Įkraunama...
Įkraunama...

Užpylėm kaimynus arba atvirkščiai

mano butas per seimininka uzpyle net 4 aukstus.. bet aciu dievui draudimas apmokejo...

Atsakyti
čia plius minus visuose senuose namuose tai gresia. Pas mane panaši situacija, kapsi iš viršaus, pas kaimynus virš mūsų grindis kapoti reikia, ten remontas padarytas... Bet čia ne linksmiausia, pradėt darbu negalima, kol aktas nesurašytas, o surašyt avarinė turi, tai kai kapsės, reikia kviest kad faktą užfiksuotų. O mes vis nespėjam, tai savaitgaliį pakapsi drėgnas grindis randame, tai per atostogas, linksmiausia, kad jau ir kaimynai po mumis irgi skundžiasi, tai dabar 2 aukštai partizanauja to kapsėjimo, kad galima būtų pradėt kažka daryt doh.gif
Atsakyti
Istorija tokia. Gyvenu daugiabučio namo penktame aukšte ir ties kanalizacijos vamzdyno šachta pradėjo nuolat užlieti mano butą. Kreipiausi į namą administruojančią bendrovę, kurios darbuotojai iš akies nustatė (nemeluoju, metodas buvo būtent toks), kad užliejama dėl viršutinio buto netvarkingos kanalizacijos (konkrečios priežasties nenurodė; pati buvau daug kartų tam bute ir iš išorės tikrai nematyti, kad būtų kur kiaura: ne ties tais bendrais vamzdžiais, nei pačiam bute; to buto savininkas iš principo sutiktų tvarkytis, bet nežino ką tvarkyt) ir nuostolius geruoju arba per teismą turėtų atlyginti to buto savininkas. Mano tikslas yra ne nuostolių atlyginimas (išgyvensiu kaip nors ir be to), o pasiekti, kad būtų pašalinta užliejimo priežastis ir butas nebūtų nuolat užliejamas.
Niekas nebuvau su tuo susidūrus ir nežinau, kaip elgtis. Esmė, kad man ta nurodyta užliejimo priežastis kelia daug abejonių ir labai panašu tiesiog į atsirašymą, nes jei liejama dėl kiauros bendros namo kanalizacijos, tvarkyti turėtų namą administruojanti bendrovė, žinoma, namo gyventojų sąskaita). Jei kreipčiausi į teismą, jis skirtų ekspertizę ir priežastis būtų nustatyta, bet jei užliejama ne dėl viršutinio buto kaltės, tai dar turėčiau padengti ir teismo išlaidas. Kitas dalykas – jei žmogus tikrai nekaltas, neturiu jokio noro jo tampyti po teismus. Bet jei kitos išeities nerasiu, teks eiti ir šituo keliu.

Gal kas buvot susidūręs su tokia problema ir galėtumėte pasidalyti patirtim ar šiaip patarti, kaip elgtis. Būčiau dėkinga.
Atsakyti
O namas kelių aukštų?Nes jei gyveni 5,o lieja iš viršaus?Pas mano tėvus buvo situacija,kai iš viršutinio buto bėgdavo per lubas vanduo,gerai,kad tualete,ir gerai,kad tikrai vanduo.O pas kaimynus visiškai sausa.Ilgai nesupratom,kas vyksta,nes bėgo ne nuolat ir nepasakyčiau,kad labai smarkiai,gal per trečdalį lubų.Paskui išsiaiškinom,kad bėga lietui lyjant.Tėvai gyvena 4 aukšte,pas juos bėga,o 5 aukšte sausa,namas 5 aukštų.Kai suremontavo stogą,bėdos baigėsi,bet tėvai savo lėšom susitvarkė,niekur galų neieškojo,nes nebuvo tokių didelių nuostolių.Pas mus pačius neseniai kaimynai irgi užliejo,bet pamatėm kai tik buvo pradėję bėgti.Vyras eina naktį pas kaimynę,ieško,pro kur bėga,o pas ją tikrai sausa.Paskui paaiškėjo,kad jos vamzdžiai kažkaip ten įcementuoti vonioj į grindis,trūko apačioj,tai taip ir išeina,kad pas mus per tą plyšį nubėga,o pas ją lieka sausa.Bendroj sumoj koks 0,5 kvadrato šlapia,laukiam,kol visai išdžius,paskui patys tvarkysim,tiek tų bėdų.Kaimynė kaip tik darėsi remontą,turi visokių dažų likučių.Aišku,jei būtų baseinas pasidaręs,savo lėšom gal neremontuotumėm.
Atsakyti
2sofi: panašu, kad užliejimas yra dėl netvarkingo kanalizcijos stovo (jei užliejimas vystosi aplink jį).
Lygiai taip pat išieškoti nuostolų atlyginimą galima ir iš namą administruojančios įmonės, nebūtinai v.kaimyno.
Kito kelio,kaip teismas, nlb ir bus, jei atsirašinėja, neišsiaiškinę priežasties.
Atsakyti
QUOTE(gaika78 @ 2008 12 28, 15:16)
O namas kelių aukštų?Nes jei gyveni 5,o lieja iš viršaus?

