Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų deklaravimas už 2011 m.

Kokį skirtumą? Jei žmogus dirbo dar ir pagal darbo sutartį, tai tų 72 lt per mėn. nemokėjo. O jei mokėjo, tai kvailai darė, nes net jei veiklą vykdė tik 1 mėnesį (čia prielaida) ir uždirbo tik 600 lt, tai susidaro PSD permoka. O Sodra permokų negrąžina.

Iš 600 lt atimami leidžiami atskaitymai, dalinama per pusę ir paskaičiuojama PSD 9 proc.
Papildyta:
Kad jau įlindau į šitą temą, tai iš smalsumo paklausiu.
Jūs, Tepaluota, gal buhalterė, tai galbūt man paaiškinsite.
Matau savo pažymoje, kad pora įmonių pateikė klaidingus duomenis apie man išmokėtas pajamas, t.y. nurodė, kad tai yra 92 kodui priskiriamos pajamos (pagal verslo liudijimą), nors aš su jomis atsiskaičiau pagal ind. veiklos pažymą (93 kodas).
Deklaraciją supildžiau, savaime suprantama, taip, kaip yra faktiškai, t.y. priskyriau tas pajamas ind. veiklai pagal pažymą, o ne verslo liudijimą.

Bet kyla klausimas, ar VMI man jos neatmes? Nes mano duomenys nesutampa su pažymos duomenimis. Ar aš privalau pranešti VMI apie klaidą ar čia tų įmonių buhalterių reikalas? Beje, įdomu tas, kad su jomis aš net negalėčiau atsiskaityti pagal verslo liudijimą (to neleidžia teisės aktai).
Atsakyti
QUOTE(Kartu_Kartu @ 2012 03 22, 00:10)
Visus 2011 m. buvau vaiko priežiūros atostogose, tai kodėl pagal deklaraciją turiu sumokėti 43 Lt  g.gif ? Plius ir taip už sausį visada mažiau perveda, nei visus kitus mėnesius...

Gal per didelis NPD buvo pritaikitas,todel turit dar grazint.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2012 03 21, 23:22)
Kokį skirtumą? Jei žmogus dirbo dar ir pagal darbo sutartį, tai tų 72 lt per mėn. nemokėjo. O jei mokėjo, tai kvailai darė.

Taip, dėl PSD - dirbančiam pagal DS nereikia skubėti jų mokėti, jei pajamos pagal IVP yra nedidelės.
QUOTE(saulala @ 2012 03 21, 23:22)
Matau savo pažymoje, kad pora įmonių pateikė klaidingus duomenis apie man išmokėtas pajamas, t.y. nurodė, kad tai yra 92 kodui priskiriamos pajamos

Galit paskambinti ir paprašyti, kad patikslintų deklaracijas.
QUOTE(saulala @ 2012 03 21, 23:22)
ar VMI man jos neatmes?

Neturėtų, nes VMI juk mato, kokia veikla patys suteikė teisę verstis. Blogiausiu atveju gausit į el.paštą prašymą patikslinti deklaraciją, o tada pasiskambinsit jums priskirtai inspektorei ir viską paaiškinsit.
Atsakyti
Labas rytas,

paaiškinkite ar teisingai skaičiuoju:
pas mane du vaikiukai, NPD - 12*100+12*200, šitą sumą galiu deklaruoti viena arba perpus su vyru.
Auginam (teismo sprendimu) vyro vaiką iš pirmos santuokos, tai jam kiek plius? g.gif
Atsakyti
Sveiki,

Noriu paklausti ar reikia pačiam koreguoti 15 laukelį MNPD? Ar čia pati sistema viską suskaičiuoja?

Iš anksto dėkoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(justicir @ 2012 03 22, 10:23)
Sveiki,

Noriu paklausti ar reikia pačiam koreguoti 15 laukelį MNPD? Ar čia pati sistema viską suskaičiuoja?

Iš anksto dėkoju  4u.gif

Pati sistema skaiciuoja.
Atsakyti
Ačiū, Tepaluota!
Atsakyti
QUOTE(Laimė @ 2012 03 22, 09:23)
Labas rytas,

paaiškinkite ar teisingai skaičiuoju:
pas mane du vaikiukai, NPD - 12*100+12*200, šitą sumą galiu deklaruoti viena arba perpus su vyru.
Auginam (teismo sprendimu) vyro vaiką iš pirmos santuokos, tai jam kiek plius? g.gif


sakyciau vyrui priklauso 1200 (100*12) (uz vaika is pirmos santuokos) + po 1200 (200/2*12) uz kitus du vaikucius, taigi is viso 3600.

jums 600 (100/2*12) + 1200 (200/2*12), is viso 1800
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2012 03 22, 10:36)
sakyciau vyrui priklauso 1200 (100*12) (uz vaika is pirmos santuokos) + po 1200 (200/2*12) uz kitus du vaikucius, taigi is viso 3600.

jums 600 (100/2*12) + 1200 (200/2*12), is viso 1800


ir mums kievienam atskirai tas NPD sumas ir irasyti? ar galime kaip nors varijuoti, pasižiūrint kaip geriau gaunasi?
Atsakyti
Sveiki, deklaracija pateikiau kovo vidury (apie 15d), taciau kiek patikrinu vis dar nepriimta g.gif gal zinote per kiek laiko VMI jas priima?
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2012 03 21, 21:17)
30Lt išsiminusuos, rezultatą matysit deklaracijoj - arba grąžins, arba reiks primokėt, arba nusinulins. Valstybinio socialinio draudimo įmokas (28,5 proc.) mokėsit ne VMI, o Sodrai, kodu 292 (bet pasitikslinkit, negarantuoju, kad teisingai parašiau).

supratau, aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Laimė @ 2012 03 22, 16:46)
ir mums kievienam atskirai tas NPD sumas ir irasyti? ar galime kaip nors varijuoti, pasižiūrint kaip geriau gaunasi?


galit gal bandyti ivairius variantus, manau viskas priklausys nuo to, kaip VMI inspektore tikrindama paziures g.gif
Atsakyti