Įkraunama...
Įkraunama...

Kokiais būdais taupote pinigus?

QUOTE(given444 @ 2012 04 01, 17:37)
ir ner cia ko pavydeti. jei ji tikrai manytu kad 1500lt islostu-tai taip ir butu parasius.
man pvz atrodo kad mano situacijoj ir 50lt neisgelbes sutaupytu. vat taip kARTAIS atrodo.

Pavydėti g.gif rolleyes.gif Žiūriu į tai kaip į pavyzdį, kaip nenorėčiau elgtis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2012 04 01, 17:30)

Kumiko, tai kodėl pati pirma neparašai kiek uždirbi, kiek sutaupai kas mėnesį? Man, kaip ir akcent, pasirodė, kad čia gryn smalsumas išgirsti apie kitus, bet savo viešinti nenorima.

kad as isvis netaupau,bet atsidedam kazkiek netaupant, bet gal noreciau daugiau atsidet taupymo budu,uztai paskaityneju kas kaip taupo rolleyes.gif o jei nenori akcent konkreciu sumu viesinti tegu neviesina,niekas nevercia rolleyes.gif bet jau labai emocianalus zmogus ,jauciu realybei isvis sunku butu diskutuot biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 15:37)
Vaikų nėra, nes mes jų nenorime šiuo metu turėti. Niekieno įtakos daugiau čia nėra. Kas jums neleido negimdyti ir taupyti? smile.gif


Vat kai pas jus pabus motinystes jausmas, tikrai neziuresit, ar ideti kojinen simtuka ar ne mirksiukas.gif ... ir cia pasakymas, kas neleido taupyti g.gif , gamta turbut...niekada nenorejau vaiku bobutes amziuje turet ax.gif , turiu ir labai dziaugiuosi, o pinigai tik materija, snd yra, rytoj nera... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meger: 01 balandžio 2012 - 17:27
QUOTE(given444 @ 2012 04 01, 17:37)
saltmete, o kas cia dabar...nesikabinekit del maisto. kava ir sokoladas neryjamas tuntais ir kg... maisto temoj juk kalbejau, kas sveikiau hormonais prikista mesa neaiski ar gyrnas juodas sokoladas. zodziu, nekimbam del maisto turinio, ne i tema cia isvis  ax.gif

Given, tikrai nekimbu, todėl gi ir parašiau, kad nenoriu pamokslaut, tiesiog garsiai pamąsčiau. Šiaip sutinku, nelabai į temą, bet vistiek nebūtina šokoladą su mėsa lygint, labai skirtingos kategorijos, kiekviena savaip bloga, kiekviena savaip gera.

Ir beje, reiktų kaip tik pačiai atsargiau su žodžiais, nes intonacijos nesigirdi, bet suprantama pažodžiui.
Neįžvelgiau aš Sophi žodžiuose pavydo, o sakai , kad "nereiktų pavydėt..."
Atsakyti
QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 15:30)
g.gif Jūs tuo tikra? Manau painiojatės biggrin.gif Kitoje temoje šia nata baigiau ir tuo pačiu pabaigiau rašyti biggrin.gif Šioje temoje, nu atleiskite, nepamenu g.gif
Vau, pasirodymą biggrin.gif Kaip fainiai nuskambėjo assa.gif
O jeigu dar prie to pačio, tai pasirodymas bus tada, kai grynus duosiu pardavėjui pirkdama butą ar sodybą ( ir matysiu ištįsusius pažįstamų veidus iš pavydo dėl to, pakol jie vis dar paskolas bašliuos) aciuks.gif  hihihi.gif Buvo čia ironiškas juokas (su trupučiu tiesos), bet tik taip moku juokauti blush2.gif  biggrin.gif

As turejau omenyje Pinigines skyreli, o ne kazkokius konkrecius poskyrius 4u.gif

I uzduotus klausimus taip ir neatsakete, o prisikabinote prie zodziu zaismo. Tiek to, nevarkite atsakinedama.
Atsakyti
Na nesipykite, gyvenkite draugiškai biggrin.gif
O dėl sutaipomų pinigų sumų rašymo, tai nematau tikslo, lygiai taip pat, kaip ir procentų rašymo. 50% nuo 10 tūks. atsidėti laisvai gali ir dar gyventi normaliai gali, o nuo to paties 1000 atidėjus 50% su mokesčiais neišgyventi.
Kadangi dar tik mokausi-stengiuosi taupyti, tai man būtų įdomu-aktuolu sužinoti kiek maždaug išleidžiama maistui, drabužiams ir kitoms būtinoms reikmėms ax.gif
kaip pavyzdį turėti į ką "lygiuotis" blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2012 04 01, 18:30)
Given, tikrai nekimbu, todėl gi ir parašiau, kad nenoriu pamokslaut, tiesiog garsiai pamąsčiau. Šiaip sutinku, nelabai į temą, bet vistiek nebūtina šokoladą su mėsa lygint, labai skirtingos kategorijos, kiekviena savaip bloga, kiekviena savaip gera.

