QUOTE(cibulis @ 2012 08 17, 15:51)
Pvz., Gamo aiškina, kad jų PUR putos
Gamo ne PUR. Gamo putų svoris apie 8kg/m3, PUR kaip minėjau prasideda nuo ~20kg/m3. Šias putas ne tik svoris skiria.
QUOTE
buvo sukurtas specialiai mediniai konstrukcijai, todėl konstrukcija nevaikšto ir mediena nepūva
Neįsivaizduoju, kaip minkštos putos gali imobilizuoti medinę konstrukciją. Čia greičiausiai norėta pasakyti, kad Gamo putos minkštos, paslankios ir juda kartu su medine konstrukcija ir judėdama neatitrūksta.
QUOTE
O, pvz., Silda, kuri prekiauja ispanišku PUR sako, kad jo savybės laikui bėgant kinta. Tik užpurškus PUR jo šilumos laidumas būna 0,022 W/m*k, bet per 20 metų suprastėja iki 0,030 W/m*k.
Man irgi panašiai teigė įvairių firmų atstovai, tik jie minėjo, kad per 20 metų, liambda nuo 0,022 W/m*k suprastės iki 0,025 W/m*k ir tik po kokių 30-50 metų iki 0,030 W/m*k.
QUOTE
Gamo kaina nebloga - apie 590 LT su PVM už 1 kubą su darbu
Manęs neįtikinsit, kad tokia didelė kaina už tokias niekuo ypatingu nepasižyminčias putas yra nebloga , ji tikrai didelė. Geresnių charakteristikų atvirų porų PUR galima įsigyti už ~420 Lt/m3, reikėtų tik paieškoti.
QUOTE
Sildos ispaniškas PUR už 1 kubą su darbu kainuoja apie 800 LT plius PVM.
Tai labai vidutinė kaina už uždarų porų sutapdintam stogui tinkantį PUR, kurio svoris nuo 40 iki 50 kg/m3. Tai jau iš geresnių PUR variantų, bet netinkančių purkšti tarp judančių medinių gegnių, nes uždarų porų PUR yra kietas, mažiau paslankus.
QUOTE
Be to, kvėpuojančiam PUR reikalinag difuzinė plėvelė, todėl iš esmės toks stogo sumuštinis beveik nieko nesiskiria nuo vatos sumuštinio.
Plėvelės nepakenktų, bet skirtumas yra. Šios temos SM forume įkūrėjas savo postuose teigė, kad vatos iš vis negali būti vadinamos termoizoliacine medžiaga, nes konvekcija gali vykti pačioje vatoje tarp plėvelių. Pasižiūrėjęs ekovatos reklamą su teniso kamuoliuku, aš tikiu tuo teiginiu. Putplasčiuose ar putose jokio oro judėjimo būti negali. Tiesa, kietose fasadinėse vatose oro judėjimas turėtų būti irgi stipriai apribotas.
QUOTE
Be to, uždarų porų PUR (arba kietasis PUR) juda. Matmenų stabilumas -30°C
Man kaip tik užsifiksavo, kad uždarų porų, kietas PUR yra mažiau judantis nei atvirų porų.
QUOTE
kuris purškiamas PUR yra geresnis ir ar jį iš viso galima naudoti medinėje konstrukcijoje.
Jei purkšti tarp gegnių, tai geresnis pasirinkimas atvirų porų PUR, uždarų porų PUR nerekomenduotina ten purkšti, o ar iš vis galima medinėje konstrukcijoje jį naudoti, po paskutinių "narvid" komentarų net nežinau ką pasakyti.