Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(Bekasė @ 2012 05 08, 22:15)
na lyrika postuose as to metodo nematau, nes ten pabreziama butent vaiskciojimas po parduotuves.
Toki dalyka, kaip informacijos rinkima, planavima, kainu palyginima gan daznai darom ir nebutinai brangiam daiktui. Paprasciausiai norisi tureti toki, kuris atitktu tavo lukescius ir norus (o gauta informacija kartais ir pakeicia norus).


Manau apie ta pati g.gif

Cia tik budas kitoks.. Jie kaip supratau jauni, turi laisvu vakaru, tad gali ir po gyvas baldu ekspozicijas pasivaikscioti smile.gif As vakarais retai tai galiu sau leisti, todel narsau internete (minutelese tarp darbu ar vakarais/rytais kai visi miega) apziurinedama ivairiu butu interjierus ir daugmaz susivokiu, ko noriu. O veliau - viena-dvi dienos su masina, savaite apmastymams ir... tempiu vyra i konkrecius savo pasirinktus taskus bei darau uzsakyma.

o vaksciojimas po parduotuves. Na, neturiu tam laiko verysad.gif taciau esu isitikinusi, kad tai tik technikos klausimas smile.gif o vizualizacija ir susivokimas yra labai svarbu.
Atsakyti
taip, lyrika labai jau akcentuoja ta vaiksciojima po padruotuves ir asortimento analizavima neketinant pirkti... TAI IR SAUNU!!!! blush2.gif

kiek supratau, seima taupo kiekviena centa, kad pasiektu geresnies buities, tai reiskia, kad seima turi atsisakyti daugelio elementariu pramogu (tokiu kaip kinas, kavines ir kitos, reikalaujancios nemazai islaidu) tai labai saunu, kad jiems brasiblaskimui uztenka tiesiog "pasitrinti" po parduotuves. thumbup.gif o prasiblaskyti reikia visiems!!! o cia ir nauda dviguba. taip pramogaudami jie susirenka informacija apie dominancias prekes. kur pigiau pagamina baldus (ar lita preke), kur asortimentas didesnis, kur pristatymas greitesnis ir pan... na ir ta pati motivacija... matant norima daikta vitrinoje, kuo greiciau norisi, kad tas daiktas atsidurtu namuose, tai lengviau atsisakyti nebutinu niekuciu, kad reikiama suma greiciau susitaupytu!!!

pazystu seima (jau vaikai uzauginti, gera buitis sukurta) kuri pramogai uzsuka i viena ar kita parduotuve tiesiog seip, akis paganyti, tai tokiu daikciuku "uztaiko" thumbup.gif pvz paskutinis koks baldas is ekspozicijos su kokia 70 % nuolaida... ar koks namu apyvokos daiktas, uz tikrai pavidetinai mazas kainas... (aisku, konkreciu skaiciu nepasakysiu, bet pasiklausius tai baltas pavydas paima blush2.gif ) jie gali sau leisti netiketoms islaidoms skirti pinigu, ir taip tikrai nemazai sutaupo, nes jei nesitrainiotu po parduotuves, tai tuos daiktus pirktu daug brangiau... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Tylingoto @ 2012 05 12, 13:15)
*taip, lyrika labai jau akcentuoja ta vaiksciojima po padruotuves ir asortimento analizavima neketinant pirkti...

**pazystu seima kuri pramogai uzsuka i viena ar kita parduotuve tiesiog seip, akis paganyti, tai tokiu daikciuku "uztaiko"

* g.gif jei mazas miestas, tuomet tai VAIKSCIOJIMAS, bet mazam mieste, paprastai nera kur vaikscioti. Jei tai didelis miestas, tuomet tai jau turetu buti VAZINEJIMAS. O tai jau nereikalingos islaidos, t.y. pinigu svaistymas. Nebent turi menesini bilieta ir viesuoju transportu naudojasi g.gif bet ar daug tokiu seimu?

**bet tuomet reiskia, kad jei zmones is tiesu neplanuoja kazko pirkti, o vaiksto ir rade perka, tuomet g.gif jie perka tai, ko is tiesu nereikia. O tai irgi nepriskiriama prie taupymo schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 05 12, 16:23)
* g.gif jei mazas miestas, tuomet tai VAIKSCIOJIMAS, bet mazam mieste, paprastai nera kur vaikscioti. Jei tai didelis miestas, tuomet tai jau turetu buti VAZINEJIMAS. O tai jau nereikalingos islaidos, t.y. pinigu svaistymas. Nebent turi menesini bilieta ir viesuoju transportu naudojasi  g.gif bet ar daug tokiu seimu?