Namas 9 aukštų.
QUOTE
Paskui išsiaiškinom,kad bėga lietui lyjant.

Mano atveju su lietum tai tikrai nesusiję ax.gif


QUOTE(ūkio bitė @ 2008 12 28, 16:49)
2sofi: panašu, kad užliejimas yra dėl netvarkingo kanalizcijos stovo (jei užliejimas vystosi aplink jį).

Taip, būtent aplink stovą.
QUOTE
Lygiai taip pat išieškoti nuostolų atlyginimą galima ir iš namą administruojančios įmonės, nebūtinai v.kaimyno.
Kito kelio,kaip teismas, nlb ir bus, jei atsirašinėja, neišsiaiškinę priežasties.

Ką tokiu atveju reikėtų duoti į teismą?
Kitas dalykas - man rūpi ne nuostolių atlyginimas, o tai kad būtų pašalinta užliejimo priežastis.

Dar toks klausimas - gal žinote, kas laikoma riba tarp namo bendrojo kanalizacijos vamzdyno ir konkretaus buto?
Atsakyti
Bandyk apdraust buta ir tada nuostolius atlygins draudimo kompanija tuo paciu ji isieskos is kaltininiko, gal tada ir pajudes reikalas su issiaiskinimu kas kaltas, kai duos per kisene kaimynui ar jusu namo bendrijai, ekspertai kiek zinau tures issiaiskint kas kaltas 4u.gif ir paciai tada nereikes tasytis po teismus
Atsakyti
Jei drausti, tai jau reikėtų daryti bent kosmetinį remontą, nes ten jau n kartų lieta. Manau, kad dabar nedraustų. Remontą aš planuoju kapitalinį, todėl norėčiau viską susitvarkyt iki jo.
Atsakyti
2sofy: jei tikslas ne babkių išieškojimas- tiesiog Patys su kaimynu ir suremontuokittą stovą (reikia atidaužyti aplinkui ir pažiūrėti, kas ten dedasi). Bus daug pigiau ir paprasčiau nei poteismus tūsytis.

Ribą nusako aptarnavimo sutarties (jei tokia yra) ribų aktas.Taprasme iki kurios vietos vamzdyną prižiūri ir atsako adm.įmonė.
Atsakyti
QUOTE(ūkio bitė @ 2008 12 30, 16:36)
2sofy: jei tikslas ne babkių išieškojimas- tiesiog Patys su kaimynu ir suremontuokittą stovą (reikia atidaužyti aplinkui ir pažiūrėti, kas ten dedasi). Bus daug pigiau ir paprasčiau nei poteismus tūsytis.

Jau domėjausi, patiems negalima - ten tokios procedūros, kad ohoho doh.gif
QUOTE
Ribą nusako aptarnavimo sutarties (jei tokia yra) ribų aktas.Taprasme iki kurios vietos vamzdyną prižiūri ir atsako adm.įmonė.

Sutartis yra, bet ribos nenurodytos - viskas ten labai bendrom frazėm ir nieko konkretaus unsure.gif
Atsakyti
Paprasciausias budas apsidrausti savo buta. Draudimas jums atlygintu zala, o issireikalautu is to del kurio kaltes tai ivyko smile.gif Po to kai tektu atlyginti zala draudimui tas kas kaltas tikrai susitvarkytu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Alisa007 @ 2009 01 04, 23:45)
Paprasciausias budas apsidrausti savo buta. Draudimas jums atlygintu zala, o issireikalautu is to del kurio kaltes tai ivyko  smile.gif  Po to kai tektu atlyginti zala draudimui tas kas kaltas tikrai susitvarkytu  biggrin.gif

drinks_cheers.gif dėl draudimo. mus liedavo kaimynai pastoviai iš viršaus doh.gif gerai, kad tualete ir nestipriai, plytelės išdžiūdavo ir nesimatydavo. kiek ėjom ir piktuoju, ir gražiuoju, kad susitvarkytų. tai nieko nedarė piktybiškai. kol vieną kartą neužliejo virtuvės ir vieno kambario ką tik po remonto. grįžom iš atostogų ir radom kaimynų "dovanėlę" verysad.gif tada iškvietėm draudimą, jie nuostolius atlygino ir tuos kaimynus patampė gerokai manau g.gif susitvarkė atrodo, jau dabar nė vonioj nebelieja ax.gif tiesa, draudimo ekspertas sakė, kad dažnai nepavyksta išieškot iš kaimynų tų nuostolių. bet išmoką išmoka nepriklausomai nuo to mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tangi: 26 sausio 2009 - 17:25