Ir beje, reiktų kaip tik pačiai atsargiau su žodžiais, nes intonacijos nesigirdi, bet suprantama pažodžiui.
Neįžvelgiau aš Sophi žodžiuose pavydo, o sakai , kad "nereiktų pavydėt..."

Pritariu 4u.gif man irgi pasirode given444 kalbos labai kategoriskos blush2.gif
ech..emocionalus cia pas jus vakaras bigsmile.gif
Atsakyti
na jau mano kategoriskos...ir parasau as cia retokai....man rodos akcent si sarsala uzvede, kiekviena eilute atskirai mesinedama.... 4u.gif

o siaip akcent tai labai gerai, kad taupai...ir nieks tavo patarimu nebrokija. bet, man , tarkim, nuosirdziai pasakius - jie visi zinomi. esu cia senbuve, tai tokie patarimai nuolatkartojasi. viena forumiete berods irgi labai detaliai dalinosi, turbut maisto temoje, kaip pvz, viska gamina namie. na bet ji gamina ir duona, spaudzia suri, gamina varske, tai jai vistik brangiai iseina. bet ji deliojo argumentus, kad taip sutaupo ant vaistu, seima beveik neserga.
toliau. akcent minejo kad i restoranus nevaiksto - na tai savaime suprantamas sis patarimas, temose visur kitur minetas nnn kartu.
po to miaska draugiskai pasidalino kaip galima neatsisakyti zmoniu/draugu - nes atleiskit, draugu isspardymui as nepritariu schmoll.gif (mano cia bent tokios vertybes). tikrai galima gyvenime suktis socialumo neatsisakant. pasisedejimai prioe arbatos su keliais naminiais sausainiais - kas cia blogo. arba sunestinis. seniai prejo tie laikai, kai jubiliata ar siaip seimininka siaubas imdavo, kuomet reikedavo (kaip taryb laikais) karstu patiekalu ir tt. kam to reikia? juk ne skrandi kimst susirenkam, o PABENDRAUTI. todel miaskai irgi pritariu, ji labai graziai pastebejo, o akcent iskart susinervino, ir labai nedraugiskai atsake i ta posta. siaip akcent, nemanyk kad baru tave, smile.gif tiesiog noriu kad visi griztume i geras pozicijas.

taip kad taupymo budai isties visi kartojasi. as sios temos pradzioj norejau surasyt ant pirmo lapo jau minetuosius, bet nespejau, ziuriu idetas tas pats paveiksliukas ir visa kita.
dar kiek atmenu buda, viena forumiete dalinosi: baigesi kazkokia imoka, ir vistiek ja moki-bent aisku, tie pinigai jau eina atsidejimui.

