Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 20, 08:54)

Man indaplovė visiškai nereikalingas dalykas atrodo. Be automobilio kiek sudėtingiau, bet irgi įmanoma wink.gif Gyvenom be skalbimo mašinos daugiau kaip 1/2 metų, tačiau turėjome galimybę prisidedant prie mokesčių skalbtis pas artimuosius. Žinoma, kažkiek teko skalbti rankomis namuose, tačiau tai ne tragedija  schmoll.gif




Jei nebuvo tragedijos skalbtis rankomis, tai kam veždavote pas artimuosius? g.gif
Mes be skalbyklės su vienu vaiku gyvenome apie 1m, tai man buvo tragedija, kai viską reikėjo skalbti rankomis doh.gif aišku nenumiriau biggrin.gif nors galėjau ir vežti, bet ...

Man pats principas "pasiskolinti" nors ir su užmokesčiu labai nepatinka. Neturiu - reiškias suksiuosi be to. Pav. mašiną ar kad ir tą pačią skalbyklę... pažystami nusiperka, prižiūri, tvarko, draudžia, vietą bute užima ir tt, o tu ateini pasinaudoji ir sumoki tik už kurą ar vandenį, o kur visą kitą? Tai tada galima nuomotis auto iš firmos jei labai reikia, bet .... ten brangu, nes viskas įskaičiuota.

Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 04 19, 22:25)
Asmeniskai man indaploves, masinos ir mobilaus atsisakyti joks vargas. Be skalbimo masinos butu kur kas sunkiau.



Atsisakyti galima visko. Bet ar tai racionalu?
Pavyzdžiui automobilų mes naudojam kaip tranporto priemonę, o ne kaip prabangos elementą. Perkam patvarius, toje riboje, kur kaina jau kritusi, bet saugumas ir patikimumas dar pakankami. Sudėjus pačio automobilio kainą, priežiūrą, kurą, keitimo kaštus kas 5-6 metai, metinės sąnaudos automobiliui yra šiek tiek daugiau nei pusė mūsų šeimos vieno mėnesio pajamų, t.y. vieno asmens mėnesinis atlyginimas, kuriam uždirbti reikalingos 164 darbo valandos.
Automobiliu mes vežame vaikus į mokyklas, patys vykstame į darbą ir paimam vaikus po vakarinių treniruočių. Naudojimasis automobilių kievieną darbo dieną sutaupo mūsų šeimai nuo 6 iki 8 valandų, t.y. 4 asmenys nuvykimui ir gryžimui, arba 4 asmenys nuvykimui ir du grįžimui sunaudoja valanda mažiau laiko, nei jo reikėtų naudojantis viešuoju transportu.
Tai kur būtų taupymas ir sveikas protas - atsisakyti automobilio, kurio išlaikymui uždirbti reikia 164 darbo valandų per metus ir vietoje to 4 šeimos nariams praleisti daugiau kaip 1700 val. viešajame transporte ir stotelėse, atimant tą laiką iš produktyvaus poilsio, lavinimosi ar buities darbų. Galų gale, jei skiri laiko savarankiškam profesiniam lavinimuisi, mano srityje tai suteikia papildomas galimybes gauti geresnį atlyginimą.
Vasarą, kai nereikia vaikams į mokyklą, o treniruotės dienos metu, vaikai į treniruotes važiuoja dviračiais. Mes irgi mielai persėstume ant dviračių, bet darbovietėje nėra kur jų palikti, o nuo stovo lauke jau buvo atvejų, kai pavogė. Tai toks taupymas gana brangiai kainuotų verysad.gif

Tai aš vėl ne visai į temą, bandau įrodyti, kad pozicija" sutaupysim, kad ir kiek mums tai kainuos" nėra taupymas. Kaip už išleistą litą įsigyji tam tikrą vertę, taip ir už sutaupytą litą kažkokią vertę prarandi. Kad nebūtų taip, kad litą sutaupei, o dešimt per kitas vietas praradai.
Papildyta:
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 20, 08:54)
nuo kada poilsis apmokestinamas?  lotuliukas.gif 