**bet tuomet reiskia, kad jei zmones is tiesu neplanuoja kazko pirkti, o vaiksto ir rade perka, tuomet  g.gif jie perka tai, ko is tiesu nereikia. O tai irgi nepriskiriama prie taupymo  schmoll.gif


* na, kaip iki tos parduotuves nusigaunama tai nera skirtumo, nes tai daroma taip pat kaip iki kitu pramogu butu nusigaunama, kurias pakeicia parduotuves, o po pacias parduotuves tai jau VAIKSTOMA blush2.gif dar nezinau tokios parduotuves, po kurias butu galima vazineti biggrin.gif

** na, pvz. visai neblogai butu pakeisti sofa. senoji dar nera suluzusi, bet jau savo atgyvenusi, tad skubeti ir lekti sia akimirka nera reikalo... o kaip pamato ekspozicijos ispardavima, ir patinkancia sofa uz LABAI jau maza kaina (lyginant su buvusia) tai ko gi nenupirkti... vistiek planuose yra sofos keitimas... uz pusmecio ar metu uz toki daikta kiti zmones butu mokeja daug brangiau... aisku, siai dienai tai seimai buvo neplanuotos islaidos, bet, jei jie gali sau leisti nusipirkti brangesni neplanuota daikta, tai saunu... rolleyes.gif

tiesiog cia pavizdys, kad ne visada pasivaiksciojimas po parduotuves neieskant konkretaus daikto yra laiko svaistymas. 4u.gif jei zmonems tai teikia malonumo, kodel gi ne... kam smerkti toki dalyka? g.gif gal man nesuprantamas dalykas yra vaiksciojimas po kavines ir kiekvienas savaitgalio vakaras leidziamas iki isnaktu baruose... man tai pinigu svaistymas, bet yra zmoniu kuriems tai gyvenimo budas, tai saunu drinks_cheers.gif kiekvienam savo...

asmeniskai as, nei po barus megstu vaikscioti, nei po parduotuves tusciai trintis, bet nematau prasmes smerkti zmoniu kurie tai daryti megsta...
Atsakyti
QUOTE(Tylingoto @ 2012 05 12, 16:21)
* na, kaip iki tos parduotuves nusigaunama tai nera skirtumo,


Yra. Ir abejoju ar parduotuves tampa jiems vienintele pramoga ar dar viena papildoma. Juk jei zmones pramogauja savaitgali: vaziuoja i pamegta kavine, o tada i uz min. 10 km. (pirmyn ir atgal daugiau gaunasi) parduotuve, tai cia papildomas benzinas. Tuo tarpu, jei abu turi nuolatinius bilietus ir vazineja po visa miesta kada, kiek ir kur nori, tai papildomu islaidu jie nepatiria. Tik taip nebuna.

P.S. pramogautoju po parduotuves as nesmerkiu, bet nera ko paskui jiems verkt, kad kazkam pinigu truksta. Po truputi, po truputi ir isslaisto nemaza pinigu suma ir patys nezino kur.
Mano poziuriu, taupyti pinigus, tai nemetyti ju ten, kur nereikia. Net jei atrodo tai smulkme.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 05 12, 17:46)

*P.S. pramogautoju po parduotuves as nesmerkiu, bet nera ko paskui jiems verkt, kad kazkam pinigu truksta. Po truputi, po truputi ir isslaisto nemaza pinigu suma ir patys nezino kur.

**Mano poziuriu, taupyti pinigus, tai nemetyti ju ten, kur nereikia. Net jei atrodo tai smulkme.

* na, nepastebejau, kad ta moteris "verktu", jog jei pinigu truksta, vis del to, dar 30 metu nera, o jau nuosavus manus turi, na tai kas, kad tevai ukini pastata tam paaukojo, bet is darzines mama padaryti irgi kainuoja thumbup.gif

**visiskai pritariu, smulkmenoms ir iseina didzioji dalis pinigu. rodos disetka tam daikteliui, kitam ir jau simtuko nera...

