Įkraunama...
Įkraunama...

Sodo,daržo gėrybių panaudojimas ...

QUOTE(Lora11 @ 2012 06 25, 20:09)
  Su liepziedziai butinai pasidarysiu. Kaip tik skleidziasi kieme, o pamiskej iki savaitgalio bus pats tas.

Nesugebu suvokti blush2.gif Ar liepžiedžius darysit su miško sultimis? Kažkada guduobelės žiedus buvau užpilusi... Širdžiai gerai ...ir nuotaikai. Ar liepžiedžius vistik su sirupu? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2012 06 25, 18:28)
Nebūtinai gėrimams- blyneliams vietoj medaus ar klevų sirupo, į kepinius, ledams paskaninti, skiedžiant vandeniu bus skanus gėrimas vietoj kokakolos ir t.t.

  doh.gif
P.S. Pamiršau paklausti dėl pienių žiedų sirupo- jis nebūna kartus dėl ilgo laikymo laiko?

neapkarsta, tik žiedus reikia visai be kotelio nuskint smile.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2012 06 25, 20:07)
2. Darau kiekvienais metais sirupus iš metų, melisos, šeivamedžio žiedų, erškėtrožių žiedlapių ir liepžiedžių.

Labai sudomino liepziedziu ir ersketroziu ziedlapiu sirupai.Gal galit proporcijas parasyt?
Ersketrozes gal jau prazydejo? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sambuka**: 26 birželio 2012 - 16:53
QUOTE(sambuka** @ 2012 06 26, 17:52)
Labai sudomino liepziedziu ir ersketroziu ziedlapiu sirupai.Gal galit proporcijas parasyt?
Ersketrozes gal jau prazydejo?  blush2.gif

Erškėtrožių krūmai dar žydi, tad galima dar šiemet pasigaminti sirupo nors iš 1/2 porcijos, jei nedrąsu mirksiukas.gif Kvepia fantastiškai- rožėmis, o skonis- kaip sovietiniais laikais buvo gan klampus erškėtrožių sirupas nuo kosulio.

Liepžiedžių sirupas

Gera sauja liepžiedžių žiedų (vien žiedų, be tų salotinės spalvos lapelių)
900 g cukraus
600 ml vandens
1 citrina
10 g citrinos rūgšties

Žiedus sudėti į stiklinį dubenį ar ąsotį. Zesteriu iš nuplautos citrinos nupjauti žievelės juosteles, pačią citriną supjaustyti griežinėliais sudėti į dubenį/ąsotį su žiedais. Puode užvirinti vandenį su cukrumi ir citrinos rūgštimi, verdančiu užpilti dubens/ąsočio turinį ir gerai išmaišyti, kad visi žiedai būtų sirupe. Uždengus maistine plėvele sirupą laikyti 2-4 dienas tamsioje ir vėsioje vietoje, kartais pamaišant.
Gautą sirupą nukošti ir jei reikia grynesnio vaizdo, dar ir filtruoti. Dabartiniam naudojimui supilstyti į butelius ir laikyti šaldytuve. Norint turėti atsargų žiemai- nukoštą/filtruotą sirupą užvirinti ir supilstyti į sterilizuotus butelius. Atvėsus, sunešti į rūsį.

Erškėtrožių žiedlapių sirupas

250 g erškėtrožių žiedlapių*
500 ml vandens
400 g cukraus (200 g baltojo ir 200 g rudojo)**
1/2 citrinos sultys arba 1/2 a.š. citrinos rūgšties

Žiedlapiams nukirpti baltąsias dalis (jos priduoda sirupui kartumo) ir sudėti į stiklinį dubenį ar ąsotį. Puode užvirinti vandenį su cukrumi ir citrinos rūgštimi (jei naudojamos sultys- jas įmaišyti vėliau, kai jau sirupu bus užpilti žiedlapiai), verdančiu užpilti dubens/ąsočio turinį ir gerai išmaišyti, kad visi žiedlapiai būtų sirupe. Uždengus maistine plėvele sirupą laikyti 2-4 dienas tamsioje ir vėsioje vietoje, kartais pamaišant.
Gautą sirupą nukošti ir jei reikia grynesnio vaizdo, dar ir filtruoti. Dabartiniam naudojimui supilstyti į butelius ir laikyti šaldytuve. Norint turėti atsargų žiemai- nukoštą/filtruotą sirupą užvirinti ir supilstyti į sterilizuotus butelius. Atvėsus, sunešti į rūsį.

