Įkraunama...
Įkraunama...

Slovakija III

Ten kur planuojate Slovakijoj vykti nebuvau, bet Slovenijoj galiu rekomenduot Postoina urvus. Tikrai ispudingi, yra ir stalaktitu, ir stalagmitu, ir ledo. Verti kainos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo abiga: 17 rugpjūčio 2016 - 19:36
QUOTE(abiga @ 2016 08 17, 20:36)
Ten kur planuojate Slovakijoj vykti nebuvau, bet Slovenijoj galiu rekomenduot Postoina urvus. Tikrai ispudingi, yra ir stalaktitu, ir stalagmitu, ir ledo. Verti kainos.


Taip, Postojnos (SLO) urvai superiniai. Verfeno ledo urvas (AT) irgi vertas savo kainos. Kažką mini kopijos tikėjaus ir Demanovos ledo urvuose.
Atsakyti
Slovėnijoje labai įdomūs yra ir Škocjan urvai netoli Divača miestelio. Aišku ne tokie dideli kaip Postojina.
Atsakyti
QUOTE(almaklp @ 2016 08 17, 13:23)
Kažkaip šioje temoje neradau nuomonės apie Slovakijos urvus. Kurie verti dėmesio, kurių geriau nelankyti ir negaišti laiko ?
Esame labai daug aplankę urvų, ne tik Slovakijoje, bet ir Cekijoje, Austrijoje, Slovėnijoje ir kt. tačiau didžiausią nusivylimą pajutau aplankiusi Demanovos ledo urvus. Kaina 8 eur/asmeniui.  Šią vasarą nusprendėm pagaliau įgyvendinti mano svajonę ir apsilankyti Demanovos ledo urvuose....Tai taip likau jų nesupratusi, kur tie ledo kambariai smile30x30.png Suprantu, kad ledas vasarą tirpsta, bet kad visiškai jo nėra (neskaitant vieną kambarį su mažu "klecku" leduko), nebūčiau patikėjus. Ir stalaktikų praktiškai jokių (pvz., lyginant su kitais urvais) nėra.
Belianske Jaskyne - vertas dėmesio.
Demanovos laisves urvai - būtina aplankyti.
Gal kažkas yra buvę kituose urvuose ir galėtų pasakyti savo nuomonę. Labiausiai domina kitiems metams Vazecka ir Octinsko Aragonito urvai.

Tai, kd nieko gero nėra daugiau, pamirškite tuos urvus. Nebent varysite iki Domicos, bet riekia skambinti ar vanduo yra tuo metu, nes jei nėra ir neplukdo valtimis, tai nesąmonė
Atsakyti
Aš iki Belianskos jaskynios buvau mačius tik laukinius Sovietų Sąjungos urvus, kur lendant reikia turėti savo žibintuvėlius, o kai kur ir minimalią speleologinę įrangą. Tai po jų man Belianska jaskynia, tokia nušiūrusi nuo turistų pasirodė... Iki šiol to įspūdžio negaliu atsikratyti.

O pernai mes per vieną poilsio dieną pervažiavome Dobšinską ladovą, Ochtinska aragonito ir Domica urvus. Dobšinska ladova nuvylė - vienas įspūdingesnis ledo kūgis, nors paprasto ledo buvo pakankamai. Ochtinsko aragonito urvas išties kitoniškas, nei matyti įprasti stalaktitų ir stalagmitų urvai. Manau, vertas apsilankymo, nors reklaminės nuotraukos gerokai įspūdingesnės, nei tikrieji vaizdai. O labiausiai patiko Domica, tegu ir be vandens: arčiausiai man atmintyje įsirėžusių laukinių urvų vaizdų, matėme net šiksnorparnius.
Atsakyti
Gal kam teko lankytis Tatruose spalio pabaigoj - lapkričio pradžioj? suprantu, kad orai kalnuose (o ir ne tik juose) nepastovūs, kad metai metams nelygu, bet - kaip įprastai kalnai atrodo tokiu metu? Ar įmanoma surengti nediduką žygį be kačių, kirtklių ar panašių alpinistinių daiktų? šitoj temoj kažkas rašė apie pūgą lapkičio mėn. - įdomu čia mėn. pradžia ar jau antra pusė?
Atsakyti
QUOTE(melsvaižalia @ 2016 08 31, 02:13)
Gal kam teko lankytis Tatruose spalio pabaigoj - lapkričio pradžioj? suprantu, kad orai kalnuose (o ir ne tik juose) nepastovūs, kad metai metams nelygu, bet - kaip įprastai kalnai atrodo tokiu metu? Ar įmanoma surengti nediduką žygį be kačių, kirtklių ar panašių alpinistinių daiktų? šitoj temoj kažkas rašė apie pūgą lapkičio mėn.  - įdomu čia mėn. pradžia ar jau antra pusė?

