Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

norejau paklaust, berods miaska dalinosi, ar kas-
kaip ji taupe, atsidedavo remontams, vienus metus-vonia isejo atsirestauruot, kitus - po dukros kambari?
idomu, apie kokias sumas eina kalba - ar as nesigaudau kazko?
tarkim, turbut reiktu atsideti 200lt, bbet po pusmecio bus tik 1200lt, tai kazi ar vonia kokia isirengsi, nebent "pasidailint"? nes tarkim vien ta moderni duso kabina - 1500lt kainuoja. o kur plyteles, o jei apsvietima vonioj nori idomesni isivesti? po to : norisi lentyneliu dailiu. kad graziai ranksluoscius sukraut. toliau. kriaukle, kad ne butu metalo lakstas. ar as nemoku skaiciuot, bet vonia ir 5000lt gali kainuot, juk ir su darbu apmokejimu? g.gif g.gif

ar as jau interjero zurnalu prisiziurejus, ir jau svaigstu? biggrin.gif

o apie vaiku kambarius nekalbu. turbut jus darot kosmetini varianta, kai paslifuot, tapetus perklijuot. bet tarkim, vien padorus baldai, (na, okei nebutinai remtis kompaniju,), bet net atskirai sau uzsisakant, pasibraizant-ohoho kokios kainos... mano mama uz savo rasomoji darbo stala pas meistra uzsisakius vienetini - oho, kiek suplojo, grazu tai grazu, bet sake, pati daugiau taip neuzsakinetu. g.gif
ax.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 05 16, 08:34)

na, tai gal nebutinai viska viska vonioj pakeite? Juk ne visi, kurie turi vonia, keicia i duso kabina. Ne visi, pas kuriuos vonioj plyteles, darydami remonta nudauzo jas ir keicia i kitas, nes mada pasikeite. Gal tiesiog nebuvo toks remontas, kur viskas 100proc. turi buti pakeista.
Ir su vaiku kambariu tas pats. Gal pertapetavo, lovas nupirko kitas, lubas perdaze, o stalas ir spinta liko, nes kuo jau taip nusidevet galejo. Va pas mus svetainej baldai pries daugiau nei 10 metu keisti ir visai ju dar nereikia keisti. Niekas ju nesubraize, nesugadino.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 05 12, 17:46)
Yra. Ir abejoju ar parduotuves tampa jiems vienintele pramoga ar dar viena papildoma. Juk jei zmones pramogauja savaitgali: vaziuoja i pamegta kavine, o tada i uz min. 10 km. (pirmyn ir atgal daugiau gaunasi) parduotuve, tai cia papildomas benzinas. Tuo tarpu, jei abu turi nuolatinius bilietus ir vazineja po visa miesta kada, kiek ir kur nori, tai papildomu islaidu jie nepatiria. Tik taip nebuna.

P.S. pramogautoju po parduotuves as nesmerkiu, bet nera ko paskui jiems verkt, kad kazkam pinigu truksta. Po truputi, po truputi ir isslaisto nemaza pinigu suma ir patys nezino kur.
Mano poziuriu, taupyti pinigus, tai nemetyti ju ten, kur nereikia. Net jei atrodo tai smulkme.


taupyti mes mokam su vyru, ir labai neblogai smile.gif ir pasivaiskciojimai parduotuvese tai mum nekliudo, svarbu ir valia tureti smile.gif

QUOTE(Tylingoto @ 2012 05 12, 20:01)
* na, nepastebejau, kad ta moteris "verktu", jog jei pinigu truksta, vis del to, dar 30 metu nera, o jau nuosavus manus turi, na tai kas, kad tevai ukini pastata tam paaukojo, bet is darzines mama padaryti irgi kainuoja  thumbup.gif 



as ne tik neverkiu, as dziaugiuosi, kad gyvenam pakankamai neblogai, kad siuo metu turim 200 kv nama, kad nepasiemem jokios paskolos, kad nesam niekam skolingi nei lito. o per 4 metus namui sukisom apie 170tukst..
taip, musu pajamos su vyru gerokai aukstesnes nei vidutines, bet kiti mano amziaus zmones turedami dar didesnes pajamas vis dar gyvena pas tevus, svaisto piginus vejais ir nieko neturi, nes netaupo.

o kiekvieno taupymo budas yra skirtingas, ir parduotuvese mes lankomes pasizvalgyt i baldus ar i plyteles kelis kart per menesi, kartais uzsuku tik koki viena karta, kartais internete panarsau.

pvz kai rinkomes langus, ejom i kokias 7 firmas ir prasem, kad paskaiciuotu kainas. skirtumas buvo apie 8tukst uz tuos pacius plastikinius langus. kol kas esam patenktinti, atlaike 3 saltas ziemas ir niekas nenutiko.
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 05 16, 09:34)
norejau paklaust, berods miaska dalinosi, ar kas-
kaip ji taupe, atsidedavo remontams, vienus metus-vonia isejo atsirestauruot, kitus - po dukros kambari?
idomu, apie kokias sumas eina kalba - ar as nesigaudau kazko?

