Įkraunama...
Įkraunama...

Skrebinimas 29 tema

kai kuriuos blogo irasaus rasau tik LT, kai kuriuos tik angliskai, daznai abiem kalbom, nes taip, noriu, kad suprastu platesne auditorija smile.gif

man smagu dalyvauti uzsienio konkursuose

skrebukai skirti mazei - su angliskais pavadinimais ir frazem/detalem, bet su LT aprasymu/tekstu; nors gyvenam LT mano naujos seimos saknys pusiau LT, todel neprisirisu prie 1 kalbos, manau kuo daugiau kalbu - tuo geriau smile.gif

beto, auginu ppasaulio piliete, ir kas zino, kur mes gyvensim po 5/10m. ar kai mazoji uzaugs ir panores studijuoti/gyventi uzsienyje... tad nors esu lietuve ir tuo dziaugiuosi, stengiuosi tolerantiskai ziureti i visas kalbas;

galu gale, kiekviena renkames pagal save;

Irma, manau tavo patriotiskuma veikia tai, kad esi toli nuo LT wink.gif
Juk pvz yra ir kitokiu uzsienieciu blogus rasanciu tik anglu kalba, nors si jiems ne gimtoji

p.s. tikrai idomu suzinoti kiekvienos pozicija smile.gif
Atsakyti
Aš būsiu pasak Irmos "visoks" plaukas biggrin.gif Mat dar neprisijaukinau tradicinio skrebuko, nors šiltų jausmų tam dalykui netrūksta rolleyes.gif
Kadangi esu nemaišyta lietuvaitė, tai pasakysiu dar ir iš šiokios tokios literatės pozicijos. Tradicinis skrebukas man- tai fantastiškas kūrinys, nes visas apsakymas telpa į popieriaus lapą 30x30 rolleyes.gif Kūrinys be abejo žibės gažiausiom spalvom, jei bus parašytas ta kalba, kuria mąstome.
Dabar toks laikas kai apskritai šnekamoji kalba skursta, vartojame tuos pačius žodžius, o jausmams išreikšti reikia gerai pasukti galvą, kad prisimintum kokį nuostabų, tinkantį situacijai žodelytį smile.gif Aprašymai ne gimtąja kalba- tik prisideda prie žodyno skurdinimo, nes angliški trumpi žodelyčiai dažniausiai tie patys smile.gif O lietuvių kalba yra nuostabi savo įvairiapusiškumu, be galo turtingu ir plačiu žodynu smile.gif Tereikia kartais atsiversti žodyną ir paieškoti sinonimų ar antonimų smile.gif
Aišku, nesakau, kad nepanaudosiu (galbūt) kokio tinkančio išsireiškimo ar posakio, ar žodelio anglų kalba pavyzdžiui (jau vien todėl, kad šio rankdarbio pramonė išvystyta anglakalbėse šalyse ir ne tik, bet populiariausia kalba lieka anglų), bet mano akiai visuomet mieliau matyti lietuviškus užrašus lietuvaičių darbuose. tai suprantama ir sava.
Nors šiaip- ne kalba svarbiausia, pats darbelis yra ištisas pasakojimas telpantis tik į vienintelį lapą.

Tokia mano subjektyvi nuomonė, įsiterpiau tik todėl, kad Irma parašė jog laukiami įvairaus plauko pasisakymai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 23 rugsėjo 2012 - 20:26
QUOTE(*Star* @ 2012 09 23, 21:22)
Aš būsiu pasak Irmos "visoks" plaukas biggrin.gif

lotuliukas.gif  thumbup.gif

Tradicinis skrebukas man- tai fantastiškas kūrinys, nes visas apsakymas telpa į popieriaus lapą 30x30 

drinks_cheers.gif

Atsakyti
4u.gif Star, labai gražiai parašei thumbup.gif

Aš mažai tradicinių darau, bet jei skrebinu, kažkodėl tik lietuviškai. Na, nelimpa man angliškos frazės ir žodžiai, nors tu ką... nors ir lietuviškai sunku man tekstą rašyt biggrin.gif

Tačiau manau, kad kiekvienai ši terapija (t.y. skrebinimas) yra skirtinga, tad tikrai įdomu išgirsti ir kitų nuomones.



