Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(solnyszko @ 2012 04 02, 16:00)
Dar vienas taupymo budas - nedalyvauti akcijose "perki du, gauni tris, moki uz keturis".

thumbup.gif dazniausiai pamacius tokias akcijas pirmas impulsas imti nes juk labai apsimoka o dabar save stabdau ir kalbuosi logiskai su savuoju as kad panasiu pasiulymu bus ir ryt ir poryt irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(kumiko @ 2012 04 01, 11:21)
pritariu given444,man bet kokia diskusija be konkretumo niekam tikus tongue.gif pvz as noriu skaiciu ,kad galeciau,palyginti su savo islaidom,o siaip tai man jokio skirtumo kiek kas atsideda irnesakyk.gif

Man gal ne kiek konkretūs skaičiai įdomu, kiek procentinė jų išreiška. Pvyzdžiui, kiek žmogus gali atsidėti, kiek kam išleidžia ir pan. Taip lyginti ir darysis asmenines išvadas lengviau mirksiukas.gif
QUOTE(Sophi @ 2012 04 01, 16:56)
Man svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt [...]  Sytaupyk milijoną kartų po 1 Lt ir turėsi MILIJONĄ bigsmile.gif

Sophi, labai taikliai pastebėta drinks_cheers.gif š taip pat tokiu principu stengiuosi vadovautis mirksiukas.gif
Atsakyti
na tai dirty kiss, ir jus pateikite skaicius... ax.gif vat pralauziau ledus, pasakiau ano menesio pajamas. galite kazkiek ir jus. kur ta kumiko dingo? ax.gif
na tarkim, ar galiu taupyti ant maisto. kovo men. maisto islaidos buvo 611.39 mums trims. tai jau daug, nes vasari buvo 480lt (tai jau maziausia isleista suma.)
dalinu 611 is triju. reiskias, kiekvienas isleidom 203lt i men. (tai jau digses siekiamas rezultatas). 203lt dalinam is 30dienu, - gauname 6.7 lt i diena. vadinasi tiek skiriam kasdien, 7lt. tai nezinau, ar cia dar galima sutaupyt, nors faktas rodo, kad 611lt - jau labai daug, nes, kaip minejau, vasario men buvo 480lt.

taigi, maisto skyrelis viskas basta. taupyti negalima. forumietes apsauks, kad badauju ir vaikus marinu. ax.gif

einu ziuretis kitu skyreliu. ten daug didesnes islaidos. (galbyut kad jausciau, kad ne del maisto gyvenu toj lietuvelej tongue.gif ax.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 02 balandžio 2012 - 17:53
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 02, 12:45)
Esu įsitikinusi, kad Jūs meluojate (ne man, sau  smile.gif ) dėl "svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt". Lygiai taip pat kaip aš "pasveriate" kiekvieno sutaupyto lito kainą ir turite asmeninę ribą, iki kurios sutinkate atsisakyti kažko vardant to sutaupyto lito. Nes juk negyvenate šiluminėje trasoje, nors tuo atveju nuomai ir komunaliniams gerokai susitaupytų  smile.gif Čia labai drastiškas pavyzdys, bet jis parodo esmę - kiekvienas mes turime prioritetus gyvenime ir galime taupyti "neprioritetiniuose" dalykuose, bet nesutinkame atsisakyti prioritetinių. Ir tai visiškai natūralu. Juk esmė yra taupyti tam, kad gyventume pagal savo poreikius ir norus, o ne gyventi tam, kad pridėti dar vieną litą prie kaupiamo milijono.

Kraštutinių pavyzdžių nelaikau argumentais ir, mano nuomone, jokios esmės jie neparodo smile.gif
O tam, kad susitaupytų, darau ir tai, ko mielai atsisakyčiau, bet neatsisakau, nes tai padeda taupyti, pvz., labai nemėgstu gaminti maisto, bet gaminu, nes tikrai yra daug erdvės taupyti.
O milijonas buvo tik retorika - net nežinočiau, ką su juo veikt blush2.gif
Atsakyti
given, gaminant vienam ir vienam+antram, trečiam ir t.t. išlaidos juk nesidaugina atitinkamai iš dviejų trijų ir t.t. Bet apskritai jūs tikrai mažai išleidžiat, nes juk su vaikais vis tik smile.gif
Atsakyti
Ne į temą, kažkaip įdomiai atidarinėja man šitą diskusiją, leidžia tik dalimis skaityti... Matyt kompas ar naršyklė streikuoja. Todėl atsakau dalimis.