Papildoma "pailsėta" neapmokamų atsotogų valanda kainuoja -xx Lt šeimos biudžetui. Ar ne taip? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 20, 10:08)
Atsisakyti galima visko. Bet ar tai racionalu?
-------
Tai aš vėl ne visai į temą, bandau įrodyti, kad pozicija" sutaupysim, kad ir kiek mums tai kainuos" nėra taupymas. Kaip už išleistą litą įsigyji tam tikrą vertę, taip ir už sutaupytą litą kažkokią vertę prarandi. Kad nebūtų taip, kad litą sutaupei, o dešimt per kitas vietas praradai.
-------
Papildoma "pailsėta" neapmokamų atsotogų valanda kainuoja -xx Lt šeimos biudžetui. Ar ne taip?  mirksiukas.gif

Sutinku, kad atsisakymas turi būti su protu. Jūsų atveju argumentai tvirti ir tikrai atsisakyti automobilio nevertėtų, bent jau aš taip daryčiau. Mano situacija kiek kitokia, todėl sakau, kad būtų įmanoma jo atsisakyti.
-------
Taupymas bet kokia kaina, mano nuomone, jau skūpumas doh.gif
-------
Geras poilsis - pagrindas produktyviam darbui. Pastebėjau, kad nepailsėjus produktyvumas mažesnis. Galbūt kitiems darbas darbe ir laisvalaikiu yra tinkama, tačiau tai ne man schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 20, 08:54)
Taip, mergaitiškiems pasisėdėjimams, mano nuomone, taip pat tinkamiausi namai. Jaukiau, patogiau ir be visa ko pigiau (jeigu neruošiami 3 karšti patiekalai).

o tai kur tuo metu seimyna is namu deti, kad nebutu papildomu akiu ir ausu kaip kavineje?
Man kaip tik ramiau, kad svetimi tegul nugirsta pokalbi, negu po to vaikams aiskink.

QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 20, 08:54)
Man indaplovė visiškai nereikalingas dalykas atrodo.
Be automobilio kiek sudėtingiau, bet irgi įmanoma wink.gif

mama irgi taip sakydavo, kol nepagyveno pora savaiciu su indaplove. Dabar nuomone pasikeite ir su mielu noru turetu, tik tam reiketu visa virtuve pertvarkyti. Bet jau nebesako, kad tai visiskai nereikalingas dalykas.

O siaip labai be daug ko imanoma isgyventi - kad ir be elektros, be visu tokiu patogumu kaip isvedziotas sildymas, vandentiekis, kanalizacija ir t.t.
Bet mano nuomone tai yra isgyvenimas, o ne gyvenimas.

Siaip gal galite pasidalinti idejomis, kaip sutaupyti/ neisleisti per daug vaiku uzimtumui per atostogas? Vis tik trys menesiai laisvi nusimato. Savaite mano mama sake uzsiims, dvi savaites mes turesime. Bet tai vis tiek lieka dar du su trupuciu menesio.
Atsakyti
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 20, 08:54)
Man indaplovė visiškai nereikalingas dalykas atrodo.

Man ne tik, kad nereikalingas, bet dar ir žalingas. Indų ploviklį tik išimtiniais atvejus naudoju, o čia viską chemija plaut - ačiū, nenoriu schmoll.gif Užtenka jau to, kiek skalbiklių, brudo su maistu į organizmą patenka, o savanoriškai tručytis nėra jokio noro unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2012 04 20, 16:56)
Man ne tik, kad nereikalingas, bet dar ir žalingas. Indų ploviklį tik išimtiniais atvejus naudoju, o čia viską chemija plaut - ačiū, nenoriu schmoll.gif Užtenka jau to, kiek skalbiklių, brudo su maistu į organizmą patenka, o savanoriškai tručytis nėra jokio noro unsure.gif

