Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(Digse @ 2012 04 02, 13:03)
Batai be kulno - ne taip greitai susidėvi, nereikia keisti kulniukų. Žieminius perku gerus, bet su akcija ir nešioju bent po dvi, o ir po tris žiemas.


Šis, kaip pavadinote "studentiškas" įprotis man vis dar tinka ir tarnauja smile.gif . Batų turiu labai nedaug, ilgai renkuosi, kai perku, bet ir nešioju ilgai. Kadangi geri žieminiai kainuoja brangiau, nei demisezoniniai, o demisezoniniai brangiau nei pavasariniai, stengiuosi nešioti pagal orą, o ne pagal kalendorių smile.gif Žieminius su natūraliu kailiu, tikrai šiltus, nešioju 5 ir daugiau metų, bet nešioju realiai 4-6 savaites per metus, kai būna šalčiai. Kitu "žiemos sezono" metu pakanka demisezoninių. Juos paprastai turiu dvejus. Laiko po 2-4 metus. Kai dveji, tai neperku iš anksto, kol dar abieji nešiojami. Jei jei pradeda leisti kurie nors, sulaukiu kitų išpardavimų ir tada perku.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 02, 09:45)

Man asmeniškai tikslas "ištysę pažįstamų veidai iš pavydo" yra niekinis. Netgi manau, kad reikia save atlaisvinti nuo tokių minčių prieš pradedant taupyti.


vat man tas istrigo taip pat.
jau buvau apsidziagus, kai akcent vienoj vietoj sake: nereik ziuret kaip kiti gyvena, nes is to tik problemos kyla. o pati negrazu motyva atskleide. visi esam nuodemingi, pagaunu save ir as ant tokiu minciu, bet bet bet. labai save tvardau ir sakau, stop stop stop.
isties tokie motyvai ne ka pasako apie musu vidu.
Papildyta:
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 02, 09:45)
Kadangi mano suvokimu viena iš taupymo klaidų yra koncentruotis į kiekvieną litą, tai ir parašiau. Mano manymu taupymas, kaip ir bet kuri kita veikla, prasideda nuo tikslo, tada turėtų būti SWOT analizė, o jau po to praktiniai būdai, vėlgi pastangas koncentruojant ten, kur grąža yra didžiausia.

Esu įsitikinusi, kad Jūs meluojate (ne man, sau  smile.gif ) dėl "svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt". Lygiai taip pat kaip aš "pasveriate" kiekvieno sutaupyto lito kainą ir turite asmeninę ribą, iki kurios sutinkate atsisakyti kažko vardant to sutaupyto lito. Nes juk negyvenate šiluminėje trasoje, nors tuo atveju nuomai ir komunaliniams gerokai susitaupytų  smile.gif Čia labai drastiškas pavyzdys, bet jis parodo esmę - kiekvienas mes turime prioritetus gyvenime ir galime taupyti "neprioritetiniuose" dalykuose, bet nesutinkame atsisakyti prioritetinių. Ir tai visiškai natūralu. Juk esmė yra taupyti tam, kad gyventume pagal savo poreikius ir norus, o ne gyventi tam, kad pridėti dar vieną litą prie kaupiamo milijono.