Matau, given444, skaičių nori mirksiukas.gif Pažadu parašysiu vėliau Jūsų visų smalsumui ir teismui smile.gif 4u.gif
QUOTE(Sophi @ 2012 04 01, 18:03)
Žiūriu į tai kaip į pavyzdį, kaip nenorėčiau elgtis blush2.gif

Aš taip pat konkrečius atvejus su skaičiais vertinu kaip pavyzdžius ir taikau/netaikau tai savo šeimos biudžete.
QUOTE(kumiko @ 2012 04 01, 18:03)
bet jau labai emocianalus zmogus ,jauciu realybei isvis sunku butu diskutuot biggrin.gif

turėjau ir aš šią mintį galvoje, tik neparašiau...
QUOTE(raganieška @ 2012 04 01, 19:07)
Kadangi dar tik mokausi-stengiuosi taupyti, tai man būtų įdomu-aktuolu sužinoti kiek maždaug išleidžiama maistui, drabužiams ir kitoms būtinoms reikmėms  ax.gif
kaip pavyzdį turėti į ką "lygiuotis"  blush2.gif

Kaip rašiau aukščiau, parašysiu savus skaičius. Nežinau, ar tai bus pavyzdys į kurį verta lygiuotis... Gal kažkam pasirodys niekam tikusi namų buhalterija doh.gif Žinoma, po komentarų galbūt bus drąsiau priimti sprendimus. Tad kantrybės ir laukite tęsinio cool.gif
QUOTE(loja5 @ 2012 04 01, 22:24)
emocionalus cia pas jus vakaras bigsmile.gif

O kaip kitaip gali būti bobiškam kolektyve ir kai kalba apie pinigus?
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 02, 12:45)
Bet Jūs teisi, kai reikai išgyventi, komfortas tampa antraeiliu dalyku  4u.gif   

Tą patį norėjau parašyti, tik matyt, neradau tam tinkamų žodžių blush2.gif
QUOTE(Digse @ 2012 04 02, 13:03)
Tai va dar dėl rūbų [...]
-------
Dar dėl maisto - perku tarkim pigiausią tuną, grikius ir pan., nes jie niekuo nesiskiria nuo brangesnių.

Gerai, jeigu darbas nediktuoja dreskodo thumbup.gif Mano atveju ne kostiumėliai, tačiau su džinsais nelabai nueisi...
-------
Jums gal nesiskiria ax.gif Man asmeniškai, pigesni grikiai tikrai nešvaresni negu brangesni. Tad renkuosi pastaruosius mirksiukas.gif
QUOTE(krizeee @ 2012 04 02, 14:46)
Juk svarbu pastangos, o ne vaikymasis kuris daugiau isleis.
-------
Is vis, prisiminiau dar viena nepamineta taupymo buda - gyventi ant kitu sprandu ir kuo labiau tuo didziuotis biggrin.gif

Tačiau yra žmonių, kurie išleidę 20lt eidami į svečius to paties tikisi laukdami Jūsų svečiuose... Tačiau į tokius skaičiavimus nesileidžiu. Man dzin šitoj vietoj unsure.gif
-------
Geras - kas bus atpirkimo ožys su maišu pinigų?
QUOTE(solnyszko @ 2012 04 02, 16:00)
Dar vienas taupymo budas - nedalyvauti akcijose "perki du, gauni tris, moki uz keturis".

Kartais sudalyvauju blush2.gif
Atsakyti
dedu indelius
Atsakyti


Tačiau yra žmonių, kurie išleidę 20lt eidami į svečius to paties tikisi laukdami Jūsų svečiuose... Tačiau į tokius skaičiavimus nesileidžiu. Man dzin šitoj vietoj unsure.gif
-------
Geras - kas bus atpirkimo ožys su maišu pinigų?

