QUOTE(cibulis @ 2012 05 04, 08:20)
Tai ne pasyvus, o greičiau
saulės architektūros namas. Kai kurios namo statybos idėjos ir pati prezentacijos idėja man tikrai patiko.
Saulės architektūra kiek domėjausi, supratau, kad išpopuliarėjo praeito amžiaus 70-80 metais. Idėjos buvo tikrai labai geros ir jos buvo pritaikytos statant namus, bet saulės architektūra nebuvo išbaigta, nes taip ir nebuvo pastatyto namo kurio nereikėtų šildyti papildomai.
Saulės architektūra yra neišbaigta, nes akcentai sudėti ne ant tų dalykų, ant kurių reikėtų, o būtent ant maksimalaus saulės šilumos pritekėjimo, todėl gaunasi situacija, kad kai šviečia saulė šilumos priteka daugiau nei reikia, o dėl neakcentuotos geros namo šiluminės varžos, saulei pasislėpus šiluma per greitai palieka namus ir juos reikia papildomai šildyti. Nepadeda net specialiai maksimaliam saulės šilumos kiekio greitesniam akumuliavimui dažnai naudoti vandens baseinai patalpų viduje iškart prie į pietų pusę nukreiptų langų.
Pasyvus namas, tai šiek tiek kitokia koncepcija, akcentus dedanti, ne ant saulės pritekėjimų, bet ant šilumos išsaugojimo. Tačiau, saulės namo architektūros ištobulintos idėjos buvo labai taikliai pritaikytos ir pasyvių namų koncepcijoje. Kai namas praranda mažai šilumos, saulės gali pilnai pakakti namo apšildymui. Būtent taip buvo padaryta net su pačiu pirmuoju pastatytu pasyviuoju kotedžu Vokietijoje. Ten vienam bute buvo pastatytos automatinės žaliuzės, kurios būdavo nuleidžiamos naktį, taip dar sumažinant šilumos nuostolius ir buvo teigiama, kad to buto praktiškai visai nereikėjo šildyti. Užtekdavo dienos metu prikauptos saulės šilumos.
Nors iš kitos pusės ne kotedže tokias idėjas reikia tikrinti
. Ne taip jau mažai ir Lietuvoje, kaimynų sąskaita, pasyviai gyvenančių daugiabučių gyventojų
.