Muilo gamyba su šarmu I d.
Muilo gamyba su šarmu II d.
Muilo gamyba su šarmu III d.
Muilo gamyba su šarmu IV d.
Muilo gamyba su šarmu V d.
Naudingos nuorodos:
Šarmo skaičiuoklės
http://www.thesage.c...cs/lyecalc2.php
http://www.soapcalc..../soapcalcwp.asp
Kaip daryti muilą
http://down---to---e...essed-soap.html
http://www.soapcraft...ap_from_scratch
Keletas taisyklių ir patarimų:
1. Niekada nenaudokite aliuminių įrankių ar puodų muilo gamyboje. NaOH reaguoja su aliuminiu.
2. Visi reibalai turi buti gryni ir švarūs, kad būtų gaunamas švarus ir tikras muilo kvapas.
3. Kiekius matuokite labai tiksliai ir atskreipkite dėmesį į temperatūras.
4. Kai kuriuos priedus šarmas neutralizuoja, tad jie tik be reikalo iškelia muilo kainą ir dar gali būti kenksmingi odai.
5. Per didelis kiekis šarmo muilą padaro trapiu ir šiurkščiu, skutamas jis trupa. Muilas turėtų būti švelnios tekstūros ir skutamas riestis. Subrandintas muilas turėtų prilietus liežuviu "nekąsti".
6. Brandinimas visada pagerima muilo savybes.
7. Laikykitės saugumo reikalavimų. Šarmas yra labai ėdi ir nuodinga medžiaga.
Kaip naudotis muilo skaičiuokle:
SoapCalc skaičiuoklė
Visa skaičiuoklė yra sunumeruota skyreliais, tad aš paaiškinsiu kas kur:
1. Čia reikia pasirinkti, kokį šarmą naudojame. Mums reikia NaOH natrio šarmo.
2. Čia pasirenkame, kokiais matavimo vienetais skaičiuojame ir kokį kiekį aliejų norime naudoti (iš viso). Pavyzdžiui, aš renkuosi gramus (Grams) ir įvedu 500 vadinasi, darysiu partiją iš 500g aliejų.
3. Čia galima pasirinkti, kokį kiekį vandens norime naudoti. Siūlyčiau šitoje skiltyje nieko nekeisti, bent jau kol neįgausite patirties.
4. Čia nusistatome pariebinimo procentą. Superfat ir reiškia pariebinimas. Pariebinimas dažniausiai svyruoja tarp 5-8proc, bet nėra griežtos taisyklės. Bet pradžioje rekomenduočiau per daug iš tų ribų neišlipti, kol nesuprasite koks procentas labiausiai tinka konkrečiam receptui.
Šitoje skiltyje taip pat galima pasirinkti ir kokį kiekį aromatinio ar eterinio aliejaus norite naudoti. Ttiesiog įvedate kiek gramų eterinių aliejų vienam kilogramui aliejų norite naudoti ir jis automatiškai paskaičiuos kiekį pagal aliejų svorį.
5. Šitoje skiltyje galima pastudijuoti kiekvieno aliejaus savybes, kai jis sureaguoja su šarmu:
Hardness - muilo kietumas
Cleansing - valymas
Condition - maitinimas
Bubbly - putojimas
Creamy - muilo "kremiškumas"
Iodine - pagal šį skaičių galima spręsti apie aliejų (ir muilo) galiojimą. Kuo skaičius didesnis, tuo aliejus trumpiau galioja. Jis taip pat nurodo muilo kietumą, kuo žemesnis, tuo kietesnis bus muilas. O tai reiškia, kad ilgiau ir tarnaus, ne taip greitai ištirps, nesigleivės.
INS - apskritai susumuoja muilo fizines savybes, kuo aukštesnis skaičius, tuo kietesnis gautas muilas bus.
Paprasčiausiai paspauskite ant kiekvieno aliejaus ilgame sąraše ir galėsite pasižiūrėti jų savybes.
6. Čia jau susidedate visus aliejus savo recepte. Du kartus paspauskite ant aliejaus sąraše 5 skiltyje ir jis atsidurs jūsų recepte. Kai surenkate visus reikiamus aliejus, šalia (7 skiltis) telieka įvesti procentą, t.y. kokią dalį jūsų muilo sudarys kiekvienas aliejus.
Kai suvedate procentus, telieka spustelti Calculate recipe (paskaičiuoti receptą). Lentelė užpildys trūkstamus laukelius ir jeigu viskas tinka, spauskite View or Print recipe (Peržiūrėti arba atspausdinti receptą) ir kitame lange jums išmes visą jūsų receptą
Receptą galima pasiskaičiuoti ir "atbulai" - t.y. 7 skiltyje pasirinkti Gm (gramus), suvesti gramus, spustelėti Calculate recipe ir gausite kiekvieno aliejaus procentą.
Tęsiame diskusijas.
Papildyta:
Na va, tema yra, galima toliau diskutuoti.
QUOTE(Saulė/Guoda @ 2012 03 28, 18:16)
Ginčytis tai tikrai nėra ko juk tik aiškinamės....
Bet pati ir parašei, kas yra tirštiklis , t.y. jis turėtų pakeisti tik aliejų savybes (klampumą ir takumą), o šiuo atveju paties natrio šarmo ir aliejų (išskyrus viršriebį) nebelieka nes įvyksta cheminė reakcija, susidaro visai kitos medžiagos
Bet pati ir parašei, kas yra tirštiklis , t.y. jis turėtų pakeisti tik aliejų savybes (klampumą ir takumą), o šiuo atveju paties natrio šarmo ir aliejų (išskyrus viršriebį) nebelieka nes įvyksta cheminė reakcija, susidaro visai kitos medžiagos
Aš pritariu Saulė/Guoda - šiuo atveju vadinti šarmą tirštikliu ar kažkuo kitu yra netikslinga, nes taip paprasčiausiai klaidinami žmonės ir viskas baisiai susipainioja. Pats faktas, kad natrio šarmas muilą sutirština, mano (nekvalifikuota ir ne chemikės) galva, yra kaip ir savotiškas "šalutinis" efektas, nes pagrindinė jo paskirtis yra kita.
Ir, tiesą sakant, nelabai ir įsivaizduoju, kam reikėtų tą šarmą kažkaip kitaip vadinti.