geri, tiesiog labai geri zodziai ir pastebejimai.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2012 04 02, 11:45)
Čia diskutuojama "kaip sutaupyti", o ne  "kaip išgyventi". Tai labai skirtingos kategorijos. Esu buvusi abiejuose ir nenorėčiau į "išgyvenimo" išbandymus patekti. Bet Jūs teisi, kai reikai išgyventi, komfortas tampa antraeiliu dalyku  4u.gif   
Nemanau, kad Jūs vienintelė taupanti. Nemažą dalį Jūsų aprašytų dalykų esu išbandžiusi. Dalį atmečiau, dalis atkrito pasikeitus aplinkybėms (maži vaikai, vėliau paaugliai įveda savo specifiką), dalis tapo kasdieniniais įpročiai, kurie visiškai nevaržo ir net netraktuoju jų kaip taupymo.
Šioje temoje kartas nuo karto pasitikrinu, gal kokią naują mintį ar idėją rasiu. Dažniausiai skaitau, o ne rašau. Kadangi mano suvokimu viena iš taupymo klaidų yra koncentruotis į kiekvieną litą, tai ir parašiau. Mano manymu taupymas, kaip ir bet kuri kita veikla, prasideda nuo tikslo, tada turėtų būti SWOT analizė, o jau po to praktiniai būdai, vėlgi pastangas koncentruojant ten, kur grąža yra didžiausia.
Man asmeniškai tikslas "ištysę pažįstamų veidai iš pavydo" yra niekinis. Netgi manau, kad reikia save atlaisvinti nuo tokių minčių prieš pradedant taupyti.
Esu įsitikinusi, kad Jūs meluojate (ne man, sau  smile.gif ) dėl "svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt". Lygiai taip pat kaip aš "pasveriate" kiekvieno sutaupyto lito kainą ir turite asmeninę ribą, iki kurios sutinkate atsisakyti kažko vardant to sutaupyto lito. Nes juk negyvenate šiluminėje trasoje, nors tuo atveju nuomai ir komunaliniams gerokai susitaupytų  smile.gif Čia labai drastiškas pavyzdys, bet jis parodo esmę - kiekvienas mes turime prioritetus gyvenime ir galime taupyti "neprioritetiniuose" dalykuose, bet nesutinkame atsisakyti prioritetinių. Ir tai visiškai natūralu. Juk esmė yra taupyti tam, kad gyventume pagal savo poreikius ir norus, o ne gyventi tam, kad pridėti dar vieną litą prie kaupiamo milijono.



As irgi labiau paskaitineju sia tema. Ir vis dar neatsisakau minties, kad tikras taupymas yra tada, kai zmonems lieka zenkliai daugiau, nei jie isleidzia (na pvz. gali skelti pajamas i 5 dalis ir viena dali deda iskart taupymui; dar viena dalis - "juodai dienai"). Ir as taip gyvenau, vadinasi mokejau, susitaupydavo wink.gif O kitas jusu visu vadinamas "litas prie lito ir milijonas" metodas irgi mano veikia, tik sitie pinigai is kart issileidzia. Nu jus galit mesti i mane akmenu kruva, bet as vis tiek manau kad pinigu suma, sutaupyta siuo budu, verciau isnaudoti dabar ir cia, negu per prievarta taupyti (nu pvz. man svarbiau vaikui nupirkti kazkoki daikta edukacini, veliau nusivesti i tikra kina, o ne sakyt - ziurek vaike per telika, juk gi vis tiek tas pats wink.gif
Kaip sako kolege pagyvenus, prioritetai, brangieji. Dar vienas niuansas - vaikai. Aisku nenoreciau, kad tai skambetu kaip pasiteisinimas netaupyti wink.gif. Vienaip tu gali taupyti, kol dar nera vaikiuku. Gali uzsukt sildyma - pakentesi, prisirengsi; tas pats su maistu - pats gali valgyti bet ka, pilnai zaviuosi Akcent pateiktais maisto taupymo budais. Bet jus man pasakykite - ar daug vaiku valgo ziemai prikaupta maista? Arba taupymas draugu ir giminiu saskaita?? biggrin.gif Dabar pradedu suprasti kai kurias pazistamu poras, kurie visada nori tik i svecius, o pas save nekviecia...biggrin.gif
Manau svarbu saikas ir neiti i krastutinumus. Aisku, jeigu badas, tai bet kokiu atveju isgyvensi. Bet mes kalbam apie kitokias situacijas. Ir dar - taupumas gali greit pereiti i skupuma.

