Įkraunama...
Įkraunama...

Būsto paskolos palūkanos


QUOTE(marselis @ 2011 10 13, 18:53)
jei pasirenku kintamas, man privalo taikyti sutarty nurodyta marza (pas mane sutarty spec dalyje ji uzfiksuota) ir bankas del to nesigicija.
va jei noreciau fiksuoti 5 m, man butu taikoma ne sutarty numatyta marza, nes, pasak ju nei as, nei teismas nesugebes paskaiciuoti, kokia dalis marzos yra ju pateiktoje palukanu normoje.
tai as ir bandau suprasti.. ar tikrai tas fiksas 5 metams yra tik ju viduje nustatomas...


Aš paskolą ėmiau prieš 5 metus. Buvo suderėta 0,9proc. marža, bet paėmiau fiksuotas palūkanas eurais doh.gif . Labai pralošiau.... Dabar laukiau su nekantrumu perskaičiavimo ir sužinau, KAD MAN TAIKIS VISIŠKAI NAUJĄ PROCENTĄ, KAD MANO TA PRIEŠ 5 M.SUTARTA MARŽA VISAI NEEGZISTUOJA, NES JOS NET NEĮTRAUKĖ Į SUTARTĮ doh.gif
Dabar galiu imti kintamas, bet jau ir maržos juk visiškai kitokios.... Priedo, nutariau trumpinti paskolos laikotarpį, tai man dėl to duoda daug didesnes palūkanas ir mane jau skaito kaip NAUJA kliente doh.gif . Norisi nusišauti... Mulkina, kaip mažus vaikus...


QUOTE(Maysan @ 2011 10 14, 23:52)
Aš norėjau išsiaiškinti  nes penktadienį  ji kalbėjo apie fiksą 4,26  o po savaitgalio antradienį- 4,519.  doh.gif  pasakiau, kad čia man mistika, kad kiekvieną dieną ji man kitokias palūkanas siūlo. 

Kokią maržą dabar siūlo eurais daugiausia? 1,4-1,5? vadybininkė pasakė nuo 2  ir žemiau doh.gif  jei trečiadieniui  jos atsakymai manęs netenkins - tikriausiai keisim vadybininkę,  nes atsibodo jau betikslis važinėjimas.



Jo, fiksuotos gali keistis kiekvieną dieną... Jau dvi savaitės kaip pykstuosi su banku doh.gif . Su kiekviena diena vis po naujieną sužinau. Tai šiandien išsiaiškinau, kad būtent šios dienos fiksuotų EUR palūkanų procentas svyruoja nuo 4,61 iki 6,41proc. doh.gif

O kuriam banke sokia marža?? SEB šiai dienai marža nuo 1,84 iki 5,05proc. Aš išmokėjus paskolą jau penkis metus, su įmokomis nevėlavusi nei vienos dienos, šiai dienai gaunu tik 2,67proc. maržą doh.gif doh.gif . O jei pasilieku prie fiksuotų palūkanų, tai duoda mažiausia proc. - -4,61.

GRAUDU, NONRS VERK....

Papildyta:
QUOTE(rikis2 @ 2011 10 17, 15:15)
labas, matau, kad tokia sutarti kaip mes turit ne viena: uzfiksuota 5m ir be marzos lt. buvom banke ir mums paaiskino, jei yra fiksuojama, jie marzos netaiko(nors man cia mistika), o pasako bendra ta skaiciu. kaip as suprantu jie paiima vid marza (sios dienos) plius viliboras ir plius dar 1 uzmeta, cia tas apsidraudimui, nes jeigu vilibor kiltu per tuos 5m, kad tu nebutum bankui nuostolingas. kiek primeciau mums per tuos 5m sikart atsipirko fiksavimas, nes vilibor buvo dvigubai uzkiles. jei siandien baigtusi tie man 5m, tai bankas duotu mazesnes palukanas, nes jie atsizvelgia i tos dienos vilibor, ekonomika ir t.t plius koks tu klientas, ar nevelavo mokejimai ir t.t. tai dabar laukiu vasario ir laikau spygas, kad labai vilibor neuzkiltu, o tada mausiu i banka deretis:D


TIKRAI JŪS NEVIENI.... Aš ir laukiau rudenio, nes galvojau, kad procentą susimažinsiu, bet.... Va tik naujas galvos skausmas... Dabar mėtausi, ar likti prie fiksuotų ar pereiti prie kintamų doh.gif . Per ši penkmetį pralošiau, tai labai bijau priimti naują sprendimą....