ir vel save "prikisiu" palyginimui, bet pati pirkdama kiekviena daikta pagalvoju, ar man jo tikrai reikia, nesvarbu, kiek kainuoja, 1 lt ar 10 lt vieninteles islaidos, kuriu tikrai reikia, ir be kuriu neina apseiti, tai mokesciai (kuriuos sumoku pirmiausiai, o po to verciuosi is likusiu pinigu ax.gif ) ir MAISTAS o visia kita tai pagal reikalinguma ziuriu, o dazniausiai pagalvoju, kad vis delto, apseisiu... ax.gif
Atsakyti
o svarbiausia mano taupaus gyvenimo taisykle NESISKOLINTI rolleyes.gif (apie pirkinius issimoketinai ir paskolas bustui nekalbu) bet greitieji kreditai... doh.gif nezinau bet kad toki imciau tik... paskutiniu atveju kaip jau nieko kito nebebutu likia... is draugu/giminiu skolintis nemegstu, jei pinigu nera, tai apseini ir be ju (mesos "uzsiperku" i prieki, darzoves uzaugintos darze tad pavalgyti skaniau ar prasciau visad yra) 4u.gif taip, mano seima viena is tu, kurioms reikia centa prie cento glausti, kad galetume pragyventi blush2.gif

cia temele apie taupyma, o pirmuosiuose puslapiuose kalbama apie susisiekima vilniuje schmoll.gif tada kelis puslapius persokau blush2.gif o paskutiniuose apie betolki vaiksciojima po parduotuves (ale moti) vacija taupyti pamatytiems daiktams + pramoga) g.gif kazkaip su taupymu mazai risasi lotuliukas.gif

noreciau paklausti, kaip jus taupote buityje. nekalbu apie grynus, cia viskas paprasta, kazko sau nenusiperki, maziau leidi, taip ir susitaupo pinigelis biggrin.gif

taigi kaip taupau as...
pirmiausiai, elektra... skalbimas, indaplove, kepimas elektrineje orkaitejevejos pjovimas ir kiti darbai, kurie "ryja" elektra atliekami tik savaitgaliais arba nakti. pas mane dvieju tarifu elektros skaitliukas, tad tiesa pasakius, nepamenu kada skalbimo masina veike darbo diena... aisku, veje siek tiek nukencia, nes ja seip stengiuosi kas antra savaitgali pjauti, bet... si savaitgali lyja, jei ir kita lis, tai menesi nepjauta bus verysad.gif

maisto pirkimas pirkdama maisto produktus, niekad neimu pvz sviesto pakelio, kuris kainuoja pigiausiai, ziuriu i kilogramo kaina (laaaabai mazais skaiciukais buna uzrasyta) daznai buna pakelis pigesnis, bet ir svoris mazesnis. taip ir renkuosi produktus pagal kaina (aisku ne visus, nes sviesto skonis man vienodas, tiek maxima favorit (kuri as naudoju) tiek pvz "rokiskio naminis" bet vien del to, kad daug pigesnis, nenaudotu tepaus riebalu misinio, nes man jis neskanus...)

aisku, elementarus taupymo budas, nedeginti be reikalo sviesos, jei kambaryje nieko nera, o sviesa dega, tai "israsau" velniu, paskutiniam isejusiam... nes taip be reikalo buna ir pora valandu pradega doh.gif

rubai... siuo metu nedirbu (cia jau kita istorija) tad man tikrai nereikia nauju rubu, tad as visiskai pasitenkinu devetu rubu parduotuvemis. ten ir sunui randu tikrai graziu rubeliu mirksiukas.gif kas liecia sunu, tai nors jam dar tik 2 metai, bet rubai jam suskirstyti, namams ir isvaziavimui, taip visad turiu kuom ji papuosti, o namie ir su nublukusiom kelnytem palakstyti gali blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Tylingoto @ 2012 05 12, 17:01)
vieninteles islaidos, kuriu tikrai reikia, ir be kuriu neina apseiti, tai mokesciai (kuriuos sumoku pirmiausiai, o po to verciuosi is likusiu pinigu  ax.gif ) ir MAISTAS o visia kita tai pagal reikalinguma ziuriu, o dazniausiai pagalvoju, kad vis delto, apseisiu...  ax.gif

uztat ir anekdotai sklinda, kad lietuviai egzistuoja tik adel mokesciu susimokejimo ir pavalgymo, vargskiukai. daugiau nieko, nieko. tokia vat prasme.
cia bajeris galbut, ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Tylingoto @ 2012 05 12, 17:21)
bet nematau prasmes smerkti zmoniu kurie tai daryti megsta...

