Buvau užklaustas asmeniškai, bet pagalvojau, kad atsakymas gali dominti didesnę auditoriją, tad atsakau viešai.
QUOTE
o yra kokie nors zematepmeraturiniai radiatoriai?na ka palaikytu tokia pat siluma kaip grindyse?
dulkės tai iš vis nesamonė. Apie tai motyvuotai jau rašiau šiame forume. Tuo labiau, jei pas tave bus šiltas artimas PN charakteristikom namas, tai grindų temperatūra bus tik 3 laipsniais šiltesnė, nei oro temperatūra (PN namo atveju, su 10w/m2 poreikiu iš vis tik 1 laipsniu), apie kokius oro srautus keliančius dulkes galima šnekėti esant tokiam temperatūrų skirtumui?
Dėl žematemperatūrių radiatorių, tai taip, yra. Tai tie patys radiatoriai, tik reikia didinti jų dydį. Dabar nepamenu kur mačiau lentelę, paieškojęs internete tikrai surasi, tai joje buvo parašyta kokios temperatūros šilumonešis turės būti, kai pasirinksi atitinkamai didesnius radiatorius.
Principas toks, tau reikia 900W radiatoriaus, tai jei vietoj jo pastatysi dvigubai didesnį 1800W radiatorių, norint išgauti tik 900W, į tą radiatorių jau turėsi paduoti kažkiek tai vėsesnį šilumonešį. Ant kiek, tai jau lenteles reikia žiūrėti, tiksliai neprisimenu.
Bet bet kokiu atveju, gaunasi, kad šilumos poreikis mažas, o radiatoriai labai dideli, negražūs. Su grindimis vis tiek šildomas plotas gausis didesnis ir šilumonešio temperatūra vis tiek bus žemesnė. Beje, tuos pačius grindinio šildymo vamzdelius, galima ne tik grindyse, bet ir sienose išvedžioti, tokiu atveju iš vis efektas, vos ne toks pats, kaip su radiatoriniu šildymu gausis.
Tikrai yra būdų kaip šildytis žemos temperatūros šilumonešiu, be grindinio šildymo.
Papildyta:
QUOTE(==== @ 2012 07 30, 13:16)
kaip jus issprendet gartraukio problema?
Nueik į Vilienės puslapį, pamatysi savom akim.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2012 07 30, 12:00)
Ka tai turi bendro su siltuoju metu laiku? Kad ir jusu blogas puikiai irodo kad siai dienai nevienas rinkoje esantis rekupas nemoka dirbti vasaros laikotarpiu.
Matau, dar neperpratot rekuperatorių veikimo principo
. Kai pradėjau jais domėtis tikrai irgi kilo panašių klausimų
.
Rekuperatorius palaiko patalpų viduje esančią temperatūrą, nesvarbu kokia temperatūra yra lauke, šalta ar karšta. Jei laukia šalta, rekuperatorius šilumą gražina į patalpas, jei lauke karšta, šilumą gražina į lauką. Su veikiančiu rekuperatoriu temperatūra vidinėse patalpose visuomet bus stabilesnė nei pastovios ventiliacijos natūraliuoju būdu atveju.
Vilienė susidūrė su By-pass neišbaigtumu. Tai rekuperatoriaus funkcija, kuri be pastovios temperatūros vidinėse patalpose palaikymo, leidžia dar ir vėsinti. Taigi, pas jį tiktai papildomo vėsinimo funkcija rekuperatoriuje veikia prasčiau, nei buvo tikimasi. Jei prieš rekuperatorių nestovės žemės šilumokaitis, By-pass bus naudojamas ženkliai rečiau.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 07 30, 11:00)
sijonėlis su nuolydžiu nuo pastato, bet tikrai ne 45laipsniai
Kodėl manai kad nuolydis nereikalingas
?
Aš kaip tik manau, kad nuolydis artimas 45 laipsniams turėtų būti optimaliausias. Taip manau mintyse bandydamas paišyti izotermas pamatų su gruntu sąlyčio vietoje. Būtent kampu pakreipus sijonėlį, mano nuomone izotermos eitų optimaliausiai ir ties poliais būtų aukščiausia temperatūra.
Papildyta:
QUOTE(==== @ 2012 07 30, 19:12)
na, as taip pat svarsciau recirkuliacija ir pan. variantus, taciau vedinimo projektuotojas paaiskino, jog recirkuliacinio gartraukio filtrai sulaiko toli grazu ne visus riebalais uzterstus garus, o tik tuos, kurie prisiliecia prie salyginai saltu filtro pavirsiu ir tokio oro negalima leisti per rekuperatoriu, nes jis greitai uzsiters; taip pat del tos pacios priezasties nepatartina isleisti truputi isvalyta ora atgal i patalpa per recirkuliacini istraukimo gaubta. nesu specialistas, bet racijos projektuotojo zodziuose matau, tad siam momentui esu apsisprendes paprasciausiai gartraukio kanala isvesti laukan.
Recirkuliacija tikrai geras sprendimas. Tiesa, recirkuliacijai naudoti tik standartinius recirkuliacinius gartraukius gal ir per drąsus sprendimas, bet pavyzdžiui Vilienės sumontuota recirkuliacija mano nuomone užtikrina pakankamą riebalų iš oro išvalymą. Sau irgi esu sumąstes recirkuliaciją, o jos realizaciją vis dar šlifuoju.
Stengiuosi minimizuoti bet kokių skylių į namą kiekį.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2012 07 30, 15:31)
Sitas is desines kaip suprantu gartraukio isejimas?
http://vvnamas.files...2...=1024&h=768
ar jis kaipnors uzsidaro kai nenaudoji?
Wow, atnaujintos senų darbų nuotraukos. Koks čia apšiltinimo sluoksnis? ir kuo šiltintas ortakynas?