Atsakyti
Oj, kokia idomi diskusija thumbup.gif Jau labai buvau pasiilgus tokiu cia, SM'e.
Pasisakysiu ir as smile.gif
Man, kaip ir tishkai, patinka gatava produkcija, o ji dazniausiai buna su angliskais uzrasais. Anksciau mane tai labai trikde, bet dabar as emiau i tai ziureti tik kaip i dizaino elementa - man labai grazu tekstas kaip rastas. Nors, aisku, stengiuosi, kad ten parasytas tekstas butu "i tema" smile.gif
Pavadinimus stengiuosi rasyti lietuviskai, nors kartais man lengviau sugalvoti gerai skambanti pavadinima angliskai, nei lietuviskai. Nes lietuviskai visada gaunasi kokius 3 kartus ilgesni zodziai, kas labai nenaudinga raidynu atsargoms lotuliukas.gif Dabar prisimenu pora skrebuku, kur pavadinimai yra angliski. Ir nors tai dariau su priezastimi, bet reikejo per save perlipti.
O aprasymai pas mane tik lietuviu kalba. Cia jau neisivaizduoju anglisko teksto visiskai. Nebent butu kokia citata, ar dainos zodziai naudojami. Tik tada. Kaip cia jau buvo sakyta - aprasymus darau ta kalba, kuria galvoju, o galvoju tai tikrai lietuviskai smile.gif Bet, zinoma, kiekvienas daro savaip, nera cia vieno teisingo varianto. O kitu nuomones suzinoti idomu smile.gif
Atsakyti
QUOTE
lietuviskai visada gaunasi kokius 3 kartus ilgesni zodziai, kas labai nenaudinga raidynu atsargoms 

Va kur teisybe islindo i dienos sviesa lotuliukas.gif
Pritariu tuom visom keturiom kad anglu k. trumpesni pavadinimai, ir man asmeniskai lengviau 'suzaisti' su zodziu dviprasmiskumu, arba pasiskolinti amerikietisku filmu/dainu pavadinimus skrebukukam.
QUOTE
Irma, manau tavo patriotiskuma veikia tai, kad esi toli nuo LT
Juk pvz yra ir kitokiu uzsienieciu blogus rasanciu tik anglu kalba, nors si jiems ne gimtoji

Tai manai kad jei gyvenciau LT neveiktu patriotiskumas ir tada tuo labiau skrebinciau tik anglu k.? biggrin.gif ...juokauju.
O apie kitus blogus rasancius anglu k. nors tai ne primoji, tai as tik uz thumbup.gif man lengviau suprasti, bet as ne tai turejau omeny,... ax.gif o tiksliau apie teksto rasyma/aprasyma skrebukuose/meniniuose dienorasciuose - popieriniuose darbeliuose kuriuose imaziname savo seimos akimirkas. Akimirkos kurios gali buti sunkiai suprantamos jei neparasytos gimtaja kalba.
Bet teisingai sakai, uz kokia 10 m. tikriausiai mazai liks tu kurie nekalba anglu k. ir galbut visi pirmokai jau ja laisvai kalbes.

Dekui visom kurios prisijunge prie sios diskusijos 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
skrebukas su LT pavadinimu smile.gif

musu diskusijos garbei smile.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(dimming @ 2012 09 24, 09:31)


Labai mielas bigsmile.gif thumb_yello.gif
Atsakyti
Kadangi aš normalaus skrebuko dar kaip ir nepadarius, tai irgi prie tų "visokio plauko" turbūt priklausau. Bet nuomone kalbų klausimu turiu - aš už gimtąją kalbą. mano šeima visi lietuviai esame, čia gyvename, ir man labai graži mūsų kalba, tad aš už ją. jei dėl kokios nors minties reikalinga kita kalba, tai, aišku, aš už tai, bet man vis vien mieliausia daryt ir matyt lietuviškus užrašus. tiesa, anglų k nemoku taip gerai, tad gal ir tai prie mano argumentų prisidėtų blush2.gif

dimming, labai labai mielas skrebukas, gražutis toks. o jau lialkos gražumas pranoksta visa kita wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
dimming Dailus skrebukas wub.gif
Atsakyti
dekui visoms uz pagyras skrebukui smile.gif ir maziukei smile.gif
Atsakyti
Pasakysiu savo nuomonę ir aš. Puiki diskusija. Vertinu kiekvieno nuomonę thumbup.gif

Iki tam tikro momento mano skrebinimas buvo tik lietuviškas. Gal tik šiek tiek paįvairintas angliškų užrašų dekoracijomis, nes ši kalba kol kas skrebinimą yra užvaldžiusi. Jei būtų pasirinkimas, žinoma, naudočiau 100 proc lietuviškus užrašus.
Tai yra mano dienoraščiai mano šeimai. Man ir mano dukrytėms - atsiminimui. Beja, mūsų šeima maišyta, bet niekada nekilo noras rašyti skrebukus rusų kalba, nors mes ja laisvai kalbame visi, kai tėtis namie. Gal kada būsiu apkaltinta nacionalizmu lotuliukas.gif

Šiuo metu, taip jau atsitiko, kad antri metai mes Ispanijoje. Mano vyresnioji dukra lanko ispanų mokyklą. Šiuo metu darau kelionių albumą, rašau atsiminimus apie pirmąjį įspūdį, daug foto ... Todėl, kai kur bus įterpta ispaniškų žodžių, aprašymas lietuviškas ...
Būtų labai nesąžininga užrašus naudoti angliškus, nes čia kur mes gyvename angliškai kalba tik 1 proc iš 100. Manau, tai ką parašysiu ant skrebuko, nei aš nei mano dukra nebeužmiršime.
Atsakyti