Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų deklaravimas už 2011 m.

QUOTE(giedre_giee @ 2012 03 14, 15:30)
tai deklaracijos ir pazymos tiksiandien pasirode, ir tai dar ne visi mato. palaukit kol pas jus atsiras ir tada deklaruokit. nes sodroj rodo pagal priskaityma, o vmi pagal ismokejima, todel gali skirtis/

Aisku, aciu. Nezinojau, kad tik siandiena viska sukele, visai nuo LT naujienu esu nutolus doh.gif tiesiog pernai jau kovo pirom dienos viskas buvo, tai ir sunerimau.
Atsakyti
Ar reikia pildyti GPM 308L(2) , esu paėmusi paskolą būstui, jai reikia tai kokius langelius reikia pildyti.
Atsakyti
Sveikos biggrin.gif
Na gal ir man patarsit 4u.gif
Ilindau pasicekavinti i vmi, ir likau nustebus, kad pasak ju esu skolinga 68 litus, nors nelabai suprantu uz ka tureciau juos sumoket...(na nebent buhaltere bus perliuku pridarius)..
Istorija tokia: 2011 sausio 11 grizau i darba, visus metus tvarkingai be jokiu nedarbingumu dirbau, gruodi algos neismokejo, tai kaip tik galvojau, kad deklaruodama kelis litus tureciau atgauti, o cia pasirodo as jiems skolinga.. Paziurejau i pazymos skaiciukus ir likau nustebinta 03 pajamu rusis - motinystes pasalpa nurodyta uz tas 10 dienu 2011 sausio nedirbtas dienas man yra vos ne didesne nei buvo menesine pasalpa blink.gif Tada i lindai I sodros puslapi ir paziurejau, kiek jie nurode ismoku, ir matau, kad ten jau nurodyta reali suma g.gif Tai ka man daryti, taisyti paciai deklaracija ar laukti, kol jie patys atsipaistys g.gif
Ir tada dar klausimelis is karto, kai reikes irasyta prie to 03pajamu rusies nuskaiciuotus mokescius ar kazkaip panasiai, tai man reikes sudeti sveikatos mokesti su tais anais mokesciais?nes sodros pazymoj jie yra atskirti g.gif
Na gal suprasit kas nors ka as cia parasiau biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos,
labai noreciau, kad kuri ismananti man padetu blush2.gif
Esu VPA nuo 2011-06-03 (dukryte gime 2011-05-28, bet as nejau nestumo ir gimdymo atostogu, buvau pasiemusi tik kasmetines atostogas darbe ir po ju iskart isejau i VPA). Vyras praeitais metais dirbo nuo 2011-02-01 iki 2011-09-15 kazkas. Turime tik vieną vaikutį, bet esame nesusituoke.
Tai kaip man paskaiciuoti koks tas MPNPD? blush2.gif Na, niekaip man nedasyla blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ciauzuika: 14 kovo 2012 - 18:25
Sveikos,
labai noreciau, kad kuri ismananti man padetu ax.gif blush2.gif
Esu VPA nuo 2011-06-03 (dukryte gime 2011-05-28, bet as nejau nestumo ir gimdymo atostogu, buvau pasiemusi tik kasmetines atostogas darbe ir po ju iskart isejau i VPA). Vyras praeitais metais dirbo nuo 2011-02-01 iki 2011-09-15 kazkas. Turime tik vieną vaikutį, bet esame nesusituoke.
Tai kaip man paskaiciuoti koks tas MPNPD? blush2.gif blush2.gif Na, niekaip man nedasyla blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ciauzuika: 14 kovo 2012 - 18:31
QUOTE(ciauzuika @ 2012 03 14, 18:19)
Sveikos,
labai noreciau, kad kuri ismananti man padetu  blush2.gif
Esu VPA nuo 2011-06-03 (dukryte gime 2011-05-28, bet as nejau nestumo ir gimdymo atostogu, buvau pasiemusi tik kasmetines atostogas darbe ir po ju iskart isejau i VPA). Vyras praeitais metais dirbo nuo 2011-02-01 iki 2011-09-15 kazkas. Turime tik vieną vaikutį, bet esame nesusituoke.
Tai kaip man paskaiciuoti koks tas MPNPD? blush2.gif  Na, niekaip man nedasyla  blush2.gif