p.s. na taip sophi, as su savo interpretacijom gal per toli. ax.gif bet tiesiog kaip kazkas pasake pvz, jei uzdirbi nnn nnn, tai kazkokios sumos nieko nereiskia.
Atsakyti
Užsimaniau pasisakyti, nors maniškiai taupymo būdai turbūt būtų įdomūs tik tokiems pat studentams, dar daugiausia išlaikomiems tėvų blush2.gif netgi kažkuri forumietė minėjo, kad pradėjus dirbti ir pajutus pinigėlių "laisvę" taupyti reikia mokytis iš naujo, nes ir to užsimanai, ir to, ko anksčiau sau neleisdavai. Tai va, mano pragyvenimo pajamos yra minimalios, viskam kitkam (stambesniems pirkiniams, pramogoms) aš turiu susitaupyti iš tų pačių pragyvenimo pinigų + retkarčiais prisiduria dovanoti, laimėti konkurse, uždirbti kokiam projekte pinigėliai. Maistui (sau vienai) stengiuosi skirti ne daugiau kaip 10 Lt per dieną. 10x30=300 - jei tokią sumą viršiju, reiškias, jau netaupiai gyvenau, ši suma turi būti vos virš 200, tada skaitau, kad mėnesis praėjo gerai. Daugiausia gaminu pati, jei ne - nukenčia maisto kokybė, nes stengiuosi išleisti tą pačią sumą ir nusipirkti iškart valgomą daiktą g.gif Truputį maisto gaunu iš tėvų, senelių (bet tikrai nedaug) - keli stiklainiai konservuotų gėrybių per mėnesį, truputis daržovių. Visos nevalgomos smulkmenos perkamos akcijinės ir laiko patikrintos, tai būtų kad ir tualetinis popierius ar indų ploviklis - pigiausi netinka, nes labai prasti ir greitai susinaudoja, brangūs - per brangu tiesiog. Pas tėvus važiuoju kooperuodamasi į draugų mašiną ir užmokėdama sutartą kainą, kas išeina pigiau, greičiau ir patogiau, nei kelionė autobusu, traukiniu. Važinėju viešuoju transportu, vengiu mikriukų, nes juose negalioja mėnesinis bilietas smile.gif Kas čia dar... Kontaktinius keičiu kas tris mėnesius, o ne kas mėnesį (mėnesinius), kartu pirkdama gaunu lęšių skystį nemokamai, kurio užtenka lygiai tokiam laikui, kada perku kitus kontaktinius (t.y., baigiasi skystis - perku kitus kontaktinius+gaunu skystį). Vaistus, kontraceptikus perku vaistinėje, kur turiu nuolaidų kortelę. Pramogos - gerai apsvarstytos ir paskaičiuota, ar ne per brangu, pvz. man mokėti už bilietą į kokį renginį daugiau nei 30 Lt - per daug. Rūbai - neperku iš naujų kolekcijų, perku per išpardavimus arba renkuosi pigesnius (dėvisi panašiai tiek pat laiko, kiek turėti brangesni), perku ir iš kuistukų. Visus rūbus nešioju ilgai, labai ilgai, nunešioti nešiojami namie ir po kelis metus. Apskritai rūbų turiu mažai - tiek, kiek reikia, taip esu pripratinti nuo vaikystės, nesuprantu, kaip sako, kad rūbai netelpa į spintą ar pan., nes aš turiu jų vieną lentyną smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Digse @ 2012 04 02, 10:59)
Kontaktinius keičiu kas tris mėnesius, o ne kas mėnesį (mėnesinius)...


nemanau, kad labai pagirtina taupyti sioje srityje ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dirty_kiss @ 2012 04 01, 10:46)
Jeigu pasikeistų situacija, manau, kitaip vertintumėte taupymo ir praradimų (kalbu apie patogumą, o ne apie sveikatą) santykį  mirksiukas.gif

Čia diskutuojama "kaip sutaupyti", o ne "kaip išgyventi". Tai labai skirtingos kategorijos. Esu buvusi abiejuose ir nenorėčiau į "išgyvenimo" išbandymus patekti. Bet Jūs teisi, kai reikai išgyventi, komfortas tampa antraeiliu dalyku 4u.gif

QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 15:37)
Nors tema apie taupymą, bet čia jaučiuosi vienintelė taupanti (dar dėkui Upokšniui, o jau manyčiau, kad esu marsietė) ir pasidalinanti realiais taupymo būdais ir krūva forumiečių, kurios niekaip negali apsispręsti, ko nori ir randančių krūvas pastebėjimų, kodėl vienas ar kitas taupymo būdas yra niekinis (nors nei vienas nėra pačių išbandytas) g.gif
Man iškart kyla klausimas, ką tuomet šioje temoje veikiate ir kiek ji naudinga jums? Kažkas stengiasi, rašo ir dalinasi, kažkas nuolatos komentuoja, bet iš savo pusės 0 patarimų į temą g.gif


Nemanau, kad Jūs vienintelė taupanti. Nemažą dalį Jūsų aprašytų dalykų esu išbandžiusi. Dalį atmečiau, dalis atkrito pasikeitus aplinkybėms (maži vaikai, vėliau paaugliai įveda savo specifiką), dalis tapo kasdieniniais įpročiai, kurie visiškai nevaržo ir net netraktuoju jų kaip taupymo.
Šioje temoje kartas nuo karto pasitikrinu, gal kokią naują mintį ar idėją rasiu. Dažniausiai skaitau, o ne rašau. Kadangi mano suvokimu viena iš taupymo klaidų yra koncentruotis į kiekvieną litą, tai ir parašiau. Mano manymu taupymas, kaip ir bet kuri kita veikla, prasideda nuo tikslo, tada turėtų būti SWOT analizė, o jau po to praktiniai būdai, vėlgi pastangas koncentruojant ten, kur grąža yra didžiausia.

