Aš dėl sienų turiu tokius variantus:
1. keraminė skylėta plyta: 25 cm plytos ir 30 cm neoporo;
2. silikatiniai Arko blokeliai: 18 cm ir 30 cm neoporo;
3. EPS Izodom Super King blokeliai: 45 cm pločio.
Aš irgi galvojau apie keraminiu blokelius - ypač latviškus, bet kai kurie architektai ir žmonės, kurie gyvena tokiuos namuose, sakė, kad daugiau iš keraminių blokelių nestatytų. Atsieit, skamba siena (ji gi beveik tuščiavidurė), vėjas per rozetes švilps, jei statybinkai po vakar pasedėjimo kažkurioje sienos vietoje skiedinį truputį skystesnį sudės, o kur dar problemos, kad skeidinys pritekės į blokelio vidų ir sumažins šilumones jo savybes.
EPS blokeliai brangūs, bet leidžia tikėtis mažiausiai klaidų, t.y. sandariausios sienos. Čia jų bene vienintelis privalumas. Na, dar ir sienos storis.
Keraminės plytos patinka todėl, kad į jas bet kurioje sienos vietoje galėsi ką nori kabinti, siena gerai akumuliuos perteklinę energiją, sugers aplikos triukšmą ir santykiniai reguliuos patalpos mikroklimatą. Jos minusas - sunki ir stora.
Silikatiniai blokeliai pigiausi, tiesiausi, ploniausi, tvirti ir t.t. Žodžiu, viskas čiki piki. Tik nors jie sunkūs, tačiau manau, kad visgi molis geriau akumuliuoja šilumos perteklių nei silikatas. O ir mikroklimatas keramikoje turėtų būti jaukesnis nei silikate, nes silikatiniame name, man atrodo, jaustųsi toks sausesnis oras.
P.S. Aš kol kas projektuoju tik popieriuje, t.y. dar tik renkuosi medžiagas ir domiuosi, todėl mano apsisprendimas dar gali keistis.
Idomu kokiu budu siltinasi siena 30cm neoporu? Parodoi paskaiciavo kad smeiges vienam lapui gaunas berods ~50Lt. Storesni kaip 25cm yra nefrezuojami gamykloje, kaip zadi tokius kabint ant sienos?
Ar tavo statybininkai konkreciai snekejo apie lode blokelius ar apie keraminius blokelius apskritai.
Speju ne ant greztiniu pamatu.