O kaip dabar daugiau imamos paskolos - fiksuotom ar kintamom palūkanom?
Atsakyti
QUOTE(Maysan @ 2011 10 17, 11:23)
Fixas Litais ir mums atsipirko  per5  metus, nes palūkanos litais buvo stipriai užkilę. 

Kol kas sakė jokkių  baudų nereiks mokėti tik sutarties pakeitimo mokestį,  jei norėsime keisti į Eurus. 

Visa bėda, kad sutartyje nėra jokios maržos nurodyta tai vėl reikia iš naujo  viską dėliotis.

turto pervertinimo reikes?

QUOTE(rikis2 @ 2011 10 17, 14:15)
labas, matau, kad tokia sutarti kaip mes turit ne viena: uzfiksuota 5m ir be marzos lt. buvom banke ir mums paaiskino, jei yra fiksuojama, jie marzos netaiko(nors man cia mistika), o pasako bendra ta skaiciu. kaip as suprantu jie paiima vid marza (sios dienos) plius viliboras ir plius dar 1 uzmeta, cia tas apsidraudimui, nes jeigu vilibor kiltu per tuos 5m, kad tu nebutum bankui nuostolingas. kiek primeciau mums per tuos 5m sikart atsipirko fiksavimas, nes vilibor buvo dvigubai uzkiles. jei siandien baigtusi tie man 5m, tai bankas duotu mazesnes palukanas, nes jie atsizvelgia i tos dienos vilibor, ekonomika ir t.t plius koks tu klientas, ar nevelavo mokejimai ir t.t. tai dabar laukiu vasario ir laikau spygas, kad labai vilibor neuzkiltu, o tada mausiu i banka deretis:D

per 5 metus 6 men. viliboras svyravo nuo 1.29 % iki 10.01 % (su exeliu 5 metu vidurki padieniui man isskaiciavo 4.38 %)
Atsakyti
QUOTE(Musyte24 @ 2011 10 17, 15:26)
O kuriam banke sokia marža?? SEB šiai dienai marža nuo 1,84 iki 5,05proc.  Aš išmokėjus paskolą jau penkis metus, su įmokomis nevėlavusi nei vienos dienos, šiai dienai gaunu tik 2,67proc. maržą doh.gif  doh.gif . O jei pasilieku prie fiksuotų palūkanų, tai duoda mažiausia proc. - -4,61.


Truputeli absurdas, nes bankai nori dar daugiau uzdirbti tikedamiesi, kad klientas sutiks su viskuo. Ar nevertetu pasidometi, kaip butu su paskolos refinansavimu kitame banke? Nes mums marza irgi uzdeta ne visam laikotarpiui ir as kaip ir tikeciausi, kad praejus tam laikui marza gali pasiulyti mazesne, jei vyrauja naujiems klientams mazesnes marzos tuo metu, bet veikiausiai bankas is "savanaudisku paskatu" siulys net didesne.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bigsmile: 18 spalio 2011 - 11:52
kiek zinau dabar dauguma ima eurais ir kintamas
mums tai neapsimoketu pereit i kintamas, nes jauc marza butu nemaza, nes tuoj prisikabintu kad as dekrete, pas vyra dabar kitos pajamos ir t.t. belieka laukt vasario:)
Atsakyti
QUOTE(rikis2 @ 2011 10 18, 15:43)
kiek zinau dabar dauguma ima eurais ir kintamas
mums tai neapsimoketu pereit i kintamas, nes jauc marza butu nemaza, nes tuoj prisikabintu kad as dekrete, pas vyra dabar kitos pajamos ir t.t. belieka laukt vasario:)