Prieš kelis metus darėm kapitalinį vonios ir wc remontą (nuo namo pastatymo niekas niekada ten neremontavo doh.gif ). Galutinė suma buvo apie 10 tūks. Taupėm apie 2 metus - minimali atidėjimo suma buvo 300 lt, o maksimali - pagal pinigų likutį. Susitaupė pakankamai lengvai (bet tada maisto ir paslaugų kainos buvo mažesnės unsure.gif ). O mašinai sunkiai tauposi verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 05 16, 08:34)
idomu, apie kokias sumas eina kalba - ar as nesigaudau kazko?
tarkim, turbut reiktu atsideti 200lt, bbet po pusmecio bus tik 1200lt, tai kazi ar vonia kokia isirengsi, nebent "pasidailint"? nes tarkim vien ta moderni duso kabina - 1500lt kainuoja. o kur plyteles, o jei apsvietima vonioj nori idomesni isivesti? po to : norisi lentyneliu dailiu. kad graziai ranksluoscius sukraut. toliau. kriaukle, kad ne butu metalo lakstas. ar as nemoku skaiciuot, bet vonia ir 5000lt gali kainuot, juk ir su darbu apmokejimu?  g.gif  g.gif

Man atrodo, kad jei busimiems remontams galima atideti tik 200lt., tai gal tada uzteks ir paprastesnes vonios, nei uz 5000lt.? unsure.gif Ar paprastesnio duso. Po to gausis taip, kad vonios kambarys bus graziausias "kampas" visame bute biggrin.gif Nu arba vonios kambarys tures super modernia duso kabina, o virtuveje stoves tarybine dujine virykle. Tai kazin irgi, ar labai jau gerai jausites.
Atsakyti
bet kaip vienisai mamai taupytis? visad nusiteikt - man tebunie prasciausia? g.gif arba taupaisi voniai -5metus, po to vaiku kambariams....ech...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 18 gegužės 2012 - 17:28
QUOTE(given444 @ 2012 05 18, 17:28)
bet kaip vienisai mamai taupytis? visad nusiteikt - man tebunie prasciausia?  g.gif arba taupaisi voniai -5metus, po to vaiku kambariams....ech...

Pigiausiu as niekada nesiulau biggrin.gif Be to, kas yra "prasciausia"? Ar jus, nusipirkusi moderniausia duso kabina, pasijusite laimingesne? Garantuoju, kad ne. Be to, is 25-u dusio funkciju naudosites kokiomis trimis. Mano asmenine nuomone, jei jau piniguose nesimaudome, tai geriau nusistatyti prioritetus, kas toje vonioje svarbiausia, ant ko nereikia taupyti pinigeliu, ant ko pataupyti, ir turesite sau grazia vonia po poros metu. O gal ta jusu vonia dar visai puse velnio, tik jums norisi modernesnes? Nusipirkite dazu, nusidazykite, pasiklokite koki pukuota kilimeli, ranksluoscius pasiderinkite, kt. aksesuarus - gal to ir uzteks?
Siaip vonios ir virtuves remontai kainuoja brangiausiai.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 05 18, 23:38)
Pigiausiu as niekada nesiulau  biggrin.gif Be to, kas yra "prasciausia"? Ar jus, nusipirkusi moderniausia duso kabina, pasijusite laimingesne? Garantuoju, kad ne. Be to, is 25-u dusio funkciju naudosites kokiomis trimis. Mano asmenine nuomone, jei jau piniguose nesimaudome, tai geriau nusistatyti prioritetus, kas toje vonioje svarbiausia, ant ko nereikia taupyti pinigeliu, ant ko pataupyti, ir turesite sau grazia vonia po poros metu. O gal ta jusu vonia dar visai puse velnio, tik jums norisi modernesnes? Nusipirkite dazu, nusidazykite, pasiklokite koki pukuota kilimeli, ranksluoscius pasiderinkite, kt. aksesuarus - gal to ir uzteks?
Siaip vonios ir virtuves remontai kainuoja brangiausiai.

taip, vonios kambari galima padaryti jauku ir laaaabai daug LT neisleidus ax.gif
taip, vonia maziausia patalpa namuose, bet "kapitalinis" remontas reikalauja nemazos sumos, todel remontuojant nama, vanios kambarys buvo paliktas pabaigi, po to lt pritruko norimam remontui, tai taip ir liko, toks, ne koks. vis atsiradus laisvam centui, ji investuojam i gyvenamus kambarius, geriau as sedesiu jaukioje svetaineje, ar valgysiu patogioje ir grazioje virtuveje, nei "kakosiu" pagal Euro standartus irengtoje vonioje blush2.gif taigi, vanios kamb blush2.gif ariui man uztenka ir kosmetinio remonto, kad plyteles butu savo vietoje, nelasetu kranas ir pan 4u.gif o kaip jau isirengsiu visa nama taip, kaip svajoju, tada ir voniai ateis laikas bigsmile.gif
Atsakyti
Vaikų kambario remontas ir baldai man kainavo 4000 Lt. Tiesa, nekeičiau lovų, jos beveik naujos ir dar geros. Keičiau langą, šlifavau ir lakavau grindis, pirkau po komodą, po lentyną ir rašomąjį stalą. Aišku, lyginau sienas, lubas, tinkavau, glaisčiau, dažiau ir t.t. Neliečiau tik elektros.
Tiesa, visi darbai - mano, tik meistras įstatė langą ir brolis padėjo su grindų šlifavimu. Dirbau tris savaites vakarais po darbo ir savaitgaliais.