700 kazkuriam vienam, arba po 350 kiekvienam 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(darlia25 @ 2012 03 14, 16:59)
laba diena-norejau paprasyti jusu pagalbos
vyras praejusius metus iki rugpjucio 13 dirbo vienoje imoneje, rugpjucio 22 isidarbino kitoje imoneje ir dirbo iki spalio 17 d. i birza istojo spalio 24, lapkricio 9 diena vel gryzo i antraja darboviete iki gruodzio 20 d, po to vel birza. is kur gali atsirasti 33 langelyje suma su minusu? blush2.gif gal klausimas ir atrodo keistas, bet tikiuosi kasnors is jusu pades 4u.gif


ar labai didele suma? jei didele, tai gal duomenys kokie nors nesuvaiksciojo? gal uz vaikus PNPD neiraset?
o jei nedidele, tai gali buti, kad ta menesi, kai dirbo po truputi abiejose darbovietese, abi pritaike NPD
variantu gali buti buti daug, bet mano pamineti labiausiai tiketini

QUOTE(Liniuxxx @ 2012 03 14, 17:13)
Sveikos 4u.gif  noreciau patarimo - uzpildziau deklaracija prisijungus prie banko, paspaudziau pateikti, taciau deklaracijos busena nesikeicia, salia prierasas perziureta ir toliau man ta deklaracija leidzia pildyti. Ar is VMI dar sulauksiu atsakymo, kad deklaracija priimta ir deklaracijos statusas pasikeis, ar cia as kazkur klaida padariau? g.gif

pasiziurekit: deklaravimu istorija->persiusti failai koks statusas deklaracijos. o siaip i emaila turi ateiti pranesimas, kad deklaracija priimta. aisku, jei nurodet emaila nustatymuose

QUOTE(Gurmano @ 2012 03 14, 17:25)
Gal kas greit gali pasakyt? Imta paskola 2009 m rudeni, busto paskola.
Kada anuliuota ta galimybe grazintis palukanu dali?
Ar dar imanoma, jei nebuvo grazintasi ne karto? Ar ir nepriklause?
Nzn, ar aiskiai paklausiau.
Aciu  4u.gif


gyventojas 2009 metų ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais iš pajamų gali atimti palūkanas už vieną paimtą kreditą (arba jo dalį) vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti arba palūkanas už vieno gyvenamojo būsto finansinę nuomą (lizingą), jeigu toks kreditas yra paimtas ir rašytinis susitarimas dėl gyvenamojo būsto, kuriam statyti ar įsigyti paimtas kreditas, statybos ar įsigijimo arba finansinės nuomos (lizingo) sutartis sudaryti iki 2009 m. sausio 1 d.
Papildyta:
QUOTE(Ievukinas @ 2012 03 14, 17:35)
kaip pasiziureti ar galiu kazka gauti is vmi?jei prisijungus nera isvis jokiu preliminariu deklaraciju ,nes pirma karta prisijungiau,vaikeli turiu kuris gime 2007 lapkriti


tiesiog pabandyti uzsipildyti preliminaria deklaracija, spausti sauktuka ir ziureti 33 ir 46 langeli 4u.gif
o vaikeli auginat viena? jei taip taj greiciausiai visas PNPD jau jums pritaikytas. jei su vyru, bet jis nedirbo tai galit jo dali prisitaikyti, tada kazkiek atgausit. arba jei dirbot nepilnus metus
daug uz ka galima susigrazinti g.gif

QUOTE(Anetė @ 2012 03 14, 17:52)
Ar reikia pildyti GPM 308L(2) , esu paėmusi paskolą būstui, jai reikia tai kokius langelius reikia pildyti.


jei kreditas paimtas iki 2009-01-01, reikia pildyt, kad atgauti GPM permoka, o jei veliau, tai nereikia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gemma: 14 kovo 2012 - 18:40
Aciukas uz atsaka, toki operatyvu!!
O paskaiciuot, ar maximuma graziniesi.. tai is sumoketu palukanu ketvirtadalis mazdaug turetu buti ar kaip? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gurmano: 14 kovo 2012 - 18:52
QUOTE(rasyte_ @ 2012 03 14, 18:18)
Istorija tokia: 2011 sausio 11 grizau i darba, visus metus tvarkingai be jokiu nedarbingumu dirbau, gruodi algos neismokejo, tai kaip tik galvojau, kad deklaruodama kelis litus tureciau atgauti, o cia pasirodo as jiems skolinga.. Paziurejau i pazymos skaiciukus ir likau nustebinta 03 pajamu rusis - motinystes pasalpa nurodyta uz tas 10 dienu 2011 sausio nedirbtas dienas man yra vos ne didesne nei buvo menesine pasalpa  blink.gif Tada i lindai I sodros puslapi ir paziurejau, kiek jie nurode ismoku, ir matau, kad ten jau nurodyta reali suma g.gif Tai ka man daryti, taisyti paciai deklaracija ar laukti, kol jie patys atsipaistys g.gif
Ir tada dar klausimelis is karto, kai reikes irasyta prie to 03pajamu rusies nuskaiciuotus mokescius ar kazkaip panasiai, tai man reikes sudeti sveikatos mokesti su tais anais mokesciais?nes sodros pazymoj jie yra atskirti  g.gif
Na gal suprasit kas nors ka as cia parasiau biggrin.gif


