QUOTE(kristinkag @ 2012 06 18, 22:32)
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2012 06 18, 21:13)
o pries pilant i alijus po truputi imaisiau rugsti. Gal tinka toks budas?
Tinka, bet rūgštis turi sureaguoti su šarmu, kol reakcijos nesibaigia, kyla temperatūra. Su KOH nebaisu, su NaOH negerai.
Todėl aš darau taip kaip pasakojau, ir vilną/šilką ar abu kartu sudedu iškart, sumaigau, sumirkau, kad sušlaptų, ir ant viršaus beriu šarmą. Jis iškart graužia ir tirpina, temperatūra būna aukšta. Tik vieną kartą taip turėjau problemų, nes labai mažas kiekis buvo, per greit atšalo.
Skystam su KOH reikia maišyt aukštoj temperatūroj, aliejai turi būti apie 70 C, šarmo galima neataušinti.
Nebežinau, ar reikia eigą pasakot - gal jau ir taip aišku.
Bet pažadėjau. Taigi pirma: sumaišyti šarmą su vandeniu, pamažu supilti į karštus, apie 70 laipsnių, aliejus. Pamaišyti šaukštu, tada plakti blenderiu su pertraukom, kol bus tvirtas pėdsakas, aliejai nebeatsiskyrinės. Gali užtrukti apie 30 min. (Pėdsaką greitina įmaišytas ankstesnio muilo truputėlis. Kitas metodas - sumaišyti su aliejais ir palikti nakčiai, toliau kitą dieną pašildyti, plakti, virti.)
Kai muilas pasidaro kaip tiršta, truputį grūdėta manų košė, palikti truputį pastovėti, jei neatsiskiria aliejai, galima užkaisti. Virti 3 val ar daugiau, iki muilas taps skaidrus, tirštas, vis pamaišant šaukštu, išleidžiant ant dugno susidarantį orą. Oras lėtina procesus. Jei yra dangtis, uždengti kai nemaišomas, kuo jam šilčiau, tuo geriau. Kai tampa tirštas, gelinis, nuskaidrėja - patikrinti ar jau viskas sonifikavosi, šaukštas muilo į du šaukštus karšto vandens. Ištirpinti, ataušinti - turi būti skaidru ar vos balzgana, jei baltas, reikia dar virti, vadinasi liko daug laisvų riebiųjų rūgščių. Nors gali būti neskaidrus, jei recepte daug aliejų su dideliu kiekiu stearic ir palmitic rūgščių.
Jei viskas tinka - skiesti karštu vandeniu. Galima palikti nakčiai, kad pratirptų, ar lengvai šildyti pamaišant.
Toliau - neutralizavimas, jei bus toks žingsnis daromas. Buvom kalbėję, nebekartosiu. (Jei dedama sodos, reikią ją neutralizuoti papildomai. Jei gerai supratau, tai kaustinės sodos 1g reikia 0.85g boro rūgšties. Aš to nepadariau, nes dar nežinojau. Ir persistengt šitoj vietoj lengva...)
Sekantis etapas - dažai, kvapai, pagerinimai.
Tada - palikti išpilstytą muilą nusistovėti. Jei reikia, nupilti, nukošti, gali ant dugno būti baltas sluoksnelis. Šitie paaiškinimai - iš knygos apie skystus muilus.
Labai aiškiai čia viskas parodyta ir aprašyta
http://magicsoap.ru/...kaliya-s-nulya/