Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(Miaška @ 2012 04 04, 22:21)
O man patinka, kai skiltyje "kitos išlaidos" yra nedidelė suma, nes viską planuoju - labdarą taip pat. "Kitos" - tai neplanuotos.
-------
Būtent drinks_cheers.gif  Šimtas prie šimto - ir susidaro kažkas... Galų gale, ir tas šimtas - pinigai smile.gif

Miaška, atsimenu anksčiau kažkada rašėte apie savo šeimos buhalteriją ir ten labai argumentuotai išdėstėte apie "Kitas" išlaidas. Man patiko ta idėja ir aš taip pat pritaikiau tai sau, kad šioje grafoje išlaidos būtų kuo minimalesnės, t.y. kaip galima daugiau planavimo visame kame ir mažiau nenumatytų išlaidų.
-------
drinks_cheers.gif Mąstome panašiai. Man ir apie sąlyginai nedideles sumas kalbant galvje sukasi mintis: turėk ir neturėk. Kartais linksmai į tai pažiūriu prilygindama sumą realiam daiktui ar kasdienio naudojimo prekei mirksiukas.gif Sakysit, visai dirty_kiss skūpa, bet man labai gerai toks savikontrolės sakinys suveikia kai kyla pagunda kokį š*niekį nusipirkti, kurio iš tikrųjų ne taip labai ir reikia blush2.gif
Atsakyti
dirty kiss,
kalbu apie save. ne, man neuztenka tu nurasomu 2procentu. ju net neskaitau labdara, nors kasmet vis yra trejetas vietu ar panasiai, kam skiriu.
turbut sukuosi tokioje aplinkoje, kur tiesiog zinau realius zmones, ir tiek. as juk nepasakysiu senukui: zinai, as tau neduosiu 10lt arba neskirsu tau savo laiko(nemokamo, kas irgi yra pinigai, jei jau taip matuot), nes 2proc jau ir taip esu pervedus bigsmile.gif
ne mano naturai ir tiek.

o del tu "kitu islaidu", miaska, sophi, dirty kiss, as turbut esu visai kitokios nuomones. cia, aisku, ne i tema taupymu, bet manau tie liek pinigai ir skaiciai atspindi realiai musu padeti lietuvoje. pasikartosiu: jei apmoku paskola, komunalinius, aprupinu vaikus, ir savo dantis, linzes ir pan. ir man kazkas lieka-tai jau MANO pinigai.
zodziu, argi tarkim negera turet kas men 300-600lt laisvu pinigu, kurie tiesiog LIKO?
nebutina juos, aisku, visus isleisti, bet. ir tie pinigai jau lieka vistiek, kurie lieka po to, kai jau atidejau visokioms juodoms dienoms ir "didesniems pirkiniams"?
sakot megstat planuot pramogas. galima planuoti. bet gyvenimo kokybe priklauso ir nuo neplanuojamu dalyku. nes atsiprasau, jei viskas suplanuota - to nepavadinciau zodziu "gyvenimas".
ar nesmagu, kai netiketai kazkas ivyksta ir gali draugu bury susimesti? vat mano vienai globojamai mociutei perdege visa elektra, tkeo viska keist, ar ne smagu turet pajamu, kuomet gali pagelbet zmogui?
arba kaimynui truko vamzdis, apseme, zmogus verkia, anukai nuemigrave toliausiai ir "pamirse".
o as su savo "suplanuotais" sedziu ir arbatele siurbcioju? nea, tai ne man.

na, zodziu, gyvenimas yra truputi kitoks.
dar ka prisiminiau, bet jau esu apie tai rasius. mano vienas kolega pazistamas vis rauda, kad lietuvoje viska lietuviai ant komunaliniu isleidzia ir pravalgo. ir jiems nieko nelieka. jis tai ivardija kaip nelaisve. as tyliai visad pasidziaugdavau tai girdedama, nes tuomet (buvau su vienu vaiku dar), pravalgydavom 350lt, o manasis kolega su zmonike sugebedavo arti 800lt pravalgyt, jei ne daugiau, po to jau su vaiku, kuris buvo dar koseliu amziaus, jau iki 1000lt pravalgydavo. tai tikrai pasidziaugdavau, kad as su vaiku, pavalgiusi tarkim 250-430lt ribose(taip svyruodavo islaidos), tikrai GALEJAU DZIAUGTIS gyvenimu lietuvoje: vazineti po ltv, aplankyti draugus, pirktis stalo zaidimus, eiti i kina, priprikti draugams lauktuviu, pridaryti staigmenu. beje, tos kolegos saldytuvas visad prigrustas maisto budavo ir talpesnis nei musu. tuomet, tikrai reikejo suprasti, kaip sunku toki saldytuva maistu pripildyti.
ka noriu paakcentuoti: kad ir apie pinigus tema, visi pinigai pas mus gyvenime planuojami renkantis vertybes ir prioritetus. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 05 balandžio 2012 - 16:39
QUOTE(given444 @ 2012 04 05, 17:34)
ka noriu paakcentuoti: kad ir apie pinigus tema, visi pinigai pas mus gyvenime planuojami renkantis vertybes ir prioritetus.  ax.gif

drinks_cheers.gif pritariu.Jei man ,pvz.,liko visai visai paskutiniai ir yra pasirinkimas arba skirti masinai,arba maistui-pirmenybe atiduodama masinai doh.gif mano tokie prioritetai... blush2.gif Kiekvienas juos turim savus... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 04 05, 17:34)
ka noriu paakcentuoti: kad ir apie pinigus tema, visi pinigai pas mus gyvenime planuojami renkantis vertybes ir prioritetus.  ax.gif