reiketu, be abejo, rasyti teisingus skaicius, t.y. kiek is tikro buvo ismoketa. su sodra ziuru nuolat neatitikimai buna. speju, sodra patikslins duomenis, tik neaisku kada apsiziures ir tai padarys... galima juos ir pakrutinti mirksiukas.gif
mokesciu sudeti nereikia, juk cia gyventoju pajamu mokescio deklaracija. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Gurmano @ 2012 03 14, 18:50)
Aciukas uz atsaka, toki operatyvu!!
O paskaiciuot, ar maximuma graziniesi.. tai is sumoketu palukanu ketvirtadalis mazdaug turetu buti ar kaip?  blush2.gif


Maksimali suma, kurią galima susigrąžinti pasinaudojus GPM lengvata, - 15 proc. nuo
sumokėtų įmokų uz busto paskolą.
BET lengvata taikoma įmokų sumai, kuri neviršija 25 proc. metinių apmokestinamųjų pajamų. ši suma paprastai buna nurodyta 20 langelyje. Perviršį (jei toks yra) gali deklaruoti sutuoktinis ir taip pat pasinaudoti lengvata smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gemma @ 2012 03 14, 19:56)
Maksimali suma, kurią galima susigrąžinti pasinaudojus GPM lengvata, - 15 proc. nuo
sumokėtų įmokų uz busto paskolą.
BET lengvata taikoma įmokų sumai, kuri neviršija 25 proc. metinių apmokestinamųjų pajamų. ši suma paprastai buna nurodyta 20 langelyje. Perviršį (jei toks yra) gali deklaruoti sutuoktinis ir taip pat pasinaudoti lengvata  smile.gif

Tai kitaip tariant, jei sumoketa pvz 2000Lt palukanu, tai susigrazint galima ~500Lt??
nes 20 langelyje didele suma ir nzn su kuo ja sieti... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Skorpe @ 2011 03 10, 11:29)
sveikos, dar karteli pakartokit durniems zmonems;) jei du vaikai (pilnus metus). ir pildausi deklaracija tik as, MB nepildo, nera reikalo jam, tai rasausi uz du vaikus i 17 langeli 3600? (bet idomu kaip, jei abu pildome ir rasomes 1800, tai grazina tik man 103 litus, jei irasau pas ji visa suma 3600, tada 270 grazina, o jei poas save 3600, tai 373 grazina? zodziu jei abu pildytumem, tai maziausiai gautumem? kodel taip?)


QUOTE(Skorpe @ 2011 03 10, 11:50)
tai dabar dar i ta pirma atsakant, ar as turiu deklaruoti ir is saves, ir is vyro? ta prasme jei sau prisitaikau 3600 - deklaruoju, tai ir MB jauciu reikia su nuliu deklaruoti ar taip? nes pas ji irasius nuli jau rodo minuso zenkla unsure.gif  jauciu reikia abiems po 1800 rasyti tada pas ji nuli grazina, man 103 lt?


QUOTE(Skorpe @ 2011 03 10, 11:54)
o tai jei per puse ar butina is MB deklaruoti irgi, jam nera butina, ir nieko nesusigrazina tokiu atveju?

Perskaičiau senoje temoje, tai visiškai nesupratau, kodėl nusprendėte deklaruodama taikytis per pusę, jei tai jums pats nepalankiausias variantas. Pasirinkite tą, kuris jums palankiausias mirksiukas.gif O kiek pas jį to minuso susidaro, kai pas save visą sumą įrašote? O kiek per abu atgautumėte, jei rašytumėte tik pas jį? Turit deklaruoti už abu, o tą 3600 galit dalinti per abu kaip tik norite - nebūtinai per pusę, ir nebūtinai visą jam ar visą jums. Pažiūrėkite per abi deklaracijas kada jums bendra suma būtų geriausia mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VaiVi: 14 kovo 2012 - 19:05
QUOTE(Liniuxxx @ 2012 03 14, 18:13)
Sveikos 4u.gif  noreciau patarimo - uzpildziau deklaracija prisijungus prie banko, paspaudziau pateikti, taciau deklaracijos busena nesikeicia, salia prierasas perziureta ir toliau man ta deklaracija leidzia pildyti. Ar is VMI dar sulauksiu atsakymo, kad deklaracija priimta ir deklaracijos statusas pasikeis, ar cia as kazkur klaida padariau? g.gif

tai jus m atote ta preliminaria deklaracija, jos statusas ir nesikeis kad perziureta. nueikite i deklaravimo istorija - pateikti dokumentai, matysit savo pateiktos deklaracijos statusa:)

