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Gal kas zinote kada zydi rozes Rundaleje?Ar jau zydes kita savaitgali?Aciu!
Atsakyti
QUOTE(Ledime @ 2014 06 29, 18:39)
Gal kas zinote kada zydi rozes Rundaleje?Ar jau zydes kita savaitgali?Aciu!



Žydi, žydi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Keretoja @ 2014 06 22, 15:35)
Kainas pernai ziurejom pagal sita psl http://viss.lv/, tik cia kiek matau dar latais parasyta tai nzn siemet jau euais turetu but, gal bus kitokios kainos. Mes uz para 1 auto, palapine, 2 suauge mokejom berods 8 latus


Sveiki, o Jūs ten rezervuojatės iš anksto vietą, ar, jei su palapinėm, tai nereikia rezervacijos?
Atsakyti