Įkraunama...
Įkraunama...

Užpylėm kaimynus arba atvirkščiai

Sveikos,
Mūsų istorija vis dar nesibaigia.Draudimo bendrovė pasiūle derinti su kaimyne remontą. Kaimyne atsivede savo kažkoki draugą kuris apsižiūrėjo ir sako, nieko čia daryti nereikia. Nors draudimo bendrovės statybininkai, paskaičiavo lubų keitimo darbus, sienu skutima ir tt. parketo šifavimą. Suma gaunasi nemaža.

Dabar klausimas kiek kartų gali pas mus eiti tą kaimynė, nes buvo jau 4 kartus.
Kiek čia tesis visi šitie derinimo darbai, gal kas susidūręs gali pakomentuoti.
Atsakyti
Kam tada iš viso draustis, jeigu užlieję kaimynai išsiverkia, kad remontą darytumėtės už savo pinigus g.gif aišku, gaila, ir tos pensininkės. Bet kitavertus, tai įdomu, kaip jinai su jumis šnekėtų, jeigu draudimo neturėtumėte. Greičiausiai užtrenktų prieš nosį duris, ir pasakytų, kad "neturi pinigų", "nieko nežino", "nieko neįvyko". na gal dar atsivestų pažįstamą ale meistrą, kuris pasakytų, kad "viskas čia gerai". Dar vienas dalykas, ne visada labiausiai verkiantys turi mažiausiai pinigų. be to, tą butą ji greičiausiai paliks vaikams, gal vaikai galėtų padėti (bet šiaip tai čia jau nebe Jūsų reikalas).

Aš daryčiau taip: surašyčiau kaimynei, kokius konkrečius darbus reikia atlikti (lubų, sienų, parketo tvarkymas, kaip nustatė draudimo bendrovės meistrai). Pasiūlyčiau jai pačiai per konkretų protingą terminą (pvz., savaitę) surasti meistrus, kurie tuos darbus atliks (ir paskui sąskaitą išrašys). Jeigu per tą terminą ji meistrų nepasiūlys, Jūs be papildomų įspėjimų pati pasirinksite sau tinkančius meistrus, o paskui draudimo bendrovė atsiųs kaimynei sąskaitą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laumzirge: 05 kovo 2015 - 13:20
Manau kapitaliai susitvarkius vamzdyną, bus daug mažiau bėdų smile.gif Bet čia jau viso namo reikalas. Tada tik buitinių prietaisų žarnas prisižiūrėti reikia. Mes susilitavom vamzdyną ir absoliučiai jokių bėdų mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(laumzirge @ 2014 05 28, 17:14)
O ką reiktų daryti, jei apačioje gyvenantys kaimynai nesutinka, kad keistume vamzdį?..
Pas mus yra nuo caro maro laikų likęs baisus kanalizacijos vamzdis (vertikalus), svarbiausia būtų pakeisti tą jo dalį, kur yra sujungimas tarp mūsų ir kaimynų vamzdžių (dažniausiai trūksta būtent ta vieta). Bet kaimynė pensininkė apie tai net girdėti nenori doh.gif

Galvoju, ar yra koks nors būdas parodyti, kad mes norėjome pasikeisti vamzdžius, o ji nesutiko? Ta prasme, ar įmanoma padaryti taip, kad trūkus vamzdžiui, kalti liktume ne mes, o patys kaimynai dėl savo aplaidumo?.. Ir kai reiktų tvarkyti trūkusius vamzdžius, tai kaimynai mums turėtų sumokėti sugadintą remontą, jeigu tektų pas mus bute keisti tuos vamzdžius.

