Įkraunama...
Įkraunama...

Hormonų tyrimai

mano PRL nuo 181 iki 222, kaip ir norma, bet krutys 1.5 metu buvo skausmingos, kietos, guzuotos...Ir kai galu gale jas gyd. paspaude stipriai, isbego pieno. Pasake, kad nesvarbu kad hormonai normoj, kad greiciausiai taip vadinamas Big Prolaktino yra per daug, o pas mus nelabai kas ta konkretesni tyrima daro. Zodziu paskyre Bomkriptina po 1 tabl nakciai ir po 6 - 7 sav viskas susitvarke ir krutys ir ciklas, pries tai turejau siaubinga kraujavima, kuri sustabde tik atlikus diagnostine abrazija, o po keliu dienu ir vel pradejo tepliot, bet Bormkriptinas viska sustate i savo vietas ir praktiskai dar po keliu savaiciu pastojom.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sim-a: 18 spalio 2006 - 07:37
QUOTE(Fruktė @ 2006 10 18, 06:32)
Tikrai? Aukštas PRL turi įtakos mėnesinių ciklui? Bet pas mane jis pakankamai reguliarus - 28-32 dienos...  g.gif

Frukte, biologiškai aktyvus PRL blokuoja ovuliaciją. Atitinkamai ir ciklas sutrikęs, nebent Jums 28-32 dienos ir neovuliacinis.
Sima, džiaugiuosi, kad pastojote smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(sim-a @ 2006 10 18, 09:37)
mano PRL nuo 181 iki 222, kaip ir norma, bet krutys 1.5 metu buvo skausmingos, kietos, guzuotos...Ir kai galu gale jas gyd. paspaude stipriai, isbego pieno. Pasake, kad nesvarbu kad hormonai normoj, kad greiciausiai taip vadinamas Big Prolaktino yra per daug, o pas mus nelabai kas ta konkretesni tyrima daro. Zodziu paskyre Bomkriptina po 1 tabl nakciai ir po 6 - 7 sav viskas susitvarke ir krutys ir ciklas, pries tai turejau siaubinga kraujavima, kuri sustabde tik atlikus diagnostine abrazija, o po keliu dienu ir vel pradejo tepliot, bet Bormkriptinas viska sustate i savo vietas ir praktiskai dar po keliu savaiciu pastojom.

Kaip smagu skaityti tokias geras istorijas ax.gif

QUOTE(vicky @ 2006 10 18, 09:54)
Frukte, biologiškai aktyvus PRL blokuoja ovuliaciją. Atitinkamai ir ciklas sutrikęs, nebent Jums 28-32 dienos ir neovuliacinis.

Mano gydytoja taip ir spėja, kad pas mane greičiausiai anovuliaciniai ciklai... verysad.gif unsure.gif
Tikriausiai dėl to ir yra kaltas prolaktinas... unsure.gif nes visi kiti hormonai (išskyrus progesteroną) yra normoje... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Fruktė @ 2006 10 18, 08:44)
Kaip smagu skaityti tokias geras istorijas  ax.gif
Mano gydytoja taip ir spėja, kad pas mane greičiausiai anovuliaciniai ciklai...  verysad.gif  unsure.gif
Tikriausiai dėl to ir yra kaltas prolaktinas...  unsure.gif  nes visi kiti hormonai (išskyrus progesteroną) yra normoje...  unsure.gif


Mano diagnoze buvo edentiska...Paskaityk tema Prolaktinoma, ten apie prolaktina daug diskutuota. Forume yra nemazai tu, kurios turejo panasia problema ir Bromkriptino pagalba pastojo, su kuriom teko bendraut, tai visos pas Klima, su jo pagalba ta problema sprende. Man VK net nenustate jos, nors visus tuos 1.5 metu pas U ir V lankiausi su savo bedom.
Atsakyti
QUOTE(Fruktė @ 2006 10 18, 09:44)
Mano gydytoja taip ir spėja, kad pas mane greičiausiai anovuliaciniai ciklai...  verysad.gif  unsure.gif
Tikriausiai dėl to ir yra kaltas prolaktinas...  unsure.gif  nes visi kiti hormonai (išskyrus progesteroną) yra normoje...  unsure.gif