Vat ir man duoda didelę maržą doh.gif . Ai, gal pasiliksiu prie fiksuotų.... O tuo tarpu reikės perbėgti per kitus bankus ir pažiūrėti ką jie siūlo. Kažkaip jau norisi bėgti iš to SEB g.gif . Bet, turbūt visur gerai, kur mūsų nėra cool.gif
Atsakyti
Sveiki, man irgi aktualu kas ant bangos šiuo metu. Planuoju imti paskolą iš SEb, tai kiek girdėjau naudingiausia būtų imti pastovias palūkanas. Man marža skaičiavo 1,5 - 1,8, tik nežinau ar ji nepasikeis. Išsiuntinėjau paraiškas internetu į kitus bankus, nes mano mieste ne visi bankai, tai lauksiu pasiūlymų. Kokie atsiliepimai apie SEB'a? Girdėjau, kad NORDEA geras sąlygas duoda...
Atsakyti
tik ne seb... mes irgi pries 5 metus fiksavom palukanas net 10ciai metu - labai stipriai pralosem. Dabar bankas net i kalbas neina - norint keisti salygas, kaip jau mineta, duoda nauja marza plius taiko bauda, kuri, neaisku kiek yra pagrysta. Pasitampius po teismus dar net gi realu jos isvengti, bet kur gi tau lietuviai tampsysis po teismus... bet gal verta apie tai pagalvoti??smile.gif cia sau klausima uzdaviau.
Antras dalykas - pvz danske praejus pusei fikso laikotarpio leidzia atfiksuoti palukanas su sena marza - ne gi ne stebuklas? Dvi seimos is draugu jau tai padare, o mes, kaip kvailiai, mokam dvigubas imokas siuo ypac sunkiu visiems periodu ir dejuojam.... plius, realiai pagalvojus, rinkos kainos, kas liecia marza labai jautrios bendrai ekonominei aplinkai, taigi, paprastai kalbant jeigu visiems gerai (kaip tai buvo pries krize) tai ir palukanos dideles, jeigu blogai - mazos, kaip ir su musu pajamomis.... tai realiai dabar rinkciausi tik kintamas paluk.
Atsakyti
QUOTE(Vitalma @ 2011 10 21, 13:06)
Sveiki, man irgi aktualu kas ant bangos šiuo metu. Planuoju imti paskolą iš SEb, tai kiek girdėjau naudingiausia būtų imti pastovias palūkanas. Man marža skaičiavo 1,5 - 1,8, tik nežinau ar ji nepasikeis.


O man SEB, jau išmokėjus paskolą 5 metus duoda maržą 2,13 - 2,66 doh.gif . Kodėl čia tokie dideli skirtumai???

QUOTE(Dairana @ 2011 10 26, 15:04)
tik ne seb... mes irgi pries 5 metus fiksavom palukanas net 10ciai metu - labai stipriai pralosem. Dabar bankas net i kalbas neina - norint keisti salygas, kaip jau mineta, duoda nauja marza plius taiko bauda, kuri, neaisku kiek yra pagrysta. Pasitampius po teismus dar net gi realu jos isvengti, bet kur gi tau lietuviai tampsysis po teismus... bet gal verta apie tai pagalvoti??smile.gif  cia sau klausima uzdaviau.
Antras dalykas - pvz danske praejus pusei fikso laikotarpio leidzia atfiksuoti palukanas su sena marza - ne gi ne stebuklas? Dvi seimos is draugu jau tai padare, o mes, kaip kvailiai, mokam dvigubas imokas siuo ypac sunkiu visiems periodu ir dejuojam.... plius, realiai pagalvojus, rinkos kainos, kas liecia marza labai jautrios bendrai ekonominei aplinkai, taigi, paprastai kalbant jeigu visiems gerai (kaip tai buvo pries krize) tai ir palukanos dideles, jeigu blogai - mazos, kaip ir su musu pajamomis.... tai realiai dabar rinkciausi tik kintamas paluk.


Kai baigiasi jūsų fiksavimo laikotarpis, tada galima "atsifiksuoti" be jokių problemų. Bet va maržą jau būna visiškai kitokia. Pasirodo, kai imi fiksuotas palūkanas, tai ten nesimato kokią dalį sudaro marža doh.gif . Aš tai sužinojau, tik kai norėjau pereiti prie kintamų palūkanų....
Priedo, galima bet kada pereiti prie kintamų, ar nuo kintamų pereiti prie fiksuotų. Tai yra sutarties sąlygų keitimas ir reikia sumokėti sutarties keitimo mokestį.
Bent jau pas mane sutartyje tai nėra numatyta jokių baudų.
O va SEB sutarties sąlygų keitimas kainuoja apie 400lt. Aš mėčiausi mėčiausi ir pasilieku prie fiksuotų palūkanų. Va tik su nerimu laukiu tos doenos, kada užsifiksuos naujos palūkanos....
Atsakyti
QUOTE(Musyte24 @ 2011 10 26, 21:57)
O man SEB, jau išmokėjus paskolą 5 metus duoda maržą 2,13 - 2,66 doh.gif . Kodėl čia tokie dideli skirtumai???
Kai baigiasi jūsų fiksavimo laikotarpis, tada galima "atsifiksuoti" be jokių problemų. Bet va maržą jau būna visiškai kitokia. Pasirodo, kai imi fiksuotas palūkanas, tai ten nesimato kokią dalį sudaro marža doh.gif . Aš tai sužinojau, tik kai norėjau pereiti prie kintamų palūkanų....
Priedo, galima bet kada pereiti prie kintamų, ar nuo kintamų pereiti prie fiksuotų. Tai yra sutarties sąlygų keitimas ir reikia sumokėti sutarties keitimo mokestį.
Bent jau pas mane sutartyje tai nėra numatyta jokių baudų.
O va SEB sutarties sąlygų keitimas kainuoja apie 400lt.  Aš mėčiausi mėčiausi ir pasilieku prie fiksuotų palūkanų. Va tik su nerimu laukiu tos doenos, kada užsifiksuos naujos palūkanos....