* žiedlapių reikės TIKRAI daug;
** su ruduoju cukrumi sirupas įgauna karamelinį skonį bei tampa neskaidriu ir tamsesnės spalvos, o su baltuoju- jis yra visiškai skaidrus ir skaistesnės rožiniai-raudonos spalvos.

Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Na jei galit,tai noreciau metu ir melisu sirupo receptuko.4u.gif
Atsakyti
QUOTE(grazutee @ 2012 06 27, 17:01)
Na jei galit,tai noreciau metu ir melisu sirupo receptuko.4u.gif


Proporcijos pagal šį receptą, tik kad lapelių imu keletą gerų saujų. Šiemet bandysiu dar iš čiobrelio, jei bus vykęs, įmesiu receptą.
QUOTE(yerena @ 2012 06 25, 23:48)
Sirupui reikia:
20-40 vnt išsiskleidusių šeivamedžio žiedynų
1 l vandens
1 kg cukraus
1 citrinos sultys arba 20 g citrinos rūgšties

Atskirti žiedus nuo žiedynų (virš stiklinio dubens ar ąsočio, kuriame vėliau darysite ir laikysite sirupą gamybos metu, kad ir žiedadulkės patektų į jį)- lengva nuimti pirštais perbraukus per žiedyną. Puode užvirinti vandenį su cukrumi, verdančiu užpilti dubenyje ar ąsotyje esančius žiedus, įmaisyti citrinos sultis arba rūgštį. Gerai išmaišyti, kad visi žiedai būtų sirupe. Uždengti maistine plėvele ir laikyti tamsioje vėsioje (bet ne šaldytuve) vietoje 3-4 dienas, kiekvieną dieną kartą pamaišant, kad žiedai esantys paviršiuje būtų sirupe. Nukošti, jei norisi, galima ir filtruoti (sirupas tada nebus matiniu dėl žiedadulkių). Jei trumpam vartojimui- išpilstyti į butelius ir į šaldytuvą. Jei ilgam- sirupą užvirinti, karštą supilstyti į pasterizuotus butelius ir jiems atvėsus sunešti į rūsį.
Skanaus.

Atsakyti
Kokie geri receptai su vaistažolėmis, išsisaugojau, būtinai bandysiu thumbup.gif

Dėl pienių pažaliavimo išbandžiau keletą variantų ir kad nepažaliuotų darau taip : nupešu skintų pienių galvutes , būtent tuos geltonus pūkus plikau, o tą žaliąją dalį išmetu, tuomet būna skaidrus gražus geltonas sirupas ir būtinai dedu šiek tiek citrinos rūgšties 4u.gif
bandžiau ir visas galvas plikyt - deje tuomet pažaliuoja ax.gif
Atsakyti
Atsiprasau uz kvaila klausima,o kam naudojat vaistazoliu-zoleliusirupus?ar nedingsta ju gydomoji galia?aciu
Atsakyti
QUOTE(juste10 @ 2012 06 28, 16:15)
Atsiprasau uz kvaila klausima,o kam naudojat vaistazoliu-zoleliusirupus?ar nedingsta ju gydomoji galia?aciu

