QUOTE(*** @ 2012 06 21, 18:20)
Man va smalsu kaip sitaip pasuosti nama, siltinant nama pvz neoporu?
Racionaliausias man žinomas sprendimas , fasadą laikančią konstrukciją tvirtinti prie stogo gegnių. Neoporą reikėtų nutinkuoti ir medinius vertikalius bruselius tvirtinti prie gegnių ir papildomai per neoporą į sieną. Po to ant jų galima tvirtinti fasado dangą.
Kitas variantas standartinio pakabinamo fasado cinkuotos skardos arba aliuminio konstrukcija. Bet tai jau gerokai didesnis šalčio tiltas.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2012 06 20, 22:59)
Įdomu kaip seksis eksploatuoti pirmąjį Lietuvoje sertifikuotą
PN.
Labai abejoju ar pavyks tai sužinoti.
Po Veikmės atliktos stebėsenos greičiausia daugiau norinčių tai pakartoti nelabai atsiras. Daug paprasčiau reklamuotis, kad pastatytas pasyvus namas remiantis vien skaičiavimas. Šiame projekte vokiečių sertifikatas išduotas balandžio 11, kai dar vyko statybos darbai. Todėl teisingiau būtų sakyti, kad namas statytas pagal pasyvaus namo projektą, o kas ten pastatyta tai jau visai kitas reikalas.
Dėl atsakingo skaičiavimo istorija vėl panaši.
Rekuperatorius plokštelinis su 90 naudingumo koeficientu, kiek šansų kad jis toks bus kad ir prie -10?
Sienų varža deklaruojama R-10. Apšiltinta 200 neoporo ir 100 vatos. Jei būtų 300 gryno neoporo varža būtų tik 9. Reikėtų pridėti dar nuostolius per medinį karkasą. Bet gal šiuo atveju tas visas medinis karkasas varžą pakelia?