QUOTE(kad ji kur galas @ 2012 05 28, 14:42)
egzistuoja tokia nuomonė, jog plokšteliniai priešpriešinių srautų rekuperatoriai, esant didesniam šalčiui, oro tiekimą mažina nemažinant oro šalinimo (kad neužšaltų), todėl į patalpas oras patenka pro namo nesandarumus tiesiai iš lauko. Kiek šis teiginys teisingas? Ar čia vėl koks "rotacininkų" marketinginis triukas?
Taip, egzistuoja tokia nuomonė, bet kai kalbėjau su "Tenko" specialistais, bei vėliau ir su keliais kitais, kai tik tie pradeda kalbėti apie tokiu būdu organizuotą apsaugą nuo užšalimo, aš iškart kontraargumentą - o kaip tai veikia jei namas sandarus, pav. atitinkantis PN sandarumo reikalavimus?
Atsakydavo, kad tokiu principu priešužšaliminė apsauga bus neefektyvi ir reikėtų pašildyti paduodamą orą kitais būdais. Beje, jei jau kalba eina apie PN, tai ŽŠ yra labai geras, nors ir brangiau įrengiamas būdas.
Beje, dar vienas niuansas. Mano nuomone teisingesnis būdas priešužšaliminės apsaugos yra, ne kai į patalpas oras turi patekti pro namo nesandarumus, o per to pačio rekupo by-pass. Tokiu atveju, nepakeičiamas patalpų slėgis, bei tokiu principu veikiantis rekupas puikiausiai bus apsaugotas nuo užšalimo net ir tikrai sandariame name. Kiek žinau, tokį principą pritaikė amalva savo komfovent plokšteliniams rekuperatoriams.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2012 05 28, 16:08)
Rekupas turi stovėti šiltai, todėl grūsti jį į palėpę - nesąmonė. Dėl užimo geriausia vieta- katilinė.
Konkrečiu atveju palėpė šilta, tad irgi pilnai tinkama vieta.