Ir dar vienas pavyzdys. Pazistu viena zmogu, kuris uzaugo tevu islaikomas. Uzaugo, pradejo dirbt, uzdirbt. Vis dar pas tevus gyveno, ju maista valge, uz mokescius jokiu rupesciu nebuvo, masinas, kompus tevas pirkdavo. Zodziu, jokiu isipareigojimu net minimaliam isgyvenimui. Tai tas zmogus savo uzdirbtus pinigelius investuodavo. Metu pabaigoje nusiimdavo dividendus ir linksmai gyvendavo. Ir butinai visiems besidedavojantiems baksnodavo - va ziurekit kaip AS moku taupyt!! mokykites!! biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(krizeee @ 2012 04 02, 13:19)
taupymas draugu ir giminiu saskaita?? biggrin.gif Dabar pradedu suprasti kai kurias pazistamu poras, kurie visada nori tik i svecius, o pas save nekviecia...biggrin.gif


si savaitgali pasijutau truputi nejaukiai butent del sveciu. Atvaziavo *ant arbatos* MB sporto kolega su seima. Jo zmona dirbo, todel atsiveze pirktini pyraga. Ispakuodama pamaciau kaina... ir pasijutau kalta, kai ant stalo dejau savo kepta dar silta obuoliu pyraga... nes jo verte buvo 5kart mazesne. Suprantu, kad taip jaustis netureciau, bet... unsure.gif tikiuosi, kad jie nepagalvojo, kad esu taupusis kurmis ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(KibirVibir @ 2012 04 02, 13:36)
si savaitgali pasijutau truputi nejaukiai butent del sveciu. Atvaziavo *ant arbatos* MB sporto kolega su seima. Jo zmona dirbo, todel atsiveze pirktini pyraga. Ispakuodama pamaciau kaina... ir pasijutau kalta, kai ant stalo dejau savo kepta dar silta obuoliu pyraga... nes jo verte buvo 5kart mazesne. Suprantu, kad taip jaustis netureciau, bet...  unsure.gif tikiuosi, kad jie nepagalvojo, kad esu taupusis kurmis  ax.gif  biggrin.gif



Nemanau, kad taip pagalvojo smile.gif JUk svarbu pastangos, o ne vaikymasis kuris daugiau isleis. Taciau kai kuriu zmoniu mastymas, kad kiekvienas svecias - jau nuostolis kisenei, juo labiau, kai neskaiciuoji paskutintu centu, man yra nesuprantamas. Tada persasi isvada, kad tokie zmones labiau vertina lita, doleri, eura, o ne zmones, bendravima (laukiu Akcent lavinos dabar wink.gif).


Is vis, prisiminiau dar viena nepamineta taupymo buda - gyventi ant kitu sprandu ir kuo labiau tuo didziuotis biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krizeee: 02 balandžio 2012 - 13:48
QUOTE(krizeee @ 2012 04 02, 14:19)
<...> Dar vienas niuansas - vaikai. Aisku nenoreciau, kad tai skambetu kaip pasiteisinimas netaupyti wink.gif. Vienaip tu gali taupyti, kol dar nera vaikiuku. Gali uzsukt sildyma - pakentesi, prisirengsi; tas pats su maistu - pats gali valgyti bet ka, pilnai zaviuosi Akcent pateiktais maisto taupymo budais. Bet jus man pasakykite - ar daug vaiku valgo ziemai prikaupta maista?
<..>


o kodel vaikai neturetu jo valgyti? blink.gif

cia matyciau blogo auklejimo problema o ne prigimtini negalejima wink.gif
Atsakyti
na nemanau kad blogas auklejimas yra, kai vaikai nevalgo marinuotu ar raugintu darzoviu, grybu ir pan. Sutinku del uogu arba darzoviu, kurios saldytos arba tokios, kurios issilaiko rusiuose. Viskas suvedama i: blogas, arba geras biggrin.gif Mes diskutuojame kaip suprantu.
Atsakyti
o i tema apie taupyma ir vaikus: as atv sutaupau daugiau dabar turedama vaiku, nors ir mazesni uzdarbi nei anksciau , kai ju nebuvo... na tiesiog kitaip ziuri i gyvenima ir pramogas, kitaip vertini "juodos dienos" rizika: kai vienas - kaip nors... o kai yra vaiku, visvien reikes tuo rupintis.

tad vaikai is esmes nevienareiksmiskas dalykas. taip, vaikai islaidos, bet maziau leidziu sau, kavinems, pasisedejimams... tas ant to iseina IMHO
Papildyta:
QUOTE(krizeee @ 2012 04 02, 15:14)
na nemanau kad blogas auklejimas yra, kai vaikai nevalgo marinuotu ar raugintu darzoviu, grybu ir pan. Sutinku del uogu arba darzoviu, kurios saldytos arba tokios, kurios issilaiko rusiuose. Viskas suvedama i: blogas, arba geras biggrin.gif Mes diskutuojame kaip suprantu.