Tai jūs man tūndrai liaudiškai paaiškinkit blush2.gif , ar prolaktinas kaltas, kad progesteronas blogas g.gif .Nes kiek skaitau, tiek randu, kad jei su prolaktinu blogai, tai ir su progesteronu blogai.
Nes pas mane ta pati situacija. Bet buvo gražu, kai man paskyrė BR, pp mėn. padarė pakartotinius tyrimus, Prol - sumažėjo iki min. Dozę sumažino ir daugiau netyrė, atseit jo konc. nekis. Bet pasirodo, kad iš krūtų vėl kystis pradėjo bėgti, tai dabar vėl padidino dozę. Tai kaip čia dabar suprasti g.gif
Atsakyti
QUOTE(agnesse @ 2006 10 18, 11:42)
Tai jūs man tūndrai liaudiškai paaiškinkit blush2.gif , ar prolaktinas kaltas, kad progesteronas blogas g.gif .Nes kiek skaitau, tiek randu, kad jei su prolaktinu blogai, tai ir su progesteronu blogai.
Nes pas mane ta pati situacija. Bet buvo gražu, kai man paskyrė BR, pp mėn. padarė pakartotinius tyrimus, Prol - sumažėjo iki min. Dozę sumažino ir daugiau netyrė, atseit jo konc. nekis. Bet pasirodo, kad iš krūtų vėl kystis pradėjo bėgti, tai dabar vėl padidino dozę. Tai kaip čia dabar suprasti g.gif


Kai yra problemu su prolaktinu, tai dazniausiai ir ciklas grybus pjauna, o tiksliau, ciklas buna anovuliacinis, t.y. nera ovuliacijos, del tos priezasties ir mazas progesteronas. Jei ivyksta ovuliacija ir susiformuoja kokybiskas geltonkunis, tai Progesteronas buna geras, o jei nevyksta ovuliacija, tai ir progesteronui tam nera is kur atsirasti. O ovuliacija nevyksta, todel kad prolaktinas trukdo.
O del to, kad vel pradejo skystis begt, tai cia jau reikejo sumazinus doze daryt po kurio laiko pakartotinus tyrimus...Blogai kad ju nepadare.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sim-a: 18 spalio 2006 - 11:48
QUOTE(sim-a @ 2006 10 18, 12:46)
Kai yra problemu su prolaktinu, tai dazniausiai ir ciklas grybus pjauna, o tiksliau, ciklas buna anovuliacinis, t.y. nera ovuliacijos, del tos priezasties ir mazas progesteronas. Jei ivyksta ovuliacija ir susiformuoja kokybiskas geltonkunis, tai Progesteronas buna geras, o jei nevyksta ovuliacija, tai ir progesteronui tam nera is kur atsirasti. O ovuliacija nevyksta, todel kad prolaktinas trukdo.
O del to, kad vel pradejo skystis begt, tai cia jau reikejo sumazinus doze daryt po kurio laiko pakartotinus tyrimus...Blogai kad ju nepadare.

AČIŪ tau labai sim-a, labai išsamiai paaiškinai, dabar man viskas aišku mirksiukas.gif . O dėl to pakartotinio tyrimo tai ir man buvo neaišku, dėl ko jo man neskyrė. Na dabar einu pas K. Kaip supratau - čia jo sritis ax.gif tai labai tikiuosi, kad greit ir aš būsiu nestuke.gif .Gero ir lengvo tau nestuke.gif . Labai smagu, kai su panašiomis problemomis merginos greit tampa nestuke.gif Tai įkvėpia ir suteikia jėgų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(sim-a @ 2006 10 18, 13:46)
Kai yra problemu su prolaktinu, tai dazniausiai ir ciklas grybus pjauna, o tiksliau, ciklas buna anovuliacinis, t.y. nera ovuliacijos, del tos priezasties ir mazas progesteronas. Jei ivyksta ovuliacija ir susiformuoja kokybiskas geltonkunis, tai Progesteronas buna geras, o jei nevyksta ovuliacija, tai ir progesteronui tam nera is kur atsirasti. O ovuliacija nevyksta, todel kad prolaktinas trukdo.
O del to, kad vel pradejo skystis begt, tai cia jau reikejo sumazinus doze daryt po kurio laiko pakartotinus tyrimus...Blogai kad ju nepadare.


QUOTE(agnesse @ 2006 10 18, 13:57)
AČIŪ tau labai sim-a, labai išsamiai paaiškinai, dabar man viskas aišku mirksiukas.gif .


Aha tikrai, sim-a labai gerai viską paaiškino ax.gif

Man tik keista, kad praeitą mėnesį per echo gydytoja matė geltonkūnį pas mane, tai gal buvo O... g.gif Įdomu, ar gali ovuliacija vykti kaip nors "nepilnai", ar jau jeigu vyksta, tai vyksta pilnai, o jei ne, tai nevyksta visai ir joks geltonkūnis nesusiformuoja.... g.gif
Nes pas mane PRG kiekis buvo 16.4, tai gydytoja pasakė, kad toks skaičius tiksliai neparodo, ar nevyko O, ar vyko... g.gif Tai gal sakau vyko, bet ne taip, kaip turėjo... unsure.gif
Atsakyti
tas geltonkunis, kuri ji mate, galejo but ir nesproges folikulas, taip vadinama funkcine cista, kuri po 1-2 ciklu o kartais ir po menesiniu rezorbuojasi, isnyksta. Siaip ovuliacija ar ivyko parodo aisku PRG, bet jei jo organizme is tikruju truksta, tai pagal gautus skaicius sunku pasakyt ar ovuliacija tikrai ivyko, o siaip tai sprendzia dar pagal tai, ar pilvo ertmej yra skyscio, kai sprogsta ovuliaves folikulas, tai pilvo ertme issilieja skyscio. Kad isitikint, ar ivyko ovuliacija, reikia kelis kartus daryt echo...Is pradziu po menesiniu, jei randa folikula - tai tuomet stebi kaip jis auga ir mazdaug kada sprogs, ir ziuri, ar tikrai sprogo. Taip ir nustato.
Atsakyti
QUOTE(Fruktė @ 2006 10 18, 12:07)
Aha tikrai, sim-a labai gerai viską paaiškino  ax.gif 

Man tik keista, kad praeitą mėnesį per echo gydytoja matė geltonkūnį pas mane, tai gal buvo O...  g.gif  Įdomu, ar gali ovuliacija vykti kaip nors "nepilnai", ar jau jeigu vyksta, tai vyksta pilnai, o jei ne, tai nevyksta visai ir joks geltonkūnis nesusiformuoja....  g.gif
Nes pas mane PRG kiekis buvo 16.4, tai gydytoja pasakė, kad toks skaičius tiksliai neparodo, ar nevyko O, ar vyko...  g.gif  Tai gal sakau vyko, bet ne taip, kaip turėjo...  unsure.gif

o PRG čia kokiais vienetais tiek rodė?
Atsakyti
QUOTE(*re* @ 2006 10 18, 17:37)
o PRG čia kokiais vienetais tiek rodė?

nmol/l
Man gydytoja paaiškino, kad O laikoma įvykusia, kai būna 25 ir daugiau, o tikrai neįvykusia, kai 15 ir mažiau, o pas mane toks tarpinis variantas, tai gydytoja liepė pakartoti tyrimus dar ir šį mėnesį... unsure.gif Jei vėl gausis toks tarpinis, nežinau ką darys... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Fruktė @ 2006 10 18, 17:11)
nmol/l
Man gydytoja paaiškino, kad O laikoma įvykusia, kai būna 25 ir daugiau, o tikrai neįvykusia, kai 15 ir mažiau, o pas mane toks tarpinis variantas, tai gydytoja liepė pakartoti tyrimus dar ir šį mėnesį...  unsure.gif  Jei vėl gausis toks tarpinis, nežinau ką darys...  unsure.gif

aišku, ačiū. Bandžiau konvertuoti ng/ml į nmol/l pagal mergyčių nurodytą schemą, tai lyg ir viskas ok pas mane. Tik nesuprantu dėl prolaktino. Pas mane jis nurodytas uIU/ml, o kaip jis verčiamas į mU/ml nežinau sad.gif Linkiu tau sėkmės, kad viskas pas tave susitvarkytų
Atsakyti