Dabar labai norėčiau vonios ir wc kapitalinio, jo ten verkiant reikia, turiu ir pinigus, bet bėda - nėra meistrų, kurie apsiimtų, atseit - per mažos apimties darbas, jiems namus paduok įrenginėt ar visą butą bent jau doh.gif . Tai niekas ir nejuda kol kas. Gaila, kad ta patalpa man atrodo neįkandama pačiai pasidaryt doh.gif
Atsakyti
as vakar atradau nauja programa iBank, naudojancioms macbook'us smarkiai rekomenduoju. reikia truputi pasiskaityt help'a kad perprasti kaip ten viskas veikia, bet paskui super patogu- susivedus duomenis matai, kiek turi pinigu kortelej, kiek kreditinej, kiek paskolos, santaupu, investiciju ir tt. galima ne tik registruoti, kam kiek isleidziate, bet ir numatyti biudzeta vokeliu principu. taip rodo visas analizes is karto, kur kam kada isleidziate kiek pinigu. zodziu super, pati geriausia programa kokia esu naudojusi pinigu srautu sekimui thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2012 05 18, 07:38)
Prieš kelis metus darėm kapitalinį vonios ir wc remontą (nuo namo pastatymo niekas niekada ten neremontavo  doh.gif ). Galutinė suma buvo apie 10 tūks. Taupėm apie 2  metus - minimali atidėjimo suma buvo 300 lt, o maksimali - pagal pinigų likutį. Susitaupė pakankamai lengvai (bet tada maisto ir paslaugų kainos buvo mažesnės  unsure.gif ). O mašinai sunkiai tauposi  verysad.gif

10.000mhmmmm...na ar nesakiau? vat tokios ir sumos...

man pagunda ta, kad mano tevas interjero dizaineris ir visa kita. jis taip graziai ispildo namus ir erdves tiems, kas turi pinigu, na nebutinai turciams, kad ir vuditiokams... hm. todel darytis visai paprasta remonteli, galiu, bet. tetis siulo geresni dizaina, bet jo siulomi meistrai - ir viskas - remiasi - i money ir dar karta money unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(Miaška @ 2012 05 20, 12:02)
Vaikų kambario remontas ir baldai man kainavo 4000 Lt. Tiesa, nekeičiau lovų, jos beveik naujos ir dar geros. Keičiau langą, šlifavau ir lakavau grindis, pirkau po komodą, po lentyną ir rašomąjį stalą. Aišku, lyginau sienas, lubas, tinkavau, glaisčiau, dažiau ir t.t. Neliečiau tik elektros.
Tiesa, visi darbai - mano, tik meistras įstatė langą ir brolis padėjo su grindų šlifavimu. Dirbau tris savaites vakarais po darbo ir savaitgaliais.



vienas kambarys?
jetau, miaska, tai nemazai blink.gif be darbo, tik medziagoms - 4000lt. o kur dar garantija, kad pati ko nors nepridirbsi nelygaus ar negero? (cia as apie save.) na ir pasitikejimas didelis, kad remontuoji pati, bet aisku simtas tau balu uz tai...
tai ar nesakiau, ne taip ir pigu atsiremontuoti. va prasau, be kai kuriu baldu, be darbo - jau vien 4000lt ir be elektros. aina sau, o tai su viskuo doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 05 28, 08:25)
vienas kambarys?
jetau, miaska, tai nemazai  blink.gif be darbo, tik medziagoms - 4000lt. o kur dar garantija, kad pati ko nors nepridirbsi nelygaus ar negero? (cia as apie save.) na ir pasitikejimas didelis, kad remontuoji pati, bet aisku simtas tau balu uz tai...
tai ar nesakiau, ne taip ir pigu atsiremontuoti. va prasau, be kai kuriu baldu, be darbo - jau vien 4000lt ir be elektros. aina sau, o tai su viskuo  doh.gif  doh.gif  doh.gif

Nepabandęs - nežinosi biggrin.gif Kai pinigų nėra, bandai pats viską darytis arba bent didžiąja dalį darbų mirksiukas.gif Pabandymui pradedi nuo to kambario, kuriame mažiausiai lankosi svečiai. Įgavus praktikos, kiti kambariai einasi vis geriau ir geriau. Nebent norisi idealaus remonto 4u.gif
Atsakyti