zinokit perfiksuojant palukanas, t.y. is fikso i kintamas taikoma vadinamoji bauda - tiksliai kaip vadinasi, nezinau, SEb'e ji sudaro 3 proc nuo likusios grazinti kredito sumos:( Deja, butent apie ja kalbejau, kad idomu butu pasigincyti sioj vietoj, kiek teisetas ir kiek sutartimi pagrystas sis mokestis.
Atsakyti
QUOTE(Musyte24 @ 2011 10 26, 21:57)
O man SEB, jau išmokėjus paskolą 5 metus duoda maržą 2,13 - 2,66 doh.gif . Kodėl čia tokie dideli skirtumai???



Na musm sakė, jei mokėsim laiku, tai po 5m. marža gali nukristi iki 1,2 unsure.gif šiai dienai sutarėm 1,95. Tik susidūrėm su problemom kitom, nes mūsų paskola bus refinansuojama iš kito banko doh.gif Pardavėjai net nesakė, kol pats bankas nepamatė...
Atsakyti
QUOTE(Dairana @ 2011 10 26, 22:36)
zinokit perfiksuojant palukanas, t.y. is fikso i kintamas taikoma vadinamoji bauda - tiksliai kaip vadinasi, nezinau, SEb'e ji sudaro 3 proc nuo likusios grazinti kredito sumos:( Deja, butent apie ja kalbejau, kad idomu butu pasigincyti sioj vietoj, kiek teisetas ir kiek sutartimi pagrystas sis mokestis.


Pas mane tokių salygų tikrai nėra schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif . Taip išeina, kad ir tam pačiam banke gali būti tokie dideli skirtumai g.gif . Kaip minėjau, man tik reikia sumokėti sutarties keitimo mokestį ir viskas.

QUOTE(Vitalma @ 2011 10 27, 10:40)
Na musm sakė, jei mokėsim laiku, tai po 5m. marža gali nukristi iki 1,2 unsure.gif


Jo, jo.... Jau ką jie moka tai mėtyti pažadus doh.gif . Man taip pat buvo kalbėta apie 0,8 proc. maržą, o tik atėjus laikotarpiui kai reikia perskaičiuoti palūkanų normą, pasirodo, net panašių pracentų jie negali pasiūlyti.
Vat jei sutarsit tokius procentus ir pasirašysit sutartyje, tai jau bus kitas reikalas mirksiukas.gif . O žodinis pasakymas nieko nereiškia....
Atsakyti
tik šiandien vadybininkė po didelių ginčų teikėsi pateikti mums pasiūlyma ne fiksuotoms palūkanoms litais ir eurai. Apakau nuo maržos dydžio - 2,41 litais ir 2,71 Eurais.... bigsmile.gif . Fiksuojant ltl sąlygos geriausios.Prieš pora savaičių buvo kalba apie 1,8 maržą ir galbūt žemiau. .... bet vadybininkė nesugebėjo pateikti konkretaus pasiūlymo.

tarp kitko vyras vakar nuėjo į kitą Seb filiala kaip naujas klientas ir gavo pasiūlymą 1,39 marža + 6 mėn. Viliboras ..... doh.gif Gal yra žinančių? Čia tikrai taip maržos išaugę ar tik būdas priersti toliau fiksuoti palūkanas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Maysan: 28 spalio 2011 - 15:14