Gal kas esate susidūrę?.. g.gif

Ar pavyko susitart?
Man ir taip buvo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedre.vs @ 2015 03 05, 23:50)
Manau kapitaliai susitvarkius vamzdyną, bus daug mažiau bėdų smile.gif Bet čia jau viso namo reikalas. Tada tik buitinių prietaisų žarnas prisižiūrėti reikia. Mes susilitavom vamzdyną ir absoliučiai jokių bėdų mirksiukas.gif
Papildyta:

Ar pavyko susitart?
Man ir taip buvo mirksiukas.gif


Šiaip ne taip pavyko kaimynę įkalbinti rolleyes.gif pasitelkiau namo pirmininkę, dar santechnikas vaizdžiai papasakojo, kaip čia ją užpils ir kaip jinai nežinos, ką daryti - ar su bliūdu stovėti, ar bėgti į rūsį vandens užsukti. lotuliukas.gif

Su kanalizacijos vamzdžiais mūsų name bėda ta, kad dalis to vamzdžio yra bendrijos, bet jo atšaka kaip ir buto, juos keičiant reiktų ir WC praktiškai išsilupti, todėl daug kas nesutinka... Nors tie kanalizacijos vamzdžiai tai visiškai supuvę ir avariniai (bent jau mūsų bute).

Aišku, geriausia būtų buvę, jeigu namas būtų tuos vamzdžius per visus aukštus keitęs, bet mūsų atveju būtų keitę tik kanalizacijos didįjį vamzdį, ir tai neaišku kada. O šalto/karšto vandens vamzdžiai, anot pirmininkės, "dar palyginti geri".
Atsakyti
QUOTE(laumzirge @ 2015 03 06, 15:06)
Šiaip ne taip pavyko kaimynę įkalbinti rolleyes.gif pasitelkiau namo pirmininkę, dar santechnikas vaizdžiai papasakojo, kaip čia ją užpils ir kaip jinai nežinos, ką daryti - ar su bliūdu stovėti, ar bėgti į rūsį vandens užsukti. lotuliukas.gif

Su kanalizacijos vamzdžiais mūsų name bėda ta, kad  dalis to vamzdžio yra bendrijos, bet jo atšaka kaip ir buto, juos keičiant reiktų ir WC praktiškai išsilupti, todėl daug kas nesutinka... Nors tie kanalizacijos vamzdžiai tai visiškai supuvę ir avariniai (bent jau mūsų bute).

Aišku, geriausia būtų buvę, jeigu namas būtų tuos vamzdžius per visus aukštus keitęs, bet mūsų atveju būtų keitę tik kanalizacijos didįjį vamzdį, ir tai neaišku kada. O šalto/karšto vandens vamzdžiai, anot pirmininkės, "dar palyginti geri".

oh my, aš džiaugiuosi, kad pas mus tokios bėdos nebuvo. Trūko vienam aukšte, paėmė ir keitė visą stovą toje pusėje - tiek kanalizacijos, tiek vandentiekio. Bet kai tą patį darė kitoje pusėje pasikartojus istorijai, buvo bėdų, nes na kaip ne kaip, išdrąsko viską, kas po remontų labai nemalonu, nenorėjo leisti ir pan.
Atsakyti
QUOTE(dvynukiene @ 2015 03 05, 12:42)
Sveikos,
Mūsų istorija vis dar nesibaigia.Draudimo bendrovė pasiūle derinti su kaimyne remontą. Kaimyne atsivede savo kažkoki draugą kuris apsižiūrėjo ir sako, nieko čia daryti nereikia. Nors draudimo bendrovės statybininkai, paskaičiavo lubų keitimo darbus, sienu skutima ir tt. parketo šifavimą. Suma gaunasi nemaža.

Dabar klausimas kiek kartų gali pas mus eiti tą kaimynė, nes buvo jau 4 kartus.
Kiek čia tesis visi šitie derinimo darbai, gal kas susidūręs gali pakomentuoti.