Kiek mano galva veikia, tai čia niekas nieko nesmerki... o tiesiog ateina išsako savo nuomonę ir taip diskusija tęsiasi mirksiukas.gif



Kalbant apie maisto produktų pirkimą - aš jau anksčiau pasakojau, kokia situacija pas mane. Taip, ir aš rinkdamasi produktus žiūriu į kilogramo kainą, tačiau yra produktų, kuriuos esame labai pamėgę ir jeigu ne akcijos metas tai perkame už pilną kainą.
Atsakyti
QUOTE(Tylingoto @ 2012 05 12, 19:34)
*o svarbiausia mano taupaus gyvenimo taisykle NESISKOLINTI  rolleyes.gif (apie pirkinius issimoketinai ir paskolas bustui nekalbu)

**noreciau paklausti, kaip jus taupote buityje.

***rubai... siuo metu nedirbu (cia jau kita istorija) tad man tikrai nereikia nauju rubu,


*pas mus ne tik nesiskolinti, bet ir neskolinti. Ne, ne, nesu tokia kategoriska, galeciau paskolinti pinigu kam, bet tik jei TIKRAI labai reikia. Prie to TIKRAI priskiriu pvz.jei neturi zmogus ka valgyt, o ne nori pasiskolinti, nes: sugalvojo nauja sekcija pirkti, baldus keisti, buto remonta daryti ir t.t. Tai man neatrodo rimtas reikalingumas. Susitaupyk ir pirkis, remontuokis. Ir si mano poziuri zino ir drauges, ir gimines. Pirkiniai issimoketinai man irgi tabu. Jei koks saldytuvas suges ar pan., tai neplanuotam pirkiniui santaupu turim. Issimoketinai butu permoketa, todel to grieztai niekada nepraktikuojam schmoll.gif

**kas liecia maisto gaminino... Jei sugalvoju pvz. kepti vistos slauneles, tai juk i orkaite laisvai telpa 2 kepimo skardos, todel kepti kazka tik vienoj "nuodeme" butu - prie slauneliu dar ka kepu. Vienas kepimas - du patiekalai.
Daznai zmones nepastebi, kad elektra "gadina" per diena laikydami ijungta TV, tipo "del fono". Nepraktikuojam sito schmoll.gif Anksciau buvau megeja "del fono", bet atpratau ir tikrai netruksta.
Jei kazka is maisto imanoma nusipirkti tikrai pigiau, perku daugiau ir saldau (pvz. varske, mesa, desreles ir t.t.). Darzoves is pazistamu ukininku, tai irgi pigiau nei bet kur. Obuolius, kriauses visad nemokamai is giminiu gaunam mirksiukas.gif Ir niekad jau nepasitaiko, kad ismesciau maista! Ismestas maistas - ismesti pinigai, vot.
Kur nera reikalo, nevaziuoju masina - einu pestute ar dviraciu. Ir taupiau, ir figurai geriau biggrin.gif

***o as zinokit dirbu, bet supratau, kad... nagi simet tikrai man nereikia nauju rubu! Tikrai! Gi visko turiu, spinta vos uzsidaro! Ne, na gal kelnaiciu ir pedkelniu reikes, bet daugiau kaip ir nieko schmoll.gif Todel simet pirksiu tik basutes (irgi turiu, bet turimos per aukstos, tai zemesniu ieskosiu, bet jei tinkamu nerasiu, tai ir nereikes). Net paciai nesitiki, bet simet dar jokiu skuduru neprikau ir ko gero nepirksiu bigsmile.gif
Ir kosmetikai tiek neisleidziu, kaip merginos giriasi kosmetikos temose schmoll.gif Neturiu 5 sampunu, 10 kaukiu plaukams, 20 kaukiu viedui ir t.t. Visko, ka naudoju, turiu po viena. Kai baigiasi, perku kita. I prieki neuzsiperku, nes pastebejau, kad tai skatina naujos kosmetikos naudojima, o nesunaudotos "pamirsima" ir veliau ismetima.