4u.gif savo poste jus nedetalizavote. Apibendrinote - "ziemai kauptas atsargas". O as isreiskiau savo nuomone apie tai wink.gif Kaip matai ir pati sutinkate, kad atsargos nera vienareiksmis blogis vaiko skrandziui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2012 04 02, 14:16)
o i tema apie taupyma ir vaikus: as atv sutaupau daugiau dabar turedama vaiku, nors ir mazesni uzdarbi nei anksciau , kai ju nebuvo... na tiesiog kitaip ziuri i gyvenima ir pramogas, kitaip vertini "juodos dienos" rizika: kai vienas - kaip nors... o kai yra vaiku, visvien reikes tuo rupintis.

tad vaikai is esmes nevienareiksmiskas dalykas. taip, vaikai islaidos, bet maziau leidziu sau, kavinems, pasisedejimams... tas ant to iseina IMHO



bet vaikai auga ir islaidos su jais auga, ar ne? Tai tevai baigia kavinems leisti, taupo, o vaikai auga, pradeda studentauti ir isleidzia tuos pinigelius wink.gif

Na taip, sutinku, kad ne viska surasiau. Bet kadangi nenoriu nukrypti nuo temos, neissipleciau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo krizeee: 02 balandžio 2012 - 14:23
QUOTE(krizeee @ 2012 04 02, 15:21)
bet vaikai auga ir islaidos su jais auga, ar ne? Tai tevai baigia kavinems leisti, taupo, o vaikai auga, pradeda studentauti ir isleidzia tuos pinigelius wink.gif





taip. ir be jokio jumoro. Manau tevai budami atsakingi kaupia tam tikra atsarga ne tik sau, bet ir vaiku islaikymui.

taciau del kaviniu... (ta prasme studentu lankomu) cia jau jusu fantazija (jumoras? g.gif ) kai studijavau tevai tikrai man skyre pakankama suma pinigu. Pakankama pragyvenimui. Taupiai. Kaip cia rase Digse 4u.gif Kavines g.gif na cia jau jei yra poreikis - reikia paciam uzsidirbti arba... uz maistpinigius tik batonus kasdien valgyt g.gif

tikiuosiu, vaikams paaugus, turesiu galimybe suteikti bazini islaikyma bent jau pirmais dvejais studiju metais.
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2012 04 02, 14:39)
taip. ir be jokio jumoro. Manau tevai budami atsakingi kaupia tam tikra atsarga ne tik sau, bet ir vaiku islaikymui.

taciau del kaviniu... (ta prasme studentu lankomu) cia jau jusu fantazija (jumoras? g.gif ) kai studijavau tevai tikrai man skyre pakankama suma pinigu. Pakankama pragyvenimui. Taupiai. Kaip cia rase Digse 4u.gif  Kavines g.gif  na cia jau jei yra poreikis - reikia paciam uzsidirbti arba... uz maistpinigius tik batonus kasdien valgyt g.gif

tikiuosiu, vaikams paaugus, turesiu galimybe suteikti bazini islaikyma bent jau pirmais dvejais studiju metais.


Del studentu kaviniu as juokaju, bet tikrai pazistu tokiu, kuriu tevai centas prie cento, o jie prauliavodavo placiai juos. As pati nuo 3 kurso uzsidirbdavau pinigeliu ir dar tevams padedavau. Bet griztant i tema, vaikai tik vienas is gyvenimo niuansu. Vieniems tai padeda, kitiems ne sutaupyt.
Atsakyti
Dar vienas taupymo budas - nedalyvauti akcijose "perki du, gauni tris, moki uz keturis".
Atsakyti