QUOTE(rasyte_ @ 2012 03 14, 19:18)
Sveikos biggrin.gif
Na gal ir man patarsit 4u.gif
Ilindau pasicekavinti i vmi, ir likau nustebus, kad pasak ju esu skolinga 68 litus, nors nelabai suprantu uz ka tureciau juos sumoket...(na nebent buhaltere bus perliuku pridarius)..
Istorija tokia: 2011 sausio 11 grizau i darba, visus metus tvarkingai be jokiu nedarbingumu dirbau, gruodi algos neismokejo, tai kaip tik galvojau, kad deklaruodama kelis litus tureciau atgauti, o cia pasirodo as jiems skolinga.. Paziurejau i pazymos skaiciukus ir likau nustebinta 03 pajamu rusis - motinystes pasalpa nurodyta uz tas 10 dienu 2011 sausio nedirbtas dienas man yra vos ne didesne nei buvo menesine pasalpa  blink.gif Tada i lindai I sodros puslapi ir paziurejau, kiek jie nurode ismoku, ir matau, kad ten jau nurodyta reali suma g.gif Tai ka man daryti, taisyti paciai deklaracija ar laukti, kol jie patys atsipaistys g.gif
Ir tada dar klausimelis is karto, kai reikes irasyta prie to 03pajamu rusies nuskaiciuotus mokescius ar kazkaip panasiai, tai man reikes sudeti sveikatos mokesti su tais anais mokesciais?nes sodros pazymoj jie yra atskirti  g.gif
Na gal suprasit kas nors ka as cia parasiau biggrin.gif

matot sodra rodo pagal priskaityma, o vmi pagal ismokejima. jei 2011m sausi jum sodra ismokejo kas priklauso uz sausi, ir kazkokia dali (ar visa) gruodzio ismoka, cia jau sumuojasi prie jusu 2011 m pajamu. sodra jei uz 2010 gruodi, tai pas save man rodos skaiciuoja prie gruodzio, todel pas juos matot tik ta suma kuri uz sausi priklause.

QUOTE(ciauzuika @ 2012 03 14, 19:31)
Sveikos,
labai noreciau, kad kuri ismananti man padetu  ax.gif blush2.gif
Esu VPA nuo 2011-06-03 (dukryte gime 2011-05-28, bet as nejau nestumo ir gimdymo atostogu, buvau pasiemusi tik kasmetines atostogas darbe ir po ju iskart isejau i VPA). Vyras praeitais metais dirbo nuo 2011-02-01 iki 2011-09-15 kazkas. Turime tik vieną vaikutį, bet esame nesusituoke.
Tai kaip man paskaiciuoti koks tas MPNPD?  blush2.gif blush2.gif Na, niekaip man nedasyla  blush2.gif blush2.gif

jum abiem priklauso 700 lt NPD, kadangi lengavata atsiranda nuo kito menesio nei gime vaikas. kiekvienam jusu butu po 350 lt.

QUOTE(Gurmano @ 2012 03 14, 19:50)
Aciukas uz atsaka, toki operatyvu!!
O paskaiciuot, ar maximuma graziniesi.. tai is sumoketu palukanu ketvirtadalis mazdaug turetu buti ar kaip?  blush2.gif

jei deklaracijoj 20 laukelis lygus arba didesnis jusu sumoketom palukanom, tai grazins maximuma - 15 proc nuo sumoketu palukanu. Jei 20 laukelyje maziau nei sumoketos palukanos, 15 proc. grazins nuo 20 laukelyje esancios sumos
Papildyta:
QUOTE(Gurmano @ 2012 03 14, 20:00)
Tai kitaip tariant, jei sumoketa pvz 2000Lt palukanu, tai susigrazint galima ~500Lt??
nes 20 langelyje didele suma ir nzn su kuo ja sieti...  blush2.gif

maximaliai nuo 2000 galite susigrazinti 300 lt (2000*0.15)
Atsakyti