Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(given444 @ 2012 04 10, 08:57)
baik, kumiko, cia tau niekas skaiciais neatsakys, cia juk pinigines skyrelis ir lietuviu uzdarumas... biggrin.gif  bent procentu issimaldauk ka atsakytu...

jūsų smalsumas nevaldomas rolleyes.gif
Atsakyti
deja, ar ir kaip suvaldomas. beje, pati pirmoji cia ir pateikiau savo menesio pajamas, ir skaicius apie maista, kad itampas ar kompleksus numust.
del manes tai nesakykit, bet gal kam pravers realus skaiciai.
raganieska, 600lt mum trim tai jau daug . man idealus vidurkis - neperzengt 500lt, cia su maistu ne namie ir vaiko pietum mkloje.
ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 11 balandžio 2012 - 08:24
QUOTE(Pireja @ 2012 04 10, 14:04)
O mano isvada tokia, kad 100% kainos taupyti neverta. Turint 25% kainos jau galima drasiai dairytis kazka pirkti, nes imokos bus mazesnes nei nuoma, kad butai ilgoje perspektyvoje brangsta ir kad ji reiketu isigyti kuo ankstesniame amziuje.


Prisimant ilgalaikius (10 metų ir daugiau) įsipareigojimus svarbus faktorius yra bendra ekonominė situacija. Būstui geriau yra taupyti ekonominio pakilimo metu, o pirkti per krizės ir stagnacinius laikotarpius. Deja, šioje vietoje bandos jausmas ir baimė dažnai nugali racionalų protą.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 12, 10:35)
Prisimant ilgalaikius (10 metų ir daugiau) įsipareigojimus svarbus faktorius yra bendra ekonominė situacija. Būstui geriau yra taupyti ekonominio pakilimo metu, o pirkti per krizės ir stagnacinius laikotarpius. Deja, šioje vietoje bandos jausmas ir baimė dažnai nugali racionalų protą.

Teoriskai taip, bet praktiskai gyventi kazkur reikia. O didesnes krizes, itakojancios NT kainas, ne taip daznai ir buna. Nugi nelauksi 20m. sekancios krizes...
As buta pirkau 2003-2004m., kainos buvo jau "kilime", bet butas po siai dienai kainuoja kur kas brangiau. Be to, per tuos 8-9 metus kiek buciau nuomai sumokejusi...
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 12, 11:35)
Prisimant ilgalaikius (10 metų ir daugiau) įsipareigojimus svarbus faktorius yra bendra ekonominė situacija. Būstui geriau yra taupyti ekonominio pakilimo metu, o pirkti per krizės ir stagnacinius laikotarpius. Deja, šioje vietoje bandos jausmas ir baimė dažnai nugali racionalų protą.


Labai teisingas pastebejimas. Taciau jis labiau galioja ne pirmam bustui. Kai jau turi kazkoki busta ir nori ji keisti i labiau atitinkanti poreikius, tada per pakilima verta pakaupti papildomas lesas, per smukima - imti paskola ir pirkti nauja busta, senaji isnuomoti, ir vel sulaukus pakilimo senaji parduoti ir grazinti paskola smile.gif
Be abejo, pirkti busta tokioje situacijoje kokia buvo 2007-2008 labai neprotinga, verciau tuos pora metu pasinuomoti.
Atsakyti
o zinot man juokingiausia buvo, kai visi apimti bandos jausmo dirbtinai pasikele atlyginimus, kad tik didesne paskola gaut doh.gif ir bego atseit i ''nuosavus'' (t.y.praktiskai banko) namus, atseit uzkniso ta dezute norisi privatumo ir savo erdves, o atejus ziemai ir uzpuscius kiema ,kelia isterikuoja nes nieks keliu nenuvalo lotuliukas.gif lotuliukas.gif nukrypau nuo temos biggrin.gif rolleyes.gif .... dabar kai atlyginimus apkarpe, nebezino ka valgyti, nes didziaja dali suryja paskola. Nekalbu apie tuos kurie neturejo savo nuosavo busto, o apie tuos, kurie ieskojo prabangos ir komforto ne pagal isgales smile.gif
Atsakyti
Hi. 4u.gif