QUOTE(denaxa @ 2012 04 05, 18:19)
Kiekvienas juos turim savus... ax.gif

Viskas tuo ir pasakyta thumbup.gif Tame ir smagumas , kad kiekvienas gyvena SAVO gyvenimą ir forume tik tam tikromis detalėmis dalinamės mirksiukas.gif Kas, man asmeniškai, yra įdomu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 04 05, 17:34)
o del tu "kitu islaidu", miaska, sophi, dirty kiss, as turbut esu visai kitokios nuomones. cia, aisku, ne i tema taupymu, bet manau tie liek pinigai ir skaiciai atspindi realiai musu padeti lietuvoje. pasikartosiu: jei apmoku paskola, komunalinius, aprupinu vaikus, ir savo dantis, linzes ir pan. ir man kazkas lieka-tai jau MANO pinigai.
zodziu, argi tarkim negera turet kas men 300-600lt laisvu pinigu, kurie tiesiog LIKO?
nebutina juos, aisku, visus isleisti, bet. ir tie pinigai jau lieka vistiek, kurie lieka po to, kai jau atidejau visokioms juodoms dienoms ir "didesniems pirkiniams"?
sakot megstat planuot pramogas. galima planuoti.

QUOTE
bet gyvenimo kokybe priklauso ir nuo neplanuojamu dalyku. nes atsiprasau, jei viskas suplanuota - to nepavadinciau zodziu "gyvenimas".

Šitie du teiginiai vienas kitam neprieštarauja - visada galima planuoti, kad LIKTŲ rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2012 04 05, 19:55)
Šitie du teiginiai vienas kitam neprieštarauja - visada galima planuoti, kad LIKTŲ rolleyes.gif

Aš mėgstu kai lieka mirksiukas.gif Kartais nutinka taip, kad suplanuoji išlaidai ir vis tiek lieka, nors iš pradžių atrodo, kad turi nieko nelikti ax.gif
Atsakyti
Given444, jūs taip akcentuojate savo pagalbą kitiems, susimetimą senukams, paramą už vamzdžius, elektrą ir t.t., kad man tai ima atrodyti kiek keistai...
Nemanykit, kad tie, kurie nešaukia garsiai, gerų darbų nedaro. Tiesiog jie nešaukia, o daro smile.gif

Į temą. Nematau skirtumo, ar tam tikra suma, likusi nuo būtinų išlaidų, bus pavadinta "kita", ar "pramogos", "atostogos", "baliai - festivaliai", "MANO"... Aš asmeniškai mėgstu konkretumą, na, darbas mano toks biggrin.gif
Ir niekas man netrukdo paimti iš sumos, pavadintos "pramogos", ir prireikus pasirūpinti senukais, katinukais ir pan. Nes aš tuos pinigus uždirbu, aš ir sprendžiu kam išleist, o ne excelinė lentelė. O jau kaip tas išlaidas pavadinsiu savo kompe, tai tik trisdešimtos reikšmės reikalas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2012 04 05, 22:48)
Given444, jūs taip akcentuojate savo pagalbą kitiems, susimetimą senukams, paramą už vamzdžius, elektrą ir t.t., kad man tai ima atrodyti kiek keistai...
Nemanykit, kad tie, kurie nešaukia garsiai, gerų darbų nedaro. Tiesiog jie nešaukia, o daro smile.gif
-------
Į temą. Nematau skirtumo, ar tam tikra suma, likusi nuo būtinų išlaidų, bus pavadinta "kita", ar "pramogos", "atostogos", "baliai - festivaliai", "MANO"... Aš asmeniškai mėgstu konkretumą, na, darbas mano toks biggrin.gif
Ir niekas man netrukdo paimti iš sumos, pavadintos "pramogos", ir prireikus pasirūpinti senukais, katinukais ir pan. Nes aš tuos pinigus uždirbu, aš ir sprendžiu kam išleist, o ne excelinė lentelė. O jau kaip tas išlaidas pavadinsiu savo kompe, tai tik trisdešimtos reikšmės reikalas smile.gif

Miaška, labai taikliai pastebėjote dėl darbų vardan kitų. Neretai apie gerus darbus garsiai kalba tie, kurie siekia pripažinimo, nori būti pastebėti. Vat kas nedaro tokių darbų, tai galima ir prie stulpo pririšti, antai, jie be vertybių ir pan. Bet čia jau atskira tema ne į temą blush2.gif
-------
Vadinamų "Kitų" išlaidų užvadinimas taip pat, mano nuomone, tėra akių dūmimas ir ne kam kitam, o sau pačiam. Juk kiekvienas žmogus skaičiuoja savo išlaidas dėl savęs, o ne tam, kad galėtų pasigirti, pasipuikuoti ar čia forume parašyti. Galbūt kam nors smagu kas mėnesį matyti šioje grafoje mažus skaičius, o galbūt yra tokių, kuriems kuo didesnis skaičius - tuo geriau žmogus prieš save jaučiasi ir bando rasti "pasiteisinimų", kodėl tie skaičiai yra tokie, kokie yra.

