Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(denaxa @ 2012 03 16, 11:42)
O as jau nebepajegsiu si menesi sumoketi visko,tiesiog korteleje nebera tiek pinigu,o atlyginimas balandzio men... verysad.gif  732 uz sildyma atejo,o pridejus visa kita... verysad.gif


blink.gif kiek ploto turite?
Nors pvz. uošvei gyveno šilčiau, tai ir mokėti gavo 680, o mes 515 su 64kv., bet mes šalom, namuose buvo apie 16 laipsnių
Atsakyti
QUOTE(raganieška @ 2012 03 16, 14:28)
blink.gif kiek ploto turite?
Nors pvz. uošvei gyveno šilčiau, tai ir mokėti gavo 680, o mes 515 su 64kv., bet mes šalom, namuose buvo apie 16 laipsnių

67kv.m. O kas apmaudziausia-visa ziema nuolat praviri langai,namie 19-20 laipsniu,bet sausas oras,nebutu imanoma kvepuot kitaip...matyt,kazkam is kaimynu salta,tai uztat ir uzstatyta tokia siluma...man tiek nereikia,bet...nepataupysi niekaip daugiabutyje kai visa sistema bendra... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2012 03 16, 14:41)
67kv.m. O kas apmaudziausia-visa ziema nuolat praviri langai,namie 19-20 laipsniu,bet sausas oras,nebutu imanoma kvepuot kitaip...matyt,kazkam is kaimynu salta,tai uztat ir uzstatyta tokia siluma...man tiek nereikia,bet...nepataupysi niekaip daugiabutyje kai visa sistema bendra... schmoll.gif


Su tais senos statybos daugiabučiais nepritauspysi doh.gif nors su tais reguliuojamais radiat. ir gi sesė sako užsuku iki min., nes mums šilta, tai tada radiatorius pleškina
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2012 03 16, 14:41)
,bet...nepataupysi niekaip daugiabutyje kai visa sistema bendra... schmoll.gif

kodel nepritaupysi - gali rasyti nama administruojancios bendroves, kad sumazintu, nes namuose per karsta. Nors man asmeniskai uzteko skambucio ( sildymas automatiskai reguliuojasi pagal oro temperatura, bet yra imanoma rankiniu budu kazkiek sumazinti)
Vakar kaip tik dar kaimyne rinko parasus, kad sutinkam, jo nuo balandzio pirmos butu atjungtas sildymas.

Nors nepasakysiu, kad 19-20 laipsniu ziema yra labai jau karsta. Jeigu jau tikrai oras sausas, tai gal apie drekintuva vertetu pasvarstyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bekasė: 16 kovo 2012 - 15:06
as irgi svarstau, moket visa suma energijai, 634 , ar 200lt nemoket...delspinigiai vis tiek apie pora lt butu.... nezinaju. o kiek manot, ateis uz kova? kova dar visa menesi sildys???
Atsakyti
Žiūriu čia daug kas žiemą atvirais langais gyvena smile.gif Ir nelabai suprantu - aš atidarau langą ar balkoną ir po 15 min. viskas - kambary laukas. Apie laikymą nuolat nėra net kalbos - kambario temperatūra turbūt susilygintų su lauko unsure.gif
Atsakyti
Senuose daugiabučiuose šiluma paduodama nuo viršutinio aukšto į šildymo sistemą, tai kuo aukščiau gyveni tuo karščiau, tai kad ir skundžiasi viršutiniai aukštai, kad namie karšta šilumos gali ir neprisukti, jei apatiniai aukštai skūsis jok šala.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 03 16, 15:05)
kodel nepritaupysi - gali rasyti nama administruojancios bendroves, kad sumazintu, nes namuose per karsta. Nors man asmeniskai uzteko skambucio ( sildymas automatiskai reguliuojasi pagal oro temperatura, bet yra imanoma rankiniu budu kazkiek sumazinti)


Ir as is tu kur atvirais langais ziema. Deja nieko nepadarysi, nes mano butas mazas ir centrinis, o kaimynai net tame paciame aukste, tik didesniuose butuose sala. Taip pat sala tie, kuriu sienos ribojasi su lauko. Radiatoriaus prisisukima imanoma susiorganizuot, bet saskaita nuo to nesumazes sad.gif As saskaitos dar negavau.

Kepamos mesos kvepas fui, skusciausi.

Taupau planuodama islaidas.
Atsakyti
QUOTE(raganieška @ 2012 03 16, 20:36)
Senuose daugiabučiuose šiluma paduodama nuo viršutinio aukšto į šildymo sistemą, tai kuo aukščiau gyveni tuo karščiau, tai kad ir skundžiasi viršutiniai aukštai, kad namie karšta šilumos gali ir neprisukti, jei apatiniai aukštai skūsis jok šala.

Nežinau, ar teisybė, bet mums sakė, kad taip buvo anksčiau, o dabar kažkaip kitaip - pas mus devinti aukštai skundžiasi, kad pas juos kambary +14 unsure.gif

QUOTE(Malena @ 2012 03 16, 21:09)
Ir as is tu kur atvirais langais ziema. Deja nieko nepadarysi, nes mano butas mazas ir centrinis,

analogiška situacija, bet prakaitai nepila unsure.gif Nors jei būtų stiklintas balkonas, gal būtų kitaip ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sophi: 16 kovo 2012 - 21:13
QUOTE(Sophi @ 2012 03 16, 21:24)
Žiūriu čia daug kas žiemą atvirais langais gyvena smile.gif Ir nelabai suprantu - aš atidarau langą ar balkoną ir po 15 min. viskas - kambary laukas. Apie laikymą nuolat nėra net kalbos - kambario temperatūra turbūt susilygintų su lauko unsure.gif

Laikau nuolat ant mikroventiliacijos.jei nakciai uzdarau-negaliu miegot,prabundu nakti skaudancia galva,man oro truksta,neissimiegu doh.gif Nors tikrai nera labai karsta namie...O jei vedinuosi normaliai ir paskui uzdarau visai-po pusvalandzio vel norisi vedintis ax.gif
Ziemos pradzioj pradine temperatura buvo nustatyta zemesne,ir silde maziau,bet matyt kazkas pasiskunde kad salta... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2012 03 16, 22:13)
Nežinau, ar teisybė, bet mums sakė, kad taip buvo anksčiau, o dabar kažkaip kitaip - pas mus devinti aukštai skundžiasi, kad pas juos kambary +14 unsure.gif



Bet kaip gali būti kitaip senos statybos namuose? Juk šildymo sistemos vamzdynų nekeitė.
Atsakyti
QUOTE(raganieška @ 2012 03 16, 22:14)
Bet kaip gali būti kitaip senos statybos namuose? Juk šildymo sistemos vamzdynų nekeitė.

Gali. Gyvenu ne viršutiniame aukšte, o antrame. Pas mus visada šilta, mažiau +23 gal nėra buvę, nebent naktį, kai atidarau langą per šalčius. Namui - beveik 50 metų, o sąskaitos - už kai kurių čia bendraujančių perpus mažesnės... Taip kad ne visi seni namai vienodi smile.gif
Atsakyti