P.S. musu seima nera is tu (bent siuo metu), kur reikia centa prie cento taupyt.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 05 13, 12:51)
Kur nera reikalo, nevaziuoju masina - einu pestute ar dviraciu. Ir taupiau, ir figurai geriau  biggrin.gif
-------
Ir kosmetikai tiek neisleidziu, kaip merginos giriasi kosmetikos temose  schmoll.gif Neturiu 5 sampunu, 10 kaukiu plaukams, 20 kaukiu viedui ir t.t. Visko, ka naudoju, turiu po viena. Kai baigiasi, perku kita. I prieki neuzsiperku, nes pastebejau, kad tai skatina naujos kosmetikos naudojima, o nesunaudotos "pamirsima" ir veliau ismetima.

Aš taip pat drinks_cheers.gif Mielai einu pėsčiomis arba viešuoju važiuoju mieste jeigu parkavimas mokamas. Taip pat kartais su MB pavyksta dalį maršruto suderinti, tai abu vienu automobiliu važiuojame.
-------
Kelios SM temos mane išmokė nesandėliuoti kosmetikos užsiperkant per akcijas. Žinoma, nuo dovanojamų kosmetikos produktų nesu apsaugota, tai tenka kartais turėti kelias dušo želes ar kvepalus. Bet čia ne pieno produktai tai gali pastovėti. Žinoma, galiojimo laiką seku ir jeigu reikia užsiimu produkto panaudojimu ne pagal paskirtį. Bet tokie atveja ypač reti.
-------
Nėra būtinybės užsidirbti papildomai, tačiau užėjo noras apsivalyti namus nuo nereikalingų daiktų, knygų ir pan. Todėl domiuosi internetiniais puslapiais, kur galima talpinti skelbimus ir pan. Įvertinau: teks skirti tam laiko, tačiau namuose bus mažiau nereikalingų daiktų ir litas kitas į kišenę, kaip mėgstu sakyti bent arbatai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 05 12, 16:23)
**bet tuomet reiskia, kad jei zmones is tiesu neplanuoja kazko pirkti, o vaiksto ir rade perka, tuomet  g.gif jie perka tai, ko is tiesu nereikia. O tai irgi nepriskiriama prie taupymo  schmoll.gif


Čia jau kaip pažiūrėsi į tą "iš tiesų nereikia". Mes sofą nusipirkom tokiu būdu. Esu tikra, kad sutaupėm, nes tik nubrauktu skaičiuku etiketėje tikėti neverta. Bet mes metus jau gyvenom be sofkos ir stebėjau vis norimą segmentą. O prieš įsikraustant ir aktyviai ieškojau. Žinojau, ko noriu, bet kainos būtent to, ko norėjau, buvo didelės. Todėl vis stodavau įvairuose vietose, kur užmatydavau kokią akciją vitrinoje. Ir pirkau per paskutinius išpardavimus uždarant vieną iš parduotuvių, sutaupėm pagal etiketę 3500 Lt (tokia buvo nuolaida), bet realiai tai kokius 3000 Lt. Kai pirkinių kainos yra tūkstančiais, tai nuolaidos gali labai ženkliai sutaupyti.

Ir jau buvau rašiusi šioje temoje, kad turiu sąrašą smulkesnių pirkinių, kurie yra neskubūs. Tai dovanos, namų apyvokos reikmenys, rūbai. Kaip pavyzdys būtų šluotkotis. Senasis naudojamas jau daugiau kaip 10 metų, su sunkene šluoste pradėjo tas "klepsiukas" pakeliant atsisegti, susidėvėjo plasmasė. Dar naudoju, bet jau žinau, kad gavusi tinkamą palankia kaina, tikrai pirksiu. Kitas pirkinys yra puodai. Pakeitėm kaitlentę iš dujinės į indukciną. Puodų nepirkau, pasilikau senus, turėtą emalė dengtų rinkinį. Jie veikia su indukcine, bet nėra jai pritaikyti. Jau matau, kad emalė pradėjo skilinėti stipriai. Reikės keisti, norimų kainos nemažos, todėl irgi pirkčiau, jei gaučiau gera kaina. O šiaip tame sąrašiuke būna patenka ir kirvis, ir skustukas, ir tašės kelioninės. Daugeliui daiktų nusidėvėjimo požymiai pradeda matytis anksčiau, nei tampa visiškai nenaudotini, todėl turint laiko jų paieškai galima gauti palankia kaina.
Atsakyti