QUOTE(cibulis @ 2012 04 24, 10:23)
Labai teisinga pastaba. Tik aš manyčiau, kad PN akcentas ne šilumos akumuliavimas, o namo sandarumas. Jei namas vartoja labai mažai energijos šilymui (o PN būtent toks ir yra), tai ką jis ten priakumuliuos. Na, nebent kažkokį kiekį saulės spindulių, kurie kris ant sienų saulėtą žiemos dieną.
Todėl, jei nėra ką akumuliuoti, tai ir nereikia gerai šiluma akumuliuojančių medžiagų, pvz., keraminių plytų. Daug svarbiau pastato sandarumas. Tačiau jei vietoj PN išeis 3 litrų namas, tada akumuliacinės sienos savybės bus tikrai sveikintinos.
O akumuliuoti tikrai yra ką. Pradžiai tą temperatūrą, kurią laikote pastoviai patalpose. Nustojus šildyti temperatūra nekris dėl suakumuliuotos kambario temperatūros šilumos.
Antras dalykas, šilumos akumuliavimas, labai gera savybė būtent, pašvietus saulei. Veikmės pirmojo PN monitoringas rodė, kad jame šaltą žiemą, pašvietus saulutei, temperatūra užkildavo, jei gerai pamenu iki 28C. O tai jau išeina iš komfortiškos temperatūros ribų. Jei gerai pamenu, temperatūra neturėtų viršyti 26C. Didelę šiluminę talpą turinčios ir greitai šilumą absorbuojančios konstrukcijos neleistų taip šokinėti patalpų temperatūrai, be to sukaupta saulės šiluma ilgiau išsilaikytų patalpose.
PN labai svarbūs pasyvūs saulės pritekėjimai žiemą ir labai svarbu juos maksimaliai išnaudoti.
Tas pats tinka ir kitiems didesnio galingumo, nei tuo metu reikia, šildymo šaltiniams. Pavyzdžiui čia daug kartų kalbėta apie židinį. Jei vis tik planuojama PN statytis židinį ar kitą kietu kuru kūrenamą šilumos šaltinį, į namo konstrukcijų šilumos akumuliacines savybes tikrai reikėtų pažiūrėti rimčiau.