Bet čia jau prasideda ne finansai, o psichologija g.gif

Beje, šiandien radau laiko paskaitinėti finansų pop'so. Turinys gal nelabai koks, bet minčių galvoje paskaičius tokį tekstą tikrai atsirado. Galbūt ir Jūs skaitėte šį straipsnį. Ar būna taip, kad laukiame tos ypatingos dienos ir gailime daiktų?
Atsakyti
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 06, 00:33)
Beje, šiandien radau laiko paskaitinėti finansų pop'so. Turinys gal nelabai koks, bet minčių galvoje paskaičius tokį tekstą tikrai atsirado. Galbūt ir Jūs skaitėte šį straipsnį.  Ar būna taip, kad laukiame tos ypatingos dienos ir gailime daiktų?

Oi, koks smagus racionalus straipsniukas! bigsmile.gif Skaičiau, ir dėjau varniukes mintyse: auto - neturiu, trijų telefų naujo modelio - neturiu, dviejų tv - neturiu, trijų kambarių buto - irgi ne.... Esmė ne tame, kad neturiu, esmė - kad ir nenoriu turėt smile.gif
Tiesa, reikia pripažinti, kad nuosavas butas be paskolų vis tik džiugina... biggrin.gif
Atsakyti
ko cia supuolet taip mane...isvis pirmasyk parasiau apie pagalba, (kitoj temoj Piniginej irgi vienasyk esu rasius tik)ir kur man rasyt, ar cia labai jau blogai? kodel galima detalizuotis grozio , maisto srity, kituose pomegiuose...as tiesiog nieko nesureiksminu. lietuviai jau mirs is kuklumo...tiesiog kai pasigirsta postu, kad islaidos - tai islaidos sau, as tiesiog sau ir kitiems primenu, kad yra islaidu ir ne sau, ir tai sventas reikalas.
galiu ir apie bet kokia srity padetalizuot, jei jau uzkliuvo pagalba. ziuriu, kai forume save pylini arba rasai abstrakciom frazem, tai esi gerietis ax.gif , vos tik parasai, ka veiki su islaidom, kad jas iprasmintum ne vien ant "savo tvarto ir buities", tai jau - esi puikybes pilnas. ax.gif
tebunie , jums nepatinka, galim bendrom frazem vel svaistytis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 06 balandžio 2012 - 08:32
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 06, 00:33)
Beje, šiandien radau laiko paskaitinėti finansų pop'so. Turinys gal nelabai koks, bet minčių galvoje paskaičius tokį tekstą tikrai atsirado. Galbūt ir Jūs skaitėte šį straipsnį.  Ar būna taip, kad laukiame tos ypatingos dienos ir gailime daiktų?


Būtent, pop'as smile.gif Viskas suplakta į vieną. Mintis, kad kaupti vardan paties kaupimo yra ne koks įprotis teisinga. Bet, deja, akcentas į daiktus "užmuša" minties esmę. Juk po teisybei nesvarbu, kur ieškoma nusiraminimo, saugumo, pripažinimo - perkant trečią niekam nereikalingą mobilką, ar dar kartą stropiai perskaičiuoti ir padėdant prie gulinčių kojinėje "santaupų" papildomą pora šimtų litų, neišleistų tai nereikalingai mobilkai.
Beja, jei jau atidžiau pažiūrėti, tai tie patys senukai, liūto dalį sudėję į pilno nereiklalingų daiktų būsto išlaikymą, dar dešimtį ar kitą nusuka nuo savęs ir pasideda "į kojinę".
Stengiuosi gyventi šiandien, nelaukdama tos "ypatingos dienos", neatsisakydama nei patogumo, nei pramogų dėl įvaizdžio, prestižo, rytojaus baimės. Gal ne visada pavyksta, bet mokinuosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2012 04 06, 00:42)
Skaičiau, ir dėjau varniukes mintyse
-------
Tiesa, reikia pripažinti, kad nuosavas butas be paskolų vis tik džiugina... biggrin.gif

Aš stengiausi galvoti, kaip galiu daugiau varnelių sudėti doh.gif Galiausiai labai gerai įkvėpė mintis dėl nenaudojamų daiktų, kurių gal kada prireiks blush2.gif
-------
O taip ax.gif Paskolų neturim, ateityje siekiam savą būstą be jų įsigyti g.gif
p.s. tuoj atsiras manančių, kad tai neįmanoma. Tačiau, mano giliu įsitikinimu, įmanoma tik reikia NORĖTI bigsmile.gif
QUOTE(given444 @ 2012 04 06, 09:31)
ko cia supuolet taip mane...

Mano postas nebuvo asmeniškai niekam skirtas mirksiukas.gif
Atsakyti