Sveiki,
aš vistiek niekaip nesuprantu, ta prasme draudimas šiuo atveju dirba kaip pinigų išmušinėtojas iš kaimynės? Tai kame čia tada draudimas... Tai jei būstas draustas būsto draudimu, tai draudimas turi ir padengt remonto išlaidas, koks skirtumas ar kaimynė užpylė, ar bendros namo komunikacijos trūko, ar lėktuvas per langą įskrido... ta prasme turi ne tik įvertint nuostolius ir paskaičiuot darbų sąmatą, bet visa tai ir apmokėti, prie ko čia kaimynė, nesvarbu kad jos kaltė. Juk už draudimo polisą draudimo kompanijai moki, o ne kaimynei. O jei dar yra ir turto draudimas, tai priklausomai nuo sutarties ir sugadintą namų turtą atpirkt, na pvz jei televizorių užpylė.
Tai kam apskritai tada draustis, jei reikia iš kaimyno pinigų išsiprašyt. Tą ir be draudimo darytum...
Nu tai o civilinis tada, jei pats kaimynus užpylei, taigi draudimas savo lėšom turi dengti tavo užpiltų kaimynų remontą... Šiuo atveju nebėra iš ko draudimui pinigų tada paimti.
Keista net nepagalvojau kad tokia situacija gali būti, aišku žinoma priklauso nuo draudimo sąlygų, sutarties ir apimties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Blumchen123: 06 kovo 2015 - 17:39
QUOTE(laumzirge @ 2015 03 06, 15:06)
Šiaip ne taip pavyko kaimynę įkalbinti rolleyes.gif pasitelkiau namo pirmininkę, dar santechnikas vaizdžiai papasakojo, kaip čia ją užpils ir kaip jinai nežinos, ką daryti - ar su bliūdu stovėti, ar bėgti į rūsį vandens užsukti. lotuliukas.gif

Su kanalizacijos vamzdžiais mūsų name bėda ta, kad  dalis to vamzdžio yra bendrijos, bet jo atšaka kaip ir buto, juos keičiant reiktų ir WC praktiškai išsilupti, todėl daug kas nesutinka... Nors tie kanalizacijos vamzdžiai tai visiškai supuvę ir avariniai (bent jau mūsų bute).

Aišku, geriausia būtų buvę, jeigu namas būtų tuos vamzdžius per visus aukštus keitęs, bet mūsų atveju būtų keitę tik kanalizacijos didįjį vamzdį, ir tai neaišku kada. O šalto/karšto vandens vamzdžiai, anot pirmininkės, "dar palyginti geri".

Žinau aš tuos dalykus biggrin.gif mano vyras pirmininkas, pats daro remontus, santechniką. Geri vamzdžiai kitiems yra tie, kur susispaudžia arba sutrupa lotuliukas.gif Ypač tiems, kas gimė 1935-1942.
Atsakyti
Aš suprantu taip: žalą apmoka kaltininkas. Jeigu esate apsidraudes, tada jums žalą apmokes draudimas ir paskui išieskos ta sumą iš kaltininko. Jeigu nesate apsidraude, tada tariates tiesiogiai su kaltininku. Jei jis nesutinka, tada kreipiates i teismą ir bylinejates. Lygiai taip pat darys ir draudimas: jeigu gražiuoju negaus pinigų iš kaltininko, kreipsis į teismą.

QUOTE(Blumchen123 @ 2015 03 06, 18:34)
Sveiki,
aš vistiek niekaip nesuprantu, ta prasme draudimas šiuo atveju dirba kaip pinigų išmušinėtojas iš kaimynės? Tai kame čia tada draudimas... Tai jei būstas draustas būsto draudimu, tai draudimas turi ir padengt remonto išlaidas, koks skirtumas ar kaimynė užpylė, ar bendros namo komunikacijos trūko, ar lėktuvas per langą įskrido... ta prasme turi ne tik įvertint nuostolius ir paskaičiuot darbų sąmatą, bet visa tai ir apmokėti, prie ko čia kaimynė, nesvarbu kad jos kaltė. Juk už draudimo polisą draudimo kompanijai moki, o ne kaimynei. O jei dar yra ir turto draudimas, tai priklausomai nuo sutarties ir sugadintą namų turtą atpirkt, na pvz jei televizorių užpylė.
Tai kam apskritai tada draustis, jei reikia iš kaimyno pinigų išsiprašyt. Tą ir be draudimo darytum...
Nu tai o civilinis tada, jei pats kaimynus užpylei, taigi draudimas savo lėšom turi dengti tavo užpiltų kaimynų remontą... Šiuo atveju nebėra iš ko draudimui pinigų tada paimti.
Keista net nepagalvojau kad tokia situacija gali būti, aišku žinoma priklauso nuo draudimo sąlygų, sutarties ir apimties.