O kas gi gali tai jums išprognozuoti? Juk metai metams nelygūs, be to ir vasarą orai keičiami kone kasdien, vis pataisant. Ką reiškia nedidukas žygis? Kur tikslus planas? Nes be plano geriau neiti.
Turėkit omenyje, kad labai greitai temsta ir vėliau išaušta bei kad tokiu metu mirčių skaičius didžiausias staiga užklupus blogoms sąlygoms. Be kačių ir žibintuvų protingiausia yra neiti.
Atsakyti
turiu greit sudėlioti planus vienai kelionei ir kaip viena iš galimų krypčių yra slovakija. gal kas gali padėti?

Kuris maršrutas (viršukalnė) maždaug galėtų atitikti lipimą į kasprowy wierch (Lenkija). t.y. kokių 3-4 valandų ėjimą, nelabai sudėtingą, pakankamai vaizdingą...

arba gal kas gali mestelti greitą planą ~2-3 dienoms. pernai buvom Zaokpanėj, vieną dieną lipom į kasprowy wierch (žemyn leidomės keltuvu), kitą dieną morske oko ir Czarny Staw pod Rysami. Labai patiko ir tiko pagal sunkumą. Reiktų kažko panašiai...
ačiū

kelionė būtų liepą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 05 vasario 2017 - 18:26
pačiai reikėjo "ant greičio" info... tai gal kam irgi reiks. tai trumpa temos nuorodų santrauka

I tema
II tema

Bendra info
http://www.slovenskyraj.sk/en.html
http://www.tatry.sk/en/
http://www.slovakiatourism.sk/
http://slovakia.travel/en
http://www.amazing-s....com/package/21
http://www.travelguide.sk/
http://www.slovensky...a/sbela/en.html

trasų planavimui

orai
Web kameros

žemėlapis

Info apie konkrečius objektus
http://www.vysoketat...iele/ciele.html

Tatrų traukinukas

apie urvus

poprado vandens parkas

Pilys

raftingas

Mediniai plaustai

Keltuvai

terminiai baseinai

Nakvynės paieška
Limba
booking
airbnb
nakvynė
1-2-3 ubytovanie
Nakvynę galima rasti ir vietoje

Kempingai
http://www.tourist-c...g...&body=START
http://www.travelgui...k/svk/kempingy/
http://autocamping.holiday.sk/en/
http://www.rijocamping.eu/
http://www.slnecnydom.sk/

Fotoreportažai
Ziulytes fotoreportažas
Aša
punkis
Linoshka
ingel
Baltike
Lindra

Valgiai:
Cesnaková polievka – česnakų sriuba
Kapustova polievka (Kapustnica) – raugintų kopūstų sr.
Údený pstruh – keptas upėtakis (deja pats skaniausias gaminamas tik užsisakius iš anksto - dažniausiai pikniko po atviru dangumi metu)
Bryndzove halušky – bulvės tyrės ir brynzos mišinio „virtinukai ar varškėtukai“
Pirohy s bryndzoj – virtinukai su brynzos įdaru (man asmeniškai labai panašu į lietuviškus virtinukus, bet tik su avies sūriu)
Guláš s knedľou – guliašas su kniedlikais
Vyprazany syr s tatarskoj omačkoj – keptas sūris su totorišku padažu (aš asmeniškai labai mėgstu, bet tai nėra labai lengvas maistas)
Parené buchty – saldžios bandelės su įdaru, šokoladu ir grietinėle (desertas) (jį geriuusia valgyti kalnuose - kalnų nameliuose - chatose)

gėrimai:
Demenovka – žolelių likeris
Borovička – nacionalinė kadaginė degtinė
Slivovica – slyvų degtinė
Tuzemsky um – romas
Tatransky čaj – stiprus (52 laipsnių) alkoholinis gėrimas ([I]ypač nedidelis kiekis sveika ir skanu kai šalta, slovakai jį skiedžia su arbata ar kitais gėrimais)
Goralsky čaj – stiprus (62 laipsnių) alkoholinis gėrimas
Zbojničnij čaj – stiprus (72 laipsnių) alkoholinis gėrimas
Karpatsky brendy – brendis (slovakai jį labai vertina)
Baltieji vynai: Tokaj, Rizling vlašsky, Vetlinske zelene, Muller-Thurgau
Raudonieji vynai: Frankovka modra, Svatovavrinecke
Alus: Smädný mních, Topvar, Šariš, Zlaty bažant (man asmeniškai skaniausias tamsus (slovakiškai Tmavy) Šariš alus).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 16 vasario 2017 - 17:43

Sveiki! Gal galite pasakyti kokie maždaug orai gegužės pabaigoje? Ačiū!

Atsakyti
Apačioje kaip ir pas mus maždaug, ta pati klimato juosta. o kalnuose oras nenuspėjamas net vasarą, turėkit šiltų drabužių ir ką nors nuo lietaus.
Atsakyti

Ačiū :)

Atsakyti