Kartais sudalyvauju blush2.gif
[/quote]


Tai kas kas - tevai, vyras, draugas ar meiluzis biggrin.gif As cia nesiulau taip gyventi, bet kad egzistuoja ir toks metodas - faktas wink.gif
Atsakyti
Hi 4u.gif
QUOTE(krizeee @ 2012 04 02, 22:47)
Tai kas kas - tevai, vyras, draugas ar meiluzis biggrin.gif As cia nesiulau taip gyventi, bet kad egzistuoja ir toks metodas - faktas wink.gif

sutinku, kad egzistuoja, tačiau man toks variantas nepriimtinas schmoll.gif

Taigi, skaičiavau skaičiavau ir parodysiu savo skaičius: 10 mėnesių išlaidas suskaičiavus žiūrėjau, kiek vienam mėnesiui vidutiniškai gaunasi, skaičius apvalinau iki dešimčių g.gif Truputį skaičiai mane nustebino, ną ką darysi doh.gif Yra kur tobulėti ir keisti įpročius, oi kaip yra doh.gif

Primenu esam dviese suaugę, be paskolų, turim daug gėrybių iš kaimo (už tai galite užmėtyti akmenimis), bet kaip diskutavom anksčiau kitaip neišeina vardam santykių unsure.gif

Maistas 400 + kaimas (daug išleidžiam saldumynams paskutiniu metu doh.gif )
Automobilis 650
Viešasis transportas 80
Kosmetika ir higienos prekės 40
Batai ir apranga 130
Sveikatos priežiūra 40
Pramogos 50
Spauda ir pašto išlaidos 20
Išlaidos buičiai ir namams 140
Kitos išlaidos 120

Komentuokit, klauskit 4u.gif

p.s. aš sau asmeniškai išvadas jau daugmaž susidėliojau, galbūt, po Jūsų komentarų dar kas nors ateis į galvą bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dirty_kiss: 03 balandžio 2012 - 09:20
biggrin.gif manau ta grafa ties automobiliu ispudingai atrodo biggrin.gif pas mus ji irgi tokia: tai dabar vyras davaziuoja iki miesto (gyvenam uzmiestyje), palieka masina ir vaziuoja su visuomeniniu. Bandom toki taupymo buda.
Atsakyti
QUOTE(krizeee @ 2012 04 03, 10:22)
biggrin.gif manau ta grafa ties automobiliu  ispudingai atrodo biggrin.gif pas mus ji irgi tokia: tai dabar vyras davaziuoja iki miesto (gyvenam uzmiestyje), palieka masina ir vaziuoja su visuomeniniu. Bandom toki taupymo buda.

o taip doh.gif bet MB išlaipinti į viešąjį neįmanoma schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2012 04 02, 19:29)
Kraštutinių pavyzdžių nelaikau argumentais ir, mano nuomone, jokios esmės jie neparodo smile.gif
O tam, kad susitaupytų, darau ir tai, ko mielai atsisakyčiau, bet neatsisakau, nes tai padeda taupyti, pvz., labai nemėgstu gaminti maisto, bet gaminu, nes tikrai yra daug erdvės taupyti.
O milijonas buvo tik retorika - net nežinočiau, ką su juo veikt blush2.gif


Aš tik pasitikslinu, nes bandau suprasti. Jūs užsiimate nemėgstama veikla (šiuo atveju maisto gaminimu) ne todėl, kad verčia finansinė padėtis, o tam, kad galėtumėte atsidėti daugiau į santaupas? Ar teisingai supratau? Jei taip, tada dar klausimas - kam Jūs taupote? Kam skirti tie sutaupomi pinigai? Ar tai trumpalaikis tikslas? Kiek laiko taip elgiatės ir kiek dar planuojate taip daryti?
Kadangi tema kalba ir apie taupymo tikslus, manau ne man vienai būtų įdomu sužinoti, kas yra tas vidinis variklis, pastūmėjantis taupymui, pas vienus ar kitus žmones.
Atsakyti