Sirupus naudoju vietoj medaus ar klevų sirupo prie blynelių, į kepinius, ledams paskaninti, padažams, alk. gėrimams, skiedžiant vandeniu gaunu skanų, gaivų gėrimą, arbatai paskaninti, o gydomųjų savybių nesitikiu, nes po 4 parų stovėjimo, sirupas dar yra kaitinamas. Gal...gal kas ir lieka tame sirupe, bet gydomiesiems tikslams turiu džiovintų žolelių.
Pagrindinė priežastis kodėl darau tokius sirupus yra galimybė žiemą atidarius butelį pajusti vasaros aromatą ir skonį.
Atsakyti
Pritariu. I kepinius tai tikrai turetu buti puikumelis.
Tu savybiu gal ir lieka kazkiek, nes juk ersketuogiu sirupas vaistinej ne kelias dienas stovi

Dar man patiko, bet cia jau rudens ar ziemos pradzios reikalas, sermuksniu net nezinau kas. blush2.gif Prisirinkau sermuksniu, para palaikiau saldiklyje, dar nuplikiau verdanciu vandeniu, ir su tokiu senoviniu puodu pasidariau sultis. Na kur trim aukstais ir ant virykles. Ir su medum sumaisiau. Turi tokio kartumo, bet man labai tinka. Gal ir cukrus tinka, tik medaus vis senesnio lieka, stengiuosi sunaudot

Atsakyti
Do Chua- daikon ridikų ir morkų mišinys vietnamietiškai- puikai tinka garnyrui pietums, vietoj salotų, prie mėsainių, hotdogų vietoj kopūstų, prie grill kepsnių iš šiaip- valgant tiesiai iš stiklainiuko

0.9 kg daikon ridikų (galima sunaudoti ir paprastų ridikėlių perteklių)
0.9 kg morkų
1 stiklinė (250 ml) + 4 šaukšteliai cukraus
2 šaukšteliai druskos
2.5 stiklinės baltojo vyno acto (5 % ar 6 %)
2 stiklinių šilto (pakankamai šilto ištirpinti cukrų) vandens

Nuskųsti morkas ir ridikus. Supjaustyti ar sutarkuoti spec. tarka ~ 5 cm ilgio šiaudeliais, sudėti į dubenį, apibarstyti 4 šaukšteliais cukraus ir 2 šaukšteliais druskos. Gerai išmaišyti rankomis, kad cukrus ir druska pasiskirstytų tolygiai ir atsargiai šiaudelius minkyti (kad nelūžinėtų daržovės) apie 3 min tol, kol šiaudeliai taps lanksčiais ir truputelį suminštės. Šiaudeliai paruošti tada, kai jį įmanoma sulenkti U raidės forma ir abu galai susijungia, o per tą išlinkimą daržovė nelūžta. Tikiuosi suprantamai parašiau ax.gif
Paruoštus šiaudelius praskalauti po šaltu vandeniu, nuvarvinti. Į atskirą ąsotį/matavimo indą/puodą supilti likusį cukrų, actą ir šiltą vandenį, ištirpinti cukrų.
Daržovių šiaudelius tankiai sudėti į paruoštus sterilizuotus stiklainiukus ir užpilti paruoštu marinatu, užsukti dangtelius ir į šaldytuvą. Man visada lieka marinato- tad jį daraus iš 3/4 porcijos.
Taip paruoštos daržovės tinkamos vartojimui po gerų 12 val, bet jų skonis gerėja su laiku. Galiojimo laikas- 4-6 savaitės šaldytuve.

Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2012 07 04, 23:53)
Do Chua- daikon ridikų ir morkų mišinys vietnamietiškai-
...............
Paruoštus šiaudelius praskalauti po šaltu vandeniu, nuvarvinti. Į atskirą ąsotį/matavimo indą/puodą supilti likusį cukrų, actą ir šiltą vandenį, ištirpinti cukrų.
Daržovių šiaudelius tankiai sudėti į paruoštus sterilizuotus stiklainiukus ir užpilti paruoštu marinatu, užsukti dangtelius ir į šaldytuvą. [color=yellow]


Įdomus receptukas, tik neaišku truputį ar daržoves užpilti reikia šaltu marinatu? Jei taip, kokia prasmė sterilizuoti stiklainius į kuriuos dedame po šaltu (kaip suprantu iš krano) vandeniu nuskalautas daržoves g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rim: 05 liepos 2012 - 08:17