QUOTE(asab @ 2012 05 16, 10:00)
Kažkaip neatkreipiau dėmesio dėl pamatų (rostverko) šiltinimo. Rostverką išoriniu namo perimetru šiltina iš išorės, po apačia ir iš vidaus. O kaip su vidinių nešančių ir nenešančių sienų rostverkų šiltinimu? Ar reikėtų juos šiltinti? Iš kelių pusių? Kaip manote?
Žinoma reikia šiltinti, ant kiek, tai geriausia tokiu pat sluoksniu, kokiu apšiltintas vidinis rostverko paviršius. Galima ir nešiltinti aišku, bet tuomet šį klausimą reikėjo užduoti pamatų temoje o ne PN.
Aš dėl pamatėlių iš vis atsisakiau mūryti vidines sienas, jas iš gipskartonio susukinėsiu. Pasiskaičiavau kad per pamatėlius, su dar viena eile neapšiltinamų polių, patirsiu per daug didelius nuostolius.
Jei klausei nesitikėdamas pastatyti šilto namo, tai gali ir nešiltinti, jei žemė po pamatais sausa, tai ji iš esmės irgi yra termoizoliacinė medžiaga, tuomet svarbiausia nuo įšalo apsisaugoti. Jei įšalas palys po pamatais, tai nuostolius patirsi ženkliai didesnius nei galėtum daleisti net kalbant apie standartą, o jei nuo įšalo apsisaugai, tai aišku, su žemės temperatūra apie +4, PN tikrai nepastatysi, bet į standartą turėsi vilties tilpti
.
Pabandysiu šiek tiek pafilosofuoti apie žemės sluoksnį, kaip apie termoizoliacinį sluoksnį
. Žemę kaip termoizoliacinę medžiagą primetu galima laikyti iki tų sluoksnių, kuriuose laikosi nemažas kiekis drėgmės. Tai aišku ne gruntinių vandenų lygis, tam užteks didesnio kiekio kapilerinės drėgmės. Įsivaizduoju, tai turėtų būti koks molingesnis žemės sluoksnis. Daugiau drėgmės turinčio sluoksnio jau nepavadinčiau turinčiu termoizoliacinių savybių, tas sluoksnis ir bus ta riba ties kuria reikėtų skaičiuoti +4.