Galvojot dingau, ane? užimtumas pas mane kaip kiaulę pasipjovus mega_shok.gif

QUOTE(kumiko @ 2012 04 07, 14:51)
o man idomu konkreciai kiek atsidedate taupymui per menesi ir kada ketinate isigyti busta? ar ketinate be paslolos pirkti ar su minimalia g.gif aciu uz atsakymus 4u.gif

QUOTE(Pireja @ 2012 04 07, 17:38)
As detalemis laikau konkretu atlyginima, atsidedama suma ir pan. Jei skaiciavote, idomu butu isgirsti isvadas.

QUOTE(Pireja @ 2012 04 10, 12:49)
Gal Dirty_kiss apsimoka nuomotis 10m., taupyti bustui ir tada ji pirkti...


Norite konkretumo? Deja, bet nuvilsiu Jus, konkrečių skaičių nebus schmoll.gif Stengiamės, atsidėti kaip galima daugiau. Aš nuo savo uždarbio dedu apie 15% taupymui, MB deda daugiau. Būna, kad dedu ir daugiau. Kaip koks mėnuo papuola. Kartais papildomų pajamų pasitaiko ar pavyksta mažiau išleisti. Na žodžiu būna visaip.

Tikslios datos būsto įsigijimui nesame numatę, nes tam nėra būtinybės bent kol kas. Nuomos mokėti nereikia, mokame tik mokesčius. Taigi, išlaidų nuoma nėra. Jeigu bus kada nors ateity paskola, kas labai labai mažai tikėtina (drįsčiau teigti, kad nebus) ji bus kaip galima mažesnė.

Tikiuosi, bent kiek aiškumo šioje migloje atsirado, po mano atsakymo mirksiukas.gif

Pavasaris daro savo: disciplinos visame kame nėra, taip pat ir piniginėje doh.gif
Atsakyti
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 12, 18:57)
Tikslios datos būsto įsigijimui nesame numatę, nes tam nėra būtinybės bent kol kas. Nuomos mokėti nereikia, mokame tik mokesčius. Taigi, išlaidų nuoma nėra. Jeigu bus kada nors ateity paskola, kas labai labai mažai tikėtina (drįsčiau teigti, kad nebus) ji bus kaip galima mažesnė.

Tokiu atveju paskolos neimciau ir as 4u.gif
Atsakyti
Kaip uždirbant 3500 Lt sukapti atostogoms užsienyje ir nuosavam būstui
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2012 04 13, 17:15)

O kiek komentaru sulauke straipsnis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Malena @ 2012 04 13, 19:22)
O kiek komentaru sulauke straipsnis smile.gif

ir jie yra daug sakantys apie komentuotojus rolleyes.gif
Papildyta:
Lietuvos gyventojai dėl automobilio atsisako ir duonos kąsnio
Atsakyti
QUOTE(Malena @ 2012 04 13, 19:22)
O kiek komentaru sulauke straipsnis smile.gif

gal ir sulauke, bet pavadinimas klaidingas. Seima taupo ne bustui, o 4 ar 5 metus taupys tik pradiniam inasui ir dokumentu tvarkymui (paciame straipsnyje tai mineta). Tai, jeigu per tris metus sutaupai 20 tukst, tai butui kuris kainuoja 140 tukst (neprabangus dvieju kambariu butas), taupysi dvidesimt vienerius metus.
Bent jau man tai nera zavi perspektyva, turint omeny, kad tuo metu poreikiai jau bus pasikeite - jeigu vaikui dabar 2 metukai, tai tada bus virs dvidesimt ir manau jisai planuos savo gyvenima atskirai nuo tevu - na bet jie galbut vaiko savarankisko gyvenimo ar studiju startui naudos gyvybes draudima.
O paskaiciavus menesiu vidurki, musu buto mokesciai su paskola uz buta, nevirsyja ju nuomos + mokesciu uz buta (1100LT)... tai kaip ir naudingiau yra paskola, nei taupymas + nuoma.
Atsakyti