Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(Apollo @ 2012 08 08, 20:48)
Bet nuomodami visai neturesit. Geriau 100 tukst vertes nei visia jokio:) O kad banko paslaugos kainuoja, tai savaime suprantama. Ne veltui juk skolina.

Ne visai taip, nes nuoma pigesne, nei paskola. Reiskias, nuomodamasi i kojine galiu atsideti daugiau, galbut net surinkti tuos 100tukst. per 10-15m. ir nusipirkti buta be paskolos. Nu vat jei zinociau, kad taip ir bus su kainomis - tai tikrai paskolos neimciau.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 08 09, 09:17)
Ne visai taip, nes nuoma pigesne, nei paskola. Reiskias, nuomodamasi i kojine galiu atsideti daugiau, galbut net surinkti tuos 100tukst. per 10-15m. ir nusipirkti buta be paskolos. Nu vat jei zinociau, kad taip ir bus su kainomis - tai tikrai paskolos neimciau.


Man nepriimtina gyventi svetimam bute, is kurio bet kada gali iskraustyt, juolabiau, kad net susitvarkyt ar kazko pakeisti negalima...
Atsakyti
QUOTE(Apollo @ 2012 08 09, 09:28)
Man nepriimtina gyventi svetimam bute, is kurio bet kada gali iskraustyt, juolabiau, kad net susitvarkyt ar kazko pakeisti negalima...

Siuo atveju man pasiseke, as gyvenu "su" kitokia tvarka (ne LT). Sienu griaut negaleciau, bet kosmetinius remontus pasidaryt leidimu nereikia. Be to, nebutina nuomotis studentiska buta. Musu dabartinis visiskai atitinka musu poreikius ir reikalavimus. Jei pirkciau, kazko panasaus ir ieskociau.
Bet sutinku, savas butas yra savas. Is principo, as nesu pries paskolas. Viena buta jau pirkome tokiu budu, labai sekmingai issimokejome ir ji turime. Tuomet kazkaip klausimu nekilo, nes ir kainos buvo zemos. O si syki kazkodel tokio uztikrintumo nera, tai ir delsiu.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 08 08, 17:13)
Is dalies taip. Is kitos puses, nusipirkus buta uz 200.000 pinigu, per kuri per paskolos laikotarpi bus sumoketa 300.000, tie patys butai... kainuos 100.000  unsure.gif Vat tokios situacijos ir bijau labiausiai. Nes sakau, dabartiniai tevai, kurie butus galima sakyti gavo veltui ar pusvelciui, gali padeti savo vaikams. Karta pasikeis - ir to nebeliks.
Is kitos puses - NT ilgoje perspektyvoje visuomet brango  rolleyes.gif Nezinau nezinau, svarstau persvarstau skaiciuoju ir perskaiciuoju, o uztikrintumo kaip elgtis vis tiek nera.


Pireja, MB karta (kaip jo tevu nezinau), is savo tevu negavo jokios finansines pagalbos...Cia kazkada su jo draugais per vakareli kalbejom, kaip LT tevai persiplesdami padeda vaikams, patys taupydami kiekviena centa ir t.t., o cia -isejai ir tavo reikalas....Ir ne del to,kad nenori, cia tiesiog taip iprasta - tavo paskolos,tavo reikalas...Jie gyvena savo gyvena,su atostogom uzsieny,jau issimoketom paskolom...Tiesiog, isprasta taip ir pykciu,ar nuoskaudu del to tikrai nera biggrin.gif

Apie kita materialine pagalba (vaiku prieziura,dovanas ir t.t.) cia nekalbu...Butent apie isigyjant busta...
Mano tevai skyre finansines paramos,kai pirkom busta, taciau ji nebuvo tokia "svarbi" (finansine, ne moraline prasme smile.gif ),kad be jos nebutume ir taip isigyje...
Abejoju,ar mes savo vaikams kada isvis galesim padet... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Apollo @ 2012 08 09, 09:28)
Man nepriimtina gyventi svetimam bute, is kurio bet kada gali iskraustyt, juolabiau, kad net susitvarkyt ar kazko pakeisti negalima...

