Kaip čia gražiai išsireiškus, fotosintezės metu išsiskiria deguonis,
6CO2+12H2O=C6H12O6+6O2
Angliavandenilis, gliukozė C6H12O6 ir deguonis O2 - 6 deguonies elementai.
http://giskabudisbio...nies nustatymas
Kai per daug sandaru, būna per didelis oro drėgnumas, ir esant dideliai temperatūrai, gaunasi rusiška pirtis. Žmonės pirtį išbūną 15 min 30, o augalai turi išbūti 4-8 valandas, pradeda sirgti ir nykti.
Esant skersvėjui, nupurtoma rasa nuo lapų ir pašalinama drėgmė. Tada augalams nebaisus karštis. Sausą orą augalai atlaiko, drėgno nepakenčia. Kondencatas ant sienų irgi yra drėgmė, kai didelė drėgmė ir temperatūra prasideda "kompostas", pūna mediena, veisiasi grybelis ir t.t.
Jei ruošiatės persodinti, tai geriausiai palaistyti žemę 2 dienas prieš persodinimą. Tada drėgmės perteklius nugaruoja, ir lieka 80% drėgnumo žemė. Persodinus nebereikia laistyti, aplink bus drėgna žemė šaknys pradės augti kad ja pasimaitintu.
Kai kurios galvoja kad augalai geriau auga, dėl to kad juos daug laiko prižiūri, o iš tikro, esant patalpoje su augalais, tiesiog maitiname juos CO2. Tai užtenka sėdėti ir nieko nedaryti, augalai pradės augti geriau, nes kvėpuojant naudojam deguonį, išskiriame CO2. Deguonis O2 yra lengvesnis už CO2 anglies dvideguonį, tai arčiau žemės didesnis kiekis CO2. Kai mieste ilgai nebūna vėjo - "geras oras", padidėja CO2 koncentracija. Nes CO2 nusėda, o deguonis O2 pakyla.
Augalams deguonies niekada netrūksta.
QUOTE(tany @ 2012 04 03, 16:24)
nu ka grizau is parduotuves 21 laispniu siltnami ... tai kaip ir norma... bet namuose man pomidorai grazesni buna, gal truksta deguones tam siltnami... nes dabar tai ten per daug sandaru