QUOTE(akcent @ 2012 04 01, 16:30)
O jeigu dar prie to pačio, tai pasirodymas bus tada, kai grynus duosiu pardavėjui pirkdama butą ar sodybą ( ir matysiu ištįsusius pažįstamų veidus iš pavydo dėl to, pakol jie vis dar paskolas bašliuos) aciuks.gif  hihihi.gif Buvo čia ironiškas juokas (su trupučiu tiesos), bet tik taip moku juokauti blush2.gif  biggrin.gif

Man asmeniškai tikslas "ištysę pažįstamų veidai iš pavydo" yra niekinis. Netgi manau, kad reikia save atlaisvinti nuo tokių minčių prieš pradedant taupyti.

QUOTE(Sophi @ 2012 04 01, 16:56)
Štai, prašom, ir pavyzdys, kad jau ten dviženklių sumų taupyt neverta - neverta ir keturženklių rolleyes.gif
Man svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt - ir kaip pajamos buvo dvigubai didesnės nei dabar, ir su dabartinėm pajamom. Sytaupyk milijoną kartų po 1 Lt ir turėsi MILIJONĄ bigsmile.gif

Esu įsitikinusi, kad Jūs meluojate (ne man, sau smile.gif ) dėl "svarbus kiekvienas litas, jei jį galima sutaupyt". Lygiai taip pat kaip aš "pasveriate" kiekvieno sutaupyto lito kainą ir turite asmeninę ribą, iki kurios sutinkate atsisakyti kažko vardant to sutaupyto lito. Nes juk negyvenate šiluminėje trasoje, nors tuo atveju nuomai ir komunaliniams gerokai susitaupytų smile.gif Čia labai drastiškas pavyzdys, bet jis parodo esmę - kiekvienas mes turime prioritetus gyvenime ir galime taupyti "neprioritetiniuose" dalykuose, bet nesutinkame atsisakyti prioritetinių. Ir tai visiškai natūralu. Juk esmė yra taupyti tam, kad gyventume pagal savo poreikius ir norus, o ne gyventi tam, kad pridėti dar vieną litą prie kaupiamo milijono.




Atsakyti
QUOTE(Digse @ 2012 04 02, 11:59)
Užsimaniau pasisakyti

Nespėjau visko surašyti, ką norėjau blush2.gif Tai va dar dėl rūbų - man dar nereikia darbinių kostiumėlių ir 10 palaidinių, todėl žymiai paprasčiau nusipirkti džinsus iš kuistuko. Batai be kulno - ne taip greitai susidėvi, nereikia keisti kulniukų. Žieminius perku gerus, bet su akcija ir nešioju bent po dvi, o ir po tris žiemas. Pirštines, kojines, apatinius perku bazėse, nematau tikslo mokėti žymiai daugiau perkant parduotuvėse. Turiu vieną paltuką, vieną žieminę, vieną rudeninę striukę - užtenka. Sutaupau maistui, nes beveik nevalgau mėsos, tik kartkartėmis paukštieną. Sutaupytus pinigus paskiriu tam tikram tikslui, pvz. būdama vaikas per metus susitaupiau kelis šimtus litų jojimo stovyklai, dirbau vasarą - pirkau kompiuterį, susitaupiau kelis šimtus litų - išvykau į kelionę su draugėmis (kol kas tik vieną per visus 4 studijų metus), labai to norėjau. Apskritai švaistyti pinigus "geriau" gyvenant man yra labai gaila ir labai svarbu turėti santaupų, nesvarbu, kokios pajamos ir ar tos santaupos kažkam konkrečiai reikalingos. Į kirpyklą, antakius tvarkytis - einu į mažą kirpyklą prie namų, daug pigiau. Manikiūrą darausi pati. Dar dėl maisto - perku tarkim pigiausią tuną, grikius ir pan., nes jie niekuo nesiskiria nuo brangesnių. Aišku, netaikau to viskas, tarkim "Cento" pomidorų padažas - tragedija biggrin.gif

QUOTE(KibirVibir @ 2012 04 02, 12:12)
nemanau, kad labai pagirtina taupyti sioje srityje  ax.gif

Nieko nenutiko per 5 šito darymo metus, o ir akių gydytojas sakė, kad galiu keisti ir rečiau, nei kas mėnesį, nieko tokio 4u.gif Aišku, kiekvienas pagal save žiūri, man čia smulkmena.
Atsakyti