Atsakyti
QUOTE(laumzirge @ 2015 03 07, 01:47)
Aš suprantu taip: žalą apmoka kaltininkas. Jeigu esate apsidraudes, tada jums žalą apmokes draudimas ir paskui išieskos ta sumą iš kaltininko. Jeigu nesate apsidraude, tada tariates tiesiogiai su kaltininku. Jei jis nesutinka, tada kreipiates i teismą ir bylinejates. Lygiai taip pat darys ir draudimas: jeigu gražiuoju negaus pinigų iš kaltininko, kreipsis į teismą.


Hm, na logika kaip ir aiški.
Tik man tada neišku iš ko išieškotų pinigus remontui jei trūktų pavyzdžiui bendras namo vandens stovas kad ir už sienos pačio žmogaus buto ribose. Tada juk nėra konkretaus kaltininko, tai žala turi būti atlyginama iš draudimo "kišenės".

Tas pats kaip ir su civiliniu draudimu, jei aš užpyliau kaimynus, tai draudimas apmoka iš savo "kišenes" remonta nukentėjusiam. Iš manęs gi neprašys pinigų todėl kad aš kaltininkas, juk tam ir draudžiausi kad apsisaugot nuo išlaidų tokiu atveju.

Nu aišku, kai yra konkretus kaltininkas tada iš jo ir išieško reiškia g.gif Vienu žodžiu civiline tiesiog privaloma draustis, ne tiek daug kainuoja ir tada nebaisu jokius kaimynus užpilti. Reik tik draudžiamos sumos nenumažint.
Atsakyti
QUOTE(Blumchen123 @ 2015 03 07, 12:45)
Hm, na logika kaip ir aiški.
Tik man tada neišku iš ko išieškotų pinigus remontui jei trūktų pavyzdžiui bendras namo vandens stovas kad ir už sienos pačio žmogaus buto ribose. Tada juk nėra konkretaus kaltininko, tai žala turi būti atlyginama iš draudimo "kišenės".

visos namo bendros komunikacijos priklauso viesiems namo savininkams. Esant įvykiui dėl bendrų sistemų gedimų atsakytų visi bendraturčiai. draudimo bendrovė išsieško iš bendrijos, jei tokia yra, o paskui bendrija proporcingai visiems sąskaitėles išstatytų. Kažkodėl žmonės dar gyvena sovietmečio palikimu, įsivaizduodami, kad už jo buto yra kažkieno turtas. Nea, tai yra visų daugiabučio namo gyventojų turtas, kurį jie turi prižiūrėt, saugot ir tausot. remontuot taip pat.

Aš šioje vietoje irgi nesuprantu, ko su ta kaimyne išvis bendrauti. Nesutinka sutvarkyt gražiuoju iš pirmo karto, psio, draudimas sumoka ir toliau jau jis bendrauja su kaltininke.
Nes nu pypec, bet man tokiu atveju draudimas nereikalingas, jei pati turėčiau išsimušinėt iš kaimynų pinigus. Na o jei draudimo žalų skyriui palinksėjot galva ir pati su kaimynėm sutikot kariaujat, tai jiems nuo to tik geriau-dirbt nereikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vi_ktorija: 10 kovo 2015 - 09:34
QUOTE(Giedre.vs @ 2015 03 06, 22:14)
Žinau aš tuos dalykus biggrin.gif mano vyras pirmininkas, pats daro remontus, santechniką. Geri vamzdžiai kitiems yra tie, kur susispaudžia arba sutrupa lotuliukas.gif Ypač tiems, kas gimė 1935-1942.


klystate, geriausi yra metaliniai lotuliukas.gif cituoju, "jeigu 40 metų atlaikė, tai ir dar tiek atlaikys" blink.gif
Atsakyti
QUOTE(laumzirge @ 2015 03 10, 23:43)
klystate, geriausi yra metaliniai lotuliukas.gif cituoju, "jeigu 40 metų atlaikė, tai ir dar tiek atlaikys" blink.gif

biggrin.gif lotuliukas.gif
Atsakyti