O pirkti viena nama su paskola, paskui ji parduot, pirkt antra nama su paskola ir galvot apie jo pardavima ir trecio namo pirkima vel su paskola, tai priimtina? blink.gif g.gif
Atsakyti
o kam jį parduot?

mums kurui per mėnesį 300-500 ir tai man daug.
Atsakyti
man taip pat nesuprantama, prie ko cia tevai, kai norima savo busta isigyti g.gif valio, jei tevai turi lysna milijona, bet is paskutiniu kapeiku padet vaikams, kurie turi darbus (o jei ju neturi, tai cia jau ju problema), isigyt busta, o paskui patiems galo su galu nesudurt...ne ne ne schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Would you? @ 2012 08 09, 14:05)
Cia kazkada su jo draugais per vakareli kalbejom, kaip LT tevai persiplesdami padeda vaikams, patys taupydami kiekviena centa ir t.t., o cia -isejai ir tavo reikalas....

As gal i neteisinga aplinka papuolus biggrin.gif bet padejo/padeda ir LT, ir FR. Kazkaip del to skirtumo nepajutau. Gal dar ir nuo salies priklauso.

QUOTE(Savory @ 2012 08 09, 14:34)
man taip pat nesuprantama, prie ko cia tevai, kai norima savo busta isigyti g.gif valio, jei tevai turi lysna milijona, bet is paskutiniu kapeiku padet vaikams, kurie turi darbus (o jei ju neturi, tai cia jau ju problema), isigyt busta, o paskui patiems galo su galu nesudurt...ne ne ne schmoll.gif

Jus kazka ne taip perskaitete - mes tokio klausimo ir nekelem, ar tevai turi/neturi padeti savo vaikams schmoll.gif
Atsakyti
Tikrai,kad priklauso...
Dar praktine dalis aisku,kad jei tevai mokejo paskola iki pensijos,tai is kur jiems sutaupyt bent dali vaiko naujam bustui? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Would you? @ 2012 08 09, 14:05)
Pireja, MB karta (kaip jo tevu nezinau), is savo tevu negavo jokios finansines pagalbos...Cia kazkada su jo draugais per vakareli kalbejom, kaip LT tevai persiplesdami padeda vaikams, patys taupydami kiekviena centa ir t.t., o cia -isejai ir tavo reikalas....Ir ne del to,kad nenori, cia tiesiog taip iprasta - tavo paskolos,tavo reikalas...Jie gyvena savo gyvena,su atostogom uzsieny,jau issimoketom paskolom...Tiesiog, isprasta taip ir pykciu,ar nuoskaudu del to tikrai nera biggrin.gif

Apie kita materialine pagalba (vaiku prieziura,dovanas ir t.t.) cia nekalbu...Butent apie isigyjant busta...
Mano tevai skyre finansines paramos,kai pirkom busta, taciau ji nebuvo tokia "svarbi" (finansine, ne moraline prasme smile.gif ),kad be jos nebutume ir taip isigyje...
Abejoju,ar mes savo vaikams kada isvis galesim padet... doh.gif


na as tiesiog norejau pritarti Would you teiginiui ax.gif gal tiesiog minti blogai isreiskiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mazge1979 @ 2012 08 09, 14:24)
o kam jį parduot?

neisivaizduoju, bet apollo kitoj temoj gyresi, kad prima nama pirko su paskola, paskui antra su paskola pirko, o dabar apie trecia nama galvoja ir irgi ims jam paskola, nes kitaip nesimotyvuotu taupyti pinigus.
Atsakyti
QUOTE(Would you? @ 2012 08 09, 14:48)
Tikrai,kad priklauso...
Dar praktine dalis aisku,kad jei tevai mokejo paskola iki pensijos,tai is kur jiems sutaupyt bent dali vaiko naujam bustui? g.gif

As neseniai pas viena kliente dirbau (jai metu virs 60), issikalbejome apie politika ir gyvenima aplamai. Tai ji sake, kad kai pasieme su vyru paskola namui statyti, tai bankui mokejo 17% metiniu palukanu blink.gif Cia gal pries kokius 30m. Sake, ziauriai sunku buvo. Bet zinau kita atveji, kai buvo gyventa gerame ir dideliame valdiskame buste praktiskai nemokamai. Tai isejus i pensija, jau buvo grazaus pinigelio susikrauta ne tik savam bustui isigyti. Kas rupinosi savo santaupomis, galejo pirkti akcijas ir gerai is to uzdirbti, nes nebuvo tokiu dideliu ekonominiu sukretimu, kaip pastaraji penkmeti.
Siaip mes kartais vaziuojame i kurortini "kaima" (pas anyta). Tai tame kurorte gal 80% namu yra antrines rezidencijos, nusipirktos butent vyresnio amziaus zmoniu.
Atsakyti