Galite plauti su druskos tabletemis, skirtomis indaplovems, arba pirkti kitas ekologiskas priemones. Sutaupo vandens ir laiko. Tuo paciu indai dezinfekuojami beveik verdanciu vandeniu. Jei tik tureciau galimybe, pirkciau nedvejodama. Teko kuri laika naudotis indaplove, tai yra fantastiskas dalykelis
Atsakyti
Skaitant daug minciu buvo kile...bet nusprendziau necituoti kiekvieno posto..

Si tema greiciausiai turetu buti suskirstyta i dvi dalis , nezinau, tik kaip tiksliai pavadint..."Taupyk ir isgyvenk" ir "Racionaliai taupyk ir gyvenk"..nu kazkas panasaus..

Nenoriu leistis i diskusijas su isvedziojimais, cia tema labai konkreti..tarp eiluciu reiksmiu ieskoti nereikia..

Siandien dziaugiuosi savimi, taupymo srityje biggrin.gif ..apie sluota, kuria kalbejau, is akcijos beta.lt...kita savaite grazinsiu ir man grazins pinigus, nes sluota pirkau su kibiru, o kibiro del techniniu pristatymo kliuciu nebuvo..tai nesulaukus kibiro, leidziama grazinti ir atsiimti pinigus, tai taip ir padarysiu, nes nenoriu tureti triju sluotu namie siandien dienai lotuliukas.gif

p.s. kas klause del sluotos, tai buvo Viledos ir kibiras su nugrezimo funkcija.

*dar sumasciau parduoti nereikalingus arba nenaudojamus daiktus..bandysiu tai igyvendinti..tik nz ar daug laiko tai neatims..
*apribosiu pramogas, planuodama jas is anksto.
*del zaislu vaikams, tai baigiau jau si reikala siandien, zaislai nusimato tik kaledoms..pinigus leisim bureliams

*del vaiku uzimtumo vasara, negaliu patarti, pacios vaikai mazi, patirties tuo klausimu nera ax.gif

*del daugiau darbo, daugiau arimo ir pan..tai musu seimos tikslas yra tris metus patemti daugiau, vardan ateities, kad paskui galetume dirbti perpus maziau, o gauti ta pati..siulau kas neskaite paskaityti 4 valandu darbo savaite:)..tiesiog del poziurio, nebutina viska priimti uz gryna piniga:)

*mano nuomone, lengviau yra atsisakyti, negu daryti 110procentu..

p.s. indaploveje galima ir su soda plauti..zodziu nesipleciu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kiauras_maišas: 20 balandžio 2012 - 21:28
QUOTE(svete @ 2012 04 20, 21:44)
Galite plauti su druskos tabletemis, skirtomis indaplovems, arba pirkti kitas ekologiskas priemones. Sutaupo vandens ir laiko. Tuo paciu indai dezinfekuojami beveik verdanciu vandeniu. Jei tik tureciau galimybe, pirkciau nedvejodama. Teko kuri laika naudotis indaplove, tai yra fantastiskas dalykelis
drinks_cheers.gif nesuprantu ,as tu naujuju technologiju baimes, suprantu,kai neturima nes per brangu,bet kaip galima sakyti,kad man to nereikia,jei nebandei? pagal tokia logika ir skalbimo masina , telefonai, kompiuteriai ir tt., niekam nereikalingi,juk kazkada nebuvo ir buvo "gerai" rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Kiauras_maišas @ 2012 04 20, 22:28)
Si tema greiciausiai turetu buti suskirstyta i dvi dalis , nezinau, tik kaip tiksliai pavadint..."Taupyk ir isgyvenk" ir "Racionaliai taupyk ir gyvenk"..nu kazkas panasaus..

Jums pasirodė, kad kas nors čia taupo neracionaliai? Ar jei nesielgia taip, kaip jūs, tai jau ir neracionalu g.gif
QUOTE
*mano nuomone, lengviau yra atsisakyti, negu daryti 110procentu..

Kuo tai blogai? Niekada nepagalvojot, kad būna kartais, kai mažiau yra daugiau bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 04 20, 13:33)
o tai kur tuo metu seimyna is namu deti, kad nebutu papildomu akiu ir ausu kaip kavineje?
Man kaip tik ramiau, kad svetimi tegul nugirsta pokalbi, negu po to vaikams aiskink.
-------
O siaip labai be daug ko imanoma isgyventi - kad ir be elektros, be visu tokiu patogumu kaip isvedziotas sildymas, vandentiekis, kanalizacija ir t.t.
Bet mano nuomone tai yra isgyvenimas, o ne gyvenimas.

Vaikų neturiu, todėl apie juos namuose nepagalvojau g.gif O nuo vyro nematau ko slėpti jeigu jis būna namuose ir mes su drauge namuose susitinkame mirksiukas.gif
-------
Taip, būtų gerai ir be maisto gyventi - daug pinigų sutaupytume. Tačiau, kaip Jūs sakote, tai būtų išgyvenimas. Aš už tokį gyvenimą, kad daug neišlaidaujant ir nesivaikant paskutinės mados klyksmo turėti pakankamas (mano poreikiams) sąlygas buityje.
QUOTE(Sophi @ 2012 04 20, 19:56)
Man ne tik, kad nereikalingas, bet dar ir žalingas. Indų ploviklį tik išimtiniais atvejus naudoju, o čia viską chemija plaut - ačiū, nenoriu schmoll.gif Užtenka jau to, kiek skalbiklių, brudo su maistu į organizmą patenka, o savanoriškai tručytis nėra jokio noro unsure.gif

Aš taip pat su buitine chemija stengiuosi draugauti minimaliai.
QUOTE(Kiauras_maišas @ 2012 04 20, 22:28)
Siandien dziaugiuosi savimi, taupymo srityje biggrin.gif ..apie sluota, kuria kalbejau, is akcijos beta.lt...kita savaite grazinsiu ir man grazins pinigus [...]
-------
*dar sumasciau parduoti nereikalingus arba nenaudojamus daiktus..bandysiu tai igyvendinti..tik nz ar daug laiko tai neatims..

Gera pradžia - pusė darbo thumbup.gif
-------
Aš šią mintį taip pat turiu. Reikės pasidomėti galimybėmis iš rakandų gauti kelis litus mirksiukas.gif
QUOTE(kumiko @ 2012 04 20, 22:59)
suprantu,kai neturima nes per brangu,bet kaip galima sakyti,kad man to nereikia,jei nebandei?

Indaplovę galėtume turėti, tačiau susidariau savo nuomonę pakalbėjusi su turinčiais ir naudojančiais indaploves, todėl sakau, kad man ji nereikalinga schmoll.gif

Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 04 20, 12:33)
o tai kur tuo metu seimyna is namu deti, kad nebutu papildomu akiu ir ausu kaip kavineje?


sunku jei visa seima NUOLAT namie sedi ar visi gyvena susigrude 1 k. bute, bet nei as, nei mano drauges tokios problemos niekad neturejom schmoll.gif . Arba atrandam laika, kai pas kuria namie nieko ner, arba einam pas ta, kur laisvas kambarys atsiras (pas visas jau bent virtuve,jei ka). O nei vienos vyras tikrai nesiverzia kartu sedet ir plepesiu klausyt. Aisku, visokiu "prielipu" yra.
Atsakyti
pagyvenus, jus cia minejot apie sutaupyma 90lt ir pan dujomis ir tt. bet ankstensniam poste minejot 1500lt skaiciu, kurio neverta sutaupyti, irgi berods ant kazkokio komunalinio dalyko... tai as kazkaip nesuprantu.
Atsakyti