QUOTE(cibulis @ 2012 04 19, 09:05)
Vakar žiūrinėjau parodoje nutvertą Finfoam lankstinuką. Jie labai įdomų sprendimą siūlo juostiniams pamatams. Tiesą pasakius, nieko naujo, bet visgi pasidalinsiu.
Juostinio pamato padui jie siūlo tokią gamyklinę konstukciją. Apačioje dedasi 60 cm pločio plositirenas, o šonuose - 20 cm aukščio plositerinas (su frezuotom įlaidom). Arba U raidė, kurios apačios plotis 60 cm, o šonų aukštis - 20 cm. Taigi išeina toks juostinio pamato pado klojinys. Jame toliau dedame armatūrą ir pilame betoną bei turime gerai nuo šalčio ir drėgmės izoliuotą juostinio pamato padą.
Pado klojinys yra gaminamas iš F-400 putplasčio. Jo storis - 7 cm. Išeina, kad varža - R-2. Vienam bėginiam metrui pado toks putlpasčio klojinys kainuoja apie 29 Lt be PVM arba apie 35 Lt su PVM.
Apie patį F-400 putlpastį galite paskaityti
čia. Pasirodo, kad trumpalaikis putlpasčio F-400 atsparuma yra 40 tonų, tačiau ilgalaikis - tik 20 tonų 1 kv. m. Įdomu kaip su lietuvišku putlpasčiu. Tikriausiai turėtų būti tas pats, tačiau kažkodėl mačiau tik trumpalaikį atsparumą.
Taigi kaip manote ar verta pasyviam namui daryti juostinį pamatą. Jei taip, ar gera idėja juostinio pamato padą daryti iš Finfoam liktinių pado klojinių?
Tai jai turi suprojektuota 60cm aukscio pamata, iseitu kad tau reiks 40cm aukscio klojiniu su tokiu putplasciu? Manau statybininkams kurkas paprasciau dirbti su 60cm, pas mane jie nelabai buvo linke ka pjaustyt...
Man atrodo kad tas putplastis daugiau tinka pamato murijimui is blokeliu nei juostiniam pamatam.
Idomu butu greita statistika kiek laiko lauket uzbetonave rostverka pries imantis sekanciu darbu na kad ir turio uzpylima? Manieji siandien lygiai dvi sav, knieti kazka pradet... Oficialiai zinau 28d, techninis sako 3 sav
Muryt pradesiu kaip priklauso po 4sav.