Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VI d.

QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 09:35)
Kristinkag, kažkiek atsakysiu, bet pati dar tik du skystus gaminau.


Zadu daryti su rugstim. O koks tas stiklinis indas? as tokio neturiu, turiu tik plastmasini ruzava, tai i ji noriu supilti pagaminta pasta. Taip is nuotrauku tai suprantu kaip viskas atrodo, bet man dar ir technologijos reik, nes is nuotrauku ne viskas aisku. Pariebinimo is karto nedarysiu, nes skalbimui ir indam bus negerai.
O rugsti tirpinat sarme, vilna gal irgi tirpinot skystam muile. Tik neturiu visokiu geriu dabar, bet sampuniniam muilui reiks isigyti i kitus maziau geriu det
Tiesa dar norejau paklausti apie soda muile kada galima ja deti ar ji negadina muilo ir ka gero duoda muilui? Zinau kad buvo kalbeta bet taip ir nesupratau iki galo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 18 birželio 2012 - 19:15
QUOTE(kristinkag @ 2012 06 18, 01:07)
Gaunasi kietoka pasta? ja gal geriau pilti i stiklaini kad isimt lengviau butu, o kur jus pilat jau padaryta bet neskiesta pasta?

Čia paskaičiau apie stiklinį indą ir pagalvojau apie Pyrex, kur su dangčiu būna troškintuvai maisto gaminimui, orkaitėms tinkami... Manau Vanish indelyje galima laikyt, kodėl ne, jis chemijai skirtas (seniai buvo kalba apie plastikus, kurie muilui tinkami, nes kai kurie su šarmu reaguoja ir išskiria kenksmingus dioksidus. HDPE žymėjimas tinka tikrai, o dėl PP nepamenu... ).
Vilną tirpinau šarme kaip iš šilką, net geriau tirpo.
Rūgštis ištirpinu, gerai išmaišau vandenyje, tada pamažu pilu šarmą. Skaičiau, kad galima ištirpinti pirma šarmą, tada dalyje vandens rūgštis, ir tirpalą supilt į vandens-šarmo mišinį. Bet man taip nepatinka, šnypščia ir taškosi labiau, o to visai nesinori. Įpilu nedaug šarmo, užburbuliuoja, pamaišau kad pratirptų. Vanduo beveik užverda, lukteliu ir vėl įpilu šarmo. Atsargiai labai reikia šitą etapą dirbti. Maišau lauke, nes garuoja ir smirdi labai. Jei lauke neįmanoma, tai gal nors balkone... Buriu tikrai kaip ragana prie kunkuliuojančio indo, atsitraukus nuo jo per ištiestą ranką, nusisukus, kiek įmanoma, kad vėjas garus nuo manęs, ne į mane neštų.
Oi ne chemikė aš, bijau ką ne taip paaiškinti... Soda minkština vandenį ir gerina muilo skalbimo savybes, bet ji šarminė, tai padidina PH šiek tiek. Druska tirština ir vandenį minkština. Sodos ir druskos tirpalas (pyliau sausus, bet tirpalas būtų patogiau, kitą kart tirpinsiu, jau nebebijosiu padaugint vandens, geriau viską žinosiu) pilamas pabaigoj, kai jau išvirtas pilnai, pratirpintas, tada. Pažiūrėsiu tą nuorodą (rusų k) pagal kurią gaminau ir trumpai surašysiu etapus, kai valgyt pagaminsiu 4u.gif
Aš viską atsiskiedžiau, skalbimui dariau, man taip patogiau. Kaip tik maksimoj buvo akcija maisto laikymo indams, nusipirkau nebrangiai visai gražių užsukamų stiklinių indų, kiek neužteko, supyliau į trilitrį...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 18 birželio 2012 - 20:16
Na va, išbandžiau ir aš Rudugio laurus, viriau skystą šampūną. Laurų dėjau 10 proc, bet verdant visi namai dvokė biggrin.gif Nežinau, ar dar kada prisiversiu juos naudoti blink.gif Citrinos rūgšties dėjau 1 proc, o pieno rūgšties 5 proc., pariebinimas 2 proc. Prieš pradėdama gaminti planavau daryti su medumi, bet išvydusi tookią žalią spalvą medaus į visą muilą nedėjau. Dabar testuosu nedidelius kiekius šampūno su skirtingais priedais: pirmam kartui įdėjau 2 proc pantenolio, 2 proc inulino ir 5 proc medaus, skiedžiau vandeniu su labai nedaug caragenino.Mano plaukai sausi ir reiklūs, todėl išsiplovus juos, norėtųsi daugiau paklusnumo. Rytoj bandysiu dar pridėti citratų ir cocosilikono ax.gif
kristinkagTrumpai: temperatūrų gamindama su KOH nematuoju, bet stengiuosi neatšaldyti labai. Plaku maždaug po penkia minutes darydama 10-15 min pertraukas, kol gaunu tirštą košę. Tada kaitinu pradžioje kas 15 min, vėliau kas pusvalandį maišydama, kol masė tampa panaši į vazeliną ar džemą. Laikas būna skirtingas, bet trumpiau 3 val tikrai nesu virusi. Tada užpilu karštu vandeniu tirpti. Jei sunkiai tirpsta, vis pašildau. Galiausiai – norimi priedai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 21:13)

As kai dariau kieta muila tai istirpinau sarma, dejau tirpti vilna gal valanda ar daugiau laikiau vis pamaisydama, o pries pilant i alijus po truputi imaisiau rugsti. Gal tinka toks budas? As irgi lauke pasidedu kad butu beveik nosies aukstyje per istiestas rankas dar nosi prisidengiu
Visai neseniai skaiciau sena tema ir apie indelius skaiciau tai PP tinka sarmui tik HDPE yra tinkamesnis.
As tai laikysiu pasta neskiesiu is karto nes laikymui vietos nedaug, bet dabar nors valikliu ir skalbikliu nepirksiu, perskaiciau net geresni namini buda kaip klozeta gerai isvalyti su soda ir rugstim, efektas geresnis nei su chemija. 4u.gif Atleiskit kad ne i tema.
Aciu uz patarimus, ka as be jusu visu daryciau doh.gif Daug ismesciau irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 18 birželio 2012 - 21:34
Tiesa, o kiek sodos ir druskos dedat i 1kg muilo?
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2012 06 18, 22:32)
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 21:13)

o pries pilant i alijus po truputi imaisiau rugsti. Gal tinka toks budas?

Tinka, bet rūgštis turi sureaguoti su šarmu, kol reakcijos nesibaigia, kyla temperatūra. Su KOH nebaisu, su NaOH negerai.
Todėl aš darau taip kaip pasakojau, ir vilną/šilką ar abu kartu sudedu iškart, sumaigau, sumirkau, kad sušlaptų, ir ant viršaus beriu šarmą. Jis iškart graužia ir tirpina, temperatūra būna aukšta. Tik vieną kartą taip turėjau problemų, nes labai mažas kiekis buvo, per greit atšalo.
Skystam su KOH reikia maišyt aukštoj temperatūroj, aliejai turi būti apie 70 C, šarmo galima neataušinti.
Nebežinau, ar reikia eigą pasakot - gal jau ir taip aišku.
Bet pažadėjau. Taigi pirma: sumaišyti šarmą su vandeniu, pamažu supilti į karštus, apie 70 laipsnių, aliejus. Pamaišyti šaukštu, tada plakti blenderiu su pertraukom, kol bus tvirtas pėdsakas, aliejai nebeatsiskyrinės. Gali užtrukti apie 30 min. (Pėdsaką greitina įmaišytas ankstesnio muilo truputėlis. Kitas metodas - sumaišyti su aliejais ir palikti nakčiai, toliau kitą dieną pašildyti, plakti, virti.)
Kai muilas pasidaro kaip tiršta, truputį grūdėta manų košė, palikti truputį pastovėti, jei neatsiskiria aliejai, galima užkaisti. Virti 3 val ar daugiau, iki muilas taps skaidrus, tirštas, vis pamaišant šaukštu, išleidžiant ant dugno susidarantį orą. Oras lėtina procesus. Jei yra dangtis, uždengti kai nemaišomas, kuo jam šilčiau, tuo geriau. Kai tampa tirštas, gelinis, nuskaidrėja - patikrinti ar jau viskas sonifikavosi, šaukštas muilo į du šaukštus karšto vandens. Ištirpinti, ataušinti - turi būti skaidru ar vos balzgana, jei baltas, reikia dar virti, vadinasi liko daug laisvų riebiųjų rūgščių. Nors gali būti neskaidrus, jei recepte daug aliejų su dideliu kiekiu stearic ir palmitic rūgščių.
Jei viskas tinka - skiesti karštu vandeniu. Galima palikti nakčiai, kad pratirptų, ar lengvai šildyti pamaišant.
Toliau - neutralizavimas, jei bus toks žingsnis daromas. Buvom kalbėję, nebekartosiu. (Jei dedama sodos, reikią ją neutralizuoti papildomai. Jei gerai supratau, tai kaustinės sodos 1g reikia 0.85g boro rūgšties. Aš to nepadariau, nes dar nežinojau. Ir persistengt šitoj vietoj lengva...)
Sekantis etapas - dažai, kvapai, pagerinimai.
Tada - palikti išpilstytą muilą nusistovėti. Jei reikia, nupilti, nukošti, gali ant dugno būti baltas sluoksnelis. Šitie paaiškinimai - iš knygos apie skystus muilus. 4u.gif
Labai aiškiai čia viskas parodyta ir aprašyta
http://magicsoap.ru/...kaliya-s-nulya/
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 23:48)
Tinka, bet rūgštis turi sureaguoti su šarmu, kol reakcijos nesibaigia, kyla temperatūra. Su KOH nebaisu, su NaOH negerai.



O kodel negerai? juosteliu neturiu PH pamatuoti negaliu, bet isemus is kameros po 12 val. kai atsilo prisilietus visai nekando (o kiti kasdavo ilgiau ranka palaikius) manau sarmingas nebuvo jau, dar biski lyztelejau toks neaiskus skonis buvo bet kandimo nesijaute, bandziau rankas plautis malonus jausmas man patiko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 19 birželio 2012 - 00:09
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 23:48)
Buvom kalbėję, nebekartosiu. (Jei dedama sodos, reikią ją neutralizuoti papildomai. Jei gerai supratau, tai kaustinės sodos 1g reikia 0.85g boro rūgšties. Aš to nepadariau, nes dar nežinojau. Ir persistengt šitoj vietoj lengva...)
Sekantis etapas - dažai, kvapai, pagerinimai.
Tada - palikti išpilstytą muilą nusistovėti. Jei reikia, nupilti, nukošti, gali ant dugno būti baltas sluoksnelis. Šitie paaiškinimai - iš knygos apie skystus muilus. 4u.gif
Labai aiškiai čia viskas parodyta ir aprašyta
http://magicsoap.ru/...kaliya-s-nulya/

Taip zinau visai neseniai buvo kalbeta, gal nelabai aiskiai paklausiau, norejau paklausti kiek % sodos (naudosiu valgomaja) ir citrinos rugsties det (o gak tinka tie kaustines sodos ir boro rugsties santykio %)i, nes kaustines sodos ir boro rugsties neturiu ir neuzsisakiau. Jei dedu padidinta kieki sarmo ir rugsties neutralizavimui, tai sodos ir rugsties ten pat galiu deti?
Labai aiski gamybos informacija, viska uzsirasiau
Papildyta:
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 23:48)
Jei viskas tinka - skiesti karštu vandeniu. Galima palikti nakčiai, kad pratirptų, ar lengvai šildyti pamaišant.

O skiesti jau naudojimui, kokiu santykiu skiedziat 1x4 ar daugiau?

Nepykit jei ikyrejau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 19 birželio 2012 - 01:23
Nuo paskutinio klausimo - skiesti galima įvairiai, kaip patinka, tirštai, skystai, muilo 5 proc. ar 45, kaip norisi. Turėkit minty, kad atšalęs tirštėja. Praskieskit nesmarkiai, vandens galima papildyt bet kada. O jei per skystas - pašildyt, nugarint. Pataisomos problemos.
Kad su NaOH negerai prieš pat pilti citrinos rūgštį, neaiškiai parašiau - blogo tai nieko nėra, bet tada vėl šarmas kaista, o jei norisi maišyt žemoj temp, reikia laukt, arba gali būt nevienodos temperatūros, blogai jungtis, tik tokia problema gali kilt.
Citrinos r. dedama įvairiai, nuo 0,5 iki 5 proc. aliejų svorio. Gal kas dar daugiau bandė, aš dar ne, ir neradau kad kas būtų daugiau dėjęs (bet tai juk nieko nereiškia mirksiukas.gif ) 4u.gif
Sodos santykio nežinau. Dėjau 6 valg. šaukštus kalcinuotos sodos maždaug 3 kg aliejų, ji stipresnė nei geriamoji, tai geriamos reiktų daugiau. Taip, sodą galima dėt ir iškart į šarmą, skaičiau kad taip daro, bet aš taip nebandžiau.
Dedant sodos pabaigoj, galima pirma ją išmaišyti karštame muilo tirpale, o tada neutralizuoti. Ir jei kartais su neutralizavimu nepasiseka pataikyt (tai siūlau pažaist ir pabandyt mažame kiekyje, kad pamatytumėt kiek reikia, kiek per daug, kad ir citrinos r. TIRPALU max. 20 proc neutralizuosit, paskui tą žaislą atgal į muilą galima supilt, jei nesusivarškiuos). Jei muilas visas pabals, vadinas rūgšties per daug. Galima bandyt taisyt su soda, turėtų suveikti. Bet aišku geriau kai viskas iškart gaunasi... 4u.gif

Dar pamiršau - tai rūgščiai, kurią naudosit neutralizavimui, papildomai šarmo paskaičiuoti nereikia. Šarmas didinamas, kad susidarytų citratai (laktatai su pieno r.)

O nuo to nevykusio laurinio mano šampūninio pagaliau plaukai ir antrą dieną NERIEBALUOTI thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 19 birželio 2012 - 09:07
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 19, 09:56)

Apie skiedima tai panasiai ir supratau, buciau taip ir darius.
Aisku tada tas sarmas su rugstim, vistiek matuoju temperatura pries pildama, tai daug nesiskirs. As turejau galvoj kad dejau rugsties ir sarmo biski daugiau i kieta muila be sodos, o kai darysiu skalbimo muila tai desiu soda su rugstim be sarmo (skalbimo muilui turbut citratu nereik g.gif o as buciau pavarius doh.gif )

Tai gali but kad jis vykes dar ir kaip thumbup.gif vat kartais kaip gaunas atrodo kazkas blogai, o pasirodo kad priesingai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 19 birželio 2012 - 10:18
Skalbimo muilui citratai net labai ne pro šalį, bus rankoms maloniau ir skalbiniai minkštesni. Dabar, kai jau turiu pigesnės pieno rūgšties, tai kitą kartą ir jos dėsiu. Taip kad rūgštelės nepagailėk, geriau nuo jos bus. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 19, 11:50)
Skalbimo muilui citratai net labai ne pro šalį, bus rankoms maloniau ir skalbiniai minkštesni. Dabar, kai jau turiu pigesnės pieno rūgšties, tai kitą kartą ir jos dėsiu. Taip kad rūgštelės nepagailėk, geriau nuo jos bus. biggrin.gif

Tai gerai, pavarysiu tada drinks_cheers.gif
yahoo.gif jau gavau sarma ir aliejus pulsiu gaminti pirmiau